Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   334 / 431
(#) S.Roland válasza bubuszoft hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
(#) Doky586 válasza S.Roland hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
BEENDET = befejezett, lezárt...
(#) bubuszoft válasza S.Roland hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Ez lezárt eladott termék, fotó sincs már rajta.
(#) usane hozzászólása Jún 12, 2017 /
 
Üdv!

Magnetit (FE3O4) port lehet itthon kapni valahol?
Íbén lehet rendelni, de nem hiszem el, hogy itthon nincs egy ilyen általános "érc".
(#) gkari válasza usane hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Azur vegyszerboltot kérdezd!
(#) mateatek válasza usane hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Festékboltokban olcsón találsz. Vasoxid fekete porfestéket kérjél.
(#) zsupa hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Sebességváltót kellene meghajtanom egy villamos motorral, illetve szabályoznom a fordulatszámot(hirtelen növelnem egy maximum fordulatszámig, majd hirtelen csökkentenem egy minimum fordulatszámra). A sebességváltó kézi kapcsolású. A motor háromfázisú, aszinkron, 2-3kW teljesítményü, kb 2500-3000 nevleges fordulatszámú(kb 1500-3000fordulat között kellene szabalyoznom -ezekre a paraméterekre gondoltam, de jöhet más javaslat is). A fordulatszámot frekvenciaváltóval szabályoznám.
Valaki tudna nekem segíteni, a motor és egy megfelelô frekvenciaváltó kiválasztásában? Mivel nem dolgoztam soha ilyennel, fogalmam sincs arrol sem, hogy milyen márkák között, illetve hol érdemes keresgélni. Több motrot(ill. frekvenciaváltót) is össze kellene hasonlítanom, és abból egyet kiválasztva indokolnom(ár, müszaki paraméterek, márka), hogy miért pont azt választottam erre a feladatra.
Köszönöm elôre is a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017
(#) pjg válasza zsupa hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Erre igazán egy Dahlander motor lenne jó. Gombnyomásra váltaná a fordulatot.
Gyors, lassú, gyors, gyors, lassú.
(#) zsupa válasza pjg hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Igen. A Dahlander motorra nem is gondoltam, mert azt szeretném, ha több értek között tudnám "ugráltatni" a fordulatszámot. Ez persze a kérdésemböl/kérésembôl nem tünt ki. Elnézést....
-hirtelen növelnem egy maximum fordulatszámig, vagy a maximum fordulatszám feléig, majd hirtelen csökkentenem egy minimum fordulatszámra..stb.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017
(#) usane válasza mateatek hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Megpróbálom, bár szerintem az FEO vasoxid-ot árulják inkább fekete festékként , nem az FE3O4-et.
(#) bubuszoft válasza zsupa hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Lehet, hogy butaságot mondok most, de úgy emlékszem az Omron csinál három fázisú frekvenciaváltót, egy félező elenállást kell még az elektronikához külön venni. Ez a szerkezet, azt csinálja, hogy gombnyomásra, vagy pótméter vezérléssel, a beállított értékel kőzött szabályoz. Én ilyet Lábatlanba a cementgyárba a csille mozgatásánál láttam alkalmazni. Bejön a csille, érzékelő "fotocella" elkapta és szépen belassította a kocsit. A legdurvább, hogy megadhatod neki, hogy mennyi idő alatt érje el a teljes fordulatról a 0 fordulatot. Ez Lábatlanba egy tengelytöréshez vezetett. Túl gyorsan állitották meg a kocsit. Lehet ilyen szabályozót használtan elégg baráti árba szerezni.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) elektrorudi válasza zsupa hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Bővebben: Link
Ez teljesítményben megfelelhet. Lehet vele motorféket is vezérelni, ha nagyon gyorsan kell sebességet váltani. 0-10V vezérlőfeszültséggel lehet a fordulatszámot beállítani. Ha pl. több fix sebesség kell, akkor érdemes több feszültség osztót készíteni / beállítani, és közülük nyomógombbal kiválasztani a kívánt sebességet (feszültséget). A hivatkozott oldalon segítenek kiválasztani a motorhoz a frekiváltót. Esetleg a programozásban is segítenek. Nagyon sok paramétert lehet rajta állítani (a többi frekiváltón is), de tudni kell, hogy mi a pontos cél. Körül írt, semmitmondó kérdésre, hasonló választ fogsz kapni.
Vigyél magaddal sok pénzt!
(#) webinas hozzászólása Jún 20, 2017 /
 
Sziasztok!
A képen látható csatlakozóhoz keresnék kábelt.
Kerestem égre-földre, de sehol nem találtam ilyet, csak a gyakori "piskóta" alakut.
Tudnátok segíteni, hogy merre találok ilyen DC tápkábelt?

Köszönöm előre is!
(#) zolika60 válasza webinas hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Vegyél olyat és faragd bele. Esetleg a készülék gyártójánál érdeklődj.
(#) Doky586 válasza webinas hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
A bal oldali egy közönséges tápcsatlakozónak tűnik, használd azt.
Esetleg a középsőt kicseréled másik 220-as csatlakozóra. Link

Vagy az DC csatlakozó és ez való bele..?
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2017
(#) webinas válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Szia!
A helyzet nem ilyen egyszerű...
Közben megtaláltam a kábelt hozzá (Lásd képen), csak a legközelebbi kínában van. Az meg egy hónap.
Muszály ilyen polarizál aljzatot tenni, mert ez nem AC csati, hanem DC 24V-os, csak egy irányba lenne jó ha bedugnák.

Azért is került hozzám, mert ebbe az aljzatba bele tuszmákolta a szőke tündér a piskóta hálózati kábelt, és kipróbálták ~230 voltal.
(#) pjg válasza webinas hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Át kéne gondolni azt az aljzatot, mert nem éppen 24VDC-re van kitalálva. A szögletes rész egy belső leválasztó kapcsolót mozgat.
(#) webinas válasza pjg hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Hát, itt tipródom, hogy hogyan tudnám bolondbiztosra átalakítani, és hogy ne kelljen nagyon összegányolni.
(#) uniman válasza webinas hozzászólására (») Jún 20, 2017 / 1
 
Ha mégsem lenne kapcsoló az aljzatban: Bővebben: Link
(#) webinas válasza uniman hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Szia! Köszönöm, jónak tűnik!
(#) pjg válasza uniman hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Símán rádugja a 230-as csatlakozót. Erre ezek valók: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2017
(#) Doky586 válasza webinas hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
De ilyen egyszerű..
Az első képed bal oldalán ott a standard DC csatlakozó, a középső unszabványos csatit pedig kiöntöd műgyantával hogy többé semmit se dugjanak bele..
(#) uniman válasza webinas hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Szívesen...időközben előkerült egy a csatolt fotón látható kábel.

kabel.jpg
    
(#) Doky586 válasza uniman hozzászólására (») Jún 21, 2017 / 1
 
Az nem tűnt fel hogy a kábel másik vége nem polarizált..?
Inkább talán 110V~ rendszerre emlékeztet (csak tipp)
(#) uniman válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 21, 2017 / 1
 
Hello Doky586!
Ha csak egy kicsit is jobban figyelnél láthatnád azt is, amit első pillantásra NEM LÁTSZ !
Szólj, ha látod már !
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Jól lehet látni a mellékelt képen is.
(#) Doky586 válasza uniman hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Nem látod hogy szimmetrikus??? Nézd meg akkor! És olvass vissza legalább pár hozzászólást.
(#) nedudgi válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Nem szimmetrikus. Ezen a képen a felső szélesebb, mint a másik.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
(#) Doky586 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
A kérés ez volt: "merre találok ilyen DC tápkábelt?"
utána: "időközben előkerült"
" kipróbálták ~230 voltal"

Akkor most javítani kellene, kicserélni a leégett alkatrészeket, hogy aztán újra leégethessék..? Keresni kellene olyan spéci aljzatot tápegységgel?
Ezért írtam ezt.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
(#) uniman válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Hello Doky586!

Moderálva ****

Mellesleg tényleg jó lenne tudni, hogy milyen készülékről van szó, akkor kiderülne a további aljzatok funkciója...pl. ha szkenner lenne, az a kerek aljzat lehetne akár a "dia-feltét" megvilágításának a tápja, azaz az kimenet és nem bemenet.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
Következő: »»   334 / 431
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem