Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Brushless motor elektronika
 
Témaindító: zoz11, idő: Jan 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 26
(#) erbe válasza pucuka hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Kefementes gerjesztett generátor forgórész is van. Külön vasmagocska tekerccsel és diódahíddal. Ami nekem nem tetszik, az a kategorikus kijelentés, hogy aszinkron generátor márpedig nem létezik.
(#) dB_Thunder válasza erbe hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Idézet:
„...és akkor hogyan működik az aszinkron generátor?”

Szuperül! De az magától nem gerjed fel..
(#) BLY94A hozzászólása Márc 20, 2024 /
 
Üdv!
Egy meglévő brushless ESC-t akarok átalakítani úgy hogy 48V-ig menjen, és nagyobb áramot tudjon mint korábban. A kérdésem az lenne hogy a szabályzó elektronikának kell fix alacsony feszt biztosítanom és a driver+mosfet rész kaphat a nagyobb feszből? Mondjuk lenne egy konverter ami folyamatosan 12V feszt ad a szabályzó résznek de a driver és a fetek 48Vról mennenek.
Ez így megvalósítható?
(#) proli007 válasza BLY94A hozzászólására (») Márc 20, 2024 / 1
 
Hello! Már bocs, de az "egy" felénk egy határozatlan névelő. Ha valaki tudna is válaszolni, mire válaszoljon ha nem tudja miről van szó?
(#) BLY94A válasza proli007 hozzászólására (») Márc 20, 2024 /
 
Egy = SKYRC Leopard V2 (szettben van)
Link
(#) pipi válasza BLY94A hozzászólására (») Márc 20, 2024 / 1
 
Kapcsi ajzot kell keríteni, vagy visszarajzolni a végfokot... Ha "normális" fetmeghajtó van akkor egyszerűbb... A nagyobb áram lehet kérdésesebb mert előfordulhat hogy figyeli az áramfelvételt, akkor ott is bele kell nyúlni.
Szóval nem csak annyi hogy elvágod a fóliát és adsz neki nagyobb feszt....
(#) Régi motoros válasza BLY94A hozzászólására (») Márc 20, 2024 /
 
Csak mellékesen kérdezném meg, tudod egyáltalán milyen FET van benne? Vagy azt is cserélni akarsz? Mert a most benne lévő nem biztos, hogy fogja bírni a nagyobb feszültség + nagyobb áram párost is (feltéve ha valóban táplálható külön a vezérlés és a kapcsoló fokozat)...
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2024
(#) BLY94A válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 20, 2024 /
 
Üdv! Igen cserélem a feteket.
IRF1405-IRF3205re tervezném.
(#) BLY94A válasza BLY94A hozzászólására (») Márc 20, 2024 /
 
Utólag jobban elgondolva lehet jobban járok egy "arduino nanos" szabályzással...
Mellékelek egy kapcsolást.

arduino.png
    
(#) HA2SR hozzászólása Márc 21, 2024 /
 
Tiszteletem a szakiknak.

Segítséget, jobban mondva információt szeretnék kapni. Adott egy eszterga gép amit 220V/800W kefe nélküli motor hajt. Nem tudok "0" fordulatott szabályozni, mert 160/min fordulat a leg kisebb. Gondoltam vásárolok egy külső szabályzót, de nem tudom, hogy valóban 220V-os a motor vagy a szabályzó panelban van átalakítás, és valóságban nem 220 V ot kap. Sajnos a motorhoz nem tudok hozzáférni mert direktben hajtja a főorsót (Főorsó maga a rotor). Elnézést ha tudatlan a kérdés.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2024
(#) pipi válasza HA2SR hozzászólására (») Márc 21, 2024 /
 
Próbálj a motorhoz menő kábelen mérni mit kap... AC vagy DC
Következő: »»   26 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem