Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3018 / 3943
(#) Udvari Zsombor válasza Pafi hozzászólására (») Jún 17, 2017 1 /
 
9V is tökéletes neki, amit egy adapter szolgáltat. Csak miért xar az átvitel?
(#) Pafi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Mert a konstans feszültség az konstans, söntöli a jelet. Ismétlem: nagy impedancia kell!
(#) Pafi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Rossz a kérdés. Azt kellene megérteni hogy hogyan működik normál esetben. Akkor azt is tudnád hogy mi a gond most.
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Bocsánatot kérek, de nem teljesen értem hogy mit szeretnél csinálni, mivel és hogyan. Tudnál segíteni?
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Jún 17, 2017 1 /
 
Tulajdonképpen intercomot szeretnék csinálni vagy kettő telefonból (csak piros és zöld erekkel) vagy telefon-lehallgatóval (adapter), amihez egy adapter adja a 9V-ot. Az átvitel búg és xar, a beszédnek esélye sincs!
(#) Udvari Zsombor válasza Pafi hozzászólására (») Jún 17, 2017 1 /
 
Söntöli a jelet??? Akkor mit építsek még be, hogy jó legyen? Vagy mit csináljak, hogy jó legyen? (Az adapter marad, mint 9V forrás!)
(#) Pafi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Az adapterrel sorba egy ellenállást.
(#) Udvari Zsombor válasza Pafi hozzászólására (») Jún 17, 2017 1 /
 
Nagyjából mekkorát? Pozitív vagy negatív ágra vagy mindegy?
(#) gyoran válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Pafi már írt feljebb egy értéket: 600 Ohm. Ha nem 48V hanem csak 9, ahhor lehet, hogy ez nem ideális, de akkor próbálgass, a nagyságrend jó. Szerintem kisebb irányba.
A Kirchhoff törvények pedig - ha még érvényesek - azt mondják, hogy két elem sorba kötésénél (Táp és ellenállás) a sorrendtől függetlenül ugyanannyi áram folyik át rajtuk és a feszültségeloszlás is ugyanaz. Szóval röviden: mindegy.
(#) Pafi válasza gyoran hozzászólására (») Jún 18, 2017 1 /
 
Köszönöm!
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Idézet:
„intercomot szeretnék csinálni vagy kettő telefonból (csak piros és zöld erekkel)”

Tehát összesen két ered (kis szerencsével lehet ott még mellette fekete/sárga is) van a két telefon között?
Csak beszélni akarsz a telefonokon, vagy csörögnie is kellene (mint hívásjelzés)?

Ne sokat játsszál az adapteres táplálással, mert utána nemsokára arról fogunk beszélni, hogy hogyan javítsam meg az elrontott telefonomat
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Jún 18, 2017 1 /
 
9V-nál nem fog soha többet kapni, és egyenlőre legalább a beszédátvitel működjön, ha mindkét oldalon egyszerre veszik fel a kagylót.
(#) zsszami válasza game4812 hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm!

Tehát pl. 12V AC-ből kétutas egyenirányítás után lesz 12xgyök2=17VDC, és esik a rajta a két dióda nyitófesze ami 2x0,8V= 17-1,6=15,4VDC lesz a Vpp-m?
Jól számolok kb?
(#) Gafly válasza zsszami hozzászólására (») Jún 18, 2017 / 1
 
Kicsit több lesz, mert az a 0.8V kicsit el van túlozva, de igen, alapvetően jól számolsz.
(#) Bakman válasza zsszami hozzászólására (») Jún 18, 2017 / 1
 
Jól számltál. A levonandó feszültség kétutas egyenirányítás után kb. 1V, de ez az egyenirányító típusától függ elsősorban. Erre a feszültségre töltődik fel a kondenzátor, már ha van az egyenirányító után.

Terheléskor csökken a feszültség ha van az egyenirányítás után kondenzátor, számoló itt: Feszültség hullámzás.
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Idézet:
„9V-nál nem fog soha többet kapni, és egyenlőre legalább a beszédátvitel működjön, ha mindkét oldalon egyszerre veszik fel a kagylót.”

OK, akkor induljunk ki ebből.
Ugyan nem írtad, hogy milyen a két telefon, de szerintem joggal feltételezem, hogy elektronikus.
Ugyanakkor, ebből kiindulva azt is feltételezem, hogy áramfelvételét tekintve olyan 7V-os zener dióda jelleggel bír.
Próbálgatáshoz mindenképpen javasolt (néhány) 100 Ohm-os ellenállás a dugasztáppal sorosan.
Ekkor búgás nélkül kellene hallanod halkan a "kifúvást" (ami az jelenti hogy belfújsz a kézibeszélőbe).
Ekkor a telefonon néhány volttal kisebb feszültséget mérhetsz, mint dugasztápon.
Ha nagyon "búg" a telefon, akkor a dugasztáp kimenetére kell még tenni elektrolit kondenzátort (4700µF 16/25V, vagy ami akad a fiókban).
Ha eddig rendben vagyunk, akkor ugyanezt a másik telefonnal is.
Ha mindkét esetben van rendes "kifúvás", akkor (halkan) már akár hallhatjátok is egymást.
A "halkságon" segíthet egy nagyobb (nem polaritásfüggő/elektrolit) kondenzátor a két telefon közé. Nagyobb -> 470nF...1uF.
Röviden:
- Dugasztáp testpontja el a zöld vezetékkel, a két telefonhoz.
- Dugasztáp másik vége ellenállásokon keresztül a telefonok piros vezetékéhez.
- Telefonok piros vezetékeit kondenzátorral összekötni.
- Ha nagyon búg, akkor nagy elektrolit kondenzátor a dugasztáp sarkaira.
(#) Udvari Zsombor válasza gyoran hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Már 100Ω ellenállás is rendbe tette az átvitelt!
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Akkor örülés van
(#) jani1987 hozzászólása Jún 18, 2017 /
 
Nano farádos kondiknál nem tudom a maximális feszültség terhelést. Van erre valami táblázat? Van hogy 250 volt körülit kell beszereljek.
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Jún 18, 2017 1 /
 
Nem dobáltam, de a kagylóban leesett a hallgató hangszórójáról a mágnes és az leszaggatta a drótokat a hangszóróról, ezért azt kellett cserélni! Láttatok már ilyet?
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
Rá szokták írni; amin nincs jelzés, 50 V-os. Hálózati, vagy váltakozóáramú oldalra X2, vagy ~jelzésű.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2017
(#) Wind-Storm hozzászólása Jún 18, 2017 /
 
Helló!

Adott egy mozgatható kamera, melyben hasonló panel található.
Bővebben: Link
A csatlakozók eredetileg piros színű, körömlakk-szerű, leszedéskor nyúlós ragasztóval voltak megfestve kihúzódás ellen.
Van erre valamilyen spec. ragasztó, nem végleges rögzítéshez? Vagy lehet, hogy nyákjavító tollal lehetett megoldva?
(#) Johnycorp válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Szia.

Ragasztópisztollyal óvatosan, kis mennyiséget adagolva rögzíthető a csatlakozó.
Tart, de azért el is távolítható. Én ezt szoktam alkalmazni.
Bővebben: Link
(#) Wind-Storm válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Ennek nagyon alacsony az olvadáspontja. A kamera kültéren van, a procija is fűt, félek hogy elcseppfolyósodik.
(#) granpa válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Én még nem láttam megfolyni leégett (lángoló) tápban sem.
(#) kadarist válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Csak nem lesz 150-200 fokos az a kamera....
(#) Wind-Storm válasza kadarist hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
No, akkor leírom az én tapasztalataimat.
Nem tudom Ti milyen ragasztórudat használtok, de énfelém a gyárilag ezzel összeragasztott napelemes lámpákból kifolyik. Amit pedig én használok ragasztórudat, azt hajszárítóval meg tudom olvasztani. Nem mértem, de ha a kezemre nyomok az éppen felmelegedő ragasztópisztollyal, meg sem érzem, közel sincs a 100 fokhoz. 50-60 fokon ez már olvadhat.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2017
(#) granpa válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Nem jó taknyot használsz.
(#) RoliNyh válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Szerintem nyugodtan használhatsz ide tubusos szilikont, az nem fog kifolyni kötés után 100°C -nál sem...

Valami ilyesmit.: Tubusos szilikon...
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2017
(#) Wind-Storm válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Ezt nem kartusosnak hívják?
Van tubusos is kéznél, bár ecetsavas sajnos. Bővebben: Link

Ahogy nézem, még ennek a jó drágának a dobozán is 60°C szerepel. Bővebben: Link
Következő: »»   3018 / 3943
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem