Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Komplett öntöző rendszer
Lapozás: OK   4 / 6
(#) djadji válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Koszi szepen, ertem amit mondasz. A mosogepszelepet ugy gondoltam ujat veszek kinabol. Ott lattam 12v-osat is, azt gondoltam venni. Vagy 24v.
Fel colos ez igaz, de azt terveztem hogy colos kpe cso lesz, abbol vezetem ki a fel colos lpe-t. Szorofej csatlakozoja is feles. Visszafogja, de lesz belole 4 vagy 5 fel colos kivezeto a szorofejhez. Jo az benne hogy az elso leagazas kevesebb vizet vesz fel, tobb marad a hatrebb levo fejeknek. Legalabbis ez az elkepzeles.
(#) nedudgi válasza djadji hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Biztos, ami biztos, megrendeléss előtt gondolkozz el a fél colos szelepek alternatív felhasználásán. Nem vészmadárkodni akarok, mindössze szeretnék spórolni a pénzeddel. Az is megoldá lehet, hogy mágnesszelep helyett LPE csappal modellezed az elképzelést. Az LPE 20mm, de minimum 16 legyen.
A szivattyút ha tudod, ne bízd elektronikára, az Easysmall vezérlő 15 rugó alatt már kapható.
(#) djadji válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Szia. Igazad van. Egy fel colos szelep lefogja. Korabbi otletem volt az amiben eleg lett volna. Na de egy colos szelep 8-10000 ft. Az nagyon sok. Nincs valami alternativa erre ami olcsobb? Mosogep szelepet is lattam 3000ert colosba.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2016
(#) proba válasza djadji hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Egyik ismerősöm használta, egy mechanikus szerkezet, ami mindig egyet fordul, mikor megszűnik a bejövő nyomás. Így a szivattyú ki/be kapcsolgatásával hat kimenetet tudott kezelni.( áramszünet ne legyen közbe.) valami ilyesmi csak olcsóbb volt.
(#) nedudgi válasza djadji hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Van olcsóbb 1" szelep.. Ezt nem ismerem, csak találtam.
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 28, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy komplett fóliaház vezérlését (kb 0,4hektár) fogom elküldeni hamarosan.
Amit a mi rendszerünk használ:
24 voltos mágnesszelepek egy szivettyú és egy nyomáskapcsoló.
Amint kinyitja valaki a kerticsapot, vagy az automata kinyit egy szelepet, leesik a nyomás és bekapcsol a szivattyú.Gond csak akkor van ha éjszaka eldurran egy cső és a 2kW-os szivattyú megtölti az üvegházat vízzel(ilyen is volt már).Ezért célszerű egy időzítő beszerelése, ami éjszakára lekapcsolja a szivattyút, illetve a nyomás alatt lévő részek hibalehetőségeinek csökkentése.

Amit ismét a kertben járok, töltök fel fotókat is.
Persze csak ha valakit érdekel...
(#) djadji válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Engem érdekel! Jöhetnek képek!
(közben folyamatosan próbálkozom a legjobb megoldással, de egyenlőre még nincs meg)
Kezdésnek lehet hogy egy SMS vezérelt On/Off kapcsolót rakok a szivattyúra, és valami léptetőszelepet.
(#) djadji válasza djadji hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Nekem megvan a vezérlésem alapja. Még a PIC-kes megoldásnál járok, és egyenlőre egy körre szeretném megcsinálni. Jelenleg így működik:
Öntöző vezérlés PIC-kel
(#) kaqkk válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Ne nyomáskapcsolóval kapcsoltasd a szivattyút hanem egy relével amit a szelepek logikája kapcsol amikor valamelyik szelep aktív ..
(#) kaqkk válasza djadji hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Ha már piccel indultál ,elég a programba egy menürendszer és 5-6 kimenet amik a szelepeket és a szivattyút kapcsolják .
(#) djadji válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Nagyjából így is megy. A gondom most az hogy hogyan csináljak egy pontos órát, mert a mostani igencsak pontatlan. Egy éjszaka alatt késik 5 percet. 886-os PICket használok, és 20 Mhz-es kristályt. Azt tudom hogy ha pontos órát akarok megszakításokkal csinálni, akkor a 32kHz-es kristály kellene, de sajnos azzal nem tudom beüzemelni a PIC-ket (nem tudom miért).
Még küzdök.
(#) proba válasza djadji hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Ha viszonylag pontosat akarsz , akkor valamelyik timmert ( lehetőleg 16 biteset) be kell áldoznod. Amire vigyázni kell, nem szabad módosítani soha, mindig körbe körbe kell járnia.Programból ezt számolni, a darab ciklusokat meg összevárni, egy egész ciklussá. Ha ezt betartod , a napi 1-2 mp eltérést lehet tartani (szerintem). Régebben abba a hibába estem, a timmer értékét néha módosítottam, de mire a módosítás megtörténik, az már rég nem ott tartott. ( már a megszakítás időpontja is 4-8 órajelet elmászkál.) Az órakvarc csak hőmérséklet és hosszútávú stabilitásban jobb.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2016
(#) djadji hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Rájöttem már én is hogy ez a megoldás. De sajnos a timer beállítása kicsit bajos, nem egészen sikerül.

De nem akarom elvinni a témát, átmegyek a PIC kezdőnek fórumba, hátha valaki tud segíteni.
(#) djadji hozzászólása Aug 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Már működik a PIC vezérlés 1 körre (magyarul be és kikapcsolja a szivattyút). Most jönnek a mágnesszelepek. Nagyon köszi a korábbi K-RAIN szelep linket, tetszik, a K-RAIN elég ismert márka.
Ahogy nézegettem a szelepet, az derült ki róla, hogy ez 24VAC-os, vagy váltóáram kell neki. No ez annyira meglepett, hogy nem is tudok mit kezdeni vele. Keresgéltem 220-24V AC-AC átalakítót, de alig-alig találtam. Valami nekem nem stimmel. A net tele van ilyen és ehhez hasonló váltóáramos 24V-os szelepekkel, de a táplálására nem találok semmit, vagy alig valamit.
Tudom egy trafó jó lenne, de azok elég drágák, én magam megtekerni sajnos pedig nem tudom.
Tudnátok valamit ajánlani a 24VAC táplálásra, ami árban és megvalósításban is elfogadható?
(#) proli007 válasza djadji hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Hello! " Keresgéltem 220-24V AC-AC átalakítót, de alig-alig találtam."
Úgy hívják transzformátor.. De mi a fenének más, mikor életvédelmi szempontból is ez a legmegfelelőbb. Valamint a 230V/24V-os trafó szinte szabvány, és szerintem ha keresel pld. a vakerán biztos találsz olcsót, és tekerni sem kell..
(#) zolika60 válasza djadji hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Például itt is van.
(#) djadji válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
A vatera nem is jutott eszembe, hogy ezen az oldalon is van ilyesmi, az meg pláne nem.
Köszönöm szépen!
(#) proli007 válasza djadji hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Az osztott csévetestű biztonsági trafóval jársz a legjobban, mint ami az apróban is van és a a vakerán is. A teljesítményt pedig az igény szerint választod meg, de ne legyen tízszerese a kívántnak, mert akkor terhelés nélkül sokat fog fogyasztani.
(#) djadji válasza proli007 hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Köszönöm a tippeket. Egy kis elméleti segítségre szorulok.
Ha egy trafó 220/24V-os és 12VA-s, akkor az azt jelenti, hogy a primer oldalon 0,054A-t vesz fel (mert 0,054*220=12), a szekunder oldalon pedig 0,5A-t ad le. Jól tudom?
Akkor ennek a szelepnek a működtetéséhez nekem (kis ráhagyással) 0,5A kell (ha egyszerre csak egyet kapcsolok be), azaz a fent említett 12VA-s trafó pont elég.
Jól gondolom?
(Vagy akár ez is elegendő)
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2016
(#) proli007 válasza djadji hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Igen, mind kettő megfelelő lesz, mert a szelepnél 0,4A van írva. Amúgy ha a szekunderen 12VA-t veszel ki, akkor a primer kicsivel többet eszik, mert ugye hatásfok is van..
(#) djadji válasza proli007 hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
KÖszi szépen!
(#) Lina1591 hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
sSziasztok!
vVan egy Irritrol systems Jumior max vezérlőm, és nem tudom beállítani. Eebben szeretnék segítséget kérni. Eesetleg valami videó link, bármilyen segiítség.?
vVálaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) nedudgi válasza Lina1591 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
A használati utasítás megvan még? Mi a gond?
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2018
(#) Lina1591 hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Szia! a gond hogy nemrég helyeztem újra üzembe és nem volt benne elem emiat elfelejtet mindet és
a gond hogy beálitótam hogy 20 percet minden zónára és ha végigment kezdi előről és 40 percig megy napi kétszer szeretnék öntözni. És nincs meg de talátam egyet de azon se tudtam eligazodni.
(#) Lina1591 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Szia! a gond hogy nemrég helyeztem újra üzembe és nem volt benne elem emiat elfelejtet mindet és
a gond hogy beálitótam hogy 20 percet minden zónára és ha végigment kezdi előről és 40 percig megy napi kétszer szeretnék öntözni. És nincs meg de talátam egyet de azon se tudtam eligazodni.
(#) nedudgi válasza Lina1591 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Az én linkemen a hetedik oldal.
(#) Lina1591 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
start times? egy telefonszámot nem tudsz adni?
(#) nedudgi válasza Lina1591 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
A Start Times jelentése: indítási idők.
A napi kétszeri öntözés arra jó, hogy a talaj legfelső rétegét nedvesen tartsd, tehát a gyökerek vízszintesen fognak terjedni, egymást zavarják. Inkább ritkábban, de intenzívebben locsolj, akkor a víz mélyebbre szivárog.
Ha a két locsolást egyforma idejűre akarod beállítani, akkor csak egy locsolási időtartamot állíts be, csak az egyik programra (a), és két indítási időpontot.
(#) Lina1591 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
ha adok egy telefonszámot megcsörgetsz és viszahival az neked nem lenne jó mert több kérdésem is lenne?
(#) nedudgi válasza Lina1591 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Nem lehet, mindenki alszik. Kérdezz, bár nem nagyon ismerem az Irritrolokat.
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem