Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1997 / 2486
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Szia! Ennek a tranzisztornak a 2SA1943 jelölése az ismertebb Bővebben: Link
Általánosan használt alkatrész, N-es párja a 2SC5200.
(#) mark.budai válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszod! A nyákkal tisztában vagyok, de ezt ki akarom dobni, és egy új nyákra megépíteni az egész végfokot, mert ennek a két oldala eleve nem egyezik, a nyák rengeteg helyen fel van szakadva, és csúnyán javítva, ráadásul a gyártáskor mindennemű felületkezelési módszert mellőztek, így az egész fólia nagyon csúnya már.
A kérdéseim ezáltal a rajzról szóltak, lehet, csak én vagyok fáradt, vagy figyelmetlen, de akárhányszor nézem át, én ezen nem találok semmilyen potit, illetve kis tranzisztort sem, bár ezek a nyákon mind megvannak. Egyébként nem célom a nyákon lévő kapcsolás újra építése, inkább mást szeretnék megépíteni (konkrétan azt, amit feltettem), aminek megfelelő működésében biztos lehetek. Azért is kérdeztem meg, hogy mit szóltok ehhez a rajzhoz, mert sem időm, sem pénz nincs rá, hogy kísérletezzek vele.
(#) reloop válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Bocs, nem esett le elsőre, hogy a rajzzal kapcsolatos a kérdés.
A topológia létező, D3, D4 helyére kéne a szabályzót beillesztened. Maga a kidolgozás a legcsekélyebb bizalmat sem kelti bennem, egészen más értékekkel találkoztam a bevált szériában.
Nézz át az ST151 témába! Egyszerű, de megbízható szerkezet, kiemelkedően magas arányú sikeres utánépítéssel.
(#) mark.budai válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Köszönöm, már ki is választottam! Valószínűleg Alkotós nyák tervvel, és akkor még gördülékenyebben megy majd. Nagyon jól jött a segítséged, köszi!
(#) mc-4 válasza reloop hozzászólására (») Máj 30, 2017 /
 
Szia!
Ma voltam a hobbi garázsban és kerestem egy 150ohm 5w-os ellenállást.
Holnap mérek és jelentkezem.
Hül.e kérdés.... a 2sk537 vagy a vég mosfeteket méjem?
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2017
(#) reloop válasza mc-4 hozzászólására (») Máj 30, 2017 / 2
 
Nem akarlak elkeseríteni, de jó lenne ha mindet megmérnéd
(#) mc-4 válasza reloop hozzászólására (») Máj 30, 2017 / 2
 
Mindent mérek!
(#) krisz69 hozzászólása Máj 31, 2017 / 2
 
Sziasztok. Lassan de biztosan készül az erősítőm. Több àtgondolàs után, született meg a vegleges terv. A Nagyarányú vezető sávok 4mm szélesek. Fetek bétàra válogatva. Panel sikeresen fel lett élesztev 1-1Fetel. Furatok a nyákon, akkorák átmegy a 3mm csavar feje. Így nem szoritja le a nyákot csak a feteket. Pozitiv negatív véleményeket szívesen fogadok. És tanácsokat is.
(#) metabo123 válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Én szinte biztos vagyok benne, hogy a FET-ek és a borda hőkapcsolata nem lesz tökéletes. Egyetlen csavarral lefogatni egy FET-et nem szerencsés, főleg ilyen módon, hogy az egyik vége rugalmatlan módon már a panelba be van forrasztva. Ha még azt meg lehetett volna oldani, hogy a lecsavarozás után forraszd be őket, akkor talán.
(#) zotya1983 válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Miért nem szerencsés? Hány csavarral fogassa fel? Mondjuk annyi hogy először én a bordát tettem volna fel,mert így megtörhet majd csavarozáskor egy egy forrasztpont véletlenül is...
(#) metabo123 válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Csavarral csak eggyel tudod. Helyette esetleg egy leszorító lemezt használtam volna.
Idézet:
„Mondjuk annyi hogy először én a bordát tettem volna fel,mert így megtörhet majd csavarozáskor egy egy forrasztpont véletlenül is...”

Erről beszéltem!
(#) krisz69 válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Bordán van, ne beforrasztható. Nem igazán férni hozá.
(#) metabo123 válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 31, 2017 / 1
 
Igen látom a képeken. Én úgy csináltam volna ebben az esetben (ha már mindenképp ilyen kialakítás kell), hogy bordára fogatom a félvezetőket egy leszorító kengyelhez hasonló lemezcsíkkal, akár a fetek furatain keresztül, a lemezcsík tetejére (NYÁK felőli oldal) egy szigetelő csíkot tennék, hogy a nyáktó izolálva legyen. A nyákot a bordához távtartókkal rögzítettem volna. A fetek lábát picivel hosszabbra hagytam volna az utólagos beforrasztás könnyebbé tétele érdekében.
Még mindig meg teheted, ha nem vágtad le a fetek lábát (úgy látom még meg vannak).
Így , ebbe az állapotában átjelölöd a furatokat, kifúrod őket, tranyókat kiforrasztod, szigetelten felcsavarod a bordára (itt a nyákot sablonként használva a lábak igazításához) majd ügyesen visszaforrasztod. Így egy kicsit több helyed lesz a forrasztáshoz.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2017
(#) Cinema válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
A bemeneti csatolókondenzátort Én nagyobbra cserélném, mondjuk 10µF-os jó lenne oda, akkor a mélyhangot is jobban átviszi.
A FET-ek szigetelése kritikus és a jó hőátadás is fontos.
Tápegység, transzformátor, egyenirányító, szőrőkondenzátorok, hűtőborda, ventillátor?
Sok munka lesz még ezzel.
Sok sikert!

Üdv!
(#) reloop válasza Cinema hozzászólására (») Máj 31, 2017 / 2
 
Szia! A 10µF bemeneti csatolótól milyen frekvencán és mennyi javulást vársz a mély hangok terén?
(#) krisz69 válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Àt gondolom a tanàcsot. Köszönöm.
(#) killbill válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
A FET-nek van bétája?
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 31, 2017 / 2
 
Szia! Ha komoly igénybevételnek teszed majd ki a panelt, a táp vezetősávját erősítsd meg 1-1,5mm átmérőjű rézhuzallal! Ennyi FET-nek 50A csúcsáram meg sem kottyan, viszont a 4mm-es fóliát félő, hogy felperzseli.
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Ónozd majd meg keményen a tápnál pláne.Legalább nem oxidálódik a réz sem.
(#) Pafi válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 31, 2017 / 2
 
Simán lehetne a borda a tranyókkal együtt a másik oldalon, így forrasztható marad.
(#) mc-4 válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
Mértem....
U: 12,4V
R: 148,5ohm
2sk537: 3,05 ; 3,54 ; 3,61; 3,49 ; 3,93; 3,92 ; 3,55 ; 3,40 ; 3,47 ; 3,59 ; 3,56 ; 3,48 ; 3,58 ; 3,64 ; 3,58 ; 3,52 Volt
2sk1530: 1,62 ; 1,63V
2sj201: 0,64 ; 0,65V
(#) reloop válasza mc-4 hozzászólására (») Máj 31, 2017 /
 
A 2SK537-en mért feszültségnek kisebbnek kéne lennie a végtranzisztor-párokon mért feszültségek összegénél.
Valamennyi érték belefér (úgy-ahogy) az adatlapon szereplő tűrésmezőbe, de ezzel a párosítással összerakva az erősítőt rendkívül magas lesz a nyugalmi áram.
Végig kell gondolni mi lenne az egyszerű és jó megoldása a felmerült problémának.
(#) mc-4 válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Jó reggelt!
Leírás szerint 200-250mA-t ír ideálisnak, ennek megfelelő szerintem brutál bordát vettem hozzá.
Ma-holnap kapom meg a 2sk1119-est, azt is megmérem.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2017
(#) didyman válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Érdekes a kérdés, arra gondoltam én is, hogy simán felülszitáztak valamit Kínában, de az adatlapja szerint is lehet ekkora a Ugs (sőt, még magasabb is lehetne tulajdonképpen):
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2017

k537.JPG
    
(#) reloop válasza didyman hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Úgy is tekinthetjük, hogy a 2SJ201 lóg ki a sorból, "O" VGS csoportúnak néz ki, pedig rá is kérdeztem, "Y" jelölésű Bővebben: Link.
(#) Cinema válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Azt, hogy 20Hz-en is lineáris legyen a nagyjelű átvitel.
Tapasztalat alapján egyébként, 40kOhm-körüli végfok bemeneti ellenálláshoz a 10µF elég jó érték, 20kOhm-hoz pedig már inkább 33µF lenne jó, a valóban jó mélyátvitelhez, nagy teljesítménynél.

Üdv!
(#) mc-4 válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Szia/sztok!
Megmértem a 2sk1119 eseket: 3,40 ; 3,56 ; 3;78 ; 3;93
Színre, szagra, kúlalara megegyezik az alis 537-essel.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2017
(#) reloop válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Szia! A 2SK537/1119 valamely alacsony mért feszültségű példányát ültesd be az egyik csatornába és meglátjuk mi történik az áramkorlátos (!) élesztés során.
(#) mc-4 válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Szia!
Amint ott tartok jelentkezek, igen kevés szabadidőm van mostanában.
(#) didyman válasza Cinema hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
A fázismenet sokkal érdekesebb kérdés ebben, csak ebből az okból célszerű magas minőségi követelmény esetén elgondolkozni azon, hogy a -3 dB-es pont 2 Hz körülre essen, és akkor 20 Hz-nél biztosak lehetünk benne, hogy a kondenzátoron nem múlik sem a fázis, sem a frekvencia. Más kérdés, hogy kinek van ehhez alkalmas hangsugárzója. De ennyire túlméretezni nem kell, 10 kOhmhoz a 10 µF ebben a megközelítésben is bőségesen elég. Azt viszont nem értem, hogy miért teljesítményfüggő a mélyátvitel alakulása, a bemeneti csatolót tekintve?
Következő: »»   1997 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem