Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   79 / 130
(#) albinolynx válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Ehhez még kell egy további 3F hőmérséklet korlátozó?
(#) gyuszo válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Két érzékelő van rákötve, az egyik a korlátozáshoz, a másik a szabályozáshoz. Ez egy egybeépített, kombinált.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2017
(#) albinolynx válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Megrendelt termékek
Hőmérséklet szabályozó BTS 250-300 L-hez 3 fázishoz (3020-a)
Aktív anód 420 mm ( Magyar gyártmány ) (3012-a)
Hajdu bojler fűtőbetét 30 mm réz 1200 W EMAX gyártmány (3026)
Hajdu bojler záró lap tömítés klingerit 250-300 L (3017-2)
Hajdu fűtőbetét tömítés 30 mm szilikon (3019)

30mm-es fűtőbetétek vannak benne. Remélem hamar megérkezik a csomag. Köszönöm addig is a segítséget!
(#) erbe válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Mi az, hogy 30 mm-es fűtőbetét? Nem inkább 300 mm?
(#) gyuszo válasza erbe hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Az alaplapon ( zárófedélen ) a két furat távolsága.
Létezik 24 mm-es és 30 mm-esben is.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2017
(#) erbe válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Mi van ezen 30 mm? Legfeljebb a kimeneten a végek középtávolsága.

30mm.jpg
    
(#) zolika60 válasza erbe hozzászólására (») Júl 23, 2017 / 1
 
Pont az a lényeges kétféle van belőle.
(#) treffort hozzászólása Aug 5, 2017 /
 
Sziasztok, kb. 1 hónapja vízkőmentesítettem ki a 120 literes 9 éves bojlert. Eddig szépen működött is de most már 2 * is leverte a saját éjszakai áramos biztosítékát. A két fekete pöcök a hőkorlátozón? nem volt kiugorva. A víz sehol sem csöpög belőle, a műanyag védőburkolat is csont száraz belül. Mit cseréljek? A termosztátja kattan.
(#) Bakman válasza treffort hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
Mérés nélkül csak tippelni lehet, első körben a fűtőbetétre.
(#) Zsolt 73 válasza treffort hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
Szia !

Meghalt a fűtőszál !
(#) treffort válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Köszönöm a tippeket, úgy látszik eddig a vizkő védte
(#) treffort válasza treffort hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Most reggeli tapasztalat: nappali áramra kötöttem, így most működik (legalábbis az óra pörög ezerrel, más fogyasztó kizárva). Viszont most reggel még azt láttam, hogy a nulla biztosítékja - ez a nulla csak a bojlerhez van közvetlenül vezetve és ellátva egy biztosítékkal - szintén le van csapva. Ha ezt visszanyomom, mindent lever bazi nagy csattanással.
Meleg víz ebben a felállásban már van.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2017
(#) Bakman válasza treffort hozzászólására (») Aug 6, 2017 / 3
 
Nullán kismegszakító? Amikor átkötötted nappalira, valószínűleg megcserélted a fázist és a nullát, a nulla visszakapcsolásával okozod a zárlatot. Egyébként az a tény, hogy ezt így meg tudtad csinálni, nagyobb szerelési hibákra enged következtetni, párosítva életveszéllyel.

Kismegszakító akkor is leoldhat ha egyszerűen elfárad. Ezért írtam, hogy mérés nélkül csak tippelni lehet.
(#) treffort válasza Bakman hozzászólására (») Aug 6, 2017 / 1
 
Köszi hétfőre hívtam szerelőt. Az a biztos.
(#) lóri válasza treffort hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Köszi Hétfő??? Az mikor van?
(#) Wind-Storm hozzászólása Aug 31, 2017 /
 
Sziasztok!

Tegnap "szakemberek" feltették az új ariston velis 80 bojlerünket..
Még 80°C-ig felfűtés közben sem ereszt egy cseppet sem a biztonsági szelepe, ellenben ha kinyitom a csapot, utána még 10 másodpercig "éppen megtelő wc tartály" effektet hallani, ergo a nyomáscsökkentő szelep feltételezem, legalább dolgozik.
Létezik hogy kimaradt a visszacsapó szelep, és az az oka ennek? Én legalábbis nem találom.
(#) levaitamas válasza Wind-Storm hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Szia!
Ott a nyomáscsökkentő, utána pedig a biztonsági szelep. Ez jó így.
(#) Wind-Storm válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Szia!

De nem ez volt a kérdés. Visszacsapó található-e a rendszerben?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2017
(#) granpa válasza Wind-Storm hozzászólására (») Aug 31, 2017 / 2
 
A biztonságiban van a visszacsapó.
(#) Bakman válasza Wind-Storm hozzászólására (») Aug 31, 2017 / 1
 
Nálunk is van 80 literes bojler, igen ritkán csöpög belőle a víz fűtés közben. Egyébként ha nem feltétlen kell, ne fűtsd fel 80 °C-ig a vizet, aránytalanul többet fogyaszt.
(#) granpa válasza Bakman hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Valamint sokkal előbb tönkremegy.
(#) Wind-Storm válasza Bakman hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Igen, ezt tudom. A hőveszteség 40°C körül a legalacsonmyabb. Ez elvileg ECO típus, így öntanulás után 40°C-os készenléti vizet ad, és fürdések előtt fűti fel a beállított magasabb hőmérsékletre a vizet.

Köszi granpa. Jó tudni hogy ott van az is.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2017
(#) granpa válasza Wind-Storm hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Ez csak akkor igaz, ha nem csúcskizárásos (leánykori nevén: éjszakai) áramról megy. Ha nincs épp áram, mikor fűtene az okos bojler, akkor így jártunk. Amúgy meg nagyon drága a folyamatosról üzemeltetni.
(#) levaitamas válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Nálad egy kombinált MMG szelep van. Ez tartalmazza a visszacsapót és a biztonsági részt is. Egyébként ha megnézed, van rajta egy nyíl. Ez azért elég sokmindent elárul.
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Nem a legszerencsésebb megoldás, ha a nyomáscsökkentő közel van szerelve a kombinált ( visszacsapó és biztonsági ) szeleppel. Érdemes egy kisebb távolságot hagyni, például a bejövő hideg víz elzáró szelephez szerelni. ( 50 cm - 1 m már jobb )Bővebben: Link
A biztonsági szelepet is egy kis csőtoldattal Bővebben: Link szerelni a bojlerhez. Így annak a tekerő gombjának kezelése ( ellenőrzése ) is így nehézkes.
Szerelvényt felhasználtak azt bőven, szerintem kevesebb darabból is össze lehetett volna rakni. ( legalábbis nekem sikerült volna )
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2017
(#) gyuszo válasza levaitamas hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
A nyíl csak a helyes beépítési irányt jelöli, a nyomáscsökkentőn is van.
A visszacsapó szelep a linkelt képen az 1. számmal jelölt elem.
(#) levaitamas válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Ez igaz, de fordított beépítésnél nem töltené a bojlert (elméletileg). Nem próbáltam még
(#) Ge Lee válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 2, 2017 / 2
 
Idézet:
„Ez elvileg ECO típus”
Jól írtad, elvileg. A vezérlőelektronikának folyamatos feszültség kell, tehát nem tudod a vezéreltre (éjszakaira) kötni, már itt bukott az ECO. Az elektronikájával is rengeteg gond van, javítgatni, de inkább cserélni kell, legalábbis ilyeneket olvastam. Annak idején én is nézegettem, de utánaolvasva mindenhol csak szidták őket, meg nekem olyan kellett amit a vezéreltre tudok kötni, így vettem egy hagyományos Bosch-t. A 40 fokos víz kb. semmire nem jó, a 80 meg felesleges, olyan 55-60 fok közé érdemes beállítani.
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 2, 2017 / 1
 
Bővebben: Link
Sajnos előbb-utóbb rájössz, ha elromlik, vagy ha kevesebbet akarsz fizetni, átalakítod hogy tudjad üzemelni a vezérelt áramról is.
A víz legjobb, ha 55-60 fokosra van beállítva.
(#) albinolynx válasza albinolynx hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Nevetsegesen keson, a mai napon volt idom megejteni az atepitest. 3F-rol uzemel tehat. Egyelore a hofok beallitas van meg folyamatban, plusz fazisonkent kontroll led. Ha beallitom az emlitett 55-60C fokos vizhomersekletet, itt kikapcsol a futes. Korulbelul mekkora homerseklet csokkenes eseten kezd el ismetelten futeni? Az ejszakai aram 1F aljzataval mit tegyek, esetleg mas rakotheto?
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2017
Következő: »»   79 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem