Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1995 / 2486
(#) didyman válasza Pafi hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Úgy emlékszem, hogy a K135/J50 egyik érdekessége a közel zérus hőfokfüggés. Éppen ezért nem kritikus a hőmérsékletük alakulása. Úgy rémlik, a Piret-féle cikk is ezt emeli ki egyik nagy előnyeként.
(#) zotya1983 hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
N csatornás mosfetnél G-D t lezárva majd a source lábra 5w 12v spotlámpát kötve 15.5v a tápfesz 0.30a folyik és pár perc után már forró a mosfet borda nélkül az még jó eséllyel működik?A tápon 14.1v marad...
(#) didyman válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Nem tudom értelmezni a kérdésed. Leesik a táp 14,1 V-ra, vagy ezt az értéket mérted a spotlámpán? Meg milyen FET-ről van szó? Ebben az elrendezésben áramgenerátort csináltál a FET-ből, így a melegedése valószínűleg természetes, de hogy jól működik, azt ebből nem lehet megállapítani ennyi infó alapján.
(#) zotya1983 válasza didyman hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
irfp240 a tápon mértem...Igen leesik! Ezzel a módszerrel akarom összehasonlítani majd a többi fettel hogy ha nagyjából ugyanannyi fesz/ áthajtott amper mellett ugyanannyi táp marad akkor egyformák e..
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) Pafi válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 28, 2017 / 1
 
Mégis mi a bajod? Én is leírtam korábban hogy hogyan kell válogatni, biztosan más is. Hússzor leírni ugyanazt nem poénos. Ez nem chat hanem fórum, lehet benne keresni!
(#) Pafi válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 28, 2017 / 3
 
Egyetlen adat fontos itt, a gate-source feszültség. Csak ezt kell mérned!
(#) Pafi válasza didyman hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Nem áramgenerátor, hanem feszültség. Ugs nyitófesz esik a FET-en.
(#) zotya1983 válasza Pafi hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Erre voltam kíváncsi,ugyanis van itt elfekvőben pár darab ami éppen jó még de be nem tenném már sehová,és szeretném megmérni érdekes hogy egy másik példány amin már csak 10v marad ugyanannyi áram mellett jobban melegszik tűzforró pár mp után..Valószínű már félig meddig átütött....Láttam az írásod csak nem volt teljesen világos számomra elnézést a vulgaritásért remélem nem sértettem meg senkit..Szóval a maradék 5.5v ami esik az ugs ilyenkor és ez alapján lehet válogatni mely példányok esnek a legközelebb egymáshoz ebben a mérésben?
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 28, 2017 / 1
 
Szia! A feltett kérdésedet közvetlenül megelőző bejegyzést olvastad? Kattints a mérés szóra! Bővebben: Link
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Ezen mérésel válogattam én is a mosfetet. És tökéletes az egybe futása. Lényeg hogy stabil 12v tesztelj. Én ezt egy stab kockâval oldottam meg.
Idézet:
„Se melegedést, se forrosodást nem tapasztaltam még ellenálláson sem.”
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Nem kell stabil táp hozzá Sem pont 12v...
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Igen láttam,csak nem volt tiszta hogy a maradék feszt kel nézni vagy mit?
Na mindegy mértem párat, irfp240 en. U Be teljes tápfesz terheletlen: 15.5v.
1. Terheletlen GD-S=12.8v
Terhelt:9.8v (U G-S)
I:0.28a
Maradék: GD-S 4.24v.
5w spot d-s en 12 v os...
A 2 fet nem tért el paraméterekben méréskor...
Az merült csak fel bennem mi az ami eltérhet ilyenkor példának okáért...
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Idézet:
„Maradék: (U-GS) ami nekem fontos akkor válogatásnál..”
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Az is tökéletes mérés volt ahol eldurrant a feted a kapcsolásban? Vagy győződj meg mindenről normálisan, ne felületesen, vagy sehogy...Úgy csinálnak itt páran mint ha ők profin egyből mindent tudnának közben meg nem kellene félrevezetni,nem kell szájbarágósan csak feltettem egy konkrét mérést és megerősítést vártam.Pont.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) Pafi válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Próbálom felfogni ezt de nem megy.
Mit jelenthet az, hogy "Terheletlen GD-S=12.8v"? Mi az hogy terheletlen, és mi az hogy GD-S?

Hogyan lehetne U G-S 9,8V, már ha tényleg annyi? És mi változott meg amikor hirtelen 4,24 V-ra ugrott (ami amúgy teljesen reális érték, az eddigi első)?
És vajon milyen eltérést kérdezel azután hogy azt írtad hogy "A 2 fet nem tért el paraméterekben méréskor"?
(#) zotya1983 válasza Pafi hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Terheletlen tápfesz összekötött g-d lábakkal gd-s lábon mérve...Azaz spot nélkül!
(#) zotya1983 válasza Pafi hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Épp ez az amiben nem voltam biztos... A spoton mérve 9.8v maradt a tápból..Aztán rájöttem hogy nem ott kell ezt mérni... Hanem a fet g-s közt..Feltételezve hogy ki van nyitva aminek feltétele az összektött g-d láb vagy vezérlőfeszültség pl labortápról ami nekem sajnos nincsen így maradt a gd összekötés...
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) Pafi válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 28, 2017 / 1
 
Mi az hogy spot nélkül? Rövidre zárva a spot helyét? Ilyet eleve nem szabadna tenni, és ez finoman szólva nem is terheletlen, hanem brutálisan túlterhelt állapot.
(#) krisz69 válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Idézet:
„[quote]Mikkor. Eldurantak a Fetek egyetlen egyet sem válogattam csak hogy tisztáztuk..”
[/quote]
(#) zotya1983 válasza Pafi hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
NEM!!!! Spot lámpa NINCS ilyenkor az áramkörben!!!! Sem semmi nincs rövidre zárva...Csak üresen marad a táp és s láb...
(#) zotya1983 válasza Pafi hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Videó 1
Videó 2
Parancsolj...
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 28, 2017 / 4
 
Zotya! A tesztáramkörben egy mérési pont van. A 150 és az 5W felirat nem 5W-os lámpát jelent, hanem egy 150Ω-os ellenállást ami 5W terhelhetőségű. Ebből az ellenállásérték a lényegesebb, hogy 50mA közelében történjen a mérés. A wattszám lehet kevesebb is, szükség esetén időt hagysz a visszahűlésre.
Belenéztem a videóba, ha Pafi agyvérzést kap, az Te lelkeden fog száradni.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Ha nagyobb árammal tesztelem akkor az baj?
Nem volt kedvem tesztáramkört építeni...Na mindegy ez a dolog kimarad az életemből sebaj
Már nincs videó.
(#) didyman válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Jó, de már legalább tudjuk pontosan, mi történt mérés közben.
(#) didyman válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 28, 2017 / 1
 
Nincs ott semmi baj. A műszered kis mértékben ugyan, de előfeszíti a FET-et, hiszen a GND felé a műszeren át mérőáram folyik (mintha egy pár MOhmos ellenállást tettél volna oda), amitől ugyanúgy a "S" láb feszültsége GND felé közelít, és amitől kinyit a FET.
(#) zotya1983 válasza didyman hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Erre gondoltam fejben hogy van belső ellenállása,több ízben találkoztam vele sajna...
(#) zotya1983 válasza didyman hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Volt ilyen is.Bővebben: Link
(#) gybalazs hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Üdv!

Szeretnék késziteni egy erősitőt..... eddig sikerült ,segítséggel, tda2030-al és 2050-el csinálnom egy kihangositóba 2.1-et.
Nos,most jönne az újabb projekt. Kis, hordozhato bt-s hangszorot szeretnék csinálni. Van itthon pár darab 4 Ohm-os 5W-os hangszoro,illetve 4 Ohm 10W-os. Valamelyik tipusbol szeretnék kettőt belerakni, illetve kettő tweetert is. lehet hogy lenne benne egy kicsi mélynyomo is,de ez még kétséges. A lényeg,hogy itt alacsonyabb tápfeszről kellene mennie, kb 4,5-9V közöttig. Ezért már nem lenne jo a tda2030-as sem,mert torzit ilyen tápnál...meg radiátor lenne a hangszoro
A kérdésem szoval az lenne, hogy tudtok-e valami 4,5-9V tápfeszig működő, kb 5W körüli mono erősítőt megépítésre?

Üdv,Balázs
(#) kameleon2 válasza gybalazs hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Esetleg ez nem lenne elég? Mondjuk egy komplett bluetooth erősítő is ilyen árban van. Például ez.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) reloop válasza gybalazs hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Szia! Ez az a kategória amit inkább készen kéne megvásárolj: Bővebben: Link
Következő: »»   1995 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem