Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?

Témaindító: Woid, idő: Dec 13, 2006
Lapozás: OK   110 / 110
(#) granpa válasza pepe65 hozzászólására (») Aug 31, 2017 /

Épp most keres egy ifi kolléga, (ki)tanulás céljára valami antik szkópot. Neki jó lenne. Ha így jó, írj a privátomra.
(#) szapcsika válasza eadx hozzászólására (») Aug 31, 2017 /

A National Instruments fényévekkel a a csájna USB eszközök felett van (árban is, mivel professzionális méréstechnikai és mérésautomatizálási cuccok. konkrétan ez a típus ebayen 400-500USD körül megy használtan.). Ez egy komoly dolog, saját memóriával, tökéletes szoftvertámogatással, stb. Semmiképpen sem vennék ehelyett kínai vackot.
Egyetlen baja, hogy 100MS a max mintavételezése, ezért egyszeri lefutású jeleknél kb. 15-20MHz-ig fogsz értékelhető eredményt kapni. Periodikus jelekre, mintavételező módban sokkal többet tud, ott a 100MHz-es analóg sávszélességet ki tudod használni, de csak periodikus jelekre.
De, lehet, hogy ez nem zavar, mert olyan dolgokat mérsz, akkor kiváló lehet. Persze ez elsősorban labormérésre való, fix környezetben.
(#) SzervízMacska válasza szapcsika hozzászólására (») Szept 1, 2017 /

Nekem csak a működési hőmérséklet tartomány böki a szemem. Úgy tűnik, akármilyen szedett-vedett pc nem jó hozzá...
(#) nagym6 válasza eadx hozzászólására (») Szept 1, 2017 /

A 25 mV legkisebb kalibrált érték talán a 25 mV/div lenne, akkor eléggé érzéketlen. Sokszor 1/10 osztású mérőfej kell, akkor a 25 mV már 250 mV/div. Más szkópok zöme 1 mV - 5 mV/div érzékenységű.
(#) eadx hozzászólása Szept 1, 2017 /

Köszönöm a válaszokat azt hiszem ez eldölt a "nem kell" felé.
(#) szapcsika válasza eadx hozzászólására (») Szept 1, 2017 /

Nekem kéne. Ki árulja és mennyiért?
(#) Peter65 válasza eadx hozzászólására (») Szept 1, 2017 /

Üdv!
Nekem vannak ilyen kártyáim. Ha sokcsatornás szkópot szándékozol összehozni több kártyával, hosszú adatmintákat akarsz mérni, akkor logikus választás lehet. Nekem a szoftver volt a legproblémásabb; amit adtak hozzá, pont azt nem tudta, ami kellett volna, a LabView meg nem olcsó, és egy fél élet volt, mire valami használhatót összehoztam.
(#) tbarath válasza szapcsika hozzászólására (») Szept 2, 2017 /

Ez engem is érdekelne
(#) eadx hozzászólása Szept 2, 2017 /

Ha érdekel valakit a vétel, privátban keressen.
(#) krisz69 hozzászólása Szept 2, 2017 /

Sziasztok usb-s skopon töröm a fejem. Igazából nem tudom melyiket is kellene megvennem. Nagyrészt audio jelek vizsgálatára kellene. Ti mit javasolnátok . Én ezt a 2 nézegettem.
(#) Cinema válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

A második képen láthatót, ha mindenáron ilyesmit szeretnél.
Ezek nagyon kis tudású szerkezetek és egy PC, vagy LAPTOP+ rendszer-szoftverek is kellenek ahhoz, hogy egyáltalán használni lehessen.
Egyetlen előnye, hogy olcsó.

Üdv!
(#) Ge Lee válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 3, 2017 /

Igazából egyiket se. Az első képen lévő egyébként kimondottan autó diagnosztikai szkóp, 8 csatornával, alacsony mintavételezéssel. Azon nem fogod látni ha néhány MHz-en gerjed egy erősítő, mondjuk a másik képen lévővel sem biztos.
Következő: »»   110 / 110
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 20. Sze
0:25:27
Jelenleg 126 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu