Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Töltésszabályzó napelemhez
 
Témaindító: kokok, idő: Ápr 5, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 18
(#) Atis57 válasza Lzeteny hozzászólására (») Aug 4, 2023 /
 
szia!
PL; IRF7509 Datasheet(PDF) - International Rectifier

Az értékes információ a 7509 a betűk gyártónként eltérhetnek ...Én a felirat nélküli félvezetőket szeretem.



Az az MPPT, az a termék neve !! Nem a működésére utal.
Esetleg ismered-e ; Főnők ,milyen cimkét ragasszak fel? (igy lehet egy egész termék családról beszélni...Mégiscsak jobban mutat ?)
(#) Lzeteny válasza Atis57 hozzászólására (») Aug 4, 2023 /
 
Szia! Köszönöm a válaszod! Kicserélem őket, aztán, ha nem javul meg akkor folytatom a nyomozást!

Igen, arra rájöttem, miután megjött, de nem is az MPPT miatt rendeltem, mivel 18Voltos napelem van rajta!
(#) laci0817 hozzászólása Feb 19, 2024 /
 
Sziasztok!

Van egy jól ismert napelemes töltésvezérlőm, melyet egy 12V-os akkumulátorhoz használok, mely egy villanypásztort lát el. Télen sajnos nem termelt annyi energiát, mely elég lett volna a készülék ellátásához, ezért cserélgetnem kellett az akksit, rajta a napelemmel. egyik alkalommal azt tapasztaltam, hogy füstölt a töltésvezérlő, rögtön lekaptam a rendszerről. Egyik tranzisztor füstölt el, ahogy a képen látszik. Gondoltam kicserélem, hátha orvoslom a leállás okát, de a bökkenő, hogy nincs rajta semmi azonosító.
Véleményetek szerint be lehet lőni ennek a tranzisztornak a fajtáját valahogy?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) kaqkk válasza laci0817 hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Ha elszállt a tranzisztor hiába is teszel be másikat , oka volt hogy feladta . Az új is tönkre fog menni, meg kell keresni az okot ami miatt ez történt .
(#) Ge Lee válasza laci0817 hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Ha azon 3db valamelyikéről van szó, akkor azt kell megnézni, hogy ezek párhuzamosan vannak-e kapcsolva. Amennyiben igen, akkor a hibásat ki kell venni, és megnézni hogy a maradék kettővel működik-e, természetesen kisebb terheléssel. Ha működik, akkor ki kell őket cserélni, lehetőleg mindhármat.
(#) moltam válasza laci0817 hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Van itt egy másik ebben meg S68N08 van, hasonló paraméterekkel rendelkezik, gondolom azt rakják ami épp olcsóbb.
(#) 13_Balu50 válasza laci0817 hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Nekem egy 30 A es verzioban van NCE7190 ből 2db meg Sem 6875 ből van benne 3db .Ja es ezek Fet-ek.
Következő: »»   18 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem