Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   219 / 291
(#) StMiklos válasza Gafly hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Azért mondtam, hogy ez nem kommersz (háztartási) kategória.
Mert nem lehet bezárni a hűtött teret, mert ha igen, akkor a száradó hús miatt a térben a páratartalom 100% lesz.
Ha annyi, akkor már nem szárad tovább.
Ha meg nem szárad, akkor rátok bízom mi lesz belőle.
Ergo: folyamatos szellőztetés kell a hőfok tartása mellett.
Kezd ugye körvonalazódni ennek a rendszernek a vezérlési igénye, amiben már ott van a páratartalom valamilyen szinten történő figyelése, ne adj isten szabályozása...
De nem mennék tovább. Nem gondolom, hogy olyan pontosság szükséges, mint ami követelményként felmerül.
5 fok felett savanyodik, mondja kérdezőnk, amit elfogadok.
De még egy normál szabályozásnál sincs folyamatosan 5 fok felett, ingadozás van, ami olykor elérheti az 5 fokot.
De mégegyszer: nem a levegő hőmérséklete a döntő, ami egy ajtónyitáskor is simán felszalad, hanem az árué, az pedig jóval stabilabb.
Legfeljebb a gondolataimat fejtettem ki, de a dolog annyira azért nem bonyolult, csak ne essünk túlzásba az igények megfogalmazásakor.
Üdv: StMiklos
(#) Jimbo Johni hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Kössz a hozzászólásokat, holnap beugrok egy hűtőszerelőhöz, talán rendelésre összedobnak egyet. Egyébként innen szedtem az ötletet. Akinek valamennyire megy az angol, erről beszéltem
https://www.youtube.com/watch?v=J_xEsAK7-dA
(#) nedudgi válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Csak szólok, hogy a nyereg alá azért raktak nyers húst, hogy az állat sebes háta gyógyuljon.
(#) kaqkk válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Elég érdekes gyógymód ! A lovak túlélték a fertőzést-vérmérgezést ?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2017
(#) Jimbo Johni válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
[off][/off]Igaza van valóban azért tették a nyereg alá, mivel az feltörte a lónak a hátát ha sokat hajtották. A nyers hús felgyorsította a gyógyulást
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2017
(#) nedudgi válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Milyen fertőzés, mérgezés? Legfeljebb romlott hústól kaphattak volna. Olyan gondatlanságot nem kellene feltételezni őseinkről.
(#) kaqkk válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Akkor legközelebb ha elvágom véletlenül a kezem teszek rá egy szelet karajt tudod miért télen van a disznóvágás,? mert ha meleg az idő szinte azonnal megindul a hús bomlása( a levegőben lévő gombák spórák és más dolgok miatt ) a legyekről már nem is beszélek hogy mennyi és milyen fertőzést okozhatnak ha hússal oda vannak csalva a sebre . De még mindig nem tudjuk miért romlik meg a barátunk húsa a hűtőjében
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2017
(#) kaqkk válasza Jimbo Johni hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Szerintem meg azért tették a nyereg alá hogy az ne törje fel a ló hátát, de éppen hiányoztam az óráról amikor ezt tanították ...
(#) feca81 hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy kis problémám,és hátha ti tudtok segíteni. Van egy pont 6 éves Indesit Baan 13 hűtőnk. Szegény megélt már 2 költözést, de mindig hibátlanul működött.
Felújítás után kihoztuk a konyhába, nagyon óvatosan, nem megütve, nem elfektetve, beállítottuk a helyére. Pár órát pihentettük is a biztonság kedvéért, majd beüzemeltük. A hűtő azóta eszméletlenül hangos. Mély dübörgő hangot hallat, amit még a hálóból zárt ajtón keresztül is hallunk. Néha ritmikusan felhangosodik, majd lehalkul. A hűt ki van szintezve, teljes mértékben vízszintben áll. Nem mozog, stabil helyzetben van. Amikor a fülemet odatapasztottam a kompresszorhoz, az csak halkan duruzsolt, olyan, mintha a hűtőből jönne a hang, vagy az felerősítene vmilyen hangot. a hátsó rácsot is próbáltam lefogni, de nem változott a hang. Próbáltam az egész hűtőt egyik-másik sarkára állítani, de csak a ritmusa változott a zajnak, nem hagyta abba.
Nem mellesleg a hűtő jól hűt, hibátlanul üzemel a hangjától eltekintve.
Van valakinek ötlete mit lehetne tenni? Baromi idegesítő, mert amerikai-konyhás nappalink van, és nagyon zavaró.
(#) kaqkk válasza feca81 hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Igazán nem ismerem ezt a tipust de ha no-frost rendszerű akkor a belső ventillátor lehet a ludas a dologban (elvileg a normál térben a belső borítás alatt találod)
(#) feca81 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Sajnos nem no-frostos, pedig amit mondasz adná magát, mert most,hogy mondod tisztára olyan a hangja, mint a csapágyas processzor ventinek, csak ugye nagyban...

https://www.arukereso.hu/hutoszekreny-fagyaszto-c3168/indesit/baan-...leiras
(#) kaqkk válasza feca81 hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Egy két képet (netán egy hangfelvételt )tudnál küldeni ? Jöhet az emilemre is .
(#) feca81 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
képet miről készítsek? hangfelvételt megpróbálok este csinálni róla
(#) kaqkk válasza feca81 hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
A hűtő belsejéről és ha tudsz akkor a hátuljáról .
(#) feca81 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
sikerült felvételeket készítenem.
Van 3 videó a hangjáról. Hallható, ahogy a kompresszor szépen duruzsol, és mellette egy mély pulzáló búgás. Élőben persze a búgás sokkal hangosabb.
https://youtu.be/rncNsLgdUT4
https://youtu.be/FVPlBBSpcVI
https://youtu.be/3V8q4f-qlNY

és a képek:
https://photos.app.goo.gl/lZ2PO4OQLdhfmxsl1

bármi ötletet szívesen veszek.
(#) kaqkk válasza feca81 hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
A csepptálca nem ér hozzá a kompresszorhoz? Olyan mintha a komp hangját erősítené fel a doboz ..
(#) feca81 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Sajnos nem. bárcsak ilyen egyszerű lenne...
Tegnap próbáltam azt is,hogy a kompresszort, miközben működik, toltam jobbra-balra, előre-hátra, hogy megállapítsam, hátha a egyik gumiágy kopott el, de nem volt számottevő különbség a hangok között. Próbáltam különböző helyen újra lefogni a rácsot, + jobbra-balra dönteni a hűtőt. A döntögetésnél változott a hang, de nem szűnt meg. Ellenőriztem újra a vízszintet is, de az is hibátlan
(#) kaqkk válasza feca81 hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
A hátulján van egy fekete rács ,az milyen módon van rögzítve ?
(#) feca81 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
ha jól láttam csavarokkal, de gumiágyon. Rángatásra nem tűnt lazának, nem mozdult el a háztól.
(#) kaqkk válasza feca81 hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Kép?? Lehet hogy épp a csavar viszi át a hangot a palástra a kompresszorról a kondenzátoron keresztül ..
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2017
(#) molnarf válasza feca81 hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Kopott kompresszor jellegzetes hangja hallatszik, trükközéssel nem érsz el semmit csak kompresszorcsere fogja megoldani ezt a problémát!
(#) kaqkk válasza molnarf hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Idézet:
„Felújítás után kihoztuk a konyhába, nagyon óvatosan, nem megütve, nem elfektetve, beállítottuk a helyére. Pár órát pihentettük is a biztonság kedvéért, majd beüzemeltük. A hűtő azóta eszméletlenül hangos.”
Ezt olvastad ? Tehát előtte nem volt "eszméletlenül" amíg kivitték elkopott a komp?
(#) molnarf válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Mindegy , hogy hogyan vittek a csilingelő hang kopásra utal vagy olaj ( nem hordja az olajat a keresztfejre) nélkül maradt.
(#) kaqkk válasza molnarf hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Lehet de szelektíven olvasol , azt írja hogy azóta van mióta átvitték Nem a vitték szón van a hangsúly hanem az azóta szón ...
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2017
(#) molnarf válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Most kötekedsz velem?Az ÉN véleményem az hogy a zajt a kompresszor okozza, lehet kopás vagy kenésprobléma ...te keresd az okát ott ahol akarod.Meg szoba jöhet esetleg dugulás is, szűrő vagy olajdugó az élpárologtatóba.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2017
(#) kaqkk válasza molnarf hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Nem kötekedni akartam csak furcsa hogy nem folyamatosan emelkedett a hangerő ahogy egy kopásnál elvárná az ember hanem egy mozgatás átszállítás okozta a növekedést .. Egyébként nem cáfoltam hogy a komp okozná én az okot keresem hogy hogyan kerülhet a zaj a palástra ..
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2017
(#) feca81 válasza molnarf hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
A csilingelő hang nem zavar, újkora óta van. engem csak a mély búgó hang, mert az marha zavaró. Gondoltam még arra, hogy a készüléket 5 évig úgy használtuk, hogy nem volt kiszintezve, és esetleg "félre" kophatott a kompresszor dugója. Most, hogy költözés után patentul kiszinteztem, nem ugyanazon az úton jár a dugattyú. Bár az is hozzátartozik,hogy próbáltam a vízszintet elrontani, de csak változott a hang, nem szűnt meg. Ezt mint hülye laikus gondolom.
(#) feca81 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Én a csavarra nem gyanakodnék, mert 6 év alatt nem vitte át a hangot, csak most? Megpróbálhatok képet készíteni róla.
(#) feca81 válasza molnarf hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Elképesztő ez a tervezett avulás. 70E Ft volt a hűtő akciósan 6 éve. cseréljek benne kompresszort, ami 30E Ft + gáz + feltöltés + munkadíj + kiszállás + ja nem, veszek egy újat, mert ugyanannyiba fog kerülni és akkor legalább lesz rajta garancia...
(#) kaqkk válasza feca81 hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Annyit megpróbálhatsz hogy egyesével kihajtod a csavarokat és teszel gumialátétet a rács alá és a csavar feje alá is
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2017
Következő: »»   219 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem