Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Komplett öntöző rendszer
Lapozás: OK   1 / 6
(#) tgpetrjan hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
sziasztok
szeretnék egy komplett öntöző rendszert csinálni a ház köré
az egész lelke egy pedrolo szivatyú 10 bar nyomással
50 db szórófejjel a probléma annyi hogy a szivatty tesztjeim szerint csak 5-6 szórófelynek tud elegendő vizet szállítani
kerestem már elektromosan záródó csapokat
és szeretnék egy elektronikát csinálni hozzái ami 10 elektromos csapot kapcsolgat
ja és a szivatyú inditása előtt kinyisson egy csapot hogy feltöltse a szivattyút vizzel. Az egész műanyag csőrendszeren megy keresztü
kb ennyi akiket a témában kérdeztem azt mondták ho pic-t kéne hozzá csinálni csak hogy én ahoz nem értek
bárkinek bármi ötlete van írjon
(#) gubi hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
10 kör 10 mágnesszelep talán vagy http://www.vizozon.hu/arlista_hunter.phtml
(#) Joci77 hozzászólása Ápr 12, 2007 /
 
már régóta töröm a fejem 1 szökőkúton én is.
a vezérlését egy OMRON CPM 2A - val szeretném megoldani,óra is van benne meg a programozását is megoldanám de nincs csak 1 mágnes szelepem
(#) Feri válasza tgpetrjan hozzászólására (») Ápr 13, 2007 /
 
Mi foglalkozunk öntöző rendszerek elektromos vezérléseinek telepítésével. Igaz mi gyári komplett öntözőautomatikákat és hozzá saját fejlesztésű sziavattyúvezérlésünk van.
Az első észrevétel, ha biztosam kell az ötven szorófely azokat csoportosítani kell 5-7 felyenként. A 10bar nyomás megfelelő inkább sok is a felyek 6-7 bar-on müködnek optimálisan. Oda kell figyelni a betápláló cső keresztmetszetére ez optimálisan 1" a betáp és a gerinchálózat estén. Ha további infó kel jelezzél.
(#) 925 válasza tgpetrjan hozzászólására (») Ápr 13, 2007 / 5
 
Itt egy egyszerű létető amivel egymás után tudod kapcsolgatni a 10 elektromos szelepet. A ledek helyére tranzisztoros erősítőt kell rakni, ami kapcsolhat relét vagy akár a mágnesszelepet. Az időt a C3 és az R2 értékének nővelésésvel lehet megoldani.

del00017.pdf
    
(#) JZoli válasza tgpetrjan hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Szerintem is elkerülhetetlen az elektromos szelepek használata, mivel az összes müködtetése egyszerre gyakorlatban szinte lehetetlen megoldás.Sok cég árul elektromos szelepeket sajnos nem olcsón, nem ismerem a lehetőségeidet de már láttam olyan megoldást, hogy videomagnó mechanikával volt mozgatva egy golyóscsap egész jó megoldás volt, de ez sok mechanikai munka és ha megbízható működést vársz el tőle elég körültekintően kell eljárni a munka során.A vezérlése kapcsolóórával megodható mechanikus órábol annyi kell amennyi szórófejcsoportod lesz, de aPIC-es megoldás sokkal jobb mivel egyszerűen programozható a bekapcsolási és működési idő.Figyelni kell a szórófejek által kiöntözött víz mennyiségének egyenletességére is.Kicsit sok lett a szöveg, de ez egy elég összetett megoldást igénylő feladat.
(#) JZoli válasza Feri hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Azt szeretném kérdezni tőled, hogy nálatok lehet-e venni elektromos szelepet, és ha igen akkor egy átlagos mennyibe kerül?
(#) JZoli válasza tgpetrjan hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Nézd meg ezt az oldalt igazez egy cégé, de kiindulási alapnak jó lesz, sőt segít a tervezésben is.
http://www.gardena.com/INT/resources/HU/hu/brochures/service/0927-2...hu.pdf
(#) malmasz válasza tgpetrjan hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Én kb 4 éve csináltam öntöző rendszert azóta tökéletesen működik.Hat kör van, körönként 4 locsolófejel,a köröket golyósszelepel vezérlem amit kis átételes motorok nyitnak zárnak.A léptetést 4017-el oldottam meg az vezérli a reléket tranzisztoron keresztűl. A locsolófejeket esztergályossal csináltattam 3,5 báros nyomáson 6 méter átmérőjü kört locsol be.
A téli víztelenítést kompresszoral oldom meg a víz helyére kötöm a levegőt es úgy üzemeltetem amég ki nem dolgozza avizet magából.Rakok fel egy pár képet,remélem tudtam segiteni.
(#) malmasz hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
öntöző
(#) tgpetrjan hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
ja és szinte kifogyhatatlan mennyiségű padlófűtés csövem van szerintetek fellehetne valahogy használni előre is kössz
(#) tgpetrjan hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
hát huzós a mágnesszelepek ára
nem akarok 120 ezer forintot költeni csak a csapokra esetleg valakinek valamien ötlet?
(#) Feri válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Mi HUNTER-t használunk ez egy megbízható márka egy szelep kb 8-10e Ft.
(#) tgpetrjan hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
meg nem találtam sehol mágnesszelepet
(#) tgpetrjan hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
hogy van malmasz a te rendszeredben egyik szivatty fölszívja a másik meg megnöveli a nyomást
ja és neked mennyibe került kompletten kb
a 6.ik képen a szórófejvan ha jól látom afölöttt elmegy a fűnyíró?
és találtam egy működö orosz szivattyut gondolom mindenki ismeri remélem föl tudom valahogy használni

(#) Moderátor hozzászólása tgpetrjan hozzászólására (») Ápr 14, 2007
 
kedves tgpetrjan!


Idézet:
„hogy van mamlasz a te rendszeredben egyik szivatty fölszívja”

nem mamlasz, hanem malmasz

javítva,de valahogyan, ezt a nikcet mindig elírják :no:
(#) gubi hozzászólása Ápr 14, 2007 /
 
Szerintem mágnesszelepet legalább próbálj meg szerezni
vagy venni a megbizhatóság miatt is.
Amiből szerintem is Huntert ! (kicsit rossz a kép telefonnal készült)
Mai szőgelésem.
(#) malmasz válasza tgpetrjan hozzászólására (») Ápr 14, 2007 /
 
Igen az első szivattyú mélyebről tudja emelni a vizet a második pedig nagyobb nyomást tud előálitani,és így több a vízhozam.Én kb 600nm területet öntözök 200m 3/4 es kpe cső van lefektetve a víztartály egy lejárt nyomásprobályú auto gáztartály és igy az anyagköltsége kb 130 ezer volt.A fűnyiró kb 3 centiméterrel fölötte vág.
(#) tgpetrjan hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
bocs malmasz
kössz az információkat
(#) Feri válasza tgpetrjan hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
Most van egy kicsit több időm próblák segíteni.
Első szempont: Mekkora a kert és annak mennyi a vízigénye erre találsz az interneten is számítási segédleteket.
Második: Kútból, vagy hálózatí vízről akarsz öntözni.
Ha kútról akkor kell egy vagy két szivattyú ugyan is ha a kút 8m-nél mélyebb akkor az önfelszívó szivattyú nem képes a vizet felemelni. ilyenkor azt lehet tenni a kútba letenni egy kis csőszivattyút amivel egy megfelelő méretű tartályt töltesz 2-3m3 talán megfelel. Ebből a tartályból egy sima önfelszívó szivattyúval már tudsz öntözni. A szivattyúnál fontos adat, hogy tudjon 7bar nyomást és 3-4m3/órát. Semmi kép ne használj a METRO-ban PRAKTIKER-ben vásárolható komplett házi vízművet. Ezek nem ilyen igénybevételre készültek.
Harmadik: A gerinc csövevés 1" 10bar KPE csővel
Negyedik: Ha megteheted vegyél gyári vezérlő automatikát, mert azzal sok vizet tudsz megspórolni.

Ha még van konkrét kérdés szívesen válaszolok.
Sok sikert.
(#) tgpetrjan hozzászólása Ápr 16, 2007 /
 
akkor elösször az orosz szivattyúval fölszívjan a vizet a földből bele egy tartályba(hány köbméteresbe?) aztán a tartály ból a nagyobb szivattyú a csövekbe továbbítsa
(#) waterbear hozzászólása Máj 24, 2007 /
 
Sziasztok!

Nálam is tervben van az öntöző rendszer építése, de nem akarok horribilis pénzeket költeni rá!
A Hunter biztosan jó, de nálam az ára az "elhaló sikoly" kategóriába tartozik...
Mi a fene kerülhet benne 8-10000Ft-ba? Nem lehet ezeket helyettesíteni mondjuk mosógép szeleppel?Mondjuk ezekkel(szelep a kereső szó)
Itt kb 800-1000Ft-ba kerül egy darab.
Nálam a kút és a szivattyú már megvan, több körben gondolkodom én is, pl éjszaka bekapcsol és szépen, körönként egy-két óra alatt végigöntözi a birtokot
Nyáron nagyon jó lenne, hűsíti a levegőt is. Szívesen fogadnék valami vezérlésről rajzot, ha van valakinek.

(#) waterbear válasza malmasz hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Szia malmasz!

Le tudnád nekem méretezni az öntöző fejeket? Van egy E2N-es esztergám, csak megcsinálnám én is...
Köszi előre is!
(#) Moderátor hozzászólása Feri hozzászólására (») Máj 24, 2007
 
Alap esetben nem szoktunk szólni helyesírási hibák miatt, ha csak emiatt nem értelmezhetetlen a szöveg. A szóró-, öntöző-, locsoló-, és mindenféle fej pontos jével íródik. Köszönöm!
Szakmailag korrekt a postod, erről szó sincs. Csak ha lehet, ügyeljünk egy kicsit a külalakra is.
(#) tgpetrjan hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
meghajlok ötletességed előtt
ha működik 50000 körüli összeget takarítanék meg
(#) waterbear hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
Örülnék ha működne..., a sarkalatos pont szerintem a kifolyási átmérő, mert ahogy látom a bemenete 3/4-es. Meg kellene nézni egy háztartási gép alkatrész boltban, milyenek vannak.
Legfeljebb több kisebb kör is mehet egyszerre.
Strapabírásról meg annyit, hogy a mi Whirlpool mosógépünk a három lurkó mellett 8 éve megy de a mágnesszelep még az eredeti benne és kifogástalanul műxik, Calgon meg vízkő ide vagy oda. .
(#) waterbear hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
... de ahogy elnézem gubi képeit a "szögeléséről" ott sem nagy az átmérő, szerintem az is olyan 12-15 mm körüli belső átmérőt takarhat. Pedig az gyári. A MSZ szerint a mosógép mágneszelepeknek is kell bírniuk a szabványos víznyomást, ami elvileg 6 bar is lehet, így azt gondolom járható ez az út.
(#) Feri hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
Az öntözőberendezésekhez használatos mágnesszelepek mind nagy átmérőben nyitnak, azért hogy minél több vizet képes legyen átereszteni. a fenti képen valamilyen háztartási eszközhöz gyártott szelep van ezek nem alkalmasak erre a feladatra. Vegyél inkább gyárit.
(#) waterbear hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
Kedves Feri, lehet hogy igazad van, de ha megnézed gubi képeit, az gyári rendszer (12 hozzászólással feljebb) és nem vagyok meggyőződve arról, hogy a 1/4-nél sokkal nagyobb átmérőt takarna belsőleg...ha a szabványos 0,75-ös vezeték átmérőjét veszem alapul.. viszonyításként. Ha így van, akkor a szelepek nyitó átmérője nem igen haladja meg a mosógép mágnesszepének nyitó átmérőjét. Így viszont lehet akármekkora a gyári szelep nyitó átmérője, ha a kivezetés kicsi szintén... de ezt is meg lehet oldani, kettőt párhuzamosan kötök, és még így is töredéke a gyári árának, viszont az áteresztő képessége megnőtt, épp a duplájára.
A másik elgondolkodtató dolog, az az ár, ezért viszont szoktak kompromisszumot kötni, hiszen a gyári szelephez képest közel a tizede az ára, és he ebből is össze lehet rakni, nyilván nem egy gyári teljesítményű rendszert de még az is lehet, hogy több körre osztva a vízhozamot, mégis kielégítően műxik.
Szóval én azt mondom, a Lada is autó, azzal is el lehet jutni bárhová, de kétségtelen, hogy nincs benne légkondi, és nem metálfényezésű, viszont ez is gurul...
Na meg hát egy gyári rendszer összeszerelésében nem nagyon van kihívás, és valljuk be őszintén, sikerélmény se nagyon.
A hobbysták egyik nagy mozgatórugója és jellemzője a bevettől való eltérés, a felfedezés, a "saját gyártmány" elkészítése és persze a rendelkezésre álló pénz.
Így ha ezt esetleg sértőnek találod, máris elnézést kérek érte, mert nem annak szántam, csak azt gondolom, nem mindig és mindenben a gyári cucc a legjobb.

Nem biztos, hogy egy "házi" öntözőrendszernél kell tartani az 1"-os átmérőt, és a 6-8 bar-os nyomást, mi van akkor ha kevesebbel üzemel? Legfeljebb az adott terület locsolása tovább tart... de kit zavar ez, mikor dögmeleg estében a teraszon ülve egy hideg sörrel a kezében nézi az ember a művét, amint helyette locsol....
Nem tartom szükségesnek a tároló tartályt sem, mivel elég költséges és helyigényes a kiképzése, de nálam a szivattyú a fúrott kútról simán tudja a 3 3,5m3/h-t. Abban igazad van, ha a kútról, vezetékről nincs ekkora vízhozam, szükséges valami tartály, vagy az adott vízhozamra kell méretezni a rendszert.
Ráadásul így megspórolok egy + szivattyút is... Az elképzelésem az, hogy az automatika éjjel bekapcsolja a szivattyút, a mágneszelepek meg szépen, öt-tíz percenként rákapcsolják a következő kört, köröket.
(#) Feri válasza waterbear hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Szerintem a képen látható szeleptömb legalább 3/4-es a fénykép ilyen esetben csalóka lehet.
Elnézést kérek én nem akartam a hobbysta kivitelezést lekicsinyelni én is gyakran fordulok hasonló megoldásokhoz, csak segíteni szerettem volna. Mert ha megveszel egy pár mosógép szelepet és abból rakod össze és nem hozza a várt eredményt akkor kidobtad a pézt. Lehet hogy egy fejet el tud látni vizzel de akkor minden fejhez külön szelep és külön csővezeték kell. normál esetben 4-6 fely is elmegy egy szelepről.
Következő: »»   1 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem