Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő

Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   148 / 148
(#) pinyó39 válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 4, 2017 /

Annyi kapcsolás van itt a fórumon ami 4 ohmra stabil és több 100 példányban megépült gond nélkül.
(#) Naszrai válasza pinyó39 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /

4 ohmra stabil az itt kozel 800w-ot jelent. Ilyen van tobb?
(#) pinyó39 válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 5, 2017 /

A Holton FET-esek biztos elindulnak elsőre, a kisebbik 350/4 ohm még valamikor a 90 (?) es években jelent meg a Chip magazinban ha emlékeim nem csalnak, a legnagyobb amit követtem +-90volt körül ketyeg.
(#) pinyó39 válasza pinyó39 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /

A kisebbiket vagy 15 éve autoba is bemoddoltam 2 ohm-ra több példányban van ami ismerősnél szól a mai napig.
(#) Dr Endugu hozzászólása Szept 23, 2017 /

Sziasztok! Kész lettem egy Alkotó - féle panelra épített Conductorral. Remekül működik, egy apró, de zavaró hibától eltekinve. Ha mobiltelefon van az eősítő közelében, belehallatszik a telefon rádiófrekvenciás zaja, de csak egyik csatornán hallom, pedig teljesen egyforma a két panel. M okozhatja?
(#) reloop válasza Dr Endugu hozzászólására (») Szept 23, 2017 /

Szia! Rövidre zárod a végfokbemenetet a panelen. Ha elmúlik, teszel oda egy aluláteresztőt (1 k/ 680 pF). Ha érzékeny marad, 100nF tápszűrő a panelre. Ha tovább is érzékeny, szűkíted a végfok átvitelét.
Mielőtt belevágnál jó lenne látni a huzalozást, esetleg linkelhetnéd melyik ez a panel.
(#) Dr Endugu válasza reloop hozzászólására (») Szept 23, 2017 /

Huzalozást így oldottam meg. Gyakorlatilag Alkotó-féle kettőstápos panelt használok. Arra gondoltam, hogy a c2 jobb lenne mondjuk kerámiából? Most egy vima
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) reloop válasza Dr Endugu hozzászólására (») Szept 23, 2017 /

A huzalozás alatt annak a tényleges kivitelezésére gondoltam, például összesodortad-e a tápvezetéket, persze más is szemet szúrhat.
Látom a bemeneti aluláteresztő és a sávszűkítő része a kapcsolásnak, ott a C2 és a C6 értékhelyessége nagyságrendileg meg kell azért feleljen.
NE5534 a műveleti erősítő?
Nézd meg mit reagál a bemenet testre zárására!
(#) Dr Endugu válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2017 /

Ma szakítok időt ezen ötletek átnézésére. Lefotózom. Érdekes, hogy nem a jelkábel szedi össze a zavarjelet, mert kihúzott kábelokkal is hallani a közelben lévő (kb3m) telefonokat, wifit.
(#) reloop válasza Dr Endugu hozzászólására (») Okt 11, 2017 /

A C1-hez kapcsolódó bemeneti pontot zárd testre, közvetlen a végerősítő panelen. Ha ekkor is zavarérzékeny, akkor a panelra, vagy a tápra korlátozódik a hiba.
Következő: »»   148 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Okt, 19. Csü
12:59:27
Jelenleg 288 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu