Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hörmann kapuk

Témaindító: Maxim Max, idő: Feb 9, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 11
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 27, 2017 /

Közbe kiderült, hogy csak a kisebbik gond, az ellenállás, vitte magával a vezérlő ic-t, ami persze nem kapható.
Nagyon trükkös tápja van, 3 részből áll.
1. ellátja árammal a vezérlést.
2. kb 30V-ot biztosít a motornak (nagytaljesítmény)
3. 12V a lámpának,

gyakorlatilag 3 egymástól független kapcsolóüzemi táp egy panelon.
Nekem a 2 és a 3. pusztult el.
Mind a kettőt ki tudom váltani hasonló tulajdonságú tápokkal, ez még így okés is lenne, de most meg dobál 8-as hibakódot, ami szerintem tök független az eredeti hibától.
kezdem a falba
(#) szabo128 hozzászólása Aug 6, 2017 /

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem Hörman A445 elektronikával kapcsolatban. Egy autószerelő műhelyben volt beépítve három darab ilyen elektronika, és állítólag a környéken elvágtak a földben valami vezetéket és utána mind három elektronika megadta magát. A képen látható TOP234GN-t és a kondit már kicserélem, de még mindig nem világít a kijelző. Ha esetleg van valaki aki már találkozott ilyennel vagy van vmi ötlete, hogy mit érdemes még ezeknél megnézni, azt nagyon megköszönném.

Köszi!!
(#) JZoli válasza szabo128 hozzászólására (») Aug 6, 2017 /

Az a nagy, hálózati kondi igencsak púposnak tűnik, szerintem az is rossz lehet, na meg át kellene nézni abban a tápegységben a többi alkatrészt is, mert lehet, hogy más is meghibásodott.
(#) szabo128 válasza JZoli hozzászólására (») Aug 6, 2017 /

Kondi csere már volt, de nem lett még jó
(#) zsoltee0001 válasza szabo128 hozzászólására (») Aug 6, 2017 /

Szerintem ezzel kapcsolatba mi már egyszer beszéltünk és akkor is javasoltam, hogy az 5 voltos vezetősávot vágd át átmenetileg, nehogy elszálljon a processzor, ill keress esetleges zárlatot, lehet, hogy egy zener drót lett.
üdv
(#) jocka0012 hozzászólása Aug 29, 2017 /

Üdv!
Van egy Hörmann Rotamatic kétszárnyas kapunyitóm.Minden rendben volt , működött rendesen a rendszer és egyik napról a másikra nem nyílt ki.Leszedtem a vezérlő doboz fedelét és azt vettem észre , hogy az RT(piros led) 6x villog utána kis szünet és megint kezdődik újra a 6 db villogás.A dokumentációban azt találtam , hogy ez rendszer hiba és , hogy próbáljam meg visszaállítani alapállapotba.Ezt megtettem úgy , hogy a 4-es dil kapcsolót ON-ra tettem utána megnyomtam a P gombot és elkezdett villogni az RT piros led majd OFF-ra tettem a 4-es dil kapcsolót , de sajnos ez után se szűnik meg a 6db villogás az RT lednél. Valaki tudna segíteni , hogy mi lehet a probléma?
Kép a vezérlésről:Bővebben: Link
Dokumentáció:http://www.hormann.hu/fileadmin/_country/hoermann.hu/dok/Szarnyaska...ic.pdf
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2017
(#) DmANn hozzászólása Pé, 21:51 /

Sziasztok,

Van egy Hormann Ecolift tipusu kapumozgato-motorom.
Ehhez szeretnem a taviranyitot ugy beallitani, hogy a ket gombja szeparaltan vezerelje a motort, tehat az egyik gomb lefele iranyba inditsa el, a masik pedig felfele.

Van erre mod, mit gondoltok?

Itt van rola egy kep: http://xkft.hu/wp-content/uploads/2014/02/22.jpg

Koszonom!
Következő: »»   11 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 25. Hé
2:54:21
Jelenleg 47 fő olvassa az oldalt
Online tagok: