Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   77 / 88
(#) Moszkvai válasza szamóca hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ez még mindig a saját erősítőd ami készül? Azt hittem már rég kész vagy vele.
(#) szamóca válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Ez a táp része, ami különálló egység. A végfok az már élesztve van évek óta.
Nincs igazán szükségem rá, mert a jelenlegi teljesen megfelel az igényeimnek, ezért nem kapkodom el.
(#) papus51 válasza granpa hozzászólására (») Szept 7, 2017 / 1
 
Én már dolgoztam szilvával. Kicsit utópárlatos lett, de iható.
(#) sonajkniz hozzászólása Szept 16, 2017 / 6
 
Sziasztok!

A napokban vásároltam a Hestore-ból, egy ügyes kis műszert. Olcsó, és nagyban segíti az amatőrök munkáját. Főleg azáltal, hogy az alkatrészeket grafikusan megjelenítve nem kell a netet bújni a tranzisztorok, fet-ek, egyéb félvezetők lábkiosztása miatt. Bővebben: Link
Sajnos, még aznap sikerült megsemmisíteni. (1-es kép)
Mivel kellett nekem ez a készülék, vettem másikat. (mindjárt 2-őt, hogy legyen tartalék) Ekkor már jobban odafigyeltem, és láttam, hogy lehet kapni dobozt hozzá, így azt is rendeltem.Bővebben: Link
A doboz ugyan kellően masszív, de bumfordi, és nem tettszett. (2-es kép)
Ezért készítettem hozzá egy saját verziót. (3-as kép)
Nektek melyik tetszik jobban?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2017
(#) Ge Lee válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
A karakteresnél sem kell a netet bújni, csak az nem rajzolja hanem csak kiírja a lábkiosztást. Mellesleg nekem az jobban tetszik mint ez a grafikus.
(#) eyess válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Kicsit lemaradtál .Egy pár évvel legalább is .Ez a topic pont erről szól.Sok verzióval , sok tanáccsal , sok kép , és egyébb illusztrációval. Bővebben: Link
(#) llaczo válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Szép munka. Majd úgy nézem 3D nyomtatóval készült. Én is vettem már pár mőszert. Nem azért mert tönkrement, hanem mert mindég megveszi tőlem valaki.
Egyébként tovább vitted az eredeti doboz egyetlen hibáját (legalább is számomra fontos). Az SMD alkatrészeket a panelon szépen lehet mérni, de a dobozokon már nem.
(#) sonajkniz válasza eyess hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Idézet:
„Kicsit lemaradtál .Egy pár évvel legalább is”


Annyira talán mégsem. Jó pár éve használom a kétsoros LCD verziót. De nem én építettem.
A topic amit belinkeltél szép, és bizonyára hasznos, de valahogy a bejegyzésem nem erről szólt.
Csupán a dobozolásról. Ám látom, rossz topicba tettem a bejegyzést. A megfelelő helyen biztosan nem értelmezték volna félre. (itt)
(#) eyess válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 17, 2017 2 /
 
Akkor lehet , hogy elég lett volna csak a dobozt megmutatni .Mivel magát a tesztert nem te csináltad hanem vásároltad.És valahogy a téma is arról szólna , hogy ki mit épített .Akkor ezt hogy lehet érteni , hogy beültettél egy megvásárolt dolgot kétféle dobozba amihez valljuk be neked nem sok közöd volt.Mármint építés ügyileg.Ez kb olyan , mintha veszek egy tévét , és felteszek két képet , hogy melyik tv állványra tegyem erre , vagy arra.A másik azért lett volna ott jobb helye , hogy egy helyen legyenek olyan dolgok , amik pont csak arról szólnak mint ami.
(#) sonajkniz válasza eyess hozzászólására (») Szept 17, 2017 / 1
 
Te most belém akarsz kötni?
Tudtommal nem adtam rá okot.
Világosan leírtam, hogy nem a megfelelő topicba tettem fel. Én nem tudom áthelyezni.
(#) eyess válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 18, 2017 1 /
 
Csak válaszoltam semmi egyéb.Nem kell többet gondolni belőle , mint ami le lett írva.
(#) ktamas66 válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 18, 2017 / 1
 
Ügyes, már csak egy kis panelnek kell helyet tervezni a gomb mellé, ahol az smd alkatrészeket lehet tesztelni.
(#) bbatka válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 18, 2017 / 1
 
A fehér jobban néz ki. Szerintem jó helyen vagy. Ez a topik a dobozolásról szól.
(#) sonajkniz válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 18, 2017 / 1
 
Én konkrétan arra gondoltam, készítek egy kis panelt 3 lábbal, ami a foglalatba bele tudok fogatni.
(#) eyess válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Látod például erre is van megoldás az AVr es alkatrészvizsgáló topikban.Ott sokak által megépített bármilyen doboz előlapjára felszerelhető, minden smd alkatrészt átfogó teszter panel is van.Ajánlom figyelmedbe , de nem azért , hogy belédkössek.
(#) sonajkniz válasza eyess hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
A jó tanácsot mindíg szivesen fogadom.
Rá fogok keresni.
(#) Orbán József hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Sírjak, vagy nevessek...? Ez itt a kérdés...
Volt egy kis ékszer dobozom, amelyiket olyan szépen felújítottak, hogy legszívesebben sírva fakadtam volna, meg se mutatom, akkor milyen fakó, semmi volt... Aztán odaadtam megint másnak, hátha...
Most ilyen lett, hát nem sokkal szebb, de már nincs mit tenni.
Ha belegondolok, egy nagyon picit kellett volna javítani - már aki ért hozzá - ahhoz képest most ezzel kell együtt élnem.
(#) RoliNyh válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 1, 2017 / 1
 
Valójában én azt sem értem, minek adtad oda egyáltalán bárkinek is, mikor magad is meg tuttad volna csinálni, ha van némi kézügyességed. Ha jól látom ez csak egy sima fadoboz. Akár tömör, akár rétegelt, csak annyi lett volna a dolgod , hogy szépen lecsiszolod, leportalanítod, és lefújod szintelen lakkal. Vagy ha nem lakkozni akarod, akkor fapáccal bekened, majd kis idő múlva letörlöd a felesleget...
Egyébként nem értem, a készítőnek mi szándéka volt a sárgás színű előlappal és erezésével.
Bár igazából nem tudom azt sem, valójában mi volt az elvárásod...
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2017
(#) Gafly válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Próbálom fejben összerakni a történetet:
Idézet:
„Volt egy kis ékszer dobozom, amelyiket olyan szépen felújítottak, hogy legszívesebben sírva fakadtam volna, meg se mutatom, akkor milyen fakó, semmi volt...”

Ebből honnan jön ki ez:
Idézet:
„Valójában én azt sem értem, minek adtad oda egyáltalán bárkinek is, mikor magad is meg tuttad volna csinálni, ha van némi kézügyességed.”

De nem ismerem a részleteket, meg nem is értek hozzá...
(#) Orbán József válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Nos: A fához annyit értek, hogy telente fűtök vele. A doboz alapból a színével, intarziájával nekem csodálatos volt, némi hiba az elején a régi képen is látható.
Vallom, mindenki azt csinálja, amihez ért, értő kézre szerettem volna bízni, ebben a hitben lett halott színű az egész, igaz, szépen le volt csiszolva. lakkozva.
Az utóbbi jószándékú alakítás egy másik faiparos munkája, akinek már nem volt képem azt mondani, borzasztó így is...
Vagyis legközelebb - mert lesz egy másik, más fajta, ha igaz, sokkal körültekintőbb leszek, mint ennél.
Mert nekem nincs időm se kísérletezni, se a magam kárán tanulni, pácokat, ki tudja miket beszerezni...
Biztosan nagyon egyszerű, én is ezt mondom annak, aki sosem vezetett repülő modellt, vagy nem csinált villamos, processzoros vezérléseket.
Úgy nézne ki a fejéből, mint én a famunkára...
(#) pjg válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Asztalos kezébe kell adni az ilyet, nem festőébe.
(#) bbb válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 1, 2017 / 1
 
Szerintem ez még nem menthetetlen. Szépen elkezded lecsiszolni, majd meglátod mennyire jön le ez a sárga szín róla. Csiszolás után pedig mehet rá valami pác, ami visszaadja az életét. Egyébként meg bemész egy közeli barkácsboltba és a festékosztályon elkezdheted olvasni a használati útmutatókat, azt betartva szép eredményt érhetsz el magad is.
(#) Orbán József válasza bbb hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Ahhoz képest, amit egy fához vitathatatlanul értő amatőr ismerősöm áttette fekete-fehérbe az egészet, kijelentettem, nem fogok ezzel kísérletezni.
Mint említettem, ki miben biztos, tegye azt, valamint bőségesen van ideje olyasmire, ami nekem több nap és kudarcok, vagy aki fél nap alatt biztosra csinálja. Nekem erre nincs több napom!
Aki ért hozzá valóban, annak tényleg egyszerű, pont azért, mert ért hozzá.
Egy pár dolgot tudnék felsorolni, ami nekem egyszerű és itt 100 emberből 1-nek, talán.
Pl. rohadt egyszerű volt a villanyszerelőnek áttelepítenie 2 egyszerű kis elektronikámat egy új helyre, csak annyi a baj, hogy gyárthatom, helyezhetem el a megfelelő módon, helyre, újra.
2-3szoros így a költség, mintha nekem szólnak egyből.
De tudom ecsetelni néhány küzdősportot, milyen egyszerű, vagy, mint említem egy RC sport repülő irányítása is gyerekjáték, stb. Ha nekem megy, ment, nem lehet ez bonyi.
(#) bbb válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Nem is feltétlen neked kell ezzel szórakozni, de ez a dobozt még ne írd le, hanem add oda valakinek, aki ért is ahhoz, amit csinál.
(#) mofesa válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Mi a gond vele? Azt hitte a "mester", hogy nem eléggé sárga?
(#) Orbán József válasza mofesa hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Bár kár ennyi szót ejteni róla, még egyszer:
Volt egy szép kis készülékem, kis hibával.
Némi szívességért cserébe kértem 1-es szakembert, csinálná meg. Meglett, lehet látni, milyen lett, színehagyott szamár..
Fene a válogatós fejemet, ezt én így igen ocsmánynak találtam.
Aztán odaadtam egy másik (2-es) szakembernek és az eredmény a sárga borzadály lett, írtam fenn, ha valaki elolovasta, vagy pont nem.
No, nevezzük el, legyen egyik a Fakezű, a másik mester a Pancser.
Mindenki vegye magára azt az inget, ami az övé, nemde?
(#) Orbán József válasza bbb hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Köszönöm a biztatást, megpróbálom, hátha nem veszett el még a szakszerű munka valahol, és akad, aki képes megoldani ezt a gondomat.
(#) bbb válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Igazából a "lett" képednél, ha megfelelőfényes pácot használt volna a szaki, akkor nem lett volna semmi gond, örültél volna. De ez a második, lehet, hogy színvak
(#) Orbán József válasza bbb hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Rosszabb, mintha pofon vágtak volna engem. Egyiket balról, másikat jobbról...
(#) Gafly válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Számomra az első változat esetében is csak egy körömkefés/szappanos kezelés fért volna bele a két gomb esetében...
No, de lényegtelen, nekem is van a sorban egy hasonló. Az még nem fényes, pink-re meg nem festem
Következő: »»   77 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem