Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   81 / 130
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 24, 2017 / 1
 
A nyomásszabályozónak azért lenne jobb helye a vízóra után, mert akkor az összes csaptelepnél egyforma lenne a víznyomás a hideg és meleg víznél is.
A csaptelepet, ha már falon kívül van szerelve ilyen idommal rögzítsd fel.
Ez illeszthető a 16-os ötrétegű csőhöz.
(#) Taki33 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Nem tudom hány éves lehet az alap vízvezeték, de azért arra készülj fel, hogy érhet komoly meglepetés szerelés közben! Egyébként, ha marad minden a falon kívül, érdemesebb horganyzott csővel szerelni.
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
De ha már hozzányúlsz és átszereled, az egészet egy gipszkarton alá rejtve érdemes szerelni a víz órával együtt és leburkolni.
Az egészből csak a kádtöltő csapnak kellene látszódnia és a szerviz ajtónak, ami mögött lenne a főelzáró és vízóra.
(#) Wind-Storm válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Olyan szemopntból nem lenne jobb helye, mert a képen nem látható mosógépnek sem szánok 3 bar nyomást, sem a kézmosónál nem lényeges, egyedül a kádtöltő csap hideg víz bekötésének és a bojlernek.
Vízóra után amúgy sem biztos hogy tehető, nem feltétlenül férne oda.
A szereléshez kösz a tanácsot!
(#) Wind-Storm válasza Taki33 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Biztosan sok éves... de ha eddig nem volt gond, remélhetőleg a sarokszelepnél sem lesz, de sejtem, hogy kizárólag csak ott lehet.
(#) Wind-Storm válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Ahhoz már nincs elegendő csempe tartalék, hogy teljesen újra legyen burkolva az a rész, viszont a vízórát ha el kéne rejteni, belógna a kád terébe az egész burkolás, szóval felejtős.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2017
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Az elrejtést én erre a dobozolt részre gondoltam, ebbe bőven elférne az egész és ez nem lógna bele a kádba sem.
A kisebbik keret lenne a szervizajtó helye. A most meglévőből csak a csap látszana.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2017
(#) granpa válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 24, 2017 / 1
 
A vízóraszerelés elég idétlenre sikeredett (ez már így marad ). Az eredeti szerelésnél, a merev idomok adtak némi tartást a csaptelepnek, tehát; ha nem akarsz rögzítőelemet beépíteni a csaptelepnek, akkor hasonló merevségűre kell kialakítani az új szerelést (hagyományos idomok). A nyomáscsökkentő nem "díjazza" a függőleges szerelést (úgy van kialakítva)! Javasolt a csőbilincsek beépítése; utólag is berakható a csempe leverése nélkül.
Nem okoz semmi zavart a rendszerben, berendezésekben, ha 3 bárral megy a víz mindenhová, sőt jobban szereti minden berendezés az egyenletes (3 bar), mint a változó (4-7 bar) nyomást.
Viszont eléggé kockázatosnak látszik a régi szelep kitekerése a falból (eléggé rágyógyulhatott a régi csőre), eltörhet, repedhet az idom, a cső.
A bojler elé erősen javallt az elzáró, hogy bármikor kizárható legyen a rendszerből; pl. víz, -vagy vízkőmentesítés, fűtőbetét, -anódcsere.
(#) Wind-Storm válasza granpa hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Értem, ez hasznos információ, akkor marad vízszintesen a nyomásszabályzó.
Viszont a vízóra után tevése is problémás lenne gondolom. Azon túl, hogy még a jelenleginél is idétlenebbül nézne ki, plombát nem is néztem, hogy a kimenetre is ráterjed-e.
Jelen környezetben lánggal melengetve is kockázatos lenne?

Kezdek azon lenni, hogy a csap kapjon egy külön nyomásszabályzót, ez teljesíti a vízszintes követelményt is, és annak a hosszával előrébb lesz, mert a másik oldalon is annyival meg lesz toldva..
(#) granpa válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Csak teljes bontás (minden leszedése, róla, -belőle, -mellőle) után lehetne melengetni, de kérdés, hogy eléggé átmelegedik-e. Ha szerencséd van, rézből van a szelep, ez nem tud rárohadni annyira, letekerhető. Így nem állna ki a nyomáscsökkentő nagyon.
Amúgy, míg Budán laktam, és villanybojlerem volt; nálam is volt nyomáscsökkentő a bojler előtt, s nem okozott semmi nehézséget zuhanyzáskor, a vízhőmérséklet-beállítás, a különböző nyomású ágakról. Az "exem"-nek sem, pedig elég háklis volt.
(#) Wind-Storm válasza granpa hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
A bontás a burkolatra is ki kéne hogy terjedjen?
A csap is eléggé ócska, nehezen mozog már a billenőkar, azzal fogom kezdeni hogy megpróbálom szétszedni és zsírozni, persze ez sem fogja megoldani különböző nyomások esetén a "3D"-s vízhő beállítást.
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Az, hogy mennyire szeretnéd átalakítani, felújítani rajtad múlik. Szebbé, jobbá, esztétikusabbá tenni.Ha az egészed cserélni szeretnéd, mivel a falon belül is megy vezeték, meg kell bontani.. De vedd figyelembe, hogy jelenleg hiányzik a sárga színű biztonsági záróelemed. Tehát ezt is pótolni kell.
Mellékelek hozzá egy kis tájékoztatót is:
Bővebben: Link

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017

vízóra.jpg
    
(#) Wind-Storm válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Legutóbb, 2011-ben vagy mikor így cserélték az órát, nem csak úgy leesett vagy valami... függőplomba viszont van. Nem tudom miért kéne nekem fogyasztóként ezzel törődni hogy függőplombás vagy biztonsági záróelemes. Idézem a linkedből: "Biztonsági záróelemként függőplomba (lentebbi képen) is alkalmazható."
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017
(#) Taki33 válasza granpa hozzászólására (») Szept 25, 2017 / 1
 
Idézet:
„A nyomáscsökkentő nem díjazza a függőleges szerelést”


Ezt honnan veszed? Még fejjel lefelé is be lehet építeni!

Nyomascs.png
    
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 25, 2017 / 1
 
A függőplombának és a biztonsági záróelemnek is meg kell lennie. Az elsőnek az órán gyártáskor ez igazolja, hogy mikor készült, a másodiknak a beszereléskor, ez a beszerelés dátuma.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017
(#) granpa válasza Taki33 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Ez az új típusokra vonatkozhat, mert a régieket bizony nem illett. Én elég régen szereltem ilyet. Mostanában nem (~30 éve ).
(#) Wind-Storm hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
Na, újra:
"Biztonsági záróelemként függőplomba (lentebbi képen) is alkalmazható."
Ilyen van, még ha nem is észrevehető a képemen.
(#) Busz hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
Ha a bojlert a túl lágy víz is tönkreteheti akkor mi van olyankor ha pl elektromos vízkőoldót használ az ember?
Mert állítólag vannak olyan műanyag csőre tekerhető cuccok amik működnek is...

Akkor az lehet többet árt mint használ?
(#) Bakman válasza Busz hozzászólására (») Okt 4, 2017 / 1
 
Az nem lágyítja a vizet, hanem valamilyen úton-módot a vízkőszemcsék alakját formázza át, így nehezebben tapadnak meg pl. a csaptelepek perlátoraiban.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Vaillant VEN 5/2 villanybojlerem, az ábrán ábrázolt módon jó lenne az összekötés?
A választ előre is köszönöm.

DSCN0383.JPG
    
(#) gyuszo válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Okt 22, 2017 / 1
 
Igen, egyik a fűtőszálnak, a másik a kijelző izzónak a közös Nulla vezetéke.
(#) (Felhasználó 51715) válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Köszönöm a megerősítést, működik!
(#) kissi hozzászólása Okt 28, 2017 /
 
Sziasztok!

Ma estére végleg beadta a kulcsot a boyler: már nem tudom visszagyújtani...A hiba jelentkezésénél ( elaludt az őrláng!) kicseréltem a hőelemet ( lángbiztosító a hivatalos neve ?!) és jó is lett kb. 1 napra, majd újra kezdte, hogy el-elalszik, míg most már nem tudom visszakapcsolni.
A hőelem több, mint 20 mV-ot ad le, a hőbiztosíték ( a kémény csatlakozásánál van egy hőfüggő biztosíték, úgy tudom CO figyelésre ) rövidzár, a mágnes kb. 0,3 mA-t vesz fel. A boyler talán Quadriga ( biztos, hogy Q-val kezdődött a neve, de nem biztos, hogy ez volt !) és kb. 20 éves, eddig csak a hőelemet kellett cserélnem benne.
Kérdésem a gyakorlott szakikhoz: szokott ilyen hibát produlálni a mágnes vagy valahol máshol kell keresnem a hibát, ill. kicserélhetem-e én ezt az alkatrészt ( ki szoktam tisztítani az égő részét, a gázzal kapcsolatban elég óvatos vagyok !) kellő gondoskodás mellett ?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) gyuszo válasza kissi hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Ha a gázzal kapcsolatban óvatos vagy, azt a régi flexibilis gumicsövet is érdemes lenne lecserélni az új sárga színű bekötőcsőre. Igaz a képen szinte nem is látszik, de felismerhető.
(#) kissi válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Köszi, de miért ? Volt azokkal valami rossz tapasztalat ( így vették át anno ! ) ?!
(#) gyuszo válasza kissi hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Igen a gumi elöregszik, megrepedezik, szivárog, tűzveszélyes, gázrobbanás is lehet.
(#) kissi válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
OK, köszi !
(#) kulcsar29 hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Sziasztok!Van egy Hajdu ZE 120 literes bojler ami kb. 3 hete azt produkálja hogy estére mire fürödni kellene nem ad forró vizet. Vagy csak annyira meleg hogy a hideg víz megnyitása nélkül meg tudok benne fürödni, vagy már csak kéz meleg. Reggelre viszont melegít, meg napközben is fűt. Nyáron lett vízkőmentesítve. Arra gondolok hogy a szolgáltató nem küldi a jelet a rádió frekvenciás órának. Jól gondolom szerintetek? Vagy esetleg más tipp? Előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza kulcsar29 hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Akkor is hasonló a jelenség, ha a melegvíz kivezető csöve lyukas és nem csak felül.
(#) Hp41C válasza kulcsar29 hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Az újabbakban már műanyagból van a meleg víz kivezető csöve a bojleren belül. Nem voltak a vízkőben olyan furcsa íves darabok. Cső csere után nálam megoldódott a probléma.
Következő: »»   81 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem