Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telefon lehallgató készülék
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Inhouse válasza Joe_001 hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Kikapcsolt telefont is lehallgatnak, de a google-nél meghagyják neked a lehetőséget, hogy engedélyezed-e vagy nem a mikrofont, amin keresztül lehallgatnak? Amatőrök!
Valahol volt egyszer egy vita erről, ott odáig jutottak, hogy még kivett akkuval is megy a lehallgatás...
(#) Inhouse válasza vadasztibi hozzászólására (») Márc 15, 2021 /
 
Ne félj, nem hallgatnak le... A vonalban volt a hiba, bizonyos esetekben előfordul, hogy homokszem csúszik a gépezetbe és nagyon zavaró ez az ismétlés dolog, szerencsére ritka.
Lehallgatás
(#) Zsolt 73 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
(#) Joe_001 válasza szs hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Kb ezt mondtam.
(#) Joe_001 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Érdekelne az a lehallgatási módszer akksi nélkül. A többit én is így írtam az engedélyezésekkel kapcsolatban. Ez a telepítéseknél a yesek gondolkogás nélküli végignyomására hasonlít.
Az viszont furcsa, hogy kinyomja a vonalat a telő, és elkezdi visszajátszani. Gondolom nyomott valahogy egy hangfelvétel a fülével. Ennek viszont egy fájlban kell lennie a telefonon.
(#) Inhouse válasza Joe_001 hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Idézet:
„Érdekelne az a lehallgatási módszer akksi nélkül.”

A laikusoknak mindent szabad, nem kötik a kezüket a szabályok, törvényszerűségek.
Ironizáltam egyébként. Senki nem fog engedélyt kérni a lehallgatáshoz a lehallgatottól, ha akarják, anélkül is megy.
A visszahallást én másképpen értettem, azt hittem, hogy csak arra gondolt, hogy pár másodpercnyi szöveget újra hall, hosszú visszhangként, ez előfordul. Ha hosszan volt, akkor inkább tényleg az van, hogy rögzítette a telefon a beszélgetést és azt játszotta vissza, bár ez elég érdekes. Nem ismerjük a telefont, sem azt, hogy mit telepített rá a gazdája, sőt még a gazdáját sem ismerjük. De mi értelme lenne visszajátszani egy lehallgatott személynek a saját beszélgetését, kvázi "lebuktatva" magukat. Ez megint ilyen laikus gondolkodás.
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Senki nem fog engedélyt kérni a lehallgatáshoz a lehallgatottól, ha akarják, anélkül is megy.
Én mindig el szoktam mondani, hogy a hivását minőségbiztositási okoból rögzitem, és tetszőleges célra felhasználom, beleértve minden közösségi fórumon történő közzétételt is. Ha ezzel szemben kifogása van, akkor most jelezze. Ha kifogás nincsen, felvétel indult, pitty, pitty... Jó napot kivánok, miért keresett?
Magnó/ügyfélszolgálat még soha nem panaszkodott...
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Sajnos GDPR-re hivatkozva ez az európai mobiltelefonokból ki van hagyva akkor is, ha a kínai piacra szánt készülékben benne van. Analóg földi készülékekkel még könnyű a rögzítés, ahogy a te képeden is látszik.
(#) Skori válasza bbb hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Android verzió függő. Az én mobilomon csak egy pipát kell berakni a beállításokban, a "beszélgetések rögzítése" menüpont után, és onnantól mindent rögzít. Ha engedném hogy frissítse a szoftverét, akkor ez a lehetőség eltűnne belőle (de állítólag van rá megoldás, vagy külön telepített programmal is megoldható).
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
A külön telepített programok a mikrofonban hallható dolgokat szokták venni, így csak akkor rögzít bármit is a másik félből, ha kihangosítva beszélsz vele. Ha meg nem úgy működik, akkor root jog kell hozzá. S nem android verzió, hanem régiófüggő. Nekem htc sensation z710e (4-es droid), honor 8 (droid 6), huawei mate 10 lite (droid 8) európai régiós telefonok egyikében sincs benne (se samsung galaxyk, meg még pár androidos megfordult a kezemben). Amelyikben benne volt ez a funkció, az nem európai piacra készült, vagy GDPR bevezetése előtti készülék volt. Példának okáért a honor8 készülékemhez sikerült a kínai eredeti firmwareből kiszednem a megfelelő apk csomagot hozzá, viszont mivel nem tudom a bootloadert kinyitni, így nem is tudom beletenni (ehhez root jog kell).
(#) Skori válasza bbb hozzászólására (») Márc 16, 2021 /
 
Valóban, kb. 3 éves a mobilom... magyarországi boltban vettem, és semmi sem utal rá, hogy nem európai piacra készült volna. A root-olásról és egyéb trükkökről ugyan olvastam már, de még sosem próbáltam.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2021
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem