Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2037 / 2486
(#) (Felhasználó 122012) válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Igen
e-mailra esetleg?
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2017
(#) szikorapéter válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Igen,küldöm privátban.
(#) (Felhasználó 122012) válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Lehetne egy teljes élesebb kép?
Illetve a panel másik oldaláról is lehetne egy teljes kép?
(#) szikorapéter válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Már megvan a hiba. A tápfeszültség van érdekesen elosztva a toroid kimenetén, eddig észre se vettem. Már szól az erősítő de még méricskélnem kell a trafót mert jelenleg a 2x18V-os (~) végéről indult el a végfok, de van neki egy 2x31,4V~ kimenete is az volna az igazi.
(#) golem hozzászólása Okt 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Megnéztem az erősitőmben hogy melyik oldal bug ugyan is csak egyik oldala bug a másik az siri csendben van.
(#) sonny007 hozzászólása Okt 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy valami kicsit egyszerűbb erősítőt készíteni.
Ez a kapcsolás működik?
Bővebben: Link

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Szia! Ez egy elterjed kapcsolás hibás rajzolata. Az eredeti se valami híres.
(#) krisz69 hozzászólása Okt 10, 2017 /
 
Sziasztok. Anó ott a forumon valaki feltette a kérdést ,hogy aszimerikus táphoz szeretett volna épiteni erősítőt. Volt isvalami kapcsolás râ estleg ezt valaki be tidná linkelni nekem. ? Előre is köszönöm .Teljesítmény minél nagyobb kellene.
(#) szikorapéter válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Szia, a TDA7294-re gondolsz te szerintem azt a kolléga tervezte át és építette meg úgy hogy "féltápfeszültségről" működhessen. A TDA7294 RMS 80W körüli teljesítmény leadására képes.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Szia! Íme.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Szia! Esetleg valami egyszerű erősítőt ami tranzisztoros tudsz ajánlani?
(#) latyakosa válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Mi a kritérium ? Mire akarod használni ? Mekkora teljesítményre van szükséged ?
(#) sonny007 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Van 2db kis hifi hangszóróm és annak a tetejére szeretnék készíteni egy akkora erősítőt ami ezt meghajtaná (Bt és USB mp3-as lejátszás ez külön panelről lenne de egy dobozban). Amolyan hordozható zene "box-ot" szeretnék készíteni csak nem akkus ellátással hanem 220-ról üzemelőt. Teljesítményileg 20-30W 8ohm-on szerintem tökéletesen megfelelne.
Mivel annyira nem vagyok szaki a dolgokban, így a kritérium az annyi lenne, hogy minél egyszerűbb legyen (lehetőleg légmagos tekercs ne legyen benne) és tranzisztoros legyen. IC-s erősítőből már van itthon egy így ezért ehhez tranzisztorost szeretnék.
NYÁK-ot én készíteném vasalással itthon. Alkatrész listával esetleg ha van hozzá már nyomtatható nyák az se hátrány
De kapcsolási rajz alapján is el tudom készíteni ha nagyon szükséges.
(#) latyakosa válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Trafód van már hozzá ? Ha igen, mekkora tápfeszültséget szolgáltat, van 2 szimmetrikus tekercse vagy csak 1 a szekunder oldalon ?

Hangszóró védelem/koppanás gátlást akarsz építeni külön ?
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2017
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
A kis hifi hangszóró elég tág kategória. Valami közelebbit nem tudnál róla mondani? A 20 W egy elég komoly teljesítmény, biztos kell akkora?
(#) sonny007 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Nincs még hozzá. Igen de csak is külön így ha valamit rosszul csinálok nem vágok mindent haza csak azt az egy panelt
Reloop:Aiwa NSX-R21 hifi hangsugárzói. De az egyik gyári hangszóró tönkre ment benne viszont, hogy mind a 2 hangsugárzót tudjam használni, így valamilyen szêlessávú hangszorokra fogom cserélni mind a kettőt.
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Bocsánat az én hibám nem ìrtam hogy 80Vdc. Tâpfeszültségem van . És is kapcsolás nem jöhet szóba.
(#) latyakosa válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Egyik ötletem - bár nem tranzisztoros - de minimalista, kis helyen elférő a vf3-vf6.

Egy másik reloop tollából.

Harmadik lehetne a c-picur névvel futó tranzisztoros kapcsolás
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2017

P1060600.JPG
    
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
A TIP 3055 helyett jó a 2N3055?
(#) latyakosa válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 10, 2017 / 1
 
Az előző hozzászólásomban említett "reloop" végfokban a 2n3055 helyett pl BD911, 2n3773, BD249, 2sc5200, stb alkalmazásával akár 80V-n is járatható.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2017
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Okt 10, 2017 / 1
 
Szia! Jó hozzá. Ezek a kimeneti csatoló kondis kvázi-komplementer erősítők méltatlanul vannak elfeledve.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Köszi.
(#) sonny007 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
VF6-al megpróbálkoznék.
Esetleg Sprint Layout-os nyáktervet tudnál linkelni?
vagy Reloop esetleg tőled kérhetek?
(#) latyakosa válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Hasznád kérlek a keresőt

Itt egy megoldás
(#) bokonyi001 hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Helló!
Valaki ismeri ezt a panelt? Neten kerestem, de nem találtam ugyanezt a kapcsolást. Vaterán vettem egy egyveleget, és úgy került hozzám.
(#) sonny007 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Használtam és ezt meg is találtam. Csak nem tudtam, hogy működő-e vagy sem a kapcsolás
Esetleg olyan segítséget kérhetnék még, hogy ez a kapcsolás +-63V-ra van tervezve. Viszont nézelődtem itthon és találtam trafót.
~39,9V DC lenne belőle pufferelés után. Ehhez a feszültséghez kérhetek egy átméretezési javaslatot?!

Előre is köszönöm a segítségeket

vf61.png
    
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Szia! A Zener értéke a terhelt tápfeszültségtől 16 V-tal legyen alacsonyabb. Ha nem tudsz ilyen jellegű mérést elvégezni, akkor 4 V számolj még rá. Az nagyjából 20 V-os Zener-t jelent az említett trafóval.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Zenerek értékén kívül a többi megfelelő?

vf61.png
    
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Ezen kívül a visszacsatolást lehetne még babrálni, a magam részéről lazítanék rajta.
A témájában keress erről információt!
(#) szikorapéter válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Segítség.

vf61.png
    
Következő: »»   2037 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem