Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések

Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   77 / 77
(#) Tylla1 válasza gyuszo hozzászólására (») 14:25 /

Ezt a rajzot ismeren, de ezen sajnos nincsenek feltüntetve azok a jelőlések, amelyek a kapcsolókon vannak, ráadásnak azok is eltérnek. Nem szeretném esetleg fordítva bekötni a hőszabályozót (ha lehet ilyet egyáltalán) Nem mondanád el az általam leírt jelőlések alapján a bekötést az új kapcsolóba?
És mi lehet az a két pöcök? A régin csak egy volt az is fel-le és nem ki-be mozgott
(#) gyuszo válasza Tylla1 hozzászólására (») 14:33 /

Az a két pöcök hőkioldó, ha lekapcsol, vissza kell nyomni. Azért van rajta kettő, hogy a fázist és a nullát is megszakítsa.. A bekötési pontokat beszerelés előtt is egy multiméterrel ki tudod mérni. Nem egy bonyolult dolog, ha megnézed a rajzot. Azért nem írok számokat, inkább a rajzot nézd, hogy a fázis és a nulla , persze a védőföldelés is így legyen bekötve.
De ha jól látom a rajz neked is megvan a fedélen az a sárga matrica.
A hozzászólás módosítva: 14:37
(#) zolika60 válasza Tylla1 hozzászólására (») 14:37 /

Teljesen mindegy, hogy melyik érintkező szakítja a nullát és melyik a fázist. A P1, P2-n bemegy az áram a másik kettőn meg kijön. A két pöcök pedig ugyanaz mint a régin volt az egy. Ha kiold ezek benyomásával tudod visszakapcsolni.
(#) Tylla1 válasza gyuszo hozzászólására (») 14:48 /

Igen, a fedélben megtaláltam a rajzot, csak megakadtam
(#) gyuszo válasza Tylla1 hozzászólására (») 14:54 /

Fázis : P1 -- 11 és Nulla : P2--12 , oldalán a védőföld.
A hozzászólás módosítva: 14:55
(#) Tylla1 válasza zolika60 hozzászólására (») 14:56 /

Értem! Közben az új kapcsoló hátoldalán "találtam" egy "+" jelölést, mely átellenesen a P2-nek illetve a 12-nek felel meg. Akkor a 12 lesz a fázis a 11 meg a nulla.

Ja, látom gyuszo fordítva írta Minek ez a sok jelőlés a kapcsolón )
A hozzászólás módosítva: 14:58
Következő: »»   77 / 77
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 21. Kedd
15:09:45
Jelenleg 553 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu