Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   165 / 177
(#) kaqkk válasza Panhard hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Látod én ezt kerültem ki a Flowcode -al Egyszerűbb dolgokra ideális és gyors megoldás a parsic de nagyon sok korlátja van azt el kell ismerni (és mint látjuk mindenki másképp próbálja kikerülni ezeket ...)
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) skun hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Az ASM az sajnos nem megy.
Viszont próbakép beiktattam egy késleltetést (csatolt kép) és így már nem látszanak a fölösleges szegmensek.
Igaz a led az halványabb lett.
Kezdetnek így is megteszi.
Van ennem a megoldásnak valamilyen hátránya? Azonkívül, hogy a ledek egy picit halványabbak lettek?

KS.png
    
(#) kaqkk válasza skun hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Csak annyi hogy minden időzítés lassítja (ha hosszabb meg is állítja arra az időre) a programot , ezért írtuk le nagyon sokszor hogy csak egy alap időzítő és minden időzítést abból kell származtatni számlálókkal .
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) snapscan válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Na keverd a timert a késleltetéssel! Timerből lehetőleg egy legyen, és azt célszerű tovább osztani, a késleltetést viszont interruptból kezeli szépen, nem állítja meg a programot. Más kérdés, hogy a késleltetés nem lesz soha über pontos, de nem is kell..
(#) kaqkk válasza snapscan hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Valahol itt a témában olvastam évekkel ezelőtt hogy minden időzitést nop-okkal old meg a program ,elnézést hogy nem néztem utána (egészen szombatig biztos voltam ebben)
(#) snapscan válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
A grafikus editor csak a munkát segíti. Teljesen mindegy, hogy parsic, flowcode, flprog, embrio (más nagyon nincs ebben a kategóriában, ami generál forrásfájlt is). A generált forrásfájl átnézésével derül ki minden részlet. Ezért nem értek egyet, amikor azt mondod, hogy minek programozni tudni, ha van visual editor és fordítva. Előbbinek is megvan a létjogosultsága, de csak programozói ismeretekkel lesz teljes értékű (a tudásunk legalábbis egészen biztosan, és csak azzal tudjuk felmérni az editor valós korlátait).
És mielőtt bármelyik mellett leteszi valaki a voksot, célszerű átgondolni, hogy ma már nem csak a uC-t, hanem a fordítót is célszerű kiválasztani az adott feladathoz (pl. flowcode hiába generál PIC-hez szép C kódot, ha a fordító alatta az ingyenes, tehát nem jár hozzá a kód optimalizálás, ergo méretben kb. +40%, sebességben meg ki tudja - de ez csak egyetlen példa). De ez az egész más topicba való, ez maradjon a Parsicnak. A korlátait pedig mindenki mérje fel maga (a saját korlátaival egyetemben).
(#) kaqkk válasza snapscan hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Elhiheted hogy belőlem (53évesen) már nem lesz programozómatematikus , miért is kellene tudnom hogyan működik a flex-a kalapács ? Nekem elég ha használni tudom (hobbiról beszélünk !)
(#) snapscan válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Azért, hogy ne adjál olyan tanácsokat egy adott témában, amik félrevezethetik a tanuló felhasználót!
(#) kaqkk válasza snapscan hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) snapscan válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Kicsit relevánsabb, mint a te hozzászólásod, lévén ez a parsic topikja, és erre válasz:
Idézet:
„Ezt nem értettem soha ha grafikus szerkesztő akkor minek az asm ,ha asm akkor minek a parsic ? Aki tud asm nyelven programozni az miért használ mellé parsicot ? Én egyszerűen félretettem és kerestem jobb grafikus fejlesztőt ami már "mindent tud" (Flowcode)”
Nem dezinformálni kell és megmagyarázni, hogy miért nem kell érteni hozzá, hanem fejleszteni a tudást. Nem lehet mindent ráfogni a hobbira.. És akkor a "mindent tudó" flowcode-ról ne is beszéljünk.
(#) kaqkk válasza snapscan hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Aki nem akar "profi programozó" lenni és megelégszik a grafikus fejlesztők korlátaival annak nem kell sem a c sem az asm ezt mondtam a parsic korlátait kinőttem használom a flowcode-t majd ha azt is kinövöm akkor majd megkérdezlek melyik nyelvet tanuljam meg , jó lesz így ???
(#) snapscan válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Nem csúsztatok semmit, ott a hozzászólása, bárki elolvashatja, abból idéztem.
Vitázni tényeken nem fogok, ha problémád van bármely hozzászólásommal, akkor a fórum szabályzata szerint kérhetsz rá moderációt, a moderátor pedig majd teszi a dolgát. Ez a lehetőség kaqkk fórumtársnak is adott.
(#) kaqkk válasza snapscan hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Idézet:
„ami már "mindent tud" (Flowcode)””
Szerinted miért az idézőjel ?
(#) kralac hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Sebességmérőt szeretnék építeni 16f876-tal. 4n25 segítségével csatlakozok a jeladóhoz. Próbapanelon megépítve az alábbi programmal azt tapasztaltam, hogy egy ideig szépen számolja felfelé az impulzusokat a sebesség növelésével, aztán egy pont után folyamatosan csökken. Ezután függvénygenerátorral is próbáltam, kb 800Hz nél és 2kHz nél is van tető, amig emelkedik, utána csökken a kapcsolás által mért impulzusok száma. Próbáltam 4MHz-es és 20MHz-es kvarccal is megépíteni, kb ugyan az az eredmény.

Szerintetek mi lehet a probléma

fordszam.PIC
    
(#) Pioneer válasza kralac hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
A parsic 2ms-os korlátja miatt nem igazán tudsz 500Hz felett számoltatni vele. Sajnos frekvencia és fordulatszám mérőt nem ebben a programban kell írni.
(#) dcsabi válasza kralac hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
A gyári példában a Model3 és Model4 mintaprogram segítségedre lehet. Továbbá, ha 2 MHzt-t állítasz be Quartz frekinek, a valóságban meg 20MHz-t használsz (HS-t bekapcsolni a konfigban), akkor 10x "gyorsabb" lehet... A 4N25 sem bírja végtelebségig
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) proli007 válasza dcsabi hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
"10x gyorsabb lehet..." .. Viszont az időzítések mások lesznek és az LCD-vel gond lesz..
(#) dcsabi válasza proli007 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Ki kell próbálni a valóságban, ha sok a 10x-s, meg kell próbálni 5x-s különbséggel. ezt már próbáltam, simán ment az LCD. Akár 1Mhz-t írva és 4MHz-t használva,...stb...
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) kralac válasza dcsabi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Köszönöm az ötleteket. Még kisérletezek vele, de már sikerült elérni, hogy 800Hz helyett 1,5k-ig bírja. 4n25 helyett pedig rendeltem digitális optot.
(#) Lamprologus válasza kralac hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Pár euroért lehet kapni GPS modult, soros porton kiküldi az adatokat, csak ki kell válogatni a sok egyéb adat közül a sebességet. Ha már ott a PIC ... és ráadásul még pontos is!
(#) mezga hozzászólása Jún 7, 2017 /
 
Sziasztok
Régen jártam erre, ezért nézzétek el ha esetleg szó volt arról amit kérdezek .
A 12F1840 et a 4.09 es verzióban nem látom .
Szimpi lenne ez az ic , az RS 485 miatt .A későbbi verziókba beletették ? Erre nem láttam utalást sehol.
Ide kapcsolódik a másik kérdés : hogyan lehet frissíteni , nekem az upgrade -re mindig a levelezőt akarja megnyitni . Emil-ben kell kérni ? Teljes verzióm van .
És még egy : az UART ami benne van , tudom hogy MODBUS kompatibilis , de RTU is megy ?
Kell valamit még fejleszteni ahhoz , hogy egy PLC vel , vagy HMI vel tudjon kommunikálni , mondjuk SLAVE ként?

mezga
(#) kissi válasza mezga hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Szia!

APIC12F1840-ben USART van ( pontosabban EUSART ), ami aszinkron soros port működést tesz lehetővé hardveresen! Hogy ezt milyen protokoll szerint használod: RS485, RS232, MODBUS, ... az tőled függ !
Idézet:
„Kell valamit még fejleszteni ahhoz , hogy egy PLC vel , vagy HMI vel tudjon kommunikálni , mondjuk SLAVE ként?”

Igen, ehhez kell a program, a PIC az csak a "vas" !

szerk.:
Egy hasonlat jutott eszembe: a USART az csak egy eszköz, mint pl. az ember esetében a nyelv. Annak érdekében kell, hogy két ember tudjon egymással kommunikálni, de ez önmagában kevés: ha az egyik pl. orvosi a másik pl. bányamérnöki szakszavakkal "dolgozik", akkor "elbeszélnek" egymás mellett ( ehhez kell a megfelelő szoftver, hogy "közös nyelven" beszéljenek!) !
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) Peti.Janka válasza mezga hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Szia!

Emailben kell kérni, és pár napon bellűl küldik a legfrisseb verziót!
Legalábbis nekem így volt.

Peti
(#) dcsabi válasza mezga hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
A modbuszt próbáltam kb fél éve, egy frekiváltóval teljesen jól együttműködött...Szerintem a modbuszban rejlő összes lehetőséget, ha ki akarod használni, akkor még kiegészítésre szorul(?) Sok ötletem volt akkor hirtelen..., de egyéb dolgok kötöttek le. Most egy érintős "HMI-n" rugózok ami VNC-vel is távelérhető, ("gyári.Cn") ehhez akarom illeszteni, éppen Módbuszon. Akit érdekel, jelezze (esetleg privátban is) . Egyébként az Update link a P4.hez... Link
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2017
(#) snapscan válasza dcsabi hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Minden érdekel, ami még nem volt és tanulhatok belőle. Konkrétan a modbus még nem volt meg nekem.
(#) mezga válasza dcsabi hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Szia ,én már régóta használok VNC szerveres érintőpanelt a plc vezérlésekhez .
Tökéletesen működik , nagyon jó áron . Típust nem írnék , mert reklám lenne, priviben válaszolok, ha kell .

Egyébként nekem mindössze egy db hőmérő értékét kellene továbbítani , ha kérdés érkezik .
Vagy lineáris NTC-t , vagy i2c- t használnék . Ezt kellene kiolvasni , és kérdésre elküldeni .
Ha valaki csinált már ilyet , szívesen venném a tanácsait.
Amúgy láttam a lineáris NTC -t feszegette valaki ,ezt használtam ,tökéletes, olcsó.Pic hez teljesen jó , egy fontos , az AD ref max. ot 2,5 V környékén meg kell fogni , hogy ki lehessen használni a teljes felbontást.Mondjuk egy kicsit pontatlanabb az i2C- s eszközöknél , de kb 10 x drágább.
mezga

UI. benne van a 12F1840 a Parsicban? Én nem láttam.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2017
(#) mezga válasza dcsabi hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Szia ,
A link csak demo , hiába van kulcsom nem hajlandó felismerni ,ennek megfelelően nem fordít.
Mit kell írni nekik ? Hogy kérem a frissítést ?

mezga
(#) dcsabi válasza mezga hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Én mindig erről a linkről töltöm. Néha ránézek, ha van változás akkor letöltöm, installálom és gond nélkül megy. 2013-ba vettem akkor Xp alatt használtam, most 8.1 alatt használom. (32 biten). Egy 64 és egy 32 bites partició van a gépemen mert sok progim csak igy megy el. Esetleg túl nagy a szakadék(?) már az aktuális és a Te verziód közt?, Bár én amikor újratelepítettem, Az eredeti installra tettem rá a három évvel utáni aktuális frissítést. Más... A 12F1840 biztosan benne van a listában.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2017
(#) mezga válasza dcsabi hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Szia , letölteni nekem is sikerült , csak eddig a nevemet irta ki az info ablakban , most meg hogy DEMO .
Nos, ez nem zavarna annyira , az viszont hogy nem fordít és nem menti el a projektet , az egy kicsit aggaszt ..... hiába dugom be a HW kulcsot .
Próbáltam más kulccsal is , pl autó kulcs , de az nem megy bele az usb -be
Így használhatatlan .
(#) snapscan válasza mezga hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Menet közben a jó képességű fejlesztő csapat változtatta az install mappa nevet (valami Parsiv 4.0 és Parsic v4 rémlik, pontosan nem emlékszem, majd otthon ránézek), így telepítéskor ki kell választani a régi mappát. A legbiztosabb ilyenkor, ha teljes uninstall, a CD-ről installálod a régit, és az új telepítésekor figyelsz, hogy mindenképp a régi mappába kerüljön (van egy pont, ahol meg lehet adni a mappát). Ekkor nem lesz baj. A linken tényleg a működő, teljes értékű verzió van fent, működnie kell.
Következő: »»   165 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem