Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3081 / 3945
(#) vladcepes válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) vladcepes válasza Bakman hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Na de ebből még nem tudtam megállapítani azt hogy a led dimmelhetö e vagy sem.
(#) vladcepes válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Közbe rákötöttem most egy E 14-es 5,5W os 220-240V 50Hz- led et rajta is van a dimmelö ikon, ezt szabályozza( igaz nem lehet a leghalványabra állítani,de szabályozható és nem vibrál)
Akkor ezekszzerint nem jók a másik ledek.
(#) Bakman válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
A dimmelhető világítótesteken van külön jelzés: Bővebben: Link.
(#) killbill válasza pucuka hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Ez nagyon ossze-vissza dolog. Van, amelyik mukodik, van amelyik nem. Dimmertol is fugg. Nemreg csinaltam 8 csatornas DMX dimmert kifejezetten ilyen 230V-os LED-es lampakhoz. Kiprobaltunk legalabb 10 kulonbozo gyartmanyu LED-es lampat. Nincs ket egyforma. Fazishasitassal az osszes dimmelheto LED mukodik, de nem minden triakos dimmer jo hozzajuk. Nem veletlenul rendelték tőlem a dimmert, mert a boltiak sokszor nem jok. En FET-eset csinaltam, azzal minden lampa jo.
(#) vladcepes válasza killbill hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Akkor most kiderült hogy a Led nem jó erre a célra amit adtak. A másik kérdés majd az lesz hogy ,a dimmelö kapcsoló amit rendeltem az milyen lesz
Csináltam anno egy dimmert, hagyományos izzóhoz mai napig jól müködik. Ha van olyan kapcsolás ami belefér egy kapcsoló foglalatába,és tudja szabályozni ezeket a ledeket amivel (most esetleg befürödtem) akkor szívesen várom!
Azért holnap visszaviszem hogy kenje a hajára.
Válaszokat köszönöm!
(#) vladcepes válasza killbill hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
És egy ilyen Fet-es kapcsolás megoldaná ezeknél a ledeknél is a problémát? Esetleg egy kapcsolási rajzot lehetne kapni?
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2017
(#) Fidel hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Gondolkozom, hogy kellene nekem egy oszcilloszkóp kezdésnek, nem használtam még, viszont érdekelne, hogy mivel lenne érdemes kezdeni?
Van két építőkészlet, ami lehet, hogy jó lenne, de nem tudom, hogy mire kellene odafigyelni, melyik a jobb választás?
ds0150 vs dso138
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Kb. mindegy is, hogy melyiket veszed meg, nagyon-nagyon alap dolgokra jó mindkettő.
(#) kriszrap hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Sziasztok lm7805 mekkora áramot bír el??
(#) granpa válasza kriszrap hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Tekintsd meg az adatlapját. Elméletileg 1 A-t, de jobb, ha nincs kihajtva, és erősen hűtendő.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2017
(#) kriszrap válasza granpa hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Rendben köszönöm és van 3-2 amperes 5v os stab ic???
(#) granpa válasza kriszrap hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Van (típust most "séróból" nem tudok), de egyszerűbb/olcsóbb az adatlapon mutatott "fejelés".
(#) Fidel válasza Bakman hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Valójában azt sem tudom, hogy nagyon ki fogom e használni, időnként kellene pár olyan dologhoz, amihez a multiméter kevés.
Meg kicsit ismerkedni szeretnék ezekkel a lehetőséggel.
(#) killbill válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
A dimmelheto LED-ekhez mindenkeppen jo lenne a FET-es kapcsolas. Rajzot nem tudok adni neked, mert amit en terveztem, az eleve egy 8 csatornas, DMX-es dimmer, masreszt peznert terveztem valakinek, nem adhatom ki a rajzat masnak. De lehet kapni ilyen fali dimmert, ami nem triakos, hanem FET-es, de azt nem tudom, hogy a boltban hogyan kell kerni.
(#) vladcepes válasza killbill hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Értem én,nyílván nem adhatod ki,ez természetes.
Azt hittem valahonnan beszerzett kapcsolás.
Lehet hogy a kérdést rosszul raktam fel. Hogy van olyan kapcsolás vagy dimmer ami olyan ledet lehetne vele szabályozni ami nem dimmelhető,mint amiből bevásároltam?
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Feladom a keresést, nem találom, hol írtad, hogy mit vásároltál.
(#) Bakman válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
A jobb LED-es lámpákban áramgenerátoros meghajtás van, azt sehogyan sem lehet dimmelni.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Ezt csak rendeltem. Bővebben: Link
Közbe vettem ledeket E27 12W 1055 Lm ,de ma kiderült hogy nem dimmelhető
Holnap viszem vissza kenje a hajára,mert állitotta 100% ra hogy dimmelhető.
Köszi az érdeklődést!
(#) Macsek71 válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Sziasztok !
Hasonló cipőben vagyok én is ... Szeretném az egyik szobában a kompakt csöves mennyezeti fényforrást* lecserélni LED**esre, + ha már szerelünk legyen dimmelhető

Ha jól következtetek az előző hozzászólásokból :
- "speciális" dimmelhető Led- fényforrást kell választani,
- a kapcsoló helyére is "spec-ledes"* dimmert kell keresnem ?
Létezik egyáltalán olyan amihez nem kell átkábelezni a rendszert ? ( nem kell a dimm.nek "0" vezeték ? )


* egyszerű UFO lámpatest
** Klasszikus tányéros függeszték
*** Katalógusban keresgélve gyanús a 20-X00 watt adat - tekintve egy 20 w-os LED már kicsit erős...
(#) Gafly válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Szerintem kereskedelmi forgalomban kapható eszközökkel egyszerűen megoldható.
Legyél körültekintő a vásárlásnál/rendelésnél.
Az sem baj, ha boltban veszed és esetleg be tudsz sétálni/megnézni/kipróbálni (tudom, úgy drágább)...
(#) RoliNyh válasza killbill hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Nem ismerem az említett LED -es lámpát. Viszont azt gyanítom, hogy nem csak maga a fényemitáló diódák vannak benne, hanem kiegészítő áramkör is.

Egyébként, ha egy kellő feszültségtűrésű elég nagy kapacitást párhuzamosan kapcsolunk a LED -el, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy némileg folyamatosabb lesz a fénye bármelyík nem dimelhető LED fényforrásnak is, és a vibrálás enyhül. Magyarul a kondi szolgáltatja a feszültséget a holtidőben...
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
A dimmelő egy másodlagos kérdés. Azt kellene tudni, milyen fényforrást vettél. E27, 12W, 1055Lm sokszáz termékre igaz. Lehet dimmelhető, meg nem dimmelhető.
(#) gyulank hozzászólása Nov 20, 2017 /
 
Infralámpa elhelyezéséről tud valaki leírást?
(#) antikzsolt válasza gyulank hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Mire akarod használni?
(#) gyulank válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Mire lehet?
(#) antikzsolt válasza gyulank hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
csibékre? Ha igen akkor azt figyelni kell. Ha egy kupacban vannak akkor lefelé ha szét vannak szóródva és lapítanak és lihegnek akkor fel kell emelni.
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Keresni próbáltad már?
(#) gyulank válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Aha . Azt is kerestem, hogy mi van benne, hogy hány fokos, hogy milyen hullámhosszon sugároz főleg, hogy milyen nyílásszögben sugároz, és nem találtam.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Akkor azt áruld el, miért merült fel a kérdés?
Ha vetted, akkor valami célod van vele. Ha találtad, akkor a fellelés helye adhat némi támpontot.
Következő: »»   3081 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem