Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   210 / 291
(#) Ronin válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Egyébként az miért lehet hogyha kézzel kapcsolom a kompresszort, akkor lehűl annyira amennyire én szeretném, de termosztáttal viszont nem?
(#) Ronin hozzászólása Jún 9, 2017 /
 
A hiszterézist nem lehet valahogy állítani ezen a termosztáton Bővebben: Link? Nem tetszik hogy 2 percet járatja a kompresszort, kettőt pedig nem.
(#) kaqkk válasza Ronin hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Hidd el hogy nem a termosztát rossz ! Miért kérdezel ha nem olvasod el a választ ? Azért van az hogy két percet megy aztán két percet áll mert kevés a gáz viszont az a kis mennyiség már nagyon rövid idő alatt lehűti az elpárologtatónak azt a részét ahol az érzékelő van ezért kikapcsol , majd mivel csak pici rész hűlt le ezért hamar visszamelegszik és újra bekapcsol ....
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2017
(#) Ronin válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Oké, oké. Akkor mégiscsak szarul dolgozott a szerelő aki 1 éve javította. Sajnálatos.
(#) teszti hozzászólása Jún 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Eldugult egy kompresszoros R600a gázzal töltött hűtőt fejre lehet állítani abból a célból hogy a fagyasztótérben lévő dugulás megszűnjön?
(#) kaqkk válasza teszti hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Miből gondolod hogy eldugult ? Nem lehet és nem érdemes fejreállítani .
(#) teszti válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Mit lehetne vele kezdeni? A fagyasztótérben bugyborékoló hangot ad, és van amikor csak a fele csőszakasz jeges, ha megkocogtatom a csöveket van hogy abba marad a bugyborékolás és bejegesedik a csőszakasz másik fele is.
(#) kaqkk válasza teszti hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Idézet:
„Mit lehetne vele kezdeni?”
Hívj szerelőt ..
(#) teszti válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Mitől dugulhatott el szerinted?

Ha fejre állítom vagy oldalra döntöm egy éjszakára azzal milyen kárt tudok csinálni?
(#) kaqkk válasza teszti hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Az utolsó javítás alkalmával nem lett rendesen levákuumolva és vízpára maradt a rendszerben ami a fagyasztó csőrendszerében megfagy és dugulást képez . az oldalra fejre állításnak nincs értelme és még kárt is okozol vele mert a kompresszor olaj kifolyik a hűtőrendszerbe és ott még több dugulást okoz . A forgatásnak az abszorpciós hűtőknél volt létjogosultsága ott az ammónia oldat átcsorgott és ha jól odaverte az ember a földhöz a gépet még a dugulást is képes volt kimosni a helyéről ,de ez kompresszoros gépeknél csak kárt okoz ...
(#) teszti válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Értem. Az a helyzet, hogy ez még sosem volt javítva. Elképelhető hogy szállításkor történt vele valami? Több napig álló helyzetben volt, mielőtt be lett indítva.
(#) kaqkk válasza teszti hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Akkor ha soha nem volt javítva talán éppen olaj került az elpárologtatóba szállításkor , használd majd a gáz csak visszahordja a kompresszorba előbb utóbb .
(#) teszti válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Mennyi idő lehet ez kb?
(#) kaqkk válasza teszti hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Nem vagyok jós . Nem tudom
(#) teszti válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Napok, hetek?

Minimális terheléssel mennyi a normális egy órában, mennyit kell mennie a kompresszornak?
(#) kaqkk válasza teszti hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Minél kevesebb cucc van benne annál sűrűbben indul el , kb félig pakolva már a gyári fogyasztási adatokat produkálja . Meg kell nézni az adatlapját ...
(#) teszti válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Köszi a segítséget, akkor próbálkozok vele. Remélem egy hét alatt magához tér azért.
(#) Griffi hozzászólása Jún 11, 2017 /
 
Hatha kapok itt valamilyen otletet, segitseget.

Van egy kb tizeves Atlas markaju hutonk. Most mar honapok ota furcsa szaga van belul. Mar ketszer lett teljesen kitakaritva, kidobtunk mindent belole, mindent kitoroltem, lemostam, hatul a csepegteto talcat is alaposan kitakaritottuk, kitorolte a ferjem, a csepegtetohoz vezeto kis alagutat is kipucoltuk. Ennek ellenere meg mindig budos. Nem tudom, mihez tudnam hasonlitani a huto szagat, de en csak ugy tudok kivenni belole barmit is, ha befogom az orrom.
Ennyi informaciobol van barkinek otlete, hogy mi lehet a baj? Kihivnek szerelot, de itt nagyon draga a szerelo. Amit alapdijnak fizetni kene, annak a haromszorosaert veszek egy masik hutot :-/ Egyelore nem szeretnek masikat venni, ezert probalok valamilyen megoldast keresni.
(#) kaqkk válasza Griffi hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Hipós vízzel mosd ki , a polcok szélén van műanyag díszcsík ? Azok alatt is lehet penész ami szaglik . Ha van rá lehetőség vidd ki (tisztítás után) az udvarra nyisd ki az ajtaját és a napfény majd elvégzi az utómunkálatokat (az uv fény gombaölő hatású)
(#) Griffi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Igen, a polcok szelerol is leszedtuk a csikokat, kis kefevel kisikaltam. Sajnos a napfenyt nelkuloznom kell, mert a masodik emeleten lakunk, nincs lift, en utolsoidos kismama vagyok, a ferjem egyedul nem tudna lecipelni
(#) Horvath65 válasza Griffi hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Helló! Csak laikusként. Nem lehet a szigetelésben (alatt) döglött egér?
(#) Griffi válasza Horvath65 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Elvileg nincs itt eger, de ezt hol tudnam megnezni? Szigeteles alatt hol lehet?
(#) Horvath65 válasza Griffi hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Valahol a kompresszor körül talán van valami rés a két burkolt között. Persze ez csak feltevés, de talán érdemes meg nézni.
(#) teszti válasza teszti hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Majdnem két napot folyamatosan járattam, 6db 1.5 literes vizes flakont tettem a fagyasztótérbe és a hűtő részébe is. Azt vettem észre, hogy ahogy elindul a kompresszor, kb. fél perc múlva kezd bugyborékolni a fagyasztótér csöve, hátul a hűtőlamellák mögött.
Többször is éles, nagy csattanó hanggal leállt a kompresszor, megfogtam és tűzforró volt. Ez hibát jelezhet?
A bugyborékolás a két nap alatt nem hogy csökkent, de növekedni kezdett, szinte amikor megy a kompresszor már folyamatosan csinálja.
(#) kaqkk válasza teszti hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
A bugyborékoló hang és az hogy forró a kompresszor nem feltétlenül jelent hibát , a csattanó hang amikor leáll rugótörés lehet a kompresszorban (ettől még sokáig működhet a gép)
(#) teszti válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Nagyon forró a kompresszor, fél pillanatig nem tudom rajta tartani a kezem annyira forró. Összehasonlítva egy másik, hasonló géppen, ott szinte alig volt csak langyon, ez viszont szinte süt, olyan 60-70°C-os van legalább.
(#) kaqkk válasza teszti hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
A hátulján a rács végig meleg ,vagy csak egy darabon ?
(#) teszti válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
A teteje kicsit melegebb mint az alja, de viszonylag egyenletes.
(#) kaqkk válasza teszti hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Akkor a hűtő jó , ha a zuborgás zavar hívj egy szerelőt aki leereszti a gázt átmossa-átfuvatja az elpet és újratölti gázzal ,akkor valószínűleg elmúlik a hang de még ez sem 100% az R600 as gépek tudnak érdekes hangokat kiadni magukból ...
(#) teszti válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Az nem gond hogy a kompresszor szinte tűzforró? Más hűtőknél is van ilyen?
Következő: »»   210 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem