Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Brushless motor elektronika

Témaindító: zoz11, idő: Jan 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 14
(#) pjg válasza Pafi hozzászólására (») Okt 15, 2017 /

Leírom privátban.
(#) pucuka válasza Massawa hozzászólására (») Okt 15, 2017 /

A léptető motornak nem pólusszáma van, hanem fogai, a forgórészen eggyel kevesebb, mint az állórészen. Ha az állórész egyik tekercsén áram folyik, lép egy fogat, ha ezután a másik tekercsen folyik áram, és az előzőn nem, lép mégegyet. Ezeket az állapotokat kell váltogatni, ettől lép. Léteznek további trükkök is de az alap működés ez.
(#) AxaGame hozzászólása Dec 3, 2017 /

Sziasztok!
Kicsit elbizonytalanodtam, és kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Van egy modellezésben használt BLDC motorom. (Hobbyking, MT5208-360KV)
A motor külső forgórészes, 14 pólusú mágnese van külső forgórészen, valamint 12 gerjesztő tekercse van.
Ehhez a motorhoz szeretnék Hall szenzort kialakítani.

1. Hogyan néz ki a vezérlő táblázat (szenzor/gerjesztés), ha az érzékelőket 3 egymást követő gerjesztő tekercsek közötti résbe teszem? (Ekkor ugye 30 fokonként lesznek a szenzorok.)

2. Ha a szenzorokat a motor testen kívül helyezem el, akkor a normál 120 fokos vezérlő táblázatot alkalmazhatom, ha 0 ; 17.14 ; 34.28 fokra helyezem el ?

Üdv!
Z.
(#) Peter65 válasza AxaGame hozzászólására (») Dec 4, 2017 /

Szia!
A szenzorokat egy villamos periódushoz tartozó szögtartomány 1/3 részére kell elhelyezni, azaz a villamos 120°-ra.
Az, hogy mekkora a motorod villamos periódusához tartozó szögtartomány, szerintem jobb ha leméred. Lehet, hogy 12 fog és 14 pólus egyértelműen meghatározza a lehetséges tekercselési rendet, de én ebben nem vagyok biztos. 3db váltókapcsolóval (meg persze anélkül is) szépen le lehet szimulálni a meghajtás félhídjait, és megszámolod, hogy hány teljes (6 állapot) villamos periódus fér bele a teljes mechanikai 1 fordulatba.
Ezekből meg vannak a szenzorok közötti szögek, a pozíciót meg próbálgatnám. De lehet, van aki tudja, hogyan kell megkeresni.
(#) AxaGame válasza Peter65 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /

Köszönöm válaszod!
Következő: »»   14 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu