Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RGB színkeverés
 
Témaindító: Router, idő: Dec 2, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 11
(#) nedudgi válasza kekedilevi hozzászólására (») Jún 13, 2020 /
 
Ne akard a maximumot kihozni belőle.
A LED akkor pusztul el gyorsan, ha a maximumon járatod. A katalógusban/adatlapon/hirdetésben megadott érték folyékony nitrogénben hűtve érvényes. Ráadásul a különböző színek nem azonos fényerőt adnak. Szinenként eltér a nyitófeszültség, ami a hőmérséklet emelkedésével csökken.
Hogy a dolgokat tovább bonyolítsák, 1W LED-ként titulálnak minden 350mA maximális nyitóáramú csipet, függetlenül, hogy mekkora tényleges felvett teljesítmény. (Az infra 1,25V, piros 1,8V, kék 3,3V környékén nyit.) 3W a 700mA áramot elviselő, 5W árama 1050mA. A hab a tortán hogy szemünk a színeket azonos fényerő esetén is különböző intenzitásúnak látja.
Kiegészítés: a Watt nem a fény mértékegysége. A LED szinenként azonos áram mellett különböző fényáramot produkál.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2020
(#) kekedilevi hozzászólása Jún 21, 2020 /
 
Nos összeraktam a másik kapcsolást, és ezzel már olyan amilyennek szerettem volna. Tökéletesen lehet szabályozni, és így már elegendő a fény is színenként. Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   11 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem