Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   80 / 130
(#) gyuszo válasza albinolynx hozzászólására (») Szept 2, 2017 /
 
Idézet:
„Az ejszakai aram 1F aljzataval mit tegyek”

Már a létezése is szabálytalan.
A vezérelt áramra csak fix bekötés létesíthető.
(#) Wind-Storm hozzászólása Szept 2, 2017 /
 
Köszi a válaszokat.
Rám nem lett hallgatva, de az biztos, hogy én nem ezt a típust választottam volna..

gyuszo: sajnos nem az eszükről hiresek a "szakemberek" akik itt voltak, ha ezt tudom, messzire elküldöm őket, még a bojlert sem voltak képesek kellően magasra helyezni, pedig reménykedtem, hogy annyi eszük azért van..

Miért nem szerencsés, ha a nyomásszabályzó szelep közel van a kombiszelephez?
(#) Wind-Storm hozzászólása Szept 3, 2017 /
 
A keddi felszerelése óta éjjel csöpögött először a biztonsági szelep, pedig csak 60 fokig fűtött fel. A teljes légtelenítés hiánya lehetetett az oka?
(#) Bakman válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 3, 2017 / 1
 
Több oka lehet. Bejövő víz hőmérséklete, légnyomás, esetleges levegő a tartályban, a fűtés kezdetekori víznyomás a tartályban stb.
(#) Wind-Storm válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Idézet:
„Miért nem szerencsés, ha a nyomásszabályzó szelep közel van a kombiszelephez?

Ezt nem válaszoltad még meg, továbbra is érdekelne.
(#) Wind-Storm hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
Idéznék egy érdekes sort a bojler leírásából: "A vízmelegítő élettartamát befolyásolja a galvanikus antikkorróziós rendszer működése; ezért nem használható, ha a vízkeménység tartósan 12°F alatt van."

Ha jól értem, minél lágyabb a víz, annál rövidebb élettartam várható?
Illetve ez nem Fahrenheit? Itt valami elírás lesz gondolom, minimum a mértékegység terén.

Ez talán annyira nem tartozik a témához: Valaki tud olyan víztakarékos, kellően fojtó zuhanyfejet, ami megfizethető árú és nem megy pár héten belül tönkre?
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2017
(#) Wind-Storm hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
Érdekes hallgatni ahogy a Velis 80 felfűtés közben időszakosan kapcsolgatja a reléket, de kíváncsi vagyok miért teheti ezt.
Két tartályos, így felváltva fűtená őket egyenként 1500W-tal? (nem tudom tartályonként a fűtőteljesítményt) hogy ne lépje túl az összfogyasztást, vagy ez ilyen "ECO" funkció, kihasználja a fűtőbetétek hőtehetetlenségét, tehát áramtalanított állapotban is tovább fűtenék a vizet, vagy valami hasonló?
(#) Bakman válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Mi nem használható tartósan? Az antikorróziós rendszer vagy az egész vízmelegítő?

Ha jól látom, akkor a két fűtőbetét más-más teljesítményű. Eleve az egész olyan helyre készült, ahol a csúcskizárás idő alapú és nem vezérelt, mint nálunk (az ipari fogyasztóknál van ilyen, de ez most nem lényeges). A két tartály sorba van kötve. Gondolom, hogy csúcsidőszakban a kisebb, csúcsidőszakon kívül a nagyobb teljesítményű betét dolgozik. Az időpontokat meg lehet adni neki.
(#) kope20 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 8, 2017 / 1
 
Szia!

Ez Francia keménység (F~ French). Nálunk inkább a német keménységi fok a használatos, de átváltható a kettő egymásba. És igen a lágyvíz jobban szereti "enni" a vasat, mert kevesebb az oldott anyag tartalma, legalábbis azok a sók amik a keménységet meghatározzák. És ezért valami mást szeretne oldani. Ez kézenfekvő, hogy a tartály lesz, meg a csövek.
Viszont a keménység összefügg a víz vezetőképességével is, az meg minél kisebb a keménység annál kisebb és ettől az aktív anódos védelem nem tud olyan hatékony lenni.
(#) Wind-Storm válasza Bakman hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Idézet:
„Mi nem használható tartósan? Az antikorróziós rendszer vagy az egész vízmelegítő?”


Gondolom az antikorróziós rendszer be van építve (bojleren kívül semmi ilyesmi nincs külön) és így az egész bojler nem használható.

Ennek az alja típusnak semmi ilyesmit nem adsz meg szerintem. Nem néztem még alaposabban végig a magyartalan leírását, de szerintem nem..

velis.jpg
    
(#) Wind-Storm válasza kope20 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Szóval az anódos védelem, áhá! Kösz!
(#) Bakman válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Elnézést, csak átfutottam a leírást, amit linkeltél. Abban mintha lett volna ilyesmiről (is) szó.
(#) Wind-Storm válasza Bakman hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Semmi.
Én is csak futkostam eddig, idegesítő olvasni a leírását.
(#) kope20 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 9, 2017 / 1
 
Egyébként pánikra semmi ok, Magyarországon (előírás szerint legalábbis) minimum 5 Nk° (német keménység) ivóvizet kell szolgáltatni. 12 Fk° (francia) az meg kb. 6-7 Nk°-nak felel meg. Tehát, ha hálózati vized van Magyarország területén, az jó eséllyel ennél nagyobb. Nézz meg egy vízkeménség térképet! Pl. Budapesten 15-20 Nk°körül van.
(#) Wind-Storm válasza kope20 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Nem pánikolok, ezt gondoltam hogy így van.
(#) Wind-Storm hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Kb. egy hét eltelte után ECO móddal a beállítottt 60°C-ról beállt fix 50°C-ra. Az sem utolsó, hogy amikopr már csak 30°C körüli víz jön ki a bojlerből, még mindig világít a 40°C-os, miközben villog az 50-es piktogram.
Másnak mik a tapasztalatai ezzel az ECO móddal? Felejtsem el?

velis.jpg
    
(#) Wind-Storm hozzászólása Szept 23, 2017 /
 
Helló!

Kis vízszereléses téma:
A nyomásszabályzót át szeretném tenni a bojler közeléből a kádtöltő csap és a bojler vízbekötésének elágazása elé.
Az a régi szelep már szükségtelen, ki lehet dobni.
Ki hogyan oldaná meg ezt a feladatot, milyen idomokat vegyek hozzá?
Ahogy én elnézem, sehogyan sem lehet egyszerűen bepasszítani.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) Gafly válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Ezek két különböző ingatlanban vannak?
Vagy hogyan vannak egymással bármiféleképpen viszonyban?
(#) granpa válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 23, 2017 / 1
 
Nem lesz egyszerű mutatvány, szűk a hely. Jó pár idommal több kell, és ronda lesz. Megmozgatja vezetékeket; nem biztos, hogy jót tesz nekik. Én nem vágnék bele.
(#) Wind-Storm válasza Gafly hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Nem, dehogy.
Azért néz ki úgy, mert az ott a leszerelt gázbojler helye volt.
A burkoló anno állítólag nem bírta leszerelni, azért nem lett mögécsempézve...
(#) Wind-Storm válasza granpa hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Hogy a franc enné meg... Akkor más kérdés: A csap elé nem lehetne tenni valami kis kompakt nyomásszabályzót a Z idom elé?
Eddig még nem kérdezte senki, ezért gondolom sejtitek: A meleg valószínűleg 3 barral, a hideg kb. 7 barral jöhet, így körülményes fürdéshez a vízhőfok beállítása, mivel a kifolyás jól le van fojtva.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) Gafly válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Miért kell egyáltalán nyomáscsökkentő?
Miért kell a bojlernek külön elzáró?
Most komolyan: Tényleg akarsz meleg víz nélkül zuhanyozni?
Miért leffeg a levegőben a csaptelep?

De nem értek hozzá.
(#) Wind-Storm válasza Gafly hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Itt Budán 7 barra is rúg a nyomás, ez a (sz)Ariston pedig 6 vagy hány bárra van hitelesítve, hogy annyit bír ki.
A bojlernek az elzárot nem én tettem fel, kérdezd a szagembereket akik itt jártak...
Nem értem miből gondolod hogy én melegvíz nélkül akarnék zuhanyozni...
Az a csaptelep 30, vagy ki tudja hány éve van már úgy, teljesen lényegtelen...
(#) Wind-Storm hozzászólása Szept 23, 2017 /
 
Az én megoldásom közben megszületett: A nyomásszabályzó szelep a régi elzárószelep helyére kerülne, merőlegesen állna ki a falból. A T idom 90°-kal el lenne forgatva, 5 rétegű csőből egy hajlított "U" alak formázná az összekötést és kész, a végeredmény remélhetőleg nem lógna túl a rozetták falra eső síkjánál, mert hátha gipszkarton is oda fog kerülni, ami még nem biztos.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) granpa válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 23, 2017 / 1
 
A gipszkarton ellenjavallt vizes helyiségbe, jól tud penészedni mögötte, meg jól szétmegy.
(#) Wind-Storm válasza Gafly hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Akkor újra..
Azért kell nyomáscsökkentő, mert eltér a meleg és a hidegvizes ág nyomása, ki kell egyenlíteni, mert így nem komfortos fürdés közben szerencsétlenkedni az egyáltalán nem lineáris beállítással.
Az a jó, ha minden fogyasztónak(?) külön elzárószelepe van.
Nem értem miért akarnék melegvíz nélkül zuhanyozni...
Talán 30 vagy még több ideje lóg a levegőben a csaptelep.
(#) Taki33 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 23, 2017 / 1
 
Például így!
(#) Wind-Storm válasza Taki33 hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Kösz, ez így nem lenne rossz, viszont elég stabil marad a csaptelep?
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) Gafly válasza Taki33 hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
A számból szedted ki a vízvezetéket.
De mi tartja a csaptelepet (tudom, eddig sem tartotta semmi, de ha már hozzányúlunk)?
De nem értek hozzá...
(#) Taki33 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
A csőbilincs csodákra képes!
Következő: »»   80 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem