Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1967 / 2484
(#) tothbela válasza Sandor01 hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Ezzel az TDA7498-al volt dolgom. Akkor csinálta ezt a lekapcsolgatást, ha minden csatornán volt bemenő jel, de valamelyiken nem volt terhelés (hangszóró). Kapott egy 10 ohm 470µF soros tagot előterhelésként minden kimenet, azóta nincs baj vele. PWM topikban több segítséget kaphatsz.

14 V-tól már mennie kell, ez fölött nem nem kapcsolhat le. Nézzd meg csak a két jó aksival.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2017
(#) mc-4 hozzászólása Márc 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Mosfet jelölésében kérnék segítséget.
Az alap betű, szám kombináción kívül K537 mit jelöl a jobb alsó sarokban az egy szám egy betű kombó? Jelen esetben a 3C?
(#) vipera1997 válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Igen az lesz!
(#) CIROKL válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
(#) Sandor01 válasza tothbela hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
2 db jó aksival jól működött köszi a választ! Már csak a kapcsolók funkcióját nem tudom...
(#) tothbela válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
K537= 2SK537. A 2S előtagot többnyire lehagyják.

Az alsó sorban lévő "3C" felirat az a gyártási szériát jelentheti (nem biztos). Egy szilícium tányérból készült lapkák ugyanazt a jelet kapják.
(#) mc-4 válasza tothbela hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat, majd két egyformát építek be.
Négyet rendeltem, hogy maradjon tartalék és huszat hozott a postás.
(#) tothbela válasza Sandor01 hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
A k1, k2, k3-al a három darab TDA7498 erősítését kapcsolhatod 25,6dB-től 37,6dB-ig 4 lépésben.

A k4 nem tiszta hogy mi.
(#) robi12ster hozzászólása Márc 8, 2017 /
 
Sziasztok.segítséget szeretnék kérni. Van egy erősítőm, aminek 2x12v 30w ac transzformátor ad áramot. Vagyis adott. Nem értek a trafókhoz. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a trafót nyák trafóval, vagy kisebbel lehet helyettesíteni?
(#) Sandor01 válasza tothbela hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Köszi a választ!
(#) tothbela válasza Sandor01 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Most vettem észre, hogy hangváltó volt a kimeneten. Ebben az esetben a magas hangokra nézve nincs terhelés a kimeneten, így ez miatt letilthat a végfok.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2017
(#) Sandor01 válasza tothbela hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Értem, az egyik csatornáról mindenképp mélynyomót használnèk, az elé meg kéne a hangváltó... mivel küszöbölhető ki a probléma?
(#) fifadani hozzászólása Márc 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Kérhetnék ötletet, tanácsot tőletek?
Kaptam egy ismerősömtől egy toroid transzformátort. 40-0-40V-os, 2.5A-es középmegcsapolásos szekunderrel. Illetve van még egy második szekunder is, ő 15-0-15V-os feszültséggel, illetve 0.25A-es áramerősséggel bír.

Tudnátok ajánlani hozzá egy erősítő kapcsolást, esetleg nyák tervet?

Köszönettel,
Dani.
(#) zenebolond válasza fifadani hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Szia! Talán ez a kombináció? A hangszínszabályozós kapcsolást azt ha kéred csak hétfőn tudom feltölteni.
(#) fifadani hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Szia!
Ahogy nézem nincs olyan alkatrész amit ne tudnék megvásárolni vagy keresni itthon.
Munkatársamtól kaptam egy pár Wharfedale Triton 3-at, azzal a címszóval, hogy nem jók úgyse.
Szétszedtem a mélyet, annyi problémája volt, hogy a mágnes és a tekercs nem központba volt lehúzva a csavarokkal... (Gondolom valaki már próbálkozott...) Kapott új csavarokat, takarítást. Célszerszám nélkül nem volt egyszerú központba húzni, de sikerült. Próbáltam egy 5.1-es Pioneer erősítővel, hiba nélkül muzsikál mindkettő. Nekik szeretnék építeni erősítőt.

Igen örülnék a hangszínszabályzónak is.
Gondolkodtam a módosított QUAD 405-ön is, de az ellenálláshuzalt nem tudom hozzá beszerezni.
Köszönöm szépen!

ui.: Bár egy kis olvasás után... 50W, 8Ohm. Így lehetséges, hogy más lesz az ajánlás ugyanahhoz a toroidhoz?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) Pafi válasza fifadani hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Hát igen, 40 V AC az kb. 55 V DC. Kicsit nagyobb feszültségű félvezetők kellenének.
(#) tothbela válasza Sandor01 hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
A mélyládát simán rákötöd a választott kimenetre. Az erősítő bemeneténél kell szétválasztani a frekiket. Egyszerűbb megoldásnál néhány passzív alkatrésszel, de ha nem akarsz nyákot csinálni, akkor itt egy kész modul.szub csatorna elé
(#) tothbela válasza fifadani hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Arra azért figyelj, hogy a kimenő teljesítmény az a tápegység, és a terhelő impedancia (hangsugárzó) függvénye. Csak kis mértékben függ az erősítőtől. Lehet az ST151, vagy QUAD405, vagy STK, vagy bármi.
(#) fifadani hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
(#) sepu666 hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Jó estét.
Segítséget szeretnék kérni. Hoztak hozzám egy Jamo Sub250-es woofer-t. kicsit el libent a 230v-os része. Ki szeretném cserélni az alkatrészeket. De mivel jó pár alkatrész elégé el szállt. Nem tudom ki olvasni a típusát. Ha valakinek lenne rajza hozzá meg köszönném. elég a 230v része. A többi jónak tűnik. Legalább is eddig zárlatot nem találtam benne. De ha valaki meg tudja mondani milyen feszültség kell a trafónak nekem már az is nagy segítség.
(#) zenebolond válasza fifadani hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Még talán ez a változat.
(#) bakmor hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Hello mindenkinek.
Segítség kellene.
Van egy tamp ta1400 végem. Hibás az egyik oldal. Vagyis pontosabban csak a védelem hibás. Maga a végfokrész jó.
Kikerűlve a védelmet szól rendesen szépen.
Mint kiderítettem a relé nem kap áramot (24v)

A védelemben mindenalkatrész jó. Viszont nincs tápellátása.
Képet csináltam . Valakinek ötlet? Gyanakszok még a két fetre
Irfp540 . bár nem tudom hogy köze van e hozzá.
(#) bakmor válasza bakmor hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Bocsi javítom irfp250 fet
(#) kadarist válasza bakmor hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Szia!
Mérd át azokat a hőkioldókat.
(#) bakmor válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Köszi a tippet. Megtörtént már. Jól működik mind a kettő.
Az egyik NO a másik NC .
(#) blasz hozzászólása Márc 19, 2017 /
 
Sziasztok szégyellem magam de elfelejtettem a kimenő teljesítményt hogy kell kiszámolni.
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Számolni ezt nem nagyon tudod csak mérni, mert kapcsolástól függően nem mindegy hogy mennyi marad benne az adott végfokban, azaz hogy meddig lehet kivezérelni, mert már ott lehet 20-25%-ot tévedni, és akkor még ott van a tápegység terhelhetősége, amiből szintén nem az üresjárati feszültség jön ki terhelés hatására. Durva saccográfot meg találsz a guglival.
(#) blasz válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Nagyon régen készitett St.150.turbozott változatát élesztettem tegnap.A tápfesz 2x92vDc 1 KHz jellel meghajtva Szkópon a sinus töréséig terhelve,6ohmos müterheléssel,62vAc mértem a kimeneten vagy 20 percet hajtva.

Ha jól emlékszem akkor az én esetemben 62x62:6=?
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
62/6x62

Itt azért kérdéses hogy mivel mérted az 1kHz AC-t, mert a digitmultik csak 400Hz-ig mérnek, tisztelet a kivételnek. Nekem van erre egy régi orosz analóg műszerem, az 10kHz-ig mér pontosan. De a szkóp az igazi, már ha pontosan mér, és le is lehet pontosan olvasni. Az analógot nem nagyon.
(#) Alkotó válasza blasz hozzászólására (») Márc 19, 2017 / 1
 
Jó a képleted, ha az AC feszültség alatt a jel effektív értékét érted, illetve nem árt áramot is mérni, mert a 6 ohmos terhelés értéke akár jelentős mértékben is változhat/eltérhet a melegedés hatására.
Ha a szkópon le tudod olvasni a csúcsértéket, akkor ebből számolható az effektív érték, amivel akár a műszered pontosságát is ellenőrizheted 1 kHz-en.
Az más kérdés, hogy a számszerűsített teljesítmény, és a hangosság nem "közeli rokonok".
Következő: »»   1967 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem