Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   171 / 199
(#) kokozo válasza fastaction hozzászólására (») Ápr 24, 2017 / 1
 
Hibás helyek..
Mellesleg nekem az eredeti se tetszett..
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2017
(#) bbb válasza fastaction hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Szia!

Ha zavar az SMD, akkor az eredetibe is be tudod rakni a furatszerelt alkatrészeket. Elég nagyok a padek ahhoz, hogy akár átfúrd őket és úgy forraszd be, vagy csak kicsit meghajlítsd a lábakat és a padre úgy forraszd rá az alkatrészeket. Szerintem jobban járnál úgy, minthogy ennyit küzdj az átrajzolással...
(#) fastaction válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
(#) fastaction válasza bbb hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Szia! A legtöbbet be lehet forrasztani , csak az ic alatti nagyon fontos ellenállást a kondijával nem . Az eredeti panelt is elkészítettem , csak sikerült a legkisebb 1% os smdket megrendelnem. Elkezdtem , de nem tetszik . Normál alkatrészeket meg tartok itthon. Üdv.
(#) Helios hozzászólása Jún 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Átvizsgálásra szánnám az alant látható tervet. Előre is elnézést kérek a rossz réteghasználatért, de a tranzisztorok a panel alá kerülnek majd, helytakarékosság végett. (2U magas dobozba készül majd) A kapcsolási rajzon sajnos nincs pozició szám.
(#) Alkotó válasza Helios hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Ez a fajta megközelítés nem tetszik neked? Nálam nagyon jól bevált.
A terven a csatlakozóknál van egy hosszú horony. Az minek van ott? Ezek a késes csatlakozók 2 db furatba csatlakoznak.
(#) Helios válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Üdv!

Néztem már a Te általad kiötlött tervet is, de nekem egyenlőre elég lesz az SR150 is. A több paneles elrendezésben nem gondolkodtam, szeretném a lehető legegyszerűbben kivitelezni. Milyen hosszú toronyra gondoltál?
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2017
(#) Hp41C válasza Helios hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Idézet Alkotó hozzászólásából:
Idézet:
„hosszú horony”

Idézet Helios hozzászólásából:
Idézet:
„Milyen hosszú toronyra gondoltál?”

Az O (outline) réteg a körvonal rajzát hordozza. Egy gyártó a fehér vonalak mentén kimarná a paneledet a csatlakozó két forrasztási szeme között.
(#) Helios válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Szia. Jajj. Az régi makró, egy tervről érkezett hozzám, de közben már észrevettem.
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Hello! A "torony-horony" amiről szó van, az nem egy ilyen csúszósarú nyákba forrasztható apa?
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Szia! Igen ilyen, csak a 4,8-as.
(#) Primary hozzászólása Jún 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Mikrokontrollerhez építenék dimmer modulokat és egy nullátmenet érzékelőt. Csatolom a kapcsolási rajzot és a nyáktervet.
Az észrevételeiteket előre is köszönöm.
(#) Johnycorp válasza Primary hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Szia.

Én a 230V-ot amennyire lehet, messzire vinném a többi áramkör fóliasávjától.
A zerocrossing panelen ezért lefelé húznám az R3 és D1 irányába.
A J3 és J4 összekötése fontos?
Optocsatoló alatt NEM vinnék semmit, lerövidül a kúszóáram-út!

Másik panelen szintén ezek.
(#) Primary válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Köszi. Most látom, hogy a zerocrossingnál vihetném balról körben is vezetősávot. A J3 és J4 a csavarok furatát jelölni, amik le lesznek földelve. Az azokat összekötő sáv védőföldön lesz.
(#) Gafly válasza Primary hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
A kapcsolási rajzban látok gondokat:
- D1 forditva van.
- Q1 bázisába kellene egy soros ellenállás, igy semmi sem korlátozza a bázisáramot.
- Szerintem a MOC LED-jével mehetne sorba is a D1.
- Adatlap ajánlása szerint G és A1 közé kellene ellenállás (én tennék). Cserébe esetleg R3 és C1 esetleg elhagyható.
(#) erik60 hozzászólása Jún 8, 2017 /
 
Sziasztok! 6x6-os matrix kijelzőt készítek, az izzók vezérlése 6-6 modullal lenne megoldva, PIC fogja vezérelni az MOC opto triacot (zerocrossos), az pedig egy BTA16ot, és erre mennek majd az izzók mátrixba kötve....
Abban kérnék segítséget hogy valaki át tudná-e nézni az erőátvitel panelt, hogy fog e így működni??
(A kapcsolási példát az MOC adatlapjából néztem)
Előre is köszönöm a segítséget!

triac.png
    
(#) Hp41C válasza erik60 hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Az optocsatolót 400 mil (4 raszter) lábsor távolságúra tervezni, a lábsorok között min. 7.5 mm széles fémmentes részt kihagyni. Ebből következik, hogy az optocsatoló hasa alatt nem mehet huzalozás.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2017
(#) proli007 válasza erik60 hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Hello!
Az adatlap kapcsolása nyilván jó, de itt az MT1 és MT2 fel van cserélve. Mert a 360ohm-nak a Gate és MT1 közé kell csatlakozni, a MOC pedig az MT2-őt kapcsolja a Gate-re a 360ohm-on keresztül.
Valamint a MOC diódájának vélhetően van előtét ellenállása, ami jobb ha ezen a panelen helyezkedik el, mielőtt közvetlen tápot adsz véletlenül a "BE+ és BE-" pontok közé és azt a MOC diódája meg fogja köszönni..
(#) szikorapéter hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Sziasztok. Most készültem el egy kapcsolás nyáktervével és szeretném ha valaki átnézné minden esetre. Egy kapcsolóüzemű DC-DC converterről van szó, 2,5V bemenet és 5V kimenettel,maximális 3A terhelhetőséggel. Sprint Layout-ban készült a file TIP41C a tranzisztor és 1N5819 a dióda. Az egyik helyen ahol 0,47ohm kéne legyen oda 2x 1ohm van párhuzamban kötve,mivel sajnos 0,47 ohm -ot sehol sem találtam. 82µF-os kondik helyett 100µF-ok vannak,a többi érték változatlan.

Mod.: A dióda tudom hogy nem bír 3A-t csak 1-et de ez még csak a próbaverzió lesz,ha működik nagyobb schottky diódát kap. a jelenlegi 1A/40V-os típust leváltom egy 5A-esre.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szia!
Ha az a sok lyuk az ic felett a tekercs, akkor nem jó, mert a tekercs a 7-es lábra megy nem a 8-ra.
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Köszönöm,ez elkerülte a figyelmem. Módosítottam,így már jó?
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Az átkötés minek? a 4-es lábra rá lehet kötni és akkor nem kell..
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Javítva. Esetleg még valami észrevétel?
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Ha annyira akarod Szerintem a 2 teljesítmény ellenállás túl közel van egymáshoz, nem fognak elférni egymás mellett, ezenkívül én tennék forr-szemet a ki és bemenet számára is ne hogy leszakadjon a vezetősáv.
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Nem olyan nagy teljesítményű ellenállások (fél watt),így elférnek egymás mellet,bár eredetileg a 1,5A-es alkalmazásában is csak egy fél W-os ellenállást láttam.
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Látok a panelon egy CE jelet. Ez mit jelent? Minek van ott?
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
"Európai szabvány". Bár csak ráraktam mert üres hely volt rajta. Javaslat mit tegyek helyére?
(#) kokozo válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
China Export
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Alkotó kolléga tanácsára lekerült a CE jelzés a panelról.
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Igazából kell rá szöveg, hogy tudd melyik oldal melyik a nyák készítésénél, de inkább azt írd rá hogy micsoda vagy a neved.
Következő: »»   171 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem