Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok

Témaindító: Istike88, idő: Márc 3, 2007
Lapozás: OK   78 / 78
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Nov 1, 2017 /

A fadobozt meg átkentem volna egy olajos méhviaszos cipőápolóval. Csodát tesz.
(#) NGY válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 2, 2017 /

Ez borzalom... Nem fogok tudni aludni ma éjjel.
Milyen lelkivilága van egy ilyen embernek?

Utoljára a seregben láttam ilyen "mestert", aki a házgyári egyen farost ajtókból "varázsolt" famintásat. Na az is így nézett ki.
(#) pjg válasza NGY hozzászólására (») Nov 2, 2017 /

Az egy külön művészeti ág. Már mint famintát festeni. Most nem jut eszembe a neve.
(#) NGY válasza bbb hozzászólására (») Nov 2, 2017 /

Pácolni nem is nagyon kellett volna, inkább csak politúrozni.

Ahogy pjg írta feljebb, a méhviasz se rossz megoldás, de az igazi a sellak lett volna.
(#) pjg válasza NGY hozzászólására (») Nov 2, 2017 /

A sellak bonyolult technológia.
(#) NGY válasza pjg hozzászólására (») Nov 2, 2017 /

Mármint kinek?

Akinek ez a szakmája, annak nem. De nem kell műbútorasztalosnak lenni, hogy valaki igényesen és szakszerűen megcsinálja. Nekem sem ez a szakmám, aztán jó pár bútort felújítottam már, ezzel a technológiával.

Másfelől, az, hogy bonyolult technológia, nem mentség. Ha így kell megcsinálni, hogy szép legyen, olyan, mint az eredeti, akkor nincs helye "alternatív" technológiának.

Jármű-restaurálásban is van némi tapasztalatom, és az igazi munka nem az, amikor a hatvanéves motorra ráfújják a fillert, kigittelik, 2k csodával festik, lakkozzák, stb. Csillogni fog, csak köze nem lesz az eredetihez. Az igazi restaurátor tudja, hogyan lehet csupasz fémre egy rétegben, egykomponensű festékkel előállítani a gyárival megegyező minőséget. Ami esetleg még hatvan évig rajta is marad. Nem egyszerű, az sem. De az az igazi, és a helyénvaló.
(#) tomat5 hozzászólása Vas, 17:59 /

Sziasztok!

Nem kimondottan dobozolás, de nem találtam megfelelőbb topicot. Gyári paneleken lehet látni -általában fekete színű- vastagabb bevonatot, amely védi az alkatrészeket a víztől és mechanikai rögzítést is ad. Folyékony formában viszik fel, néhány mm vastag bevonat lesz belőle amikor megszárad. Nem tudjátok mi ez és hol lehet szerezni?
Köszönöm.
(#) pjg válasza tomat5 hozzászólására (») Vas, 18:22 /

Én nem tudom, de régen Akrillán lakkal fújtam 2-3 réteget. 20kV -ot szigetel.
(#) Kovidivi válasza tomat5 hozzászólására (») Vas, 19:07 /

Plastidip - youtube-on keress rá.
(#) tomat5 válasza Kovidivi hozzászólására (») Vas, 22:18 /

Köszönöm mindenkinek.
Következő: »»   78 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 22. Sze
15:42:33
Jelenleg 346 fő olvassa az oldalt