Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2052 / 2486
(#) Naszrai válasza tothbela hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
A VF2 mit szólna a TL071-hez?
(#) Naszrai hozzászólása Dec 3, 2017 / 1
 
Hogy a sajat házam tajan is sepregessek:
(#) djkoko hozzászólása Dec 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Biztosan nagyon egyszerű, és primitív a kérdés
Közeleg egy céges buli.
Egy audio jelet (notebookról) szeretnék 3 erősítőre vinni.
Komolyabb építkezésre nincs időm.
Tudnátok valami egyszerű passzív, vagy aktív megoldást?
Köszönöm!
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Dec 3, 2017 / 2
 
Szia! A fejhallgató kimenet bőven elbír ennyi terhelést. Ügyelj ne legyen földhurok, ha egynél több készülék védőföldeléses.
(#) krisz69 hozzászólása Dec 4, 2017 /
 
Sziasztok hozzám került egy Technics erősítő található benne 2SB1548 és párja 2SD2374 sajnos eredeti tranzisztorhoz nem igazán lehet hozzá jutni., vagy horror áron. Ennek helyettesítésére keresnék valami alternatívát . előre is köszönöm a segítségeteket.Bővebben: Link2SB15482SD2374
(#) luigi71 hozzászólása Dec 4, 2017 /
 
sSziasztok ! Lenne egy olyan kérdésem ,hogy van egy TDA-7263 íc szeretnék belőle végfokot építeni.De az 1-5 láb nem tiszta a számomra.Azt írja ,hogy "NON INVERTING INPUT".Építettem már végfokot de ez most mit jelent .Elnézést az alapvető kérdésért .Segítségeteket előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) (Felhasználó 122012) válasza luigi71 hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
(#) Naszrai válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
iInkább ez:

http://www.st.com/content/ccc/resource/technical/document/datasheet...24.pdf
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Naszrai válasza luigi71 hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
nNem invertáló bemenet. aAz ide kötött jel elvileg azonos fázisban nagyobb amplitúdóval jön ki az erősítőből. Elvileg...
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) pucuka válasza luigi71 hozzászólására (») Dec 5, 2017 / 2
 
Szimmetrikus (differenciál erősítő) bemenetű erősítőknek két bemenetük van. Az egyik, a nem invertáló, az erre a bementre adott jel a kimeneten azonos fázisban jelenik meg, az erősítés után.
A másik az invertáló bemenet, az erre adott jel a kimeneten ellentétes fázisban jelenik meg.
Az adatlapon látható kapcsolási rajz szerint, a kimenetről leosztott jelet vezetik vissza az invertáló bemenetre, ezáltal negatív visszacsatolást hozva létre, ami javít az erősítő átviteli tulajdonságain.
(#) djgala hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
Sziasztok.

Hozzám került egy NAD T750-es erősítő javításra.

A probléma a következő lenne:

- Az összes kimenet halkan, torzan szól, a fejhallgató is, mindegyik bemenetet kipróbáltam, ugyan azt produkálja mindenhol.

Szétszedtem, nem láttam rajta javítás nyomait.
Elsőre pufferkondi hibára gyanakszom.

8200µF 56V kondik vannak benne, először is rámértem a kondikra, mindkettőn csak 39V van. Ez lehet hiba?

Nem vagyok egy nagy elektronikus, de az alapok bőven megvannak (ez a végzettségem).
A munkahelyemen minden mérési technika megvan (jelgenerátor, oszcilloszkóp).

Tudnátok segíteni merre induljak el? A kondikon is gondolom nem 39V-nak kellene lennie.

Esetleg kapcsolási rajz valakinek?

Köszönöm! Máté.
(#) (Felhasználó 116638) hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
Idézet:
„Nem vagyok egy nagy elektronikus, de az alapok bőven megvannak (ez a végzettségem).”


Akkor először kapcsolási rajz,és UTÁNA döntsd el hogy jó, avagy nem jó a tápfesz.
Az hogy "gondolom nem 39V-nak kell lennie" nem jó ómen kezdetnek.

Ezt nézd meg, hasonló lehet. Valamint nem erősítő, hanem Receiver, nemigaz?

Nad
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
(#) zolika60 válasza djgala hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
A papír nem elég. Rajzot szerezz, mérj és aztán próbálj javítani. Például az előfok még jó? Itt van rajz. Remélem segít.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
(#) kiborg hozzászólása Dec 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Erősítőt keresek.
A célra bőven megfelel egy IC-s is.(sőt minnél egyszerűbb,annál jobb)
Paraméterek: 5V-ról is működjön(0,5-1-2W/csatorna) Ha mono IC,akkor kettőt rakok belőle, de az USB adta korlátva férjen bele.
12V-ról is működjön(ott már gondolom a teljesítmény is jó lesz)
Valami hasonlót keresek, mint a TBA820M. Pici,egyszerű,kevés alkatrésszel.5v és 12V is mehet.
Várom az ötleteiteket, amit esetleg itt helyileg is megtalálnék és nem kellene postázgatni.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017
(#) mek-elek válasza kiborg hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Kedves Kiborg,

LM386, kb.: 1000HUF, csodát ne várj tőle, mert az nincs, de az általad jelölt elvárásoknak a maga módján jónak tűnik. Kis fogyasztású, kisrádióban, monitornak, stb.
Közismert, a fórumokon rajzot, stb, találsz.
Sok sikert,
Elek
(#) metabo123 válasza kiborg hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Egy ilyenhez mit szólnál?
Most rendeltem én is kettőt (ennyi pénzért...)
(#) game4812 válasza metabo123 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
5,5V a max feszültsége, a leírásban is benne van. A kérdező pedig 12V-on is használni szeretné. Plusz a postázást is inkább elkerülné.
(#) metabo123 válasza game4812 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Akkor még mehetne egy ilyen elé és máris megoldott a 12V probléma.
A postázással nem tudunk mit kezdeni, de szerintem ennél olcsóbban nem lehetne megoldani (egy kicsit várni kell, ennyi).
(#) reloop válasza kiborg hozzászólására (») Dec 7, 2017 / 3
 
Szia! TDA2822-t ajánlok.
(#) atiber válasza kiborg hozzászólására (») Dec 7, 2017 / 2
 
Ne feledjük még a jó öreg TEA2025-t sem...
(#) kiborg hozzászólása Dec 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Köszönöm az ötleteket mindenkinek , átnézem őket és a beszerzési lehetőségekhez igazítva választok majd a lehetőségek közül.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017
(#) Stevefiu26 hozzászólása Dec 10, 2017 /
 
Sziasztok adott egy használt címben említett erősítő pár napja kezdte hogy egyszer csak búg az összes hangszóró mást nem hallani rajta a hűtőbordája meleg eléggé nem hangerő függvénye. Mi lehet a baja ?
(#) G_Gyuri hozzászólása Dec 12, 2017 /
 
Sziasztok,

van egy 20 éves Sony STR-DE305 típusú sztereó rádiós erősítőm aminek a jobb oldala elnémult. Mivel 4 hangfalat lehet rákötni, de csak 2-vel használom, ezért kipróbáltam a második 2 hangfal helyén is, de ott sem szól a jobb oldal. A hangfalakat is felcseréltem, azok tuti jók. Több forrást és a rádiót is próbáltam, balance-ot is tekergettem, de mindennel ugyanaz a helyzet. Ha megütögetem, akkor néha visszajön a hang, rövidebb-hosszabb időre.
Hozzá nem értőként kérdezem, hogy mi lehet a gond?
Tudnátok ajánlani olyan szakit, műszerészt Budapesten aki az erősítő értékének megfelelő áron vállalná a javítást?
Akár szervízbe is bevinném, ha tudtok olyat mondani ahol korrektek.

Előre is köszönöm!
György
(#) latyakosa válasza G_Gyuri hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Szia, lehet forrasztási kontakt hiba végfok modulban. Általában sok idő és türelem kell a megtalálásához, de nem lehetetlen küldetés. Ha nem találsz megoldást keress meg privátban.
(#) latyakosa válasza Stevefiu26 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Ott a végfokban lehet meghibásodás. Te akarsz megküzdeni vele, vagy szervízt keresel ?
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Szia, próbáltam de úgy borzalmas a hangja. Találtam egy kapcsolást egy oldalon amiben 2db 4 ohm-os ellenállás és 2 kondenzátor szerepelt, szintén ugyan az a helyzet,erősen búg és csak ilyen "viszhang" szerűen szól az erősítő. Normál hangsugárzóra kötve szépen szól viszont fülessel sehogy sem tudom összehozni.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Szia! Biztos az alábbi módon kötötted be?

Bekötés.gif
    
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Így is próbáltam így szörnyű hangja volt....
(#) korponaiz hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy Dynacord Gigant IIIS-t javítok. Érdeklődnék, milyen helyetesítő típusokat ajánlotok az alábbi tranzisztorokra: MJ15003, MJ15004, MJE15030, MJE15031?
(#) latyakosa válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
A műsorforrás test vezetéke nem szakadt véletlenül, érdemes lenne ellenőrizni! Valóban elemről tápláltad vagy tápegységről ?
Következő: »»   2052 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem