Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   167 / 167
(#) Tambi válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 18, 2024 /
 
Köszönöm szépen Nagym6!, így már "jelebb" formája van...
(#) Tambi válasza Tambi hozzászólására (») Márc 18, 2024 /
 
Ami roppant érdekes, hogy a mérőfej itt "X1" állásban van, és nem valószínű, hogy a Nano-ból 46V-os jel jönne ki. Olyan, mintha megszorozta volna 10-el...

Sok még a tanulnivaló...

X1_46V.jpg
    
(#) nagym6 válasza Tambi hozzászólására (») Márc 18, 2024 / 1
 
Ki kell választani manuálisan menüben -talán CH1 CH2 gomb menüben- a mérőfej osztását. Ha 1/10 osztás van kiválasztva menüben, de a mérőfej 1/1 beállításban van, akkor lesz hamisan 46V a 4.6V helyett, mert 10-szer akkora jelet kap, mintha 1/10 osztású fej lenne.
Tehát 1/10 fejnél a bemenetre kerülő jel 10-szeresével számol, mivel fej leosztja, ezt számolja vissza.
(#) torkosborz válasza Tambi hozzászólására (») Márc 18, 2024 /
 
Azt még had tegyem hozzá hogy 1:1 állásban jóval kisebb a szonda sávszélessége mint 1:10-ben. Ez látszik a képernyőn, ezért simítja ki a túllövéseket. Ha lehet akkor 1:10-et célszerű használni, kevésbé terheli a mérendő áramkört.
A szonda feszültség tűrése pedig frekvencia függő. szerintem keresd meg az adatlapját, ott pontosan leírták mit tud, mik a határai. Jobb a békesség.
(Egyre inkább rájövök mit nem tudok....)
(#) nagym6 válasza Tambi hozzászólására (») Márc 18, 2024 /
 
Idézet:
„így már "jelebb" formája van...”
"Jelebb" formája 1/10 osztásnál lesz, az inkább a valóság.
(#) Tambi válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 19, 2024 /
 
Köszönöm szépen kedves Fórumtársak, megértettem és megfogadom.

A hajókon réges-régen három db óra volt, hátha kettő egyformát mutat...
Íme a három "óra", ami egy 2MHz-es FeelTech generátor 1 MHz-es ("kvázi négyszög")jelét mutatja, szerintem várakozáson felül egyformán.

Kétségtelen, hogy a 20 MHz-es analóg MATRIX, és a kétcsatornás 100MHz/1GS/s-os OWON "tudásban" nem hasonlítható össze a négycsatornás RIGOL-al, de a problémák nyilván feljebb kezdődnek, nem az én szintemen.

Egyenlőre csak ajánlani tudom az OWON SDS1102-t.

Derűs napot; Tambi.
(#) Tambi válasza Tambi hozzászólására (») Márc 19, 2024 /
 
Bocsánat, a lényeg lemaradt:

Köszönöm mindenkinek a tanácsait, és segítőkészségét!

Jó éjt; Tambi.
(#) Suba53 válasza Tambi hozzászólására (») Márc 19, 2024 /
 
Nekem ez a 8MHz-es jelalak nem nagyon tetszik. Nagyon elintegrálja valami parazita kapacitás.
Sajnos jelenleg nincs olyan generátorom, ami 8MHz négyszöget adna, így ellenőrizni sem tudom.
Egy 100MHz sávszélességű szkópon ennek jobban kellene kinézni, hiszen az alap harmonikuson kívül még 3 felharmonikust torzítatlanul át tud vinni, a negyediket kezdi vágni.
Lehet, hogy a generátor kimenete nincs illesztve a mérőfejhez?

Valaki meg tudná nézni?
(#) proli007 válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 19, 2024 / 1
 
Hello! Ha van egy 74HC invertered, azzal simán lehet készíteni egy "tökéletes" 10MHz-es négyszögjelet.
(#) nagym6 válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 19, 2024 /
 
Esetleg 1/1 mérőfej, ami kb. 6-10 Mhz határ.
(#) Suba53 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 19, 2024 /
 
Van, sőt HEF4060B is, amiben van oszcillátor, meg egy bináris osztósor.
Azzal talán még egyszerűbb is. 10V tápról elvileg megy a 10MHz.
Már csak a rászánt időt kell összekaparnom.
(#) nagym6 válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 19, 2024 /
 
Idézet:
„Ha van egy 74HC invertered”
Lényeges a "HC", "HEF4060" lassú fel-le futás.
(#) cua hozzászólása Szo, 22:57 /
 
Nekem csak ma tunt fel, hogy a Siglent is piacra dobott az also kategoriaban egy 12 bites oszcilloszkopot.
Ez lenne a SDS800X-HD sorozat.
Az SDS814x-HD, ami nagyjabol megfelel a Rigol DHO814-nek, jelenleg 499.- EUR, ami nagyon jo ar. Raadasul 2 GSa/s, van hozza 16 digi csatorna valamint 25MHz AWD opcio is.
Ez orvendetes, hogy az olcso kategoriaban is komoly elorelepesek tortennek.
Felenk (NZ) meg nem elerheto, aliexpress-en se lattam egyelore, igy nem tudom pontosan osszevetni az arakat.
(#) nagym6 válasza cua hozzászólására (») Vas, 9:15 /
 
Nálunk egyik boltban azonos árban vannak. 206 és 207 ezer Ft.
(#) cua válasza nagym6 hozzászólására (») Vas, 9:36 /
 
Ez esetben a Siglent jobb vetelnek tunik. Monduk jobbnak is kell lennie, ha elakarjak adni A hasonlo parameterekkel rendelkezo Rigol (-AWG es digi csatornak) mar egy ideje piacon van.
Kivancsi vagyok mennyi ido kell a buheratoroknak kiokositani az alapmodelt
(#) cua válasza cua hozzászólására (») Vas, 9:49 /
 
Az All-Wheel Drive (AWD) az termeszetesen AWG akart lenni, csak mar nem lehetett javitani
(#) img válasza nagym6 hozzászólására (») Vas, 11:01 /
 
A Foldertrade-nél 196.xxx az SDS814X HD, reméljük lesz hozzá olyan megoldás mint az SDS1104X-E-hez.
A hozzászólás módosítva: Vas, 11:02
(#) nagym6 válasza img hozzászólására (») Vas, 11:52 /
 
Nettó ár amit írtál, ez áfával 249 ezer, 4 csatorna 100Mhz változat. A 4 csatornás 70Mhz változatoknál van kb.: 2 ezer forint különbség, szinte azonos áron vannak.
(#) img válasza nagym6 hozzászólására (») Vas, 12:15 /
 
Pedig néztem, hogy nettó e, de nem vettem észre, hogy hol írták.

Viszont 100 MHz-eseik általában feloldhatóak 200-ra, mert a HW tudja csak le van tiltva.

Nekem is így lett az SDS1104X-E-ből SDS1204X-E. Meg ha már lúd, legyen jó kövér alapon feloldottam a csak 1 hónapig működő funkciókat is, mint a Wi-Fi, a protokol felismerés, stb.
(#) nagym6 válasza img hozzászólására (») Vas, 12:26 /
 
Idézet:
„nem vettem észre, hogy hol írták.”
Oldal legalján.
Gondolom a feloldhatóság -van vagy nincs- sokat jelent majd a versenyben a két típus között.
Idézet:
„100 MHz-eseik általában feloldhatóak 200-ra”
Nem tudom, de gyanítom a 70Mhz-esek is ugyanígy 200Mhz-ig feloldhatók. Gondolom ott is ugyanaz a hardver.
A hozzászólás módosítva: Vas, 12:28
(#) majkimester válasza cua hozzászólására (») Vas, 13:34 /
 
A Batronix-nál a Rigol DHO814 és SDS814x-HD is centre azonos 499EUR netto, bruttóban 594EUR. Közöttük a 2GSa/s vs 1.2GSa/s és egyéb paraméterek dönthetnek.

A Siglen 16 digi csatorna valamint 25MHz AWD opció nem sok amatőrnek játszik.

A logic analizer SW 113EUR brutto + a Siglent SLA1016 Logic Probes még + 345 EUR, összesen 458EUR.

A AWD SW szintén 113EUR brutto és ehhez is kell plusz hardware az SAG1021I, ami + 165 EUR összesen 278EUR.
(#) img válasza nagym6 hozzászólására (») Vas, 14:32 /
 
Lehet, hogy igazad van, de nem mernék rá megesküdni.
(#) cua válasza majkimester hozzászólására (») Vas, 20:09 /
 
Valoszinu igazad van, marmint abban, hogy ezek a kulonbsegek talan nem jatszanak.
Nekem pl a Rigolnal eleg fontos volt a kompakt meret es a vesa mount lehetoseg mivel allando helyhiannyal kuzdok.
Osszessegeben ar/ertek aranyban a Siglent jobbnak latszik, de ez semmit nem vesz el a Rigol hasznalati ertekebol
A szoftware mas kerdes, az gondolom inkabb izles/igeny dolga.
(#) nagym6 válasza cua hozzászólására (») Vas, 20:16 /
 
A Rigol előnye -videókból nézve- akkuról is üzemelhet, bár jó nagy akku kellhet neki, valahol min. 3A írtak. Ez sokszor előnyös lehet, hálózatfüggetlen.
(#) Tambi válasza Suba53 hozzászólására (») Sze, 16:48 /
 
Köszönöm a türelmeteket, kissé elhúzódott az összehasonlítás a RIGOL DS1054Z és az OWON SDS1102 között. Kétségtelen, hogy az OWON nem tud olyanokat mérni és számolni, mint a RIGOL, de a képek magukért beszélnek.

Az OWON öthete 70 eFt, volt, a RIGOL nyolcéve 120eFt-be került.

"Stanbéli" szakik nyilván teljes joggal mondják, hogy azért annyira egyforma a jel, mert amatőrszint minkettő, de az OWON is "megéri a pénzét"... (az "OWON_FEL_7nsec" kép 2nsec/div állásban készült, innen az eltérés)

Segítségeteket köszönve derűs estét kíván; Tambi.
A hozzászólás módosítva: Sze, 16:58
(#) majkimester válasza Tambi hozzászólására (») Sze, 17:46 /
 
RIGOL-nál az első USB-be egy pendrivot bedugva és a zöld nyomtató gombot megnyomva könnyedén lehet a képernyőről png mentést készíteni. Az OWON is biztosan tud hasonlót, csak esetleg a menüben kell keresgélni. Így sokkal értékelhetőbb képeket tudnál feltenni.
(#) Tambi válasza majkimester hozzászólására (») Sze, 19:08 /
 
Köszönöm kedves Majkimester!

Az ötlet kitűnő, előbb-utóbb kipróbálom.
(#) Skori válasza Tambi hozzászólására (») Sze, 20:49 /
 
Némelyik szkóp akár videofelvételt is hajlandó készíteni, és/vagy a hozzávaló PC-s szoftveren egy kattintás: Bővebben: Link
Következő: »»   167 / 167
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem