Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   1 / 269
(#) figuraferi hozzászólása Ápr 5, 2007 /
 
Valaki már megépítette ezeket a fémkesőket?
Ha igen, mik a tapasztalatok?
Előre is köszi.
(#) Sanyi87 válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 5, 2007 /
 
hali
Hááát....mit is mondjak ezekre a "detektorokra"...
Ami az 1. képen van azt megcsináltam ...még nagyonrégen, az volt a legelső nyáklapom
Sokat ezektől ne várj, mert ezek nagyon gyengék.
Esetleg nagyonnagy fémdarabok vaászására jó (pl tank ).(..talán nagy fémcső a falban)
De érmevadászásra egyáltalán nem jók...
Ha kell komolyabb kapcsirajz akor szolj..és felteszek egyet azook közül amelyek beváltak nekem.
(#) figuraferi válasza Sanyi87 hozzászólására (») Ápr 5, 2007 1 /
 
Hello!
Nagyon megköszönném, ha tennél fel képet a bevált fémkeresőkről!
Előre is köszi.
(#) Sanyi87 válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 5, 2007 /
 
Hali

Amit érdemes megépíteni akár többszőr is az szerintem az Equinox. Ez egy PI rendszerő detektor, egytekercses, szerintem elég stabil érmevadészásra is megfelel, bár némi gyakorlat kell hozzzá, hogy meghald a legapróbb változásokatis a hangban.
A nagyon meleget nem szereti, én úgy vettem észre h ha már rólam is folyik a víz akor nem műkszik ő sem rendesen Amúgy összeraktam az elődjének az elődjét is ,,de az már a boncasztalomon van és sorra kerülnek ki belőle az alkatrészek egyéb felhasználásra, nagyoninstabil és hőérzékeny volt (sokszór kellett hangolni, utánállítani)


Itt egy kis dokumentáció az Equinox-ról..sok sikert, ha kérdésed van akkor írj

Equinox.zip
    
(#) figuraferi válasza Sanyi87 hozzászólására (») Ápr 5, 2007 /
 
Hy!
Köszi szépen a képeket!
Volt más fémkereső is , ami működött?
(#) kyrk válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 5, 2007 /
 
Elektrokonthaban kaphato az elso fele femkereso. 600Ft korul volt emlekeim szerint (1000Ftnal nem tobb).

Hat mit is mondjak. Csak ugy hetvegi szorakozasnak vettem meg es kb annyit is er. Akinek kell 1db sorert odaadom.

Nagyobb femdarabokat 2-3 cmrol erzekel. Kisebb femeket 1-2 cm -rol. Egyszer sikerult belole 20cm-et kihuznom. Azota nem sikerult megcsinalnom ujra.

Mire lehet hasznalni? Ha valaki otthon szallitoszalagot epit akkor ez arra jo, hogy erzekelje van-e rajta valami vagy sem.
(#) Sanyi87 válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 5, 2007 /
 
háát...nemigazán
Még régen nekiáltam a Silver Star-nak, de sajnos szkóp hiányában szüneteltetem a megépítését (már két éve lenne...jujj), pedig ez már szelektív lenne...nem tom mikor lesz rá időm újból....végülis össze van építve csak jól be kellene lőni meg egy megfelelő tekercset kikísérletezni...szal nekem 3 detektorom működött de ez az Equinox nagyonjó..igaz nem szelektív de megfelel érmézésre is
(#) figuraferi válasza Sanyi87 hozzászólására (») Ápr 5, 2007 /
 
Köszi a segítséget!
Az Equinox alkatrészei közül nem bírom beszerezni az LM7660 as és ic-t és a BY159-es diódát. Ezeket lehetne mással helyettesíteni?
Neked hogy van?- minden alkatrész megegyezik az általad küldött kapcsolási rajzzal?
Köszönöm szépen a segítőkészséged!
(#) Sanyi87 válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
Hali...nincsmit
A dióda aszem 4148as..de nem vok benne biztos .megnéztem de nem látom jol (nem akartam szétszedni a detektórt ...össze van fa..jól rakva)
Az IC-t pedig aszem a LOMEX-ból való..de nam LM...cska simán 7660..A többi aékatrész megegyezik ...eltérés azért nem nagyon lehet ...de az észerűségen belűl még lehet helyettesíteni az alkatrészeket...
(#) figuraferi válasza Sanyi87 hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
Hello!
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!
Szerintem a hét elején meg is építem. Majd beszámolok róla.
Kellemes hétvégét!
Köszönök szépen mindent még1X!!!
Hy!
(#) figuraferi hozzászólása Ápr 6, 2007 /
 
Hi Sanyi!
Megadnád a keresőfej adatait?
Köszi.
(#) Sanyi87 válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
Hali

A leírásában benne van a keresőfej adatai is...
200mmm átmérő 25 menet 0,65-0,7 CuZZ-ból...
Én ha jól emlékszem 0,45 ős CuZZ-ből készittettem (mert ijen volt itthon )..a többi adat aszem megegyezik...amugy bátran lehet szerintem a keresőfejjel kísérletezni...persze ésszerűségen bellül...

ez nem IB rendszerő v mi más többtekercses ahol nagyon sokat számít a tekercs.(persze itt is számít).Amit most csinálok (szneteltetem egy ideje az építését) Silver Star-t az is IB-s azt össze vissza szívok a tekercsel....rezonancia beálllítás stb..pff nemtom mikor lesz rá megen időm..
(#) figuraferi válasza Sanyi87 hozzászólására (») Ápr 8, 2007 /
 
Szia Sanyi!
Bocs, h értetlenkedek, de vmi nem világos:
A csatolt képen 2 +UT bemenet van.
Most 1 vagy 2 db 9 voltos elem kell hozzá?
Előre is köszi a választ!
Kellemes ünnepeket!

kép.JPG
    
(#) Sanyi87 válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 8, 2007 /
 
Hali

Mehet egy tápról nyogottan, csak azért van kétszer leírva h ne kelljen a kapcsoláson áthúzgálni a vezetékeket a rajzon, de ha megnézed a nyákrajzát akkor ott látni h az egy vezeték....
ja és szerintem ne 9Vos elemről működtesd mert az nem fogja sokág bírni ,,,aszem olyan 100mA-t felvesz a készülék. Én ugy oldottam meg, hogy egy 12v-os 1,2 Ah-ás aksi után kötöttm egy 9V os stabilizátort (egy stabkockával megépítve) és arról megy az egész. ,
(#) hili13éves hozzászólása Ápr 8, 2007 /
 
Sziasztok!

Nincs valami kőnyebb,mélyebjáratu fémkeres?
mert ez nem olyan amien nekem kéne!!

ha valaki tud másikat jobbat egyszerübbet kérem jelezze!!

(#) figuraferi válasza Sanyi87 hozzászólására (») Ápr 8, 2007 /
 
Hello!
Bocs, h ismét zavarok.
Le tudnád rajzolni a kapcsolási rajzát a stabilizátornak?
Előre is köszi.
Bye
(#) Sanyi87 válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
semmi gond...
Egyszerűen egy stabkocka(7809-es), és a bemenetére meg a kimenetére kondikat akasztottam (most nem tom mijet...pár mikrofarádost(4,7 v 10 nemtomde talán mindegy)..meg nanosst is...De ha lehagyod a kondikat akor is megy állítolag ..mondjuk én aszem nem próbáltam, de ezek csak vmi zajszűrés céljábol lehetnek rajt...
(#) Sanyi87 válasza hili13éves hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
hali
Ha jó fémkeresőt akarsz készíteni , akkor az nem lehet egyszerű.
Én is ugy voltam vele, h vmi egyszerűbbet kellene megépíteni..de az bíz nem jó. ha ennel nagyobb hatótávút akarsz összerakni akor az már elég nagy falat lesz. Esetleg ezt az Equinox-t lehetne feltuningolni..de én is csak idájig jutottam..gondolkodni még nem volt időm rajt...
Amúgy az Equinox-szal olyan 20cm-erről már érzékelhető egy 20Ft-os (lapjával)...ami szerintem elég jó..
(#) figuraferi válasza Sanyi87 hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Szia Sanyi!
Az Equinox számomra tökéletes lenne.
Már elkezdtem építeni, de még nincs kész teljesen.
Valahol olvastam, hogy nagyon érzékeny a táp változására.
Te, mint szakértő és tapasztalt ember erre mit mondasz?
Egy kilenc voltos elemről mennyi ideig műxik kb? Hány volt kell neki minimum?
Köszi mindent!
Jó éjt!
(#) Sanyi87 válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
hali
öööhm..azért én nem vok annyira tapasztalt..meg szakértőő sem...
Szerintem elemről nem sokáig menne....szerintem pár óra..v annyi sem...kicsi a kapacitása..bár nem tom h mennyi lehet(200mAh...)...mindenkép aksit javaslom...meg szerintem ha 9Vot írtak oda akkor annyiról is kel mennie..bevallom nem próbáltam meg kisebb feszről üzemeltetni..de szerintem nincs is sok értelme...Az a helyzet h nem mostanába éppítettem e gépet...van az már pár éve..szal újra át kéne rágnom magam a témán h több okosat tudjak mondani...(mostanában nincs sok időm..technikusi vizsga előt állok..épp)
De szerintem ha ugy összerakod ahogy kell és ahogy le van írva akor faszán fog működni elsőre is....
(#) figuraferi válasza Sanyi87 hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
Szia Sanyi!
Bocs, h zavarok!
Ha a kersőfejet fém csavarral rögzítem, az nem zavarja a fémkeresőt, vagy a későbbi beállítás miatt nem baj?
A jól beállított fémkereső fülhallgatójában milyen hangot kell alapból hallanom? - semmit, vagy egyenletesen sípoló???
Várom válaszod!
Köszi
(#) Sanyi87 válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
Hali
A keresőfejet semmi képp ne rögzitsd fémcsavarral!!!!
Az ugy nem lesz jó...ez PI rendszerő detektor.., ha IB lenne ott aszem lehet fémalkatrészt használni a keresőfejnél, mert ott rá lehet hangolni...DE ITT NEM!!!

A hangot pedig a külső potival teljesen el lehet némítani....teljesen némátol a kattogó hangon át az egészen erős sípuló hangig lehet állítani.
(#) figuraferi válasza Sanyi87 hozzászólására (») Ápr 19, 2007 /
 
Hali!
Megépítettem a fémkeresőt!
Sajnos vmiért nem fasza.
Minden megegyezik az általad küldött kapcsolási rajzzal!
A D pontban a leírt 0,5 V helyett csak 1,6 V-ot tudtam beállítani. Ez baj lehet?
A fülhallgatóban csak sípoló hangot hallok (pedig a környéken nincs fém! Ráadásul nem reagál a P1 potméter állítására.
Nem zavarhatja a keresőfejet a két vezeték, ami a keresőfejből jön??
Neked minden működött elsőre?
Jó lenne, ha tudnál segíteni!
Köszi...
(#) Sanyi87 válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 20, 2007 /
 
Hali
Ha jól emlékszem, nekem elsőre működött.
A tekercs saját vezetékei nem zavarhatnak be!!!!
...szerintem...
Majd még holnap megpróbálok utánanézni a dolognak ...csak nem sok időm van...bocsi
(#) figuraferi válasza Sanyi87 hozzászólására (») Ápr 20, 2007 /
 
Hello!
Nem lehet, hogy az általad küldött rajzban 1-2 apró hiba van? Csak érdeklődöm... mert én véletlenül először elkötöttem két vezetéket és olyan volt, mint ha jó lett volna (olyan hangot adott, mint a leírásban szerepel).
Azóta sem szólalt meg!
Te is ez alapján építetted meg? Ha igen, akkor vízszintesen is keres, ugye? Milyen távolról érzékel nagyobb tárgyakat, ill több fémet? Pl.: Fémágy?!??
Előre is köszi!
Jó éjt!

Equinox.jpg
    
(#) figuraferi válasza Sanyi87 hozzászólására (») Ápr 22, 2007 /
 
Hy!
A fémkersőnél a fülhallgatóban lévő (ütemes, vagy sípoló) hangot akkor is hallod, ha nincs a keresőfej rácsatlakoztatva?
Vagy csak a keresőfejjel lehet ilyet hallani?
Nagyon fontos lenne!
Köszi
Hello
(#) Sanyi87 válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 23, 2007 /
 
ha nincs rajt a keresőfej akkor is be lehet állítani a kattogó ütemes hangot...de ahogy ráküldöm a feet utána kell állítani...

a feszt amit multkor kérdeztél azt majd megnézem meg még 1 2 dolgot ..csak nem sok időm van sajna..(technikusira készülgetek...stb)...nem tom mikor tom megnézni
Szal akkor nemmükszik a gép?..a kérdésedből ítélve nem.., A nyákot az eredeti alapján készítetted..?.mert az elvileg jó..vagyis gyakorlatilagis hisz én az alapján alkottam meg a gépet...
(#) Sanyi87 válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 23, 2007 /
 
ja és amikor véletlenül előszőr elköttötél vamit akkor nem lehet h kinyírtad vmelyik alkatrészt??, melyik is volt az a két vezeték??...szerintem nincs hiba a kapcsirajzban...
(#) figuraferi válasza Sanyi87 hozzászólására (») Ápr 23, 2007 /
 
Hello!
Írtad, hogy 1-1,5 Hz-s kattogást állítasz be (ekkor a legérzékenyebb).
Ez kb olyan, mint ha másodpercenként kattogna?!?
Csak azért, mert nekem kb másodpercenként kattog.
Nem tudom, mert pontosan nem tudom, h hány Hz van beállítva. (Nem tudom megmérni és kiszámítani sem )!
Nagyon örülök, hogy végre sikerült megéőíteni!
Hála NEKED
(#) Sanyi87 válasza figuraferi hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Hali

Igen, így értettem, de csak "füllel" hallás után állítsd be ugy hogy kattogjon.(nem kell számolgatni)...lehet az talán több is mint másodpercenkénti kattogás..azt majd kitapasztalod hogy könnyebb a terepen használni...Mert ha mondjuk ugy állítanád be hogy már sípól akkor elég nehéz kivenni a hangváltzásokat....és ezért én ugy szoktam beállítani a külső potival hogy kattogjon de azért nem lassan..majd ráérzel..
A belső trimmerrel meg a külső potival kell jáccogatni..azt majd rájössz hol a legérzékenyebb a detektor. ..amugy nincsmit
de aki megtervezte a detektort azé a dícséret...szerintem....
Következő: »»   1 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem