Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   429 / 429
(#) tufatofu válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 9, 2024 / 1
 
20mm bőrlyukasztóval megoldható könnyen. Egy fadarab és egy kalapács kell még hozzá. Nekem a 1-2mm prespánt is simán vitte.
(#) antikzsolt válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Papír. 80gr+ os Mivelhogy még fel is kellene varni 2 öltéssel.
Lézer akad nekem is. De a papírt nem tudtam vele sosem szépen vágni vele.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2024
(#) antikzsolt válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
1000 darab azért elég hosszadalmas idő és szerencsére folyamatosan kellene. 1-2 havonta.
(#) antikzsolt válasza bbb hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Tudnál mutatni pár darabot? Nem tudom elképzelni milyen lehet. A prést akár meg is építem. Van hegesztő és pálca olajemelő sem annyira drága. Mivelhogy nem kell nagy magasságot nyílni így nem is kell sokat pumpálni.
(#) mex válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Egy ilyen könyökpréssel gyorsan ki lehet lökdösni, akár ezres nagyságrendben is a papírkorongokat.

Szokott lenni eladó a különféle online piactereken, az enyém is egy hobbi fórumról származik.
Szerszámot meg a legegyszerűbben valóban egy 20mm lyukasztóból készíthetsz hozzá, de ha van esztergád akkor le is gyárthatod a számodra megfelelőt.
(#) zamatőr válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Csak az elv miatt a kép. Készítesz egy akkora vázat amibe kényelmesen tudod kezelni az A4 lapot (lapokat 5-10 szerintem lyukasztható egyszerre). Az alaplapot együtt fúrni a vezető lappal amire legalább 30mm vezető perselyt hegesztesz előtte. A lyukasztó tüske vágó felületét homorúra köszörülöd (könnyebben lyukaszt több lapot).
Lehet karos is (légpuska golyónyomó) nem csak excenteres.
(#) bbb válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
(#) Bakman válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Pl. Herma 4386. 96 db. 20 mm-es kör egy A4-es lapon.
(#) tufatofu válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Ilyen ipari mennyiségnél lehet célszerűbb egy nyomdát megkeresni. Én csináltattam már kis szériában ezt azt, igaz arra nyomatot is kértem, de nem volt egy eszement összeg.
(#) antikzsolt válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Sajnos az baj hogy a mintákat nem adhatom ki senkinek ezért perforált kell hogy legyen hogy rá tudjam nyomtatni az adott mintát. Próbáltam már jó pár nyomdát. Perforálni magában nem akarnak csak ha ők nyomtatnak. Már 3 napja várom hogy megmondják hogy mennyi is lenne az a hatalmas összeg ha csak perforáltan kérem az íveket.

Bakman: Igen tudom ismerem. Csak itt a ragasztó a probléma. Ha nem lenne kényes a termék simán kinyomtatnám.

bbb: Hát ez elgondolkodtató hogy vegyek egyet. Már csak présformákat kell szereznem hozzá legalább sokat
(#) bbb válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Használhatsz vágóplottert is: Bővebben: Link
(#) Hutty válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Lehetőség
ha nem baj az ∅ 25mm, meg az ára.
Stancolásnak hívják a nyomdaiparban, stancszerszámot nagyon sokan csinálnak.
(#) Massawa válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Veszel egy ma már olcso Brother ScanNCut papirvágot. Olyan mint egy nyomtato vagy plotter, csak egy rezgökés van benne, azzal akár 1 mm-papirt is vágni lehet. Megrajzolod a köröket az A4 lap formára átviszed a rajzot a gépbe, és már indulhat is a vágás. 1 darab A4 lap kb 15-20 perc.
Brother ScanNCut csak egy a sok közül. Ezt használom én is ( igaz az anyosé). Még azt is tudja, hogy a kétrétegü ragasztos folián, csak egy réteget vág, azaz felragaszthato cimkéket, dekoráciot, feliratokat lehet késziteni.
Ahogy olvasom a legujabb már 3 mm vastag papirt, foliát vagy szövetet is tud vágni.
(#) Massawa hozzászólása Feb 10, 2024 /
 
Kaptam egy doboz vadonatuj. 12V. 8A-s kapcsolotápot. Kidobták egy üzemben, mert mindegyiken 6,3 mm DC csatlakozo volt, és képtelenek voltak hozzá foglalatot találni. Nekem sem sikerült, csak redukciot ( igaz azt sem olcson). Csak az 5,5 mm-s foglalatok vannak mindenhol. Vajon miért.
Persze nem lenne gond levágni a 6,3 mm-DC dugot és egy másikat szerelni a kábelre, de érdekes, hogy még amerikai forrásoknál sem találtam ilyen foglalatot. Netalán valaki ezt levédte?
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Kapható: Bővebben: Link.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Érdekes a DJ235-sre a másik shopok 5,5 mm átméröt irnak.
Sajnos csak NYÁKba valok vannak, meg a feltüntetett 6,3x3,1 mm -sek a dugok. A 2,35-s még talán elmenne, a 2,1-s már vékony.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2024
(#) mateatek hozzászólása Feb 25, 2024 /
 
Üdv!

Nem barátom a kereső, sajnos. Szeretnék venni µa733-as IC-t, de egyetlen web-shopot sem találok. Hol lehetne ilyen IC-t beszerezni?

Köszi!
(#) tufatofu válasza mateatek hozzászólására (») Feb 25, 2024 / 1
 
(#) mateatek válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Köszi! Én nem találtam rájuk.
(#) tufatofu válasza mateatek hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Korrekt cég gyors postázás. Többször rendeltem tőlük, másnapra itt volt. Sok különféle ellenállást
viszont nem jó onnan venni, mert ömlesztve küldik egy zacskóban.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2024
(#) szines válasza mateatek hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
(#) Gafly válasza tufatofu hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
SMD esetén nagyon kellemetlen.
(#) tufatofu válasza Gafly hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Azt nem vettem még onnan(feltételezem a szalaggal együtt küldi és az tudható, hogy egy szalagban egyféle van), de a furatszereltet sem jó szétválogatni. Van vagy 5kg új ellenállásom ömlesztve, amit pont ezért kerülgetek vagy 15 éve.
(#) VIM hozzászólása Márc 5, 2024 /
 
Sziasztok! Én ezt a "Lithium Battery Boost IC"-t keresem (LED reflektorban van) az alábbi elnevezésekkel (HX=JE alias PS3120A, H4004A) de hazai felehetőséget nem találtam. Az Alin találtam ezt ha minden igaz akkor 10db/csomag de elég hihetetlen áron van.
(#) még1MbR hozzászólása Márc 12, 2024 /
 
Sziasztok!

Egy német szirénaerősítőben kellene pótolnom egy STA505 IC-t (40V 3.5A QUAD POWER HALF BRIDGE)
Nézegetem nézegetem, de magyar oldalakon nem igazán találok ilyent, aliexpresszen meg gondolom csak hamis van.
Van valami ötlet, hol lenne célszerű beszerezni?
(A következő gondom a beforrasztás lesz, de ott még nem tartok )
Köszönöm szépen az ötleteket!

STA505.pdf
    
(#) Travolta válasza még1MbR hozzászólására (») Sze, 6:33 / 1
 
Pont az a típus nincs, de funkcióra keresve ezeket találtam.
(#) uniman válasza még1MbR hozzászólására (») Sze, 6:38 / 1
 
Ez nem jó?
(#) elektrorudi válasza még1MbR hozzászólására (») Sze, 6:44 / 1
 
Szia!
Szerintem ezeket még nem hamisítják, mert túl bonyolult.
Biztos, hogy kell a 40V-os tápfeszültség? Valami piezo-t hajt meg? Nem lehetne az egészet kiváltani valami 24V-os kész modullal, esetleg HEstore-ból?
(#) még1MbR válasza elektrorudi hozzászólására (») Sze, 9:27 /
 
Sima 12V-os sziréna, még trafó sincs benne, ilyen 4 ohmos tölcséreket hajt meg.
Nagyon szépen köszönöm a linkelt oldalakat, nem értem, miért nem adott rá találatot a google, csupa külföldi oldalakat dobott be, akárhogy reszeltem.
Megpróbálom a fixpartossal aztán meglátjuk.
A datasheetben nem találtam meg, mitől más az STA 505 és az 505 CI, remélem jó lesz.
Még egyszer köszönöm mindenkinek!
Következő: »»   429 / 429
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem