Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok

Témaindító: Istike88, idő: Márc 3, 2007
Lapozás: OK   75 / 75
(#) papus51 válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Szia!
Én nem gittet használok, hanem "Very Well!" primer alapozó spray-t. Alumíniumra is ajánlják, és nekem eddig bejött. Gyártója, vagy forgalmazója: MOTIP DUPLI Hungária Kft. Gubacsi út.
Én festék boltban vettem.
Nagyon gyorsan szárad és eltakarja az apró karcolásokat.
Utána bármilyen festékkel átszórható.

A képen látható előlap így készült.

Sok sikert.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017

3.jpg

(#) Zoli_bácsi válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Szerintem se szedd le az eredeti festést. Több okból sem: Nagyon jól tapad a fém felülethez. Bármi más festék nem tapadna ilyen jól. 2., Ezt az eredeti festéket sokkal jobban, szebben lehet festeni, mint a fémtiszta felületet (kivétel a gitteléses felületet) 3., nem kell annyi időt ráfordítani az újrafestésre. A meglévő festést kell javítani gittel, - ahogy javasolták - majd ezt a felületet kell festeni.
(#) sector99 válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Ne szedd le az eredetit, mert olyan minőségű - és tartósságú - festést nem tudsz házilag csinálni. Ha csak nem az van az ajtódra kiírva, hogy porfestő műhely...
Ha nagyon muszáj akkor mattra megcsiszolni - mint valaki már javasolta - és a kívánt színre lefújni akryl lakkal. (MOTIP RALLY, Very Well, stb.) A karcokat én alapozóval tüntetnél el én nem gittel. Több réteget ráfújsz a karcos részekre, persze száradás után újra és újra szépen megcsiszolni. Türelem, kitartás és sok munka kell a szép végeredményhez...
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) sector99 válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Gratulálok, nagyon szép munka !
(#) pont válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

A "gitt" Bővebben: Link azért jó, mert ha egy spaklival lehúzod (citlingeled, az élével szinte karcolod) akkor csak a résekben marad benn, alig kell csiszolni. Ellenben a szórógitt és alapozók oda is jutnak ahol már van elég vastagság, gyakorlatilag egy kicsit magasabb gödör lesz amíg szintbe nem csiszolod. Ezek a két komponensű anyagok gyorsan száradnak, amit szemmel látni lehet oda be is jut. A festék megáll rajt, erre találták ki, az autófényezők használják....
(#) sector99 válasza pont hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Persze, Neked is igazad van. Csak lassan már mérlegre kell tenni a költségeket, hogy megéri-e a befektetés.
(#) szili83 válasza pont hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /

Köszönöm, ismerem a gittet. Igazából csak kisebb karcok vannak a dobozon, ami nem túl mély, Egy két helyen, de csak a sarokban van megpattanva talán. Tehát szerintem a gittet lehet felesleges használnom.

Igaza van sector99-nek, hogy annyit azért nem kellene belefektetni.

Lehet jó, és elég megoldás lenne, ha egy alapozó réteget ami kiegyenlíti a kisebb karcolásokat, majd egy vagy 2 réteg festéket vinnék fel? Ha tudok, ma reggel még csinálok egy-két képet.
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /

A képeket csatoltam.
(#) pont válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /

Ha el akarod tüntetni a karcokat, akkor hiába fújsz rá több réteget, ott emelkedik az eredeti festék szintje is, nem csak a gödör szintje, látszani fognak a karcok a kisebbek is. Az alapozó is a szóró gitt is pénzbe kerül (ha nincs otthon maradék) Neked kell eldöntened milyen szintű helyreállítás éri meg .

Most egy spray nem nagy beruházás, jó lesz máskor is.

A képeket azért csináltam, hogy milyen állapotban van a doboz, és hogy mit vegyek hozzá.

Ez a bolt van itt helyben, és ezeket találtam: Szorókitt és alapozó. Ezek közül melyik kell, vagy alkalmas a fenti doboz kijavítására? Az alapozó kisebb karcokat említ, de lehet jobb lenne a szorókitt?

A szórózás után egy egyenes csiszolófával 400-1000-es vízpapírral csiszolni, aztán alapozó, hogy a felület egyöntetűen egy színű legyen így kevesebb fényező festék fogja betakarni.

A porfestést milyen szemcseszámú csiszolópapírral csiszoljam meg, hogy megfelelően érdes legyen a kitt tapadásához?

Attól ne félj, hogy a kitt nem tapad, nem ez a probléma még az időjárásnak kitett festéseknél sem. 150-200 as papírral ha megcsiszolod, hogy kiálló szemcsék ne legyenek, utána nitro hígítóval nedvesített ronggyal áttörlöd , és mehet a szóró.
(#) teddysnow válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /

Nem nagyberuházás, de nagy bosszúság, ha ronda lesz. Én 3 féle 1300-1500 forintost használtam tavaly és pocsék minőségű volt mind. Nyáron, tiszta időben, kint száradt 2 napot és ha nagyon akartam volna az újlenyomatomat benne tudtam volna hagyni. Volt olyan spry amit kifújtam és buborékok keletkeztek a felületen száradás közben.
(#) szamóca válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /

Ilyennel festékspray-vel már én is összefutottam az egyik ződcséges termékei között. Száradás után le lehetett húzni, mint egy égett bőrréteget. Majd elajándékozom valami ellenségemnek.
A jó minőséget, itt is meg kell fizetni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) elektroby válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /

Szia papus51!

...és a feliratot milyen technikával készítetted? Nagyon szép!
(#) Zoli_bácsi válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 6, 2017 / 1

Szia!

Mondom a tuti tippet, amit alkalmazni szoktam:

BodyFine

Ezzel és a spatulával belehúzod a karcokba, aztán csiszolás, majd kell ismét belehúzod a karcokba, majd ismét csiszolás. Aztán jöhet a festés. Nemm kell semmi extra. Nagyon szép és tartós felületet ad. A fémbe nagyon erősen beleköt. Ha túl sok edzőt adsz a tapaszhoz, nagyon gyorsan kötni fog. (Még mielőtt végeznél a spatulázással.)
(#) papus51 válasza elektroby hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /

Szia!
Lézernyomtató, másolópapír, Eyess féle alkohol-aceton lötyi és vasalás.
(#) gcsabee válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 6, 2017 /

Szia! És mi volt a technika?
(#) papus51 válasza gcsabee hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /

Szia!
A NYÁK készítési topikban részletesen ki lett már tárgyalva.
Következő: »»   75 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 23. Vas
7:32:54
Jelenleg 237 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu