Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramfigyelő kapcsolás
Lapozás: OK   6 / 10
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Köszönöm a választ jól gondoltad még mindig töltés témán gondolkodom és a labortápnál ne csak az árammérőre hagyatkozzunk hanem legyen mellette más kijelzés is..
(#) MATA hozzászólása Júl 31, 2015 /
 
Üdvözlet mesterek!
Prolí007-től szeretnék kis segítséget kérni megint ezt a kapcsolást hogyan lehetne egy 24V kapcsolásba betenni áram figyelésre mit kellene átméretezni rajt!Köszönöm!

Snap8 (2).png
    
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Hello! Gyakorlatilag semmit. Mert a tápfeszültségétől, csak a Led R1-es előtété ellenállásának értéke függhet. De azért nemártana tudni mibe és hogyan illesztenéd be, hogy a táp negatív ágába bekerülhet-e egy áramfigyelő ellenállás vagy sem. Mert így, erre "hogyan lehetne egy 24V kapcsolásba betenni" válaszolni korrekten nem lehet.
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Hello!Köszönöm a gyors választ ebbe a kapcsolásba kellene és még ha megmutatnád ha be lehet tenni akkor hogyan és hova kéne megköszönném!Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2015
(#) proba válasza MATA hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Igazából mi a cél az áram jelzéssel ? Lehet a led+ellenállással párhuzamos zümmer (ha a hang a cél) teljesen elég lenne.
(#) MATA válasza proba hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Köszi a kis áram folyásának a jelzése mert ez kb 12mA alatt alszik ki a led.
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Ezt a kapcsolást nem szerencsés ebbe a tápba iktatni. De ha már így van, akkor nem a negatív oldalra kell tenni, hanem a C1 puffer pozitív pontja és az teljesítmény tranyók kollektora közé. A Led-et pedig a C1 negatív pontjára kell kötni. De még így is lehet gondot fog jelenteni a Q2, mert annak kollektorát is ide az X1 pontra kellene kötni. Hiszen azon is folyik áram.
De igazából nem tudom miért erőlteted, minek akarsz a labortápból aksitöltőt készíteni, mikor számtalanszor leírtuk, hogy bár mind kettő tápnak látszik, de a kettő mégsem ugyan az..
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Köszönöm a kapcsolást megpróbálom majd!
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Hello!A negatív ágba mindjárt a egyenirányító diódák után ha meg lenne szakítva oda nem lenne jó betenni az áramkört csak egy gondolat!Köszönöm.
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Ez tényleg csak gondolat marad. Szerinted ott milyen áramok folynak? Csak a kimenti áram? És a puffer töltőáramai?
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Tényleg igazad van ott mindig világítana led köszönöm!Na jó éjszakát.
(#) MATA válasza MATA hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Üdv Proli!
Megpróbáltam a kapcsolást de nem működik a led nem akar világítani.Köszi!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Akkor valamit elrontasz..
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Hello!
BC556 volt itthon azt tettem be már mindent megnéztem nem tudom mi lehet a baj!Köszi!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Ez ugyan az a kapcsolás, mint a másik, csak "fejre van fordítva". De mire kötötted, és hogy próbáltad?
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Igen tudom a másik működik is csak ez nem akar hát úgy van nem hogy a +jelzés felől megy a diódán át az x11-felé ahogy te rajzoltad az áram a led meg itt a - ra van kötve nem?Köszi!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Nem tudom mi az a "+jelzés felől". Gyakorlatilag a tápnál, az X1 pont megy vezeték a végtranzisztorok kollektorára. Ide kellene bekötni ezt az áramkört. Vagy is az eredeti X1 megy a dióda anódjára, és a dióda katódjáról megy a végtranyók kollektora felé. A hiba így annyi, hogy a végtranyókat meghajtó tranzisztor (Q2 ha jól emlékszem) kollektorárama nem fog átfolyni az áramkörödön. A Led-et pedig valóban a C1 kondo negatív pontjára kell kötni..
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Hello!
Bocs de nem értem ezt az eredeti X1-et én úgy kötöttem be hogy azt a szakaszt ami megy a C1-től a 11-es pont felé oda van kötve a tranyók kollektora azt megszakítottam és a C1 felől jövőre tettem a dioda anód felőli végét a katód felőlit meg a 11-es pont felé ahova van kötve a tranyók kollektora a ledet meg a C1 negatív pontjára.Hú ezt jól leírtam nem tudom érthető e így.Köszönöm!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Ez így jónak tűnik. Akkor ki kellett volna próbálni előtte a kapcsolást. Amúgy terhelés volt a tápon?
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Igen volt és utána ki is próbáltam egy másik táppal is de nem világított a led.köszönöm!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Először próbáld ki a táp kimenetére kötve, mondjuk 24V-al, és a dióda katód és a negatív közé egy 1kohm-os ellenállást kötve. Akkor kb. 24mA lesz a terhelés. Ha nem működik, mérni kellene a tranyó emitteréhez képest a feszültségeket.
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Jól van köszönöm holnap próbálom majd meg amit javasoltál és majd írok hogy mi van!
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Hello megnéztem amit írtál az 1K ellenállással a tranyó emitterénél ugyan azt a feszültséget mérem mint ami a tápból kijön.Köszi!
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Hello még egyszer na jól átvert a dolog kék ledet tettem be és az szórakozott most zöldet tettem és azzal tökéletesen működik!Köszi!
(#) MATA hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Hello!
Betettem az áramkörbe oda ahova mondtad működik de csak akkor alszik ki a led ha tényleg 0 áram folyik a kimeneten 2ma-nál már világít a led mit lehetne változtatni hogy kb 10mA nél aludjon ki a led!Köszönöm!
(#) Gafly válasza MATA hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Melyik kapcsolásról beszélünk? Elkezdtem visszaolvasni, de elveszítettem a fonalat...
(#) MATA válasza Gafly hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Erről köszi Bővebben: Link
(#) MATA hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Sőt egy picit akkor is világít ha jobban megnézi az ember mikor semmi nincs a kimeneten hisz nem lehet 0-ra levinni az áramot!Köszi!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Az R1 értékét kell csökkenteni, hogy nagyobb áramnál jelezzen. A kék Led nem lehetett oka a hibás működésnek. De ha fordítva volt az áramkörben, az már lehetett volna hiba..
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Köszi azt fogom tenni a kék led meg nem fordítva volt hanem először csak be be villant aztán nem is világított többet.Még egyszer köszi!
Következő: »»   6 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem