Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Suzuki Swift elektronika
 
Témaindító: tepizoli, idő: Márc 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 44
(#) famed hozzászólása Ápr 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Láttatok már ilyet?
(#) forczekj hozzászólása Máj 9, 2017 /
 
2002-es Suzuki Swift két hátsó ajtóját kulccsal nem tudom be és kizárni. Hol keressem a hibát?
(#) Laslie válasza forczekj hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Ha van központizár, akkor az ajtóba menő vezetékek vannak eltörve. Az ajtót és a B oszlopot összekötő gumiban találod a vezetékeket.
Ha szerencséd van, akkor elég ezt a gumicsövet kiszedni, a vezetéket megtoldani. Érdemes hosszabb vezetéket betenni toldásnak. Ha nincs szerencséd, akkor a javításhoz le kell szedni a B oszlop és az ajtó burkolatot is.
(#) forczekj hozzászólása Máj 9, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget! Próbálkozom akkor!
(#) antalos hozzászólása Jún 12, 2017 /
 
Szeretném kérdezni,hol találom a légkondi reléjét,előre is köszönöm a válaszokat.
(#) miselino52 hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Üdv!
A problémám a következő: kigyulladt a motor hibajelző, mi lehet az oka. Természetesen minden probléma nélkül megy a jármű! A másik gondom a jármű hidegen minden gond nélkül indul, de melegen néha megtorpan az önindító és alig akar hajtani. Töltés van az önindítót már felújjítottam, az a kérdés miért csak melegen csinálja? Kösz a tanácsot!
(#) HA5AWS válasza miselino52 hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szia!
A hibakódot ki kéne olvasni. Abból már ki lehetne indulni. Van lehetőség a kocsiban is kiíratni de mindenképpen jó lenne tudni mire panaszkodik.
Üdv Gábor
(#) HA5AWS válasza miselino52 hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szia!
De megnézheted hátha ír hibakódot a műszerfal km számlálója.
Ehhez nem kell mást csinálni mint...
ráadni a gyújtást, háromszor helyzetjelzőre kapcsolni, gyorsan ezután háromszor megnyomni a baloldali ajtóoszlopban lévő ajtókapcsolót. Derékmagasságban lévő gumival borított kapcsoló.
Ezután a km óra számlálója kiírja a hibakódot. Ha 0000 ír akkor nincs rögzített hiba. Ha számot ír ki pl.: 0183 akkor a hibakód listából megtudható, hogy mi a hiba.
Ha nullázni akarod a hibakódot akkor a művelet ugyanaz csak 3 helyett négyszer kell helyzetjelzőre kapcsolni és rögtön utána 4-szer kell megnyomni az ajtókapcsolót.
Üdv: Gábor
(#) Laslie válasza HA5AWS hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Ezen nagyon jót röhögtem!
(#) HA5AWS válasza Laslie hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szia!

És mi a röhögés tárgya? Csak hogy mi is röhögjünk!
2005 -től a Suzuki Swiftben ezzel a módszerrel lekérdezhető az állandósult hibakód. Miután a kolléga nem írt évjáratot, ez egy lehetőség. A 2005 előtti típusoknál a diagnosztikai csatlakozó B-C pontjának rövidre zárásával villogtatható ki a hibakód.
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2017
(#) Laslie válasza HA5AWS hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szia!
Mivel nekem '99-es Swift-em van, így nem vagyok tisztában az újabb kiadásúak eme tulajdonságával. Ebben elég a diagnosztikai csatlakozó megadott két pontját összekötni.
Ettől függetlenül - vizuális típus lévén - elképzeltem, hogy valaki így kéri le a hibakódot... Eléggé viccesnek tartom.
Üdv: Laci
(#) HA5AWS válasza Laslie hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szia!
Én értem de tényleg így működik.
Üdv: Gábor
(#) jan15 válasza HA5AWS hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Szia!
2003-as ferde hátú Swiftben nincs diagnosztikai csatlakozó,csak OBD II.

miselino52: Volt,hogy nekem is kigyulladt a hibajelző lámpa és semmi probléma nem volt a géppel.
A motorhoz közelebbi lambda szonda testvezetéke tőben eltört.Gombostűt nyomtam a szonda testvezeték közepébe,levágtam kb. 7mm-re és rányomtam a testvezetéket.Azóta így működik.
A lámpa eloltásához 4x kell beindítani az autót és a 4. indításnál elalszik.
Üdv:János
(#) miselino52 hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Köszönöm a tanácsokat megnézem a közölt hibalehetőséget. Egyébként a kocsi 2002-es 16szelepes hengerenkénti befecskendezés.
(#) wbt válasza HA5AWS hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Köszönöm! "Battery voltage too high" hibám van. Ez mifene lehet? Megbikázták volna? Más bajom: iszonyat halk az indexrelé. Valami egyszerű ötlet, nagy bontás/barkácsolás nélkül. Swift 2008-as 1.3-as.
(#) antikzsolt válasza wbt hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Kellene egy multiméteres mérés. Hogy az aksi mit is mond
(#) Lezli46 hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Suzuki Spalash 2008.,egyik ajtókapcsolóról sem müödik a belsó világitás lámpa., ami fixre kapcsolva világit.., mivel gyárilag késleltett , gondolom ..,ezért valami BCM féle karosszéria modul szerüségből hiányzozhat a lámpához kimenő kapcsolt szál..,tudna valaki küldeni erről részről valami rajzot.,letölthető linket., vagy ha konkrétan tudja mi és hol a hiba ilyenkor .,akkor az is nagyon jó volna.., ajtókapcsolók jók+visszajelzés is mindegyik vonalról látható.

Köszi a segitőkész hozzászolásokat..,lehet hogy hasonló évjáratú Swift ugyanaz???

üdv Lezli
(#) HA5AWS válasza Lezli46 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Szia!
Hátha segít... 2005 Swift.
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) Mamut47 hozzászólása Júl 5, 2017 /
 
Szerbusztok mindenkinek szép napot kívánok.Lenne egy problémám amiben a segítségeteket kérném.
Van egy 94-es 1,3-as Suzuki Swift tem. Két napja olyan problémám jelentkezett hogy menet közben a mototor egyszerűen megált.Találtam a motorházba egy biztosíték táblát az akkumlátor mögött,ott ki cseréltem a 15 Amperes biztosítékot a motor be indult.El mentem kb. 10 km-et és megint cserélni kellett, ez azóta megismétlődött már többször is hol rövidebb hol hoszszab távon.Kérdésem minek a biztosítékja és hol keressem a hibát mi lehet a zárlatos. Minden segítséget köszönettel fogadok.
(#) miselino52 válasza jan15 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Párszor jobb minőségű benzint tankoltam egyszer csak elaludt a hibajelző lámpa!
(#) karaty válasza Mamut47 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Szia.

Van pár 15A-s biztosíték, így nehéz segíteni.
De ha szerencséd van, és az autó még nem "vadult" meg, akkor egy vezetéked kidörzsölődött, és letestelt. Kis szerencsével szemrevételezéssel elcsíphető.
És hogy legyen mit olvasnod estére:Olvasnivaló 1993-2000 Suzuki 168. oldaltól
Sok sikert.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) Laslie válasza Mamut47 hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Szia!
Nekem is csinált már iylet a '99-es swiftem.
A baja - mint karaty írta - egy vezeték kidörzsölődött a motornál, és az testelt le. Érdemes átnézni az összes vezetéket a motortérben, még azokat is melyek védőcsőben vannak.
Az enyémnél nem volt könnyű megtalálni, mert pont a tűzfal felé nézett a kidörzsölődött vezeték, és egy védőcsöves találkozásnál volt megbújva.
(#) Mamut47 hozzászólása Júl 8, 2017 /
 
Szép napot kívánok mindenkinek.Köszönöm a segítséget,már felforgattam a motor házat de még nem jutottam a végére.Ha sikerült megtalálni a hibát meg írom majd hogy mi volt az. Sziasztok.
(#) kozmer hozzászólása Júl 9, 2017 /
 
sziasztok segitségre lenne szükségem suzuki swift 1.0 2000 évjárat ha el indulok az autoval asebességmérö kivételével minden műszer megbolondul a höfok mérő szerint folyamatosan forr a viz a benzinszint fullon van a fordulatszám mérö ugrál mint az örült ,az autó amugy rendesen működik ,azt mondták páran hogy a müszrfal testkábele lehet a hibás probáltam megkeresni de nem találtam ha tudnátok segiteni megköszönném mert szerelőhöz vinni most nincs rá pénzem sajna .
(#) dokidoki válasza kozmer hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Ha a testelés lenne rossz, akkor inkább minden lagymatagon működne, vagy nem működne. Mivel minden verődik, a gyanú inkább túlfeszültségre utal. Ez meg hibás generátorszabályzó ill. akku, vagyis mindkettő. Meg kell mérni, bár a belső világításon is észreveheted, ha beindítás után elkezd vakítani a fénye.
(#) VIM válasza kozmer hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Szia! Talán inkább nem kap pozitívat a gyújtáskapcsolóról. Bővebben: Link
(#) Csedwik hozzászólása Júl 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Suzuki swiftben (2002 1.0 GL) az index relé helyét keresném, hogy az pontosan merre is van?
A következő: Kicserélném az összes index égőjét LED-esre, viszont akkor sokkal gyorsabban villog( az előírtnál gyorsabban). Lehet valahol állítani a gyorsaságát? Vagy relé csere kell?
Ahogy így olvasgatok egyre jobban azt látom, hogy csere kell, nem?
Köszönöm a válaszokat.
(#) patrick97 hozzászólása Júl 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Én egyelőre csak annyit szeretnék kérdezni, hogy a ködlámpát mikor tudom bekapcsolni? Ezt úgy kérdem hogy már helyzetjelzőn is be tudom kapcsolni a ködöst, vagy csak tompítottal együtt?
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2017
(#) antikzsolt válasza patrick97 hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
Általában üzemelni kell a tompítottnak is
(#) patrick97 válasza Csedwik hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
Nem vagyok szakember de szerintem kell vásárolnod egy olyan index relét ami LED-ekhez van, vagy valami ellenállás félével tudod helyettesíteni, de ehhez tudni kéne a "gyári" működésnek mekkora az ellenállása így kitudod számolni hogy mekkora ellenállás kell hogy "jól" villogjon, de nem sima ilyen picike mert elég ,hanem Teljesítmény ellenállás kell!
Lehet "olcsóbban" kijössz egy ilyen relével.
LED Relé
Következő: »»   30 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem