Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?

Témaindító: Woid, idő: Dec 13, 2006
Lapozás: OK   110 / 110
(#) 3F2U6U_aramiranyito hozzászólása Ápr 15, 2017 /

Helló!

Szeretnék venni egy oszcilloszkópot, de nem akarok egy vagyont kidobni rá. Csak arra kell, hogy rámérjek erre-arra. Hantek 6022BE oszcilloszkópról mi a véleményetek? 25 ezer Ft-ért vesztegetik. Megéri az árát, vagy ez is valami bóvli. Van valakinek esetleg?

Kellemes húsvétot minden kedves fórumozónak!
(#) bbb válasza 3F2U6U_aramiranyito hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /

Szia!

Csak egy icipicit olvass vissza, hogy képet kapj a dologról!
(#) 3F2U6U_aramiranyito válasza bbb hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /

Köszönöm! Sokat segített!
(#) Iszkakof István hozzászólása Ápr 18, 2017 /

Az egyik fórumtárstól kaptam egy H 3025-ös orosz gyártmányú, 1992-ben gyártott oszcilloszkópot. Nem működik rendesen. Meg van hozzá a kapcsolási rajz, az utasítás és az alkatrészek listája is. Szeretné megjavítani, egy két jó tanács nagyon jól jönne. Kis feszültségen a görbe nem mutat helyesen, se feszültséget, se frekvenciát. A 220 voltos áram oszcilogrammja nem fér be a kijelzőbe.
Előre is köszönöm a segítséget.

Old. 005.jpg

(#) kadarist válasza Iszkakof István hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /

Szia!
Hogyan nem mutat helyesen, kicsi, nagy, torz a kijelzett feszültség? A 220V nem áram, hanem feszültség és ha jót akarsz, akkor nem kötsz a bemenetére hálózati feszültséget semmilyen formában sem.
(#) szapcsika válasza Iszkakof István hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /

1. Ez rossz topic, van egy analóg szkóp javítás topic
2. Nem tudunk mit kezdeni az olyan dolgokkal, hogy "nem mutat helyesen feszültséget és frekvenciát". Vagy írd le, hogy pontosan mit jelent a "nem helyesen" vagy csatolj fotót.
3. A szkópoknak van pár kezelőszervük. Ezek bármelyikének hibás állítása teljesen rossz képet eredményezhet, tehát a beállítások ismerete nélkül megint csak nem tudunk mit mondani.

Én is megismétlem: a 230-at ne dugd be a bemenetére, ha nem tudod pontosan mint csinálsz, mert ilyen esetekből füst és/vagy temetés tud lenni.
(#) Iszkakof István válasza szapcsika hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /

Köszönöm, hogy válaszoltatok és megírtátok a helyes topic nevét. Tudom, hogy ennyi információ, amit megadtam kevés, de először azt akartam látni, hogy tud segíteni valaki. Holnap fényképet is teszek fel a kijelzőjéről és megírom, milyen feszültséget vezettem be.
Köszönöm az eddigi segítséget.
(#) johnred válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /

jo cucc
(#) Pixi hozzászólása Máj 5, 2017 /

Sziasztok,
Lapozgattam vissza, de nem találtam semmit, így feltenném a kérdést, hogy a lenti linken lévő "játék" szkóp mennyire használható pl BLDC meghajtó áramkör ellenőrzésre? Semmi extra szkópot nem akarok venni, csak erre kellene.
Erről lenne szó.
Köszönöm a segítséget!
üdv
PIXI
(#) Massawa válasza Pixi hozzászólására (») Máj 5, 2017 /

Arra több mint elég
(#) Istvan1 hozzászólása Máj 8, 2017 /

Sziasztok!
Érdeklődőm, van-e valakinek tapasztalata az UNI-T UTD2102CEX szkóppal kapcsolatban. Viszonylag új típus, kedvezőnek látszó ár-érték arány, mielőtt megveszem szeretnék tájékozódni.
Előre is köszönöm, üdv: István
(#) tbarath válasza Istvan1 hozzászólására (») Máj 8, 2017 /

Hát nemtom mennyire új, arukereso.hu 2,5 éve látta utoljára. Most 120-ért látom uni-t.hu-n, de ha ennyit szánnék szkópra és feltétlenül újat akarnék venni, akkor utánanéznék, hogy a Rigol 1052 hack működik-e még. Ha igen, akkor azt vennék amazon.de-n, "kicsit" olcsóbban kijön.
(#) Cinema válasza Istvan1 hozzászólására (») Máj 8, 2017 /

Adatai jónak tűnnek, bár a memóriája kicsi, de átlagos használatra megfelelő.
Érdemes még nézelődni más cégek termékei között is, adatlapjaikat áttanulmányozni, majd azok alapján és a kinézet alapján dönteni, hogy melyik tetszik.

Üdv!
(#) bbb válasza Pixi hozzászólására (») Máj 10, 2017 /

Ha megveszed, akkor ez a kis útmutató jól jöhet.
(#) Pixi válasza bbb hozzászólására (») Máj 11, 2017 /

Köszi szépen. Ha minden igaz ezen már nem kell chipet forrasztani és programozni. De majd ha megjön kiderül.
(#) fastaction hozzászólása Máj 15, 2017 /

Sziasztok, Szeretném kérdezni , hogy egy 5Mhz-es szkóppal mennyire lehet 10-48khz-es négyszögjeleket vizsgálni . Egy c1-49 szkópot vennék (működik és 5.000.- ) .köszönöm!
(#) kadarist válasza fastaction hozzászólására (») Máj 15, 2017 / 1

Szia!
Öt megahertznek megfelelő fel és lefutási időket (impulzusokat) még közel alakhűen lehet lekövetni, tehát annyira nem rossz a helyzet.
(#) kendre256 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 15, 2017 / 1

Szerintem kb. fél MHz-es impulzusokat lehet közel alakhűen lekövetni egy 5 MHz-es szkóppal, de 50 kHz-re biztosan jó lesz.
(#) fastaction válasza kadarist hozzászólására (») Máj 15, 2017 /

Köszönöm! Kezdésnek jó lesz az szerintem is. Elég nélkülezhetetlen egy műszer ahogy rájöttem.
Következő: »»   110 / 110
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 28. Vas
3:09:22
Jelenleg 51 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu