Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   67 / 125
(#) maszek0005 válasza meszi85 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Ez a termosztát közvetlenül nem köthető be az új kazánodhoz. Viszont, ha az RT helyére bekötöd egy kis 230V- os egymorzés relé behúzótekercsét, akkor a morzeérintkezővel kapcsolhatod az új kazánt. HA NINCS VILLAMOS SZERELÉSI GYAKORLATOD ÉS MEGFELELŐ TAPASZTALATOD AZ ILYEN SZERELÉSEKBEN, LÉGY SZÍVES CSINÁLTASD MEG HOZZÁÉRTŐVEL, A BALESETVESZÉLY ELKERÜLÉSE VÉGETT. A 230V NEM JÁTÉK!!!
(#) meszi85 válasza maszek0005 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Gázszerelő kötné be, de akkor, nem mókolunk veszünk újat.
Milyen típusú termosztát kellene?
Felőlem lehet mechanikus vagy digitális is, valami egyszerűbb.

(A gépkönyv ilyen termosztátot ír elő: amelynek feszültségmentes kontaktusa van. Potenciálmentes kapcsolási pontú szabályozót alkalmazzunk.)
Köszönöm.
(#) tibibalogh520 válasza meszi85 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Szia! Nyugodtan bekötheted az új kazánhoz!
Ne tévesszen meg, az alapból zártnak rajzolt érintkező.
A 2-3 kivezetést kell bekötni az új kazánba.
Az 1-est üresen kell hagyni.
(#) meszi85 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Közvetlenül a kapcsolólécre melyik menjen Pr1-be Pr2-be? Vagy felcserélhető?
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) meszi85 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Közben írtak egy másik fórumon is: a termosztátot le kell választani a 230v-ról és a 2-3-ast kell bekötni a kazánba.
Idézet:
„Szépség hibája hogy a fűtő ellenállás nem kap áramot ezért az érzékenysége kb. 0,3 fokról 3 fokra változik.”

Plusz még írnak egy kapcsolórelé beépítéses megoldást.
Ha ez igaz akkor inkább vennék egy 100%-ig kompatibilis termosztátot.
Mókolni nem szeretnénk.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) Inhouse válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Ezt a termosztátot nincs értelme csak simán bekötni. Ennek kell az, hogy fűtsön benne az ellenállás (ehhez pedig fázist kell kapcsoljon és a nullának is be kell legyen kötve), ellenkező esetben akkora hiszterézise (szerintem több is mint 3 fok) lesz a fűtés ki/bekapcsolás között, hogy le fogja verni a falról amikor épp elég ideges lesz már, hogy miért nem kapcsol még...
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) Inhouse válasza meszi85 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Ne vegyél mechanikust, egy olcsó elektronikust, nem kell programozhatónak lennie, csak hőmérséklet +/-. Ezek megfelelnek a független kontaktus követelménynek és igen kicsi a ki és bekapcsolás közti különbség, komfortos lesz a fűtés.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) meszi85 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Köszönöm a kielégítő választ és a topic segítségét.
(#) 666evo7 hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Sziasztok. Adott volt egy régi mmg 3 vezetékes termosztát, bekötési rajz és bekötés mellékelve. Helyére egy M-Therm MT-2 fog kerülni(információ és rajz).

"A szobatermosztát a szoba hőfokváltozásának hatására a beállított hőmérsékletnél feszültségmentes elektromos záró/nyitó kontaktust biztosít. A beállított hőmérséklet alatti szobahőmérséklet esetén az 1-3 csatlakozási pontok záródnak, miközben az
1-4 pontok közötti csatlakozás megszakad. A beállított hőfok feletti szobahőmérséklet esetén az 1-3 pontok közötti csatlakozás megszakad, és az 1-4 csatlakozási pontok záródnak."

Ezen információk alapján mely vezetékek hova kerüljenek bekötésre?
Előre is köszönet.
(#) Inhouse válasza 666evo7 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Az MMG 2-3 kivezetésbe kötött fekete és zöldsárga megy az új 1-3-ba. A barna volt a nulla, az kimarad, szigeteld le! A vezetékekben 230V van, áramtalaníts szerelés előtt!
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 16, 2017 / 1
 
A következő nemzedéknek meg hagyjon egy darab papírt, hogy a kék a fázis, a zöld sárga a szivattyú, a barna meg a nulla

Amúgy szerintem is működhet, ezek alapján bekötve. Csak én inkább átkötném a másik felét is.
Tudom:
- nem ért hozzá,
- meglévő vezeték,
- stb...
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Jogos! Csak hát, nem fogja, sem ő, sem más...sajnos. Hopp, valóban, görög van a falóban...szóval az a "fekete" az kék, csak a fotó kicsit érdekes színezetű...
(#) kkaroly hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Sziasztok! Kellene egy kis segítség. Egy FÉG SC24 A típusú gázkazánhoz szeretnék egy RCOOL RC3 típusú digitális szobatermosztátot bekötni. A régi termosztát típusa MMG 5013. A fázisceruza a régi termosztát 1-es csatlakzójánál világít, ha a kazán fűt, ha nem fűt, akkor pedig az 1-es és 2-es csatlakozónál is világít. Ennek mi lehet a magyarázata, mert pont fordítva lenne logikus. A 3-as pontnál soha nem világít. A kérdés az lenne, hogy melyik vezetéket kell az új termosztát 1-es pontjára és melyiket a 2-es pontjára bekötni?
A kazán vezérlőjében a régi termosztát az 5-ös, 6-os és 7-es pontra van bekötve. Melyiknek mi a funkciója? Ez azért érdekelne, mert az egyik az új termosztátba nem lesz bekötve.
Mellékelek fotót a kazán vezérlőjéről, a régi termosztátról és az új termosztátról.
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Gafly válasza kkaroly hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Idézet:
„A fázisceruza a régi termosztát 1-es csatlakzójánál világít, ha a kazán fűt, ha nem fűt, akkor pedig az 1-es és 2-es csatlakozónál is világít. Ennek mi lehet a magyarázata, mert pont fordítva lenne logikus. A 3-as pontnál soha nem világít.”

Én arra gondolok, hogy fordítva van bedugva a kazán a konnektorba
(#) moele válasza kkaroly hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Szia !
Igaza van Gafly-nak, itt a termosztát eredeti, jó bekötése.
Az állandó fázis a 3-as ,a kimenő kapcsolt fázis a 2-es,
az 1-es pedig a nulla vezető ( amit az új termosztátba nem kell majd bekötni).
(#) kkaroly válasza moele hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat Gafly és moele.
Bedugtam fordítva a kazánt, ezek után a régi termosztátban megváltozott a helyzet, most az 1-es ponton soha nem világít a fázisceruza, a 2-es ponton csak akkor, ha fűt, a 3-as ponton pedig mindig világít. Ez már logikusnak tűnik.
Ezek szerint a 3-as ponton lévő vezetéket csatlakoztatom az új termosztát 2-es pontjába, a 2-es ponton lévőt az új 1-esre, az 1-est leszigetelem és szabadon hagyom.
Ez így jó lesz?
Ha véletlenül majd az eddigiek szerint dugom be a kazánt a konnektorba, az nem okoz semmiféle problémát a termosztátnál?
(#) proli007 válasza kkaroly hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Hello! Jó lesz így, és nem okoz a fordított bedugás sem problémát. (Hiszen eddig sem okozott..)
(#) kkaroly válasza proli007 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Köszönöm a választ.
(#) Psztk34 hozzászólása Nov 28, 2017 /
 
Sziasztok, c-18 kazán vs. Szmv2 panel. Az utankeringetes csak a kazán termosztát leszabályzásakor van, szobatermosztátnál nincs. Rosszul kötöttem be?
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
(#) Psztk34 hozzászólása Nov 28, 2017 /
 
Bocs másik fotó:
(#) vision61 válasza Psztk34 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
A csökkentett fordulatú késleltetve (kb. 30 s) leállás csak akkor van, ha a szobatermosztát kikapcsol, de a kazántermosztát bekapcsolva marad.
Ha a kazántermosztát kikapcsol, (függetlenül a szobaitól), a szivattyú mindaddig csökkentett fordulattal üzemel, amig a kazántermosztát vissza nem kapcsol. A panelből kijövő két sarus vezetéket a nyugalmi helyzetben zárt érintkezőkre kell kötni.
Ha üzletben vetted, akkor kellett hozzá kapnod leírást. Itt egy rövid változat.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
(#) Psztk34 válasza vision61 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Igen, a kazántermosztát vezérlés rendben van, de ha a szobatermosztat kikapcsol nincs sem csökkentett fordulat, sem késleltetés. Ilyenkor 0 V feszültséget mérek a vezrlőpanel szivattyúhoz menő kapcsain.
(#) zozimo2 hozzászólása Nov 29, 2017 /
 
Sziasztok!
Több helyen olvasom/látom, hogy a Q7RF termosztát vevő egységét dugvillás módszerrel táplálják be.
Nálam is ez lenne az egyszerűbb, de mi történik egy esetleges fordított dugvilla bedugásakor???kép
(#) Gafly válasza zozimo2 hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
És az úgy jó is:
Bővebben: Link
Bár azt is írják, hogy jobb fixen bekötni (de szerintem első körben mindegy).
(#) zozimo2 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Köszi!
(#) moele válasza Gafly hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Szia !
Szerintem, ha végleges akkor így kellene bekötni.
(#) Moderátor hozzászólása kopi89 hozzászólására (») Dec 4, 2017
 
Ennek fuss neki még egyszer, immár rendes helyesírással!
(#) kopi89 hozzászólása Dec 5, 2017 /
 
Sziasztok
A kérdésem az lenne hogy , ha még nem vettem a kazánhoz termosztátot, akkor tudom termosztát nélkül is használni ha az áthidalást nem vettem ki (Bosch condenz 2500w ) csak akkor mindig fűt amíg ki nem kapcsolom gondolom
(#) mugab válasza kopi89 hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Ha a leírás mást nem ír akkor igen
(#) kopi89 hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
köszi értem.A leírásába semmi ilyesmit nem találtam elég szűkszavú a kezelési útmutatója
Következő: »»   67 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem