Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   105 / 168
(#) Horvath65 válasza gcsabee hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Igen, csak az enyim 20Mh-es.
(#) gcsabee válasza Horvath65 hozzászólására (») Feb 4, 2017 / 1
 
Tudom, nekem is olyan van. Csak azt ami nekem van az NDK piacra gyártották, ezért német feliratok vannak rajta.
(#) Horvath65 válasza gcsabee hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Köszönöm! A googlival megpróbálok vele megbirkózni.
(#) proli007 válasza Horvath65 hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Oké, de ha nem tudod kezelni, miért nem itt tetted fel a kérdést?
(#) Horvath65 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Bocsánat. Nem voltam figyelmes.
(#) nagym6 válasza Horvath65 hozzászólására (») Feb 4, 2017 / 1
 
Fényerőpoti mellett fókusz, "BREMJA/DEL" időeltérítés tartománya az alatta lévő "S, mS, uS" gombokkal váltható.
(#) gdking hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Sziasztok,

mi a véleményetek egy Hitachi VC-7504 4 csatornás 100Ms/s, 150 MHz-es szkópról kb. 82-83 ezer forintért?
itt: ebay.de
Van értelme elgondolkozni rajta, vagy felejtős?
(#) szapcsika válasza gdking hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
100 MS/s a mai világban nagyon kevés. Ez kb azt jelenti, hogy valós időben talán ha 15-20 MHz-es négyszögjelet meg tudsz jeleníteni. Ennél többet csak mintavételes módban periodikus jelekböl. Alapvetően attól függ mire akarod használni persze. De ennyi pénzért már majdnem újat vehetsz Rigolból vagy hasonlóból.
(#) nagym6 válasza gdking hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Adatai között ezt találtam:
Idézet:
„Real-time sampling: DC to 25MHz
Max. sampling rate 100MS/s, VC-7524/7504: (4CH simultaneous)”
Nem tiszta nekem, de gyanítom, hogy csak 25Ms/s a valós idejű mintavételezés, és 100Ms/s a folyamatos periodikus jelekre 4 csatornán együtt (equivalent).
(#) szapcsika válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Jó kérdés, de a szerintem a 4Ch simult azt jelenti, hogy mind a négy csatornán egyszerre tud 100MS/s-et.
A 25MHz lehet, hogy valami konzervatív becslés, mert valóban, 100MS/s-kel nagyjából ez a legnagyobb frekvenciájú jelalak, amit jórészt alakhűen meg tud jeleníteni. Tudom, hogy fele mintavételezés 50MHz-et jelent, de az eleve csak az alapharmonikust jelenti és az interpoláció miatt össze vissza fog csúszkálni. 25MHznél még egy négyszögjel első felharmonikusa benne van és lehet rá következtetni, hogy mi volt a jel. Ekvivalens mintavételezésnél szerintem elmegy a teljes analóg sávszélességig, 150MHz-ig, különben nem lenne értelme. De ez meg csak szigorúan periodikus jelek esetén működik.
Egy pozitívuma, hogy 8k mintát tárol csatornánként, ez az ősi DSO-k között nem rossz. Persze mondjuk egy Rigol 1054z masszívan körbeveri szinte minden tekintetben, alig valamivel több pénzért.
De ezekkel az öreg DSO-kkal inkább az a baj, hogy hiába felelnek meg az igényeknek, iszonyatosan összetett gépek és alkatrésztemetők. Ha valami nyűge van, akkor lehet bűvölni rendesen. De különben el kell ismerni, hogy baromi 'cool' eszközök, van valami varázsuk és otthoni hobbihoz ez még el is fogadható. Pénzkereső munkához csak új eszközt, vagy tartalékot mindenből. Alaptétel, hogy egy öreg szkóphoz legyen egy fiatal is, hogy tudjad javítani.
Mindenesetre, ha valaki ilyenen töri a fejét, akkor először nézze meg, hogy van-e hozzá elérhető service manual. Ha nincs, felejtős, mert akár javítani, akár kalibrálni kell szívás. Utána el kell olvasni, hogy milyen eszközök kellenek a kalibrálásukhoz. Ha atomóra meg űrrakéta, akkor is felejtős. Aztán elolvasni fórumokon, hogy van-e valami típushibájuk. Ez lehet pozitívum is, mert esetleg meg lehet olcsón csípni egy könnyen javítható példányt, főleg, ha az eladó nem csinálta meg a leckéjét és nem próbálta megnézni, hogy mi is a hiba.
Ja és persze 0. pontban eldönteni, hogy amihez kell, arra alkalmas-e.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) nagym6 válasza szapcsika hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Igazad van, biztosan erről van szó. Valóban 100Ms/s, az ekvivalens sebességnek jóval 150Mhz felett kell lennie, arról meg nem ír semmit.
(#) gdking hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Köszönöm Urak,
még tipródok egy kicsit.
A tudása nekem megfelelő lenne. Fentebb írták többen is, hogy ezek az öreg hitachik nagyon jók.
Az újabb fajta laposoknál meg ki tudja, mi a helyzet.
Gondoltam egy ilyenre (Owon XDS3102A Plus) is, de nem találok tapasztalatokat róla.
Fellelkesütem, hogy DMM, meg fv generátor, meg hókotró, meg ki tudja mi, de -tapasztalatom szerint - ami általában mindenre jó, az konkrétan semmire sem.
(#) nagym6 válasza gdking hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Viszont 12 bites az OWON, kihagyható a generátor, multiméter, akkor XDS3102A a típus.
(#) Ktulu válasza gdking hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Én mindenképp Ilyent vennék.
(#) szapcsika válasza gdking hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Ha nem kell a 4 csatorna, akkor egyértelmű, hogy a Owon. Nagyságrendekkel többet tud és biztosan nem kevésbé megbízható, mint egy ősi cucc. Ráadásul kisebb és könnyebb és garanciás.
(#) Ge Lee válasza gdking hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Itthon érdemes venni, nem jön rosszul az a 2-3 év hazai garancia ha netán gond lenne vele. Ha olcsó kell Siglent CNL, ha több memória akkor CML, vagy ha 4 csatorna kell akkor a Rigol 1054Z, bár én annál nem tudnám megszokni hogy csak 2 tekerentyűm van a 4 csatornához. Az Owon-okat külföldi fórumokon sem nagyon dicsérik, én is megváltam az enyémtől.
(#) gdking válasza Ktulu hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Ilyet használsz?
(#) gdking válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Volt vele negatív tapasztalatod?
(#) Ge Lee válasza gdking hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Amellett hogy nem lehet egy kézzel használni mert keskeny és emiatt hanyatt dől ha megpróbálsz megnyomni rajta egy gombot, a peak detect módban sosem olyan ábrát mutatott amilyet kellett volna, sampling-ban meg ugye eleve nem. A hab az volt a tortán amikor (talán az eevblogon) valaki szétszedte a sajátját, és képekkel illusztrálva azt ecsetelte hogy milyen trehány módon van megtervezve az egész.
(#) nagym6 válasza gdking hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Én a Rigol DS1054Z-t cseréltem le OWON XDS3102A-ra, a 12bit felbontás miatt, de csak 2 csatornás. Nekem a 8bit kevés, elsősorban analóg dolgokhoz kell. A Rigol főleg digitális technikákhoz jó, ebben talán verhetetlen árkategóriájában. Nagyon elégedett vagyok az Owonnal a 12 bitnek köszönhetően, függőlegesen 500 pixel felbontás amit egyből látni a kijelzőn, a Rigolnál csak 200 pixel. Ez betárolt jelen nagyítható lépcsőzés nélkül sokkal jobban -4096 fokozat felbontás-, mint a 8 bitesnél -256 fokozat-, logikus is. Nem tud annyi mindent mint a Rigol, de ami nekem fontos, azokat jobban tudja. Setup azonnal beáll, pendrive mentés sokkal gyorsabb, autoset jobban konfigurálható, 12bit felbontás, hatalmas szép kijelző, FFT nagyon sokkal jobb, stb. A szoftvere jópár hibát tartalmazott, de zömét már kijavították, volt idáig kb. 5-6 firmware frissítés. Lehet írni a gyárnak, én 4-et beírtam, azok javítva, persze biztos nem énmiattam, gondolom ezren is írhatták a hibákat. Nem cserélném másra, analóg technika használata miatt. Ez az első olyan digiszkóp amivel találkoztam, hogy az analógnak már semmi előnye, van olyan részletességű a kapott jelalak, mint egy analógon, apró részletekre gondolok, pld.: picike gerjedés egy jel tetején. A nagy shiftelésnek köszönhetően -akár 500 div.- olyan jelrészleteket lehet megnézni, amiket eddig nagy hókuszpókuszokkal, vagy sehogyan sem lehetett ilyen árkategóriában.
Nem akarom egekbe magasztalni, feladatfüggő, hogy kinek mi a jobb.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) gdking válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
köszi,
pont ilyesmikre vagyok kíváncsi.
A többi jobb?
pl. a feljebb említett Rigol?
(#) gdking válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Köszönöm Neked is.
Igen, a 8 vs. 12 bit elgondolkodtató.
Bár ez hobbicélra lenne, munkában egy öléggé gagyi Hantek 1008C-t használok. (Ott vezérléseket vizsgálok vele)
Az pl. 12 bites, ki is tud jönni egy-két olyasmi, amit 8 biten nem egykönnyen vennék észre.
Persze nem ez a meghatározó, de néha jól jön. Csak furcsállom, hogy ilyen "komoly"-nak tűnő masinák 8 biten dolgoznak...
(#) szapcsika válasza gdking hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Valójában a 8 és a 12 bit különbség nem olyan döbbenetes, a legtöbb alkalmazásnál észre sem veszed. Messze nem a legfontosabb paraméter a legtöbb esetben.
(#) gdking válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Amúgy az Owonoknál hogy van ez?
Teljes hw kiépítés és kódokkal lehet feloldani, vagy külön vas mind?
Nézem a Owon XDS3102A-t, abban elvileg nincs multiméter, a képen pedig ott vannak a hátulján a banán-aljzatok.
A kereskedőnek nem 100%-os a weblapja (bár az owonén is így van), vagy tényleg benne van, csak nem működik?
(#) gdking válasza szapcsika hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Ez biztos.
Csak ez is olyan, mint egynémely szerszám: 4 évente egyszer, ha kell.
De akkor aztán nem tudod kiváltani semmi mással
(#) nagym6 válasza gdking hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Enyémben nincs multiméter, generátor sem, ezek csatlakozói sincsenek beszerelve, nem szedtem szét, nem tudom belül mi van, nem oldható fel kódokkal.
Ez a kódfeloldás a Rigol DS1054Z-nél van, illetve volt, nem tudom ma is lehet-e.

A 8 vagy 12 bit felbontásból annyi nem jön ki amennyi a szám szerinti különbség 256, 4096, de azért eléggé jobb a 12 bit. Sőt ezelőtt 9 bites Tektronix szkópom volt, azon is eléggé jobb volt a 8 helyett "csak" 9 bit felbontás.
Nekem olyan munkákhoz kell -nem hobbi- amihez nagyon kis jelváltozásokat kell figyelni, sorozatban. Lehet, hogy hobbihoz jó a 8 bit, ezt mindenki maga tudhatja.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) nagym6 válasza gdking hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Ha 4 évente egyszer kellene a nagyobb felbontás, akkor talán a Rigollal jobban jársz. Jóval olcsóbb, 4 csatorna, és ezer csecsebecse tudás de csak kódfeloldás után, ha az még működik a mai sorozatoknál.
(#) Attila86 válasza gdking hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Nekem is volt egy Owon-om (SDS6062), illetve egy Hantekem (MSO5074FG), most pedig egy Rigol MSO1074-em van. A Hantek egy vicc nem oszcilloszkóp. Az Owont nagyon szerettem, nem tud semmi extrát de amit tud azt egész korrekten tudta. És tényleg felborul ha a felső gombjait nyomkodja az ember, bár nekem mindig pont kézre állt úgy hogy fogtam a hátulját. A Rigol pedig egy álom... Itt és itt írtam róla. A legolcsóbb verziója a DS1054Z nagyon közkedvelt, ár/érték arányban kimagaslóan jó. Nemrég volt szerencsém kettő darab digit szkópot kipróbálni egy egész napig, egy Rigol DS4054-et és egy Rohde&Schwarz RTM1034-et (a kettő együtt több mint 6 millió Forint) és persze, többet tudnak mint a kis Rigol DS1054Z, nem is kicsit többet, de messze nem annyival jobbak mint amennyivel drágábbak. Mondjuk kétszer-háromszor olyan jó, árban viszont a hússzorosa. Tud pár olyan dolgot a kicsi Rigol amit csak ezek a több milliós szkópok tudnak vagy bizonyos márkáknál még azok sem!
Az Owon-nak ezt a XDS szériáját most látom először, eléggé új lehet. Érdekes hogy memóriában még a Rigolon is túllicitáltak (40 millió minta!!), továbbá tettek bele protokoll-dekódert. Mondjuk a két csatornával azért ez nem teljesen maradéktalan de akkor is dicséretes. A trigger funkciókat is bővítették Nth triggerrel, logikai triggerrel és a protokoll-dekóder triggerjeivel. Jár a pacsi! A matematikai funkciók viszont maradtak a négy alapművelet szintjén (+-*/), ahogyan a measure funkciókat sem bővítették. Van viszont most már nekik is "auto cursor"-juk, bár a Rigol-é itt is ügyesebb. Opcionálisan megvásárolható ez az Owon jelgenerátorral, multiméterrel de még wifi-vel is. Fantasztikus, de az akkumulátort kivették belőle ami a régi Owon-oknak volt a nagy előnye.
Na és persze van 12 bites felbontású verzióban. Ez bizonyos specifikus felhasználásoknál mint amilyen nagym6-nál is van, előny lehet. A gyakorlatban általánosságban azért szerény véleményem szerint egyértelműen kijelenthető hogy ez felesleges. Nem véletlen hogy ez egy teljesen külön típus is az Owon-nál, plusz felárért természetesen.
Na de ami a legérdekesebb, hogy ennek az Owon-nak a kijelzője érintőképernyős! Bizony ám! Rettegtem tőle hogy mikor jön el a nap amikor megjelenik az első érintőképernyős asztali laborműszer, hát eljött ez a nap. Koszos, zsíros ujjakkal tapicskolni egy oszcilloszkóp képernyőjét?! Aki néz Trónok Harcát az érti:
Shame!
Shame!
Shame!
...
(#) nagym6 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Érintőképernyő előnye itt, hogy megjelenő billentyűzeten lehet bevinni szövegeket, számértékeket pld. generátor használatánál (nekem nincs generátor). Nagy mértékű függőleges, vízszintes elmozdításokat gyorsan könnyen lehet végezni, pld.: gyakori a függőleges többszáz div.-es eltolás, más haszna nincs. De minden megy szokásos módon forgógombokkal is, én is zömében hagyományosan használom. Akku helye van, opció bele az akku. Úgy tudom, régebbi típusokon is így volt. Amit nem értek, tervezési ostobaság, hogy az eltárolt jelalakok megjelenítése ugyanaz a kék szín, mint a CH2 csatornáé. Ha már színes képernyő, ez miért egyforma, remélem javítják. Egyre jellemzőbb manapság, és itt is, hogy kidobják félkész szoftverrel a készüléket, és hibák tömege majd menet közben lesz javítva, firmware frissítésekkel.
(#) gdking válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Idézet:
„és hibák tömege majd menet közben lesz javítva, firmware frissítésekkel.”

egy darabig, aztán majd nem.
Ez tényleg elkeserítő mindenféle készüléknél.
Az ordító hibákat kijavítják, majd ahogy nő a termék életkora, annál inkább nem foglalkoznak vele.
És pont a mindennapi apró bosszantások maradnak.
műxik a 'zúgyis...
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
Következő: »»   105 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem