Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   204 / 291
(#) imi031 válasza ezermester1 hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Köszönöm a véleményeidet és a sok türelmedet hogy foglalkozol a problémámmal és az elképzeléseimmel.Egy dologra nem reagáltál nevezetesen a nyomáspróba CO2-vel.Nagy baromság?
(#) kaqkk válasza imi031 hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
A probléma az egész dologban az hogy a 134 hez teljesen más kapillárcső méreteket kell használni mint a régi R12 es R 22 es hűtőkhöz , a leg egyszerűbb és legolcsóbb megoldás ha nem nyúlsz hozzá hanem hívsz szerelőt és megbeszéled vele mit lehet tenni és az mennyibe fog fájni .
(#) Pali79 hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy akvárium hűtőm ami nem hűt csak a kompresszora zörög ha be kapcsolom. Van rajta valami szelep szerűség, megmértem kb 2 bar nyomás van benne. Lehet csak fel kellene tölteni?
(#) vlevente hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy:
AEG hűtő, látszatra rendesen működik. Alul fagyasztó, felül hűtő. Felül 5 fokot mutat, de 20 fok van benne. A fagyasztó rendesen működik, tényleg.

Mit gondoltok?
(#) Pali79 válasza vlevente hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Az a vicc, hogy az ajtón nem az aktuális hőmérsékletet mutatja, hanem a beállítottat. Hívj hozzá szerelőt...
(#) vlevente válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Hívtam. Megnézte, hogy nincs-e fagyás t(nofrost). Találtunk, így leolvasztottuk.
Azt hittük megoldódott, de most ez van.

A kompresszor jó (hiszen a fagyasztó működik)

Fagyás már nincs.
Hívjak egy másikat?
(#) Pali79 válasza vlevente hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Esetleg ugyanazt, gondolom fizettél neki. Ha nem oldotta meg a problémát akkor szerintem jogos a reklamáció.
(#) halacska26 hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Sziasztok!Szeretném hozzáértő segítségét kérni van egy whirpool no frostos hűtőszekrényem ami használtan kaptam,működött egy darabig azután azt vettem észre hogy nem működik a ventillátor,nem hűtött a szerelő 2 szer is kicserélte egyszer működött a csere után 1 hétig a második után 3 napig kb!Mi lehet még a baja esetleg?Persze garanciába vissza hívtam hogy nézze át megint de nem sikerült ideérnie a szerelőnek!Köszönöm
(#) colos1983 hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.Van egy Samsung no frost hűtőgépünk kb 10 éves ,alul fagyasztós.
pár napja magától sűrűn kikapcsol,majd bekapcsol és kikapcsol .Valamikor megy egy napot is,és utána csinálja ezt,valamikor fél nap után csinálja ezt.Szerelők nem vállaljál hogy megnézik,mivel ez bonyolult,márkaszerviz meg nagyon messze van.Ha megy akkor hűt rendesen,a ventilátor is működik.

Ma megnéztem a kompresszoron lévő 2 valamit,talán relé mindegyik.Az egyik a klixon .Az lenne a kérdésem hogy ha megrázom a klixont akkor zörög benne valami.Esetleg lehet e ez a hiba forrása?Lehet szétesett benne valami.Égési nyomok nincsenek rajta.
Sajnos nem értek a hűtőkhöz,de ez úgy szemet szúrt nekem.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) prebzoli hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Sziasztok

Segítenétek tanácstalan vagyok. Milyen alkatrészt jelölnek az alábbi jelölések?
ILTR
ILFZ
TM
TP

001.jpg
    
(#) Gombszem hozzászólása Feb 26, 2017 / 1
 
Szeretném megkérdezni, hogy van-e itt a fórumon valaki, aki ért a Samsung RS60KJSM hűtőhöz? Marha nagy, kétajtós, hideg vizet és jeget ad, képernyős kijelzője van. A normál hűtő része csak 10 fokig hűt. Szétszedtem, a hőleadó egy jégtömbben volt. Leolvasztottam, utána egy napig el sem akart indulni a gép, majd meggondolta magát, és jó lett. Kb két hét múlva ugyanaz a jelenség. Gondolom az automata nem olvasztja le a kicsapódó nedvességet.
Több szerelő nem vállalta, mert bonyolult a gép. A Samsung szerviz meg gyakorlatilag elérhetetlen telefonon.
Van valami ötletetek?
(#) kaqkk válasza Gombszem hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Ha már szétszedted megteheted mégegyszer , mérd ki az elpárologtató olvasztását. Vagy a fűtőbetét szakadt, vagy a hőbiztosíték (egy dobozka a betét vezetékén) ez a legvalószínűbb .
(#) Gombszem válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Köszi. De az a helyzet, hogy a mélyhűtő tele van. Amikor először szétszedtem, kint is -10 volt, és 1 napig elvolt kint a sok cucc. De most már ez nem megy.
Az a baj, hiába mérem ki a fűtőbetétet, vagy a hőbiztosítékot, fogalmam sincs hol lehet venni, vagy mivel lehet helyettesíteni. Addig meg nem akarom piszkálni.

Hol lehet alkatrészt (vagy helyettesítőt) venni? Kerestem a Neten, de semmit sem találtam.
(#) Joe_001 válasza Gombszem hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Üdv!
Lakóhelyed alapján a gugli ezt javasolja: Hűtő alkatrészbolt Budapest. címszóra. itt eladók mellett szervizesek is vannak. A leolvasztás érzékelője is lehet rossz, érdeklődj.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
(#) morca671 hozzászólása Feb 28, 2017 /
 
Van egy tizenéves Zanussi hűtőnk, ami a következő hibajelenséget produkálja. Ha megy a kompresszor akkor működik benne a világítás, viszont ha nem megy a kompresszor akkor nem működik a világítás. Valakinek van valami ötlete mi lehet a probléma? Még annyit hogy hőfokszabályzót cserélt benne egy szakember. Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza morca671 hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Nem jól kötötte be a mester
(#) StMiklos válasza Gafly hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Szevasz!
Ha minden igaz, emberünk felcserélte a fekete és barna vezetéket, amelyek a 3-as és 4 -es cstlakozó pontra mennek.
Üdv: StMiklos
(#) nik hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy hűtő, ami tökéletesen működött. Néhány hét állás után (hálózatból kihúzva), majd újra használatba véve nem működik. A világítás működik, de a kompresszor be sem kapcsol, nem hűt egyáltalán. Hol érdemes a hibát keresni? Egy pontosan ugyan olyan elektronika van a kompresszor oldalán, mint a mellékelt képen.
(#) kaqkk válasza nik hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
A hőfok szabályzót kocogtasd meg , vagy nézd meg a hőmérőt ha hideg helyen van nem is fog elindulni .
(#) Pandabocs hozzászólása Márc 8, 2017 /
 
Sziasztok. Tej került az olvadékvíz elvezetőbe (kiborult a hűtőben és csak pár nap múlva vettem észre) igazából a fura szag miatt kezdtem el kutakodni ami azóta fokozódott sajnos és egyre elviselhetetlenebb lesz. Feltételezem, hogy ez a cseppgyűjtő tálcára került és ott párolog... innen az orrfacsaró bűz. Kérdésem, hogy ezt lehet valahogy tisztítani? Köszönöm
(#) zolika60 válasza Pandabocs hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Valahogy biztosan lehet. Hűtő függő, hogy mennyire bonyolult. Alapból belenéznék hátulról, hogy hozzáférhető-e. A tej bizony iszonyú büdös tud lenni hosszú időn keresztül, úgyhogy hajrá.
(#) kissi válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Be kell küldeni a macsekot ( Bocs, nem tudtam kihagyni !) !
(#) Pandabocs válasza kissi hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Köszi attól tartok a macsek is csak szívószállal férne hozzá
(#) bubuszoft hozzászólása Márc 8, 2017 /
 
Sziasztok.

Van egy samsung hűtőm, amibe egy DA41-00815A vezérlő van. ehhez semmilyen bekötési rajzot, leírást nem találtam. Ha tudna esetleg valaki segíteni ebbe azt megköszönném. A probléma, hogy nem indítja el a nofrost fűtőszálat, a hűtő lefagy, a ventilátor leáll, a fütőszál kimérve működik 300Kohm. Van a panelon egy relé (pirossal bekarikáztam, ez indítaná a nofrost leolvasztás? Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) kzozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
A fűtőszál lesz rossz. A 300kOhm nagyon magas érték, semmi áram nem folyik rajta, ezért nem fűt.
(#) bubuszoft válasza kzozo hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Bocsi 300 ohm elírtam
(#) bubuszoft válasza kzozo hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Elvileg 150W 230Volton.
(#) bubuszoft válasza kzozo hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
A képlet (U×U)÷P, (230*230)÷150=352Ohm
(#) kaqkk válasza Pandabocs hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
A hűtőt kihúzod a helyéről és a kompresszorról leemeled a csepptálcát majd alapos mosás után visszapattintod .Az újabb gépeken már csak pattintófüles csepptálcákat találni (a régieken még csavarral voltak rögzítve .
(#) bubuszoft hozzászólása Márc 8, 2017 /
 
Hogy lehet megállapítani, hogy a képen jelölt relé kap-e vezérlést. Elvileg 15 óránként 15 percre meg kell húznia, ilyenkor olvaszt. De ez csak feltételezés, metr kapcsolási rajzom nincs.
Következő: »»   204 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem