Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   216 / 291
(#) botigta válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
A kompresszor mellett egy nagyobb doboz van, ami a komplett vezérlése, nem csak a leolvasztásé, az indítja a kompresszort, és a ventillátorokat is...
Általánosságban átnézve, kondik, tranzisztorok, diódák stb.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2017
(#) kaqkk válasza botigta hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
A 10 és 3 kivezetés közt mérj feszültséget nézd meg ad e ki amikor olvasztani kéne , vagy keresd meg a panelon az olvasztórelét és cseréld ki (nem egy ökör ára)
(#) botigta válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Köszönöm válaszodat. De sajnos nem ez a probléma, mivel alkalmanként szokott leolvasztani. A fő probléma az, hogy amikor a beállított hőmérsékletet eléri, akkor a kompresszort annak rendje és módja szerint indítja a kompresszort, de a ventilátort nem! A ventillátorok jók, pl. ha a gyorshűtést indítom, akkor üzemszerűen működik minden!
(#) kaqkk válasza botigta hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Akkor már csak program hibára tudok gondolni (valamiért megsérült benne a program ) sajnos ez vezérlő csere , vagy megnézed hogy a ventilátor 230v os e ha igen akkor a vezetékét átkötöd a kompresszorra és akkor ha az megy akkor a ventilátor is
(#) botigta válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Sajnos én is programhibára tudok gondolni. A ventillátor meghajtás jó ötlet, bár 24V-os, végül is relé kérdése az egész, köszönöm az ötletet.
(#) proctor hozzászólása Szept 18, 2017 /
 
SZiasztok! Kb 4 hónapja kihúztam a konnektorból a már 12 éve hibátlanul működő Candy felül mélyhűtős 220l-es hűtőmet. A napokban hazaértem, visszadugtam. A kompi elindult, megy de a hűtő semmit sem hűt. Sem a mély sem a hűtő rész. Azt mondják kuka. Igaz ez? Mi lehet a baja? Mondogattak ragasztós töltést gari nélkül, de kis eséllyel. ( hátul nem látok sehol olajos folyást)
Most muszáj hűtőt vennem, de a mérete adott, nem lehet 55 cm-nél szélesebb és lehetőleg 60cm mélység alatt legyen. 2 típust találtam ami megfelel talán: Zanussi ZRT23100WA és a MediaMarkt saját márkás hűtője az OK FH 205 típust amiről semmit sem tudok. Utóbbi tetszik jobban de félek a noname hűtőtől. ( Huayi kompresszor van benne ennyit látok. A Zanussinak hátul van a hőleadója, ott a rács, a másiknak nincs, az gondolom kétoldalt a szekrényben. A másik kérdés hogy melyiket mennyire kell a faltól, vagy az oldalától szabadon hagyni? A belső rácsos háta mehet a falig és oldalt kell hely valamennyi? A hátsó rácsos mögött mennyi hely kell? 2-3cm elég? Előre is köszönöm a válaszokat, nagyon tanácstalan vagyok és gyorsan kell valamit vennem.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2017
(#) kaqkk válasza proctor hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
A candy hűtőd gázhiányos ha szerencséd van egy jó szerelő 10 körül megjavítja , ha vásárolsz másikat a zanussi-t javaslom (ahhoz minden van ha javítani kéne) a 2-3cm távolság elég ha van fölötte is hely ahol a meleg levegő távozni tud.
(#) proctor válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Köszi, mindenki azt mondta ha szerencsém van Ha nincs akkor kidobott pénz lehet a 10e és nem találtam szerelőt aki jönne és ennyiért megcsinálná. Többet is érne mert újszerű darab, de senki nem ad garit a javításra. Azt mondták biztos szekrényen belül ment el a gáz és nem javítható csak ragasztóval, az meg drága és nincs gari csak 50% esély
(#) mogyi1973 hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Kedves Fórumozók.Szeretnék segítséget kérni az alábbi problémámra.Adott egy Hotpoint-Ariston ENBGH 19423 FW kombi hűtő ami idönként két hangos koppanást ad ki és naponta többször.Sajna nem értek annyira hozzá,de hátul alul a jobbszéle felé van valamilyen kicsi doboz szerű (talán valamilyen szelep)ahonnan jön ez a hang, ráírva nincs semmi szétszedni meg nem akartam.Köszi ha esetleg valakinek van rá ötlete megoldása vagy egy jó szerelője ha az kellene hozzá.Pest Megye Szigetsztentmiklós környékén.Szép estét Attila
(#) antikzsolt válasza mogyi1973 hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Esetleg a smart diagal meg lehetne tudni van e baja. Valahogy szóra kellene bírni.
(#) mogyi1973 válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Köszi..de igazából nem tudom mi az a smart diag és mit kellene tenni vele.Üdv Attila
(#) ezermester1 válasza mogyi1973 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Helló!
Idézet:
„smart diag”
Lehet,hogy "okos diagnózis"?
(#) antikzsolt válasza mogyi1973 hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Olvastam egy kicsit és elvileg ki lehet csipogtatni a baját. Sajna azt nem írták hogy hogyan. Mondjuk az időm hiánya miatt elég keveset ís kerestem.
(#) Joe_001 válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
A smart diagból a smartnak nekünk kéne hogy legyünk...
(#) mogyi1973 válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Köszi a segítséget..tegnap megnéztem és egy mágnes henger belsejében van egy, (talán szelep) és ez adja ezt a kattanás hangot,hát házilag eddig jutottam a nevét nem találtam meg ennek a (valaminek).Üdv Attila
(#) antikzsolt válasza mogyi1973 hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Ha garanciális akkor szerviz. +36 1 999 5000
Ha már nem az akkor szaki.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) ezermester1 válasza mogyi1973 hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Ha útváltó szelep akkor az anyagilag húzós ügy! Ha csak kattog azt még meg lehet szokni ( ha nem zavaró). Nálunk közel egy 30-40000 ft. Anyag+munkadíj. Az útváltó szelep árától függ.
(#) botigta válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
És vajon flash tartalmat lehetne szerezni hozzá? Keresgéltem, de lehet, hogy nem voltam elég ügyes?
(#) proctor hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Megvan az új hűtő, egy felülfagyasztós egy kompis 140cm magas Zanussi. Bekapcsoltam, gyorsan hűt a mélyhűtő, a sima rész is egész jó, csak fura a hangja. A kompresszor nem hangos, igaz a rácson ha mozdítok kicsit változik a hangja ( egy ciripeléssel kevesebb, ha egy kis gumidarabbal kitámasztom sokat számít) de nem is ez a gond hanem fentről a mélyhűtő környékéről - belülről olyan bugyborékolós, fortyogós hangot hallani ami elég zavaró. Behallatszik a szobába. ( garzon lakás) Ez el fog múlni vagy ezzel kell együtt élni?
(#) kaqkk válasza botigta hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
A processzor programja ipari titok, még a gyári szerviz sem kapja meg . Vezérlő csere, vagy mókolás ....
(#) kaqkk válasza proctor hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Ha vadiúj garanciális a hűtő van esély a cserére , ha nem akkor meg kell szoknod a hangját .
(#) mogyi1973 válasza ezermester1 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Köszi,sajna nem garanciális,de akkor lereshetlek ha aktuális a csere?Üdv Attila
(#) subert33 hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
A hűtöm nem hűt és kb. 20mp-et megy majd kikapcsol 1-2 perc után megint bekapcsol. Ha valakinek van ötlete és megosztaná n.örülnék. köszi
(#) proctor válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Vadiúj, de ha hoznak másikat mi az esély hogy az jó lesz? A kompresszor halk, csak az fortyogó hang furcsa. Olyan mintha egy halk kávédaráló darálna a mélyhűtő résznél.
(#) kaqkk válasza subert33 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Két eset lehetséges . 1: kompresszor hiba (kb40000)
2 : indítórelé hiba (kb10000)
hívj szerelőt majd ő megmondja melyik a hibás ..
(#) kaqkk válasza proctor hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
kb80% az esély hogy csendesebbet fogsz kapni , ez a gáz adagolási hangja az R600 as hűtőknél előfordul ilyen ...
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017
(#) botigta válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Értem én, de olvastam más fórumon, hogy valaki talált a neten (Samsng) hűtőhöz tartalmat (gondolom egy ügyes szakember lementette egy jóból, és feltette egy tárhelyre).
(#) proctor válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Köszönöm, A 3 napba már talán nem férek bele, az garis probléma is lehet vagy ezzel elhajtanak?
Más kérdés: hány foknak kell lenni a hűtőben? 2-es fokozaton van és kb 7,5-8 fok van bent.
(#) kaqkk válasza botigta hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Ez kacsa , a tartalom olvasás ellen védett , nem menthető le ,és a neten tuti nem található meg (nameg csatlakozó sincs a panelon amin keresztül feltölthetnéd)
(#) kaqkk válasza proctor hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Ha az ügyfélszolgálat megértő ,akkor ki fogják cserélni ha nem akkor megszokod ..
Következő: »»   216 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem