Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső

Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   115 / 115
(#) silent15 válasza _BiG_ hozzászólására (») Szept 7, 2017 /

Akkor valószínű az lesz. Hol használhattak ilyeneket ? Minek mérték a nyomását vele ?
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2017
(#) _BiG_ válasza silent15 hozzászólására (») Szept 7, 2017 /

Vákuumtechnikai eszközökét. Elektroncsőgyártás, lámpagyártás, vákuumkamrák... Minden olyan helyen, ahol a belső nyomás jóval kisebb a külsőnél. Az ionizációssal lehetett - tudtommal - a nagyvákuumokat mérni, a legkisebb nyomásokon működik.
(#) elektroncso hozzászólása Sze, 16:52 /

Sziasztok.
Ma kaptam pár cuccot, köztük egy régi videó kaputelefont is. Már kívülről furcsa volt a kijelzője, mondom csaknem katódsugárcső van benne? De mondom arra túl vékony a doboz. Gyorsan szétszedtem, és amit láttam... Bár olvastam már lapos képcsőről, de az nem ezen az elven alapult. Érdekes felépítés annyi szent.
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Sze, 17:10 / 1

Pedig ugyanúgy működik, mint egy másfajta katódsugár cső. Annyi a különbség, hogy az elektronsugár által gerjesztett fénypor nem azon a négyszögletes üvegen van, amit látsz, hanem egy megfelelően görbített fém tükrön ami egyben az anód is. Ugyanúgy, ahogy egy varázsszemen is láthatod. A négyszögletes üveg, csak egy fényszűrő, ami még az alacsony felbontást is némileg korrigálja. Az a tény, hogy rendes fém anódja van, az anódfeszültség igényét is csökkenti.
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Sze, 17:14 /

Lehet nem hiszed el, de a "kanyar CRT"-t én is feltaláltam annó

Azt ugye nem NEKED természetesen nem kell mondani, hogy ne bontsd szét, és ne dobd ki!
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Sze, 17:36 /

Elvileg +7kV az anódfeszültség. Maga a működési elv világos volt első látásra, csak ilyen konstrukcióról nem hallottam, olvastam. A Gábor Dénes féle lapos képcsőről olvastam már, Nozdroviczky László A televízió című 1959-ben kiadott könyvében, de annak teljesen más a konstrukciója. Ott az elektronágyú a fényporréteg mögött található, azzal párhuzamosan és egy elektróda rendszerrel térítették megfelelő irányba a sugarat. De nem terjedt el.
A hozzászólás módosítva: Sze, 17:36
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Sze, 17:40 /

Maga a kaputelefon hibás így az lehet bontásra megy, de a CRT és a hozzá tartozó elektronika teljesen külön modult képez, aminek ha jól láttam csak tápra és a videojelre van szüksége a működéséhez. Későbbi kísérletekben meglehetősen hasznos lesz, de egyenlőre nincs félnivalója, mert nincs időm semmi ilyennel foglalkozni, addig pedig kisebb helyet foglal egészben és még a cső is biztonságban van. Aztán lehet, hogy egészben marad, nem sok kaputelefont gyárthattak CRT kijelzővel.
A hozzászólás módosítva: Sze, 17:42
Következő: »»   115 / 115
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Okt, 17. Kedd
4:06:42
Jelenleg 49 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu