Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FIAT elektromos hiba

Témaindító: Peti.Janka, idő: Máj 11, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   56 / 56
(#) dayton65 hozzászólása Jan 6, 2018 /

Sziasztok.Kérem aki tud segitsen !! Fiat Brava 2001 1.6-os. Az ablaktörlőm nem müködik csak folyamatos,leggyorsabb állásban. Sem lassu foly.-sem szakaszos pozicióban. Ha felfelé állitom(itt csak addig müködik amig a kart nyomom)jó,csak ha elengedem abban a pozicióban áll meg.Tehát nem tér vissza végállásba. Előre is köszönöm !!!!
(#) bbb válasza dayton65 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /

Az ablaktörlő karja tud ilyet produkálni - csere a megoldás.
(#) merlin996 hozzászólása Pé, 22:56 /

Üdv!
Nem rég vettem egy 1997-es 1.4es Fiat Brava-t és a csomagtérben lévő lámpa nem égett. Vettem egy izzót és az sem volt jó. Multiméterrel lemértem, mely 1.7V-ot mutatott és gondolom ez igy nem okés

Valakinek ötlet hogy hol, milyen probléma állhat fenn?
(#) elektrorudi válasza merlin996 hozzászólására (») Szo, 7:53 /

Hi!
Kontakt hibára gondolnék. Egy 20 éves Fiatnál ez "természetes".
(#) merlin996 válasza elektrorudi hozzászólására (») Szo, 17:04 /

Hát sajnos már több helyen vettem észre ezt a "természetes" dolgot! Holnap van időm, utánajárok a dolognak
Köszi a választ!
(#) elektrorudi válasza merlin996 hozzászólására (») Szo, 19:43 /

Sajnos ennél többet nem lehet szerintem segíteni. Elindulsz a biztosítóknál, és végigköveted a kábel útját az aljzatig. Az még kérdés lehet, hogy az 1,7V-ot kivett izzóval mérted, vagy amikor benn volt?
A hozzászólás módosítva: Szo, 19:43
(#) merlin996 válasza elektrorudi hozzászólására (») Vas, 16:58 /

Ha benne van az izzó ha nincs, akkor is 1,7V :/
(#) elektrorudi válasza merlin996 hozzászólására (») Vas, 17:13 /

Akkor a kontakt hiba kizárva. Ha kontaktos lenne, akkor az izzó behelyezése után 0V-t kellene mérni, kivétele után pedig 1,7-12V között valamit. A kapcsolónál még megvan a feszültség?
(#) merlin996 válasza elektrorudi hozzászólására (») Hé, 13:19 /

Bocsi, elnéztem! Az izzó behelyezése után 0 Voltot mértem. Szétszedtem a kapcsoló részt és a foglalatok kis helyen megolvadtak, bár érintkeznek egymással. Lehet ez lesz a gond.
(#) elektrorudi válasza merlin996 hozzászólására (») Hé, 20:01 /

Valószínűleg lassacskán korrodált az érintkező felület, ami által megnőtt az átmeneti ellenállása, és elkezdett melegedni. Aztán a melegedés olyan mértékű lett, hogy a műanyag is megolvadt, az érintkező felület pedig majdnem szigetelőként viselkedik.
(#) merlin996 válasza elektrorudi hozzászólására (») 7:56 /

Akkor ez egy alapos tisztitás lesz úgy gondolom. Kerestem volna ilyen érintkezőt neten, mégis mennyibe kerül, sajnos kevesebb sikerrel.
Következő: »»   56 / 56
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu