Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VGA monitor csatlakozó bekötése
Lapozás: OK   1 / 6
(#) DJ_Tacee hozzászólása Ápr 29, 2007 /
 
Üdv!

Került hozzám egy 15"-os monitor, anno láttam menni is, szép képe volt. Megkaptam ingyen, mert egy hozzá nem értő emberke használhatatlanná tette. Nem nagy a gond, megkérdeztem: megtörött a dugó tövénél a kábel, csávó "megjavította" - elrontotta a bekötést. Vettem szép új dugót, és csávókám próbálkozása alapján beforrasztgattam. MEgy is, szinkron minden ok, de a színek pff... Mintha meg lenne cserélve vagy nemtom. Van valakinek VGA dugóhoz bekötési vázlata? A három színt színezett kábel viszi, az alapján ellenőrizhetném. A többi vékony madzag sztem a helyén van, mert a kép stabil, nem vibrál stb. Csak a színek...

Köszönöm előre is!
(#) Norberto válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
Keress rá a Google-ban, hogy:

Hardware Book
(#) Sonix válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 29, 2007 / 4
 
Erre gondolsz???
(#) DJ_Tacee hozzászólása Ápr 29, 2007 /
 
Igen erre, és köszönöm!
Kerestem gugliban de nem tudtam milyen kulcsszavakkal lenne optimális, szal nem találtam. Lényeg a lényeg már így első ránézésre el vannak kötve a színek, remélem jó lesz a kicsike!
(#) Sonix válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
Szívesen!
(#) X Sügi X hozzászólása Ápr 29, 2007 /
 
Ilyen problémám nekem is van! De én nem tudom melyik a szinkron szál, meg stb. A Monitor felől (elég régi moncsi) jövő kábelből a köv. színek jönnek ki:

a három szín+árnyékolás,

ezen felül árnyékolásmentes vezetékek a következő színekkel:

sárga,
fehér,
barna,
fekete.

Na a három színkábelt, plusz az árnyékolásait tudom hova kell kötni, a Sonix által belinkelt pdf-ből , de a többit nem. Valaki esetleg nem tudja?
(#) DJ_Tacee válasza X Sügi X hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
Fúúú sajnos ebben én nemtok segíteni. Nagynehezen beforrasztgattam enyimet, és JÓ LETT!!! Köszönöm még egyszer! A többi vékony kábelt ezek szerint nem k**ta el a srác, bár volt asszem a Sync GND ami üresen maradt Ez van, de megy, ahogy a csatolt képen is látszik.
(#) huhuu hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
Sziasztok!

Ide irok, nem nyitok uj topikot a gondomnak, mert szerintem itt is jo...

Van egy p3-as amit az oldalara fektettem, hogy az eppen frissen szerzett memoriat beletegyem. Sajna nem vettem eszre es a moniotor csatli ala ment valami, az meg sajna be volt dugva igy eleg jol megnyomta a csatit es most nincs kep(ugy ertem a gep az asztalon fekudt volna,de sajna a csatlakozo tartotta a sulyat...)
. A monitornak sajat vga kabele van, bedugtam egy masik gepbe es azzal tökeletesen megy, tehat az alaplapbol gondolom kicsit kiszakadt. Az alaplapon a csati forrasztasai, azon az oldalan ahol hozzaferek csak a gnd-k vannak bekötve. Azert pakalval atmelegitettem öket, hogy megolvadjon az on, de ez sajna nem segitett. Valakinek nincs valami ötlete mit tegyek?? Esetleg az segitene, ha kiforrasztanam es ujra beforrasztom, vagy egy rovid kabellel forrasztom be a csatit???

Köszöszönöm!!
(#) _JANI_ válasza huhuu hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Tisztelt huhuu !

Hát ez tényleg gond ! Az elmondásodból arra következtetek (nagyon nehéz volt ), h. alaplapra integrált a vezérlő. Ha az alaplapot nem sajnálod és biztonságosan kitudod forrasztani a kimozdult VGA csatit, akkor próbáld meg. DE! Talán, ha 10% esélyed van rá, h. a "műtét" sikerrel fog járni. Ezt tetudod. VISZONT Ha az integrált VGA vezérlőt letiltod a BIOS-ban, és egy másik vevérlőt teszel az alaplap megfelelő slotjába, talán "110%", h. a rendszer ismét a régi fényében fog tündökölni. Tehát, érdemesebb egy új VGA vezérlőbe belefektetni, mintsem egy bizonytalan "műtét" sikerében bízni. ( Legrosszab esetben a teljes rendszer is rámehet. DE ennek a kockázatát neked kell felvállalni! :felkialtas: )

SOK SIKERT!
(#) huhuu válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Köszi a segíttséget!!!

Na kikaptam a vga csatit. Megvan, hogy hogyan lehet könnyen! pákával nagyon nehéz, ezért hagytam is. Fogtam egy olyan gázzal tölthető kis "lángszórót", nem tudom mi a neve... és azzal a forrasztásokat melegítettem közben huztam és egyszercsak kijött...

Megnéztem a vezető sávokat, sajna egyik sem szakadt. Mindegyik vezet a kondiig, a kondik nincsenek kettétörve és már azoknak a forrasztását is átmelegítettem.
Valószínű, hogy máshol van a gond, de akkor az is lehet, hogy több áramkör is elszált.
Lehet, hogy szerzek valami p4-et helyette....
(#) djneo hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
Hali!!
Nekem az lenne a kérdésem hogy a monitort rá lehet kötni valahogy egy olyan DVD lejátszóra amin van 3szinü kimenet???


(#) Termi válasza djneo hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Esetleg ilyennel.

De keressőbe beírod: RGB to VGA, és hoz egy csomót.
(#) Ricsa hozzászólása Máj 8, 2007 /
 
Sziasztok!
Nem akartam új topicot nyitni, ezért ideírok. Na az kéne, hogy ugye van a VGA ami a szám.géből kijön. Na zt kéne composite jellé alakítani. Remélem van valami egyszerű és rendesen működő kapcsirajz. Valami olyan is jöhet, ami külső tápegységes, az nem gond, csak annyi, hgy mindenféleképpen VGA ból composite jel legyen. Köszönöm a válaszatitokat.
(#) alex01 hozzászólása Szept 11, 2007 /
 
Sziasztok!Nem tudjátok,hogy ezt a fajta lcd-t:Bővebben: Link rá lehet valahogy kötni VGA kimenetre?
(#) AkelA - Feró hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy sima videó jelet hogy tudnék monitorra rákötni? Mert állítólag rálehet(az RCA videójelet)... Előre is köszi
(#) Sonix válasza AkelA - Feró hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
(#) AkelA - Feró válasza Sonix hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Hát igazán köszönöm, de én valami itthoni "maszek" megoldásra gondoltam. És nem S-Video-val...
De azért köszi
(#) Sonix válasza AkelA - Feró hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Ja, amúgy itt a HE-n is van egy ilyen topic: Bővebben: Link
(#) AkelA - Feró válasza Sonix hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
OHHH! KÖszi!!
(#) gtk hozzászólása Nov 21, 2007 /
 
Sziasztok !

Erdekelne VGA -nal az RGB min/max feszultseg szintjei.
Vagy egy link is jol jonne ahol errol olvasni lehet.
Koszi.
(#) kobold válasza gtk hozzászólására (») Nov 21, 2007 / 1
 
Szia!

Az RGB jelek 0 ... 0,7 V köztiek. Csatolok egy doksit, egy elég egyedi meghajtóról szól, rögtön az első oldalán megtalálsz mindent.
(#) gtk válasza kobold hozzászólására (») Nov 21, 2007 / 1
 
Szia !

Koszonom !

Nagyon erdekes ahogy az a) megoldasban a dioda nyitofeszultseget hasznalja 0.7V eloallitasara..

Az ellenallasos osztonal meg nem derult ki hogy TTL 5V bol dolgozik-e.

Azert fontos mert at kell szamoljam 3.3V -ra.
(#) kobold válasza gtk hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
5 V-nál 950 mV, 3.3 V-nál 627 mV a kimenet, ha mindkét szint magas. Szerintem 3.3-ra tökéletes, találtam még egy kis segítséget:

link
(#) gtk válasza kobold hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Koszonom, nagyon jo !

Az elobbihez annyit szolnek meg hozza, hogy egyelore csak egy bit lesz az RGB mindegyiken..holnap utanna szamolok az osztonak..

(Nemigazan ide vag, de az elobbiek tukreben erdekelne a PAL video kimenet megoldasa is.)
(#) dpeti válasza Sonix hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
nincs valami, amivel fordítva is lehetne?

FPGA-s cuccommal nem tudom kipróbálni a VGA-s dolgaimat, csak otthon, mert itt nincsen monitor, csak TV, és szükségem lenne egy megbízható átalakítóra, ami VGA -> S-Video vagy SCART vagy kompozit video csatira tudná tuvábbküldeni a cuccost.
Elsősorban olyan emberek hozzászólását várom, akik csináltak már ilyet és van biztosan működő megoldásuk.
Köszi!
(#) kobold válasza gtk hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Akkor pár, nem igazán ide vágó link jön :yes: :

egyik
másik
harmadik, az utolsó oldal szerint 1 V peak-to-peak
(#) gtk válasza kobold hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Koszi

Latom D/A atalakitot hasznal.. A syncron resze jol el van bonyolitva..de majd kihamozom. A lenyeg megvan !
(#) gtk hozzászólása Nov 23, 2007 /
 
Sziasztok !

Ma egy adatlapban azt olvastam hogy a VGA monitor rendelkezik beepitett 75 ohmos ellenallassal fold fele az RGB mindegyiken. Igaz ez?

Koszi.
(#) szabi83 válasza gtk hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
mérd meg és kiderül
(#) kobold válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Én megmértem, HP gyártmány, rendelkezik
Következő: »»   1 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem