Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 99
(#) meszattila hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném egy sztereó dac építésében.Nagyon sok kapcsolás van a neten de sajnos mind szinte beszerezhetetlen ic-kel.Én egy cs8416 és egy tda1541re gondoltam ,ezeket be lehet ugyanis szerezni.Ha van valakinek tapasztalata ilyen téren kérem segítsen hogy lehetne e zt kivitelezni mert én még nem építettem ilyet.
(#) barkácsoló válasza meszattila hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Üdv! Esetleg ez megfelel?

kairo03.GIF
    
(#) barkácsoló válasza meszattila hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Van itt mégegy:http://www.ezdiyaudio.com/
Nézz szét a linken, ott van egy dac, ez egy magasabb szintű dolog, sokkal jobb minőségű! Csak annyi hogy két oldalas nyákra van tervezve. Meg van rajta pár SMD-elem.
De ez egy fanatizált építőnek egyáltalán nem akadály :yes:
Én lehet meg is építem egyszer...
(#) meszattila válasza barkácsoló hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Köszönöm a linkeket! Ezekkel az a baj hogy cs8412-t nem tudom egyáltalán be lehet e szerezni földi halandóknak .Ezért gondoltam a cs8416-ra esetleg.
(#) meszattila hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
De ahhoz nem tudok kapcsolási rajzot
(#) meszattila hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
Elnézést most vettem csak észre hogy az nem is cs8412,bocsánat a tévedésért.
(#) barkácsoló válasza meszattila hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Semmi gond! Csak félig tévedtél! Az első tényleg CS8412-t használ...
(#) barkácsoló hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
De találtam neked egy CS8412 beszerzési forrást! Íme:
Gothard Elektronikai & Kereskedelmi Kft.
1026 Budapest Volkmann u. 5
tel : 200-1712
tel/fax : 274-2591
(#) eSDi válasza meszattila hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Üdv!

A http://www.chipcad.hu/-n van egy rakat Cirrus Logic IC....

Ha S/PDIF vevőt akarsz csinálni, akkor itt egy jó kapcsolás http://sound.westhost.com/project85.htm ezek az ic-k mind beszerezhetők.
(#) meszattila hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
Köszönöm a linkeket!
Azt szeretném megkérdezni hogy az utóbbi kapcsolásnál hogy lehetne beállítani a mintavételezést 44,1 khz-re,nem szeretnék túl mintavételezettséget.?
(#) Norberto hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
Sziasztok!

Adott egy speciális DAC IC, típusa: CS4398

24 bites konverziót tud, 192 kHz mintavételezéssel...elméletileg nagyon nagyon jó minőséget el lehet vele érni...

A problémám a következő: nem egészen látom át, hogyan lehetne a differenciális (azaz, ha jól tudom, földfüggetlen) kimenetét - amit első csatolmányként felraktam - műveleti erősítőhöz kapcsolni...mivel még életemben nem dolgoztam eddig (tudatosan) ilyen típusú kimenettel...

A kérdésem: a második csatolmányban lévő kép alapján meg lehet oldani a földfüggő kimenet létrehozását? Ha igen, mikre kell leginkább figyelnem, hogy ne tegyem tönkre semmiképp sem a DAC kimenetét?
(#) Darazsx hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
Nekem van MAX5556-os DAC-om érdemes vele foglalkozni? Csatoltam az adatlapját.
(#) Slope válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Persze!

Szerintem nagyon jó minőségű. Kicsit kisebb a dinamikatartománya, mint a CS4334-nek, de ettől még jól muzsikál. használtam ezt is, és a CS4334-et is, utóbbi azért egy pöttyet jobb, gondolom itt jön a 96dB-es dinamikatartomány (a Maxim azt hiszem csak 87dB körül teljesít)
Ja és a Cirrus csipje 96kHz fs-el is tud dolgozni, a MAX felső határa fs < 50kHz. Mindenképp próbáld ki! >
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Nem akarlak félrevezetni, de valami olyasmi rémlik hogy ezeken egy X áramot kell áthajtani. Majd utánanézek... Ezekből nagyon jó kis DAC építhető... mennyi most a csipcsapnál?

meszattila:
A CS8414 automatikusan detektálja a mintavételi frekit, ha van külső referencia, akkor ki is jelzi . A túlmintavételezés a DAC dolga, CS4334-nél nem lehetséges befolyásolni.
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Kereken 2016 magyar forint
(#) Darazsx hozzászólása Jún 20, 2007 /
 
Akkor egy kis segíséget szeretnék kérni, hogy hova is kellene kötnöm a DAC ic-t, mert fogalmam sincs róla. Megpróbáltam jó képeket csinálni.
(#) Darazsx válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
És még 2db kép.

5.jpg

6.jpg
   
(#) Darazsx válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Sajnos nem találok ezekről az ickről semmit, foggalmam sincs, hogy hova kellene kötni a DAC ic-t, ha tudtok lécci segítsetek.
(#) Slope válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Hali!

Lehet, hogy lemaradtam valamiről, de ez meg mi a szösz?
(#) Norberto válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Legalább azt árulnád el, hogy mi a célod ezzel az IC-vel........................és mi az a NYÁK, amiről tettél fel képet???


Azt egyébként tudod, mire való és hogy szokták használni?


Információk hiányában még a Mikulás se tud neked segíteni, nem hogy MI...
(#) Darazsx válasza Norberto hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Igen tudom hogy mi az, az előző oldalon van hogy mit akarok csinálni, ezegy régi cd lejátszóból van, minden megvan hozzá, működik rendesen, de nagyon szarul szól, ezért gondoltam, hogy a gyári DAC-ot kihagyom és beleteszek egy másikat. Csak nem tudom, hogy hova kell kötni. Az álltalam használni kívánt ic adatlapja is az előző oldalon van. A gyári cd kettő milló lábszámú ic-jének sikerült megtalálnom az adatlapját, csak nekem az kínaiul van.

És bocs a félreértések miatt!
(#) Norberto válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Idézet:
„az előző oldalon van hogy mit akarok csinálni”


Az előző oldalon én csak egy adatlap csatolást láttam, amit elkövettél

Egyébként szerintem ilyen egyszerűen nem lehet csak úgy lecserélni azt az IC-t...egyébként a második csatolmányban látható a számodra most fontos áramkör, ami a digitális-analóg átalakítást IS végzi...tehát az a jelenleg benne lévő IC nem kizárólag ezt a feladatot látja el...

Egyébként az, hogy szarul szól, feltétlenül a megnevezett áramkör hibájának tudható be???
(#) Darazsx válasza Norberto hozzászólására (») Jún 20, 2007 /
 
Mi más szólhat benne szarul, az csinálja az analóg jelet szóval szerintem az a ludas.
(#) Slope válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Pl. a helyreállító szűrő... presze általában az is a tokban van. Tokon kívűl többnyire van még egy szipla aluláteresztő szűrő is, érdemes ezt is megnézni.
Az, h sz@rul szól konkrétan mit takar?

Amúgy az S5L986F01 végzi a D/A átalakítást, és a túlmintavételezést is. Ez egy 16bites DAC. Az iterpolátorról van egy közvetlen digitális kimenete ez az IC 7-es lába. Ezzel lehetne kezdeni valamit, már csak a használt interfész kérdéses. Majd még nézegetem.
(#) Darazsx válasza Slope hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Nem úgy szól szarul, mintha rossz lenne hanem például nincs benne szinte semmi dinamika a stereo tere sem valami jó.
(#) Slope válasza Slope hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Na van egyszerűbb is, mint a soros SPDIF kimenet. Ugyancsak az interpolátorról van kivezetve, az LRCHO, ADATAO, BCKO és a PLL-től le kell venni a MASTER órajelet. Erre már lehet kötni egy sima L/R, 16-24bites soros bemenetű DAC csipet. A MAX az I2S és a bal csatorna ott a szókiválasztó alacsony szintjénél van, itt a fordítottja vagyis magas szint... szóval ez nem I2S. Kell keresni egy olyan soros DAC csipet, ami képes L/R módban működni, minimum 16 bites, és szolgaként dolgozik.

Nézz szét, ha találtál valamit szólj és megnézem, aztán ha jó, akkor folytatjuk tovább OK?

HALI!
(#) Darazsx válasza Slope hozzászólására (») Jún 21, 2007 /
 
Bocs ez magas nekem amit ide írtál de lényegében annyi, hogy ez az ic nem jó ide, mert akkor hagyom a fenébe az egészet mert nem ér az egész cd annyit, hogy drága ic-t vegyek hozzá.
(#) Darazsx hozzászólása Jún 24, 2007 /
 
SPDIF kimenetre lehetne használni a MAX5556-os ic-t?
(#) Norberto válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
Átalakítóval igen, szerintem közvetlenül nem tud SPDIF adatokat fogadni...
(#) Darazsx válasza Norberto hozzászólására (») Jún 24, 2007 /
 
Mivel kellene átalakítani?
Következő: »»   1 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem