Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortáp javítás
 
Témaindító: very, idő: Ápr 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 37
(#) very hozzászólása Ápr 30, 2007 /
 
Helló!
hozzájutottam egy régebbi magyar gyártmányú labortápegységhez.
sztem tökéletesen ki tudna szolgálni.. csak annyi a baj vele hogy az árma felvételt mutató kis műszer tönkrement.. meg probáltam szétszedni és megjavítani de lehetetlen.. a mutatót tartó kis tengely eltört..
mindenhol probáltam már hozzá szerezni egy ugyan oylan kis deprez műszert de nem lehet kapni sehol..talán bontásból..
ekkor jöt az ötlet hogy akkor teszek bele egy kis LCD-t amit egy lestrapált multi méterből lehetne kiszedni..
és itt el is akadtam.. teszek fel képeket.. további érdekesség hogy akárhogy nézem nem találok sönt ellenállást a műszer környékén.. tehát ha valaki tudna segíten hogy hoygan tudnám"digitálisabbá" tenni a tápegységem..kérem irjon...
jah és igen tudom.. hogy a digitális kijelző nem olyan jó mint az analóg...műszer.. de sajnos más nem jut eszembe.. hacsak nem... van még párdrab régi orosz deprez műszerem de nem tudom hogy hogyan tudnám összehozni.. hiszen azt át kellene skálázni.. és meg kéne valahogyan tudni a belső ellenállást.. hogy .....
na mind1.. sokat bezsélek a léyneg hogy szeretném ha valami jeleznél, hogy a tápra kötött valami éppen mennyi áramot vesz fel..
előre is kössz
(#) tungsram hozzászólása Ápr 30, 2007 /
 
Emlészem erre a tápra mert az első cégemnél volt ilyen. A müszert sajnos nagy valószínűséggel nem fogod tudni kicserélni mert ezekből nem igazán van sok.Jobban jársz ha veszel egy digitális panelműszert és hozzá egy shunt-öt, és ezt épited be.
(#) sirály12 válasza very hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
Szerintem egy ICL7107-essel kellene helyettesítened.

multi1.gif
    
(#) very válasza sirály12 hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
nem rossz megoldás.. de még várom az 5leteket
(#) Fery válasza very hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
A konthánál az üllői úton lehet kapni 1000Ft körül kalibrált müszereket igaz a méret nem ugyanaz de egy "öcsi" lemezzel ki lehet egésziteni. Azokba már a sönt is benne van, Ha jól tudom 1, 3, 5, 15, amperes kalibrálással van.
Ja és ez analóg müszer ami sokszor jobb árammérésre mert mire a digit beáll ha baj van addigra füstöl a cucc.
Ennél meg látom, hogy kivágódik a mutató már verem le az áramot.
(#) Prinner válasza Fery hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
Ha a digit műszernél problémát okoz a ritka kijelzőfrissítés/mintavételezés, és a pontosság sem az elsődleges szempont, akkor egy 12-16-os LED sor is alkalmas lenne akár a kijelzésre. Persze így az árammérés csak tájékoztató jellegű lenne, viszont a kijelzésed tényleg Real-time!
Amennyiben a söntöt a pozitív ágba helyezed el, akkor szükséged lesz egy felsőoldali áramtükörre.
(#) Fery válasza Prinner hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
Ez igaz de a ledsornál még mindig pondosabb az analóg müszer. Ha csinálsz egy ledsort ugyanott vagy árban mint egy 1000Ft-os müszer
(#) very válasza Fery hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
köszönöm az eddigi hozzászólásokat javaslatokat
ha pesten járok be fogok nézni kösszi..
nos nem fértem a bőröm be és..kicsit kísérleteztem ugye irtam hogy van itt nekem valami orosz kis műszerem igaz KV-ot mér meg kicsit más az osztás.. de mondom próba szerencse!! valahogyan csoda történt.. jah és közben megtaláltam a sönt-öt is a régi műszer műanyag hátoldalán.. és a söntel együtt rákötötttem..az orosz "csodát"... a tápfesz 10 V-ra 10 Ohm-os elenállás (7W-os )a kivezetésre multiméter vele sorba .. és nézzük mitörténik.. nos a multiméter szépen mutatta az 1 Ampert kis műszer pont a skála feléig tért ki.. tehát ott az 1 amper.. most már csak át kell skáláznom.. és sztem működőképes lesz a dolog persze nem érfel egy rendesen kalibrált műszerel.. de.. azért még is lehet látni hogy kb mekkora áramot vesz fel.. az a cucc amit épp rákötöttem
(#) Fery válasza very hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
Nagyon szeretem ha valaki "nem fér a börébe" ugyanis megvenni könnyü de a sikerélményt és a tapasztalatot az hozza magával ha saját kútfőböl megcsinálod, Ja és a "valahogy megoldani abból ami van"igen fejleszti az ember kreativitását. Gratulálok.
(#) very válasza Fery hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
köszi szépen!
(#) zoly15 válasza very hozzászólására (») Máj 1, 2007 /
 
szia!
apám is így csinált a tápjába A-mérőt
csak + tekerte a shönt-öt és mát kész is
nagyon pontos

üdv!
(#) misteer hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
Sziasztok! Az alábbi problémával fordulnék hozzátok, hátha tud valaki segíteni!?
Van egy KERT mod.KAT 4 VD típusú stabil labortápom, 1-30 V szabályoztható. Sajnos kiment benne egy lm723cn Ic , ami nem is lenne nagy baj, mert kis kutakodás útján beszerezhető. Viszont magával vitt egy ellenállást, ami úgymond szénné égett, így sajnos nem tudom az értékét. Ötleteket várnék honnan tudám kitalálni, hogy mennyi volt az értéke, illetve, ha van valakinek hasonló tápja, megtenné- e nekem hogy megnézi milyen ellenállás van benne???

Előre is köszönöm a segítséget
Misteer
(#) Medve válasza misteer hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Mely lábára (lábaira) csatlakozott az IC-nek?
(#) zoly15 válasza misteer hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
szia!
Idézet:
„vitt egy ellenállást, ami úgymond szénné égett,”

nem próbálatd meg azt hogy megnézed hogy hol égett el é a multival mégméred a 2 "félellenálást" összeadod és kb-ra megkapd az értékét
(#) ferci válasza misteer hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Valszín a 2.-3. lábak között lehetett, áramérzékelő ellenállat, ohm nagyságrendben...
Itt a datasheetje az IC-nek, ebben találsz sok applikációt, talán segít valamelyik.

uA723.pdf
    
(#) Sebi válasza misteer hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Ha annyira elégett, akkor valszeg az áramlimit ellenállás lehetett, ami a 2-es és 3-as láb közé lehetett kötve (azonban ha szabályozható a kimenő áram, akkor ott lehet még egy poti, meg pár más alkatrész is). 1A-es kimenőáramhoz 0,7 ohm tartozik (ha a saját áramérzékelő tranzisztort használták), 2A-hez értelemszerűen a fele kell.
(#) misteer válasza Medve hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
hát sajna az ellenállás már nincs meg, és nem jutott eszembe hogy megmérjem
de küldök egy lebutított rajzot amiről látjátok hogy hová van kötve.
kösz a segítséget

DSCN3198.JPG
    
(#) misteer válasza misteer hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
JA és mégvalami: a képen a 4k7 potival vezérlem a feszültséget
(#) Medve válasza misteer hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Jó az irány, ezt próbáld még részletezni, jobb híján. A másik potival ezek szerint az áramot állítod? Ha ezzel sorban van az elégett ellenállás, s ha ez egy több wattos volt, akkor az egy max 1 Ohm körüli lehetett. De ezt még finomíthatnánk!
(#) Sebi válasza misteer hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Nézz bele a ferci által mellékelt adatlapba: ahogy rajzoltad, úgy semmiképp nem lehet!
A referencia láb negatívra kötve és a plusz bemenet szintén? Mondjuk ezt rögtön látni, h a ref láról jövő ellenállás nem a negatívra megy, hanem a plusz bemenetre és arról megy a másik ellenállás a mínuszra. Ez egy osztó kell hogy legyen. A 13-as lábon egy kompenzáló kondi van (220...820pF), oda más nem szokott menni, néha ezen a lábon tiltják a kimenetet testre húzással, de a poti biztosan nem oda van kötve!
(#) misteer válasza Medve hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
a másik poti az csak egy kalibráló(100 019M)
sebinek válaszként, sajnos tényleg a negatívra van kötve a ref láb, viszont nem a pozitív bemenetre megy, hanem a 13-as fc bemenetre
(#) misteer válasza misteer hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
ja és mégvalami! az ellenállás ami kiégett kb 0.5 W os, tehát elvileg nem folyik olyan nagy áram rajta.
(#) misteer válasza misteer hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
bocs elnéztem a 13 as nincs összekötve a 4 essel
sorry
(#) ferci válasza misteer hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Rajzold le újra az egészet, de úgy, hogy valamelyik applikációra hasonlítson az elrendezés....
Legyen rajta a többi cucc is, ne csak a csupasz IC...
Gépen is lehet ám rajzolni...
(#) misteer válasza ferci hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Kösz mindent, végül megoldódott a problémám, felvettem a kapcsolatot az olasz gyártóval, és rávettem őket, hogy adják ki a kapcsrajzot. így már minden ok , végül egy 100 ohmos ellenállás kellett bele.
Még egy kérdés: tud valaki pesten olyan boltot, ahol lm723 as stabilizátor Ic-t tudok venni??
(#) Medve válasza misteer hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Ajándékba megkaphatnánk azt a kapcsolási rajzot? A labortáp topicban is jól jönne!

A 723-as eléggé elterjedt IC, szerintem bárhol kapsz.
(#) Dudus válasza misteer hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
HQ, Lomex
(#) misteer válasza Medve hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Itt a kapcs rajz!!
Használjátok egészséggel
(#) Medve válasza misteer hozzászólására (») Okt 13, 2007 / 4
 
Köszönjük!
(#) papi74 hozzászólása Nov 17, 2007 /
 
üdv mindenkinek van 1 fok TR-9251 TIPUSU LABORTÁPOM ehhez keresek kapcsolási rajzot ha valaki tud akkor kérem segitsen elég régi darab már
Következő: »»   1 / 37
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem