Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó

Témaindító: mokus, idő: Jún 4, 2007
Lapozás: OK   114 / 114
(#) Ge Lee válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Máj 2, 2017 /

Annyiért nem nagyon van még semmilyen, mert a használhatók közül a legolcsóbb a Solomon de az is 16-17, a Fahrenheit 28012 meg már 20-21 körül van. Illetve lehet nézelődni a hirdetési oldalakon ahol van ilyen, és forrólevegős is van már meglepően olcsón, analógban és kijelzős is.
(#) ironmen válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Máj 2, 2017 /

Ha nem sürgős, tudsz rendelni egy T12-es vezérlőt, kapcsolós tápot hozzá. Pákaszárat, pákahegyet. Csak egy példa: Bővebben: Link

De még dobozolva is kapsz majdnem ennyiért. Bár ezt a típust nem régóta használom, de szvsz. hobbi célra nemigen kell ennél jobb.

Vagy építesz egy digitális állomást, és valamilyen páka hozzá. Számtalan cikk megjelent ezzel kapcsolatban itt a hobbielektronikán is.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2017
(#) Meggyötört Pingvin válasza ironmen hozzászólására (») Máj 2, 2017 /

Bővebben: Link

Erről a pákárol milyen tapasztalatok vannak?

Illetve ha T12 vezérlővel építem, milyen minőségi hegy van hozzá?
(#) ironmen válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Máj 2, 2017 /

A Fahrenheit-et nem ismerem.. de a T12-es vezérlő - ha jól sejtem - nem lesz jó hozzá. Bár nekem címezted a kérdést, de majd valaki hozzáértőbb válaszol..
(#) Poli válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Máj 2, 2017 /

Szia!

FAHRENHEIT 28003
Évek óta (több mint 10 éve meg van, de nincs napi használatban) ezt a típust használom, pár hónapja volt egy bosszantó hibája (kevés ón=hideg forrasztás), egyébként teszi a dolgát.

-A linkelt állomás a jobbik, trafós változat (ehhez a pákához van kapcsoló üzemű táppal is állomás)
-A páka amatőr célra megfelel, de szűk helyeknél már gond lehet a hossza, elég vékony, a hozzáadott heggyel smd-t is lehet forrasztani, lehet hozzá kapni minden pótalkatrészt, forr-csúcsot(2-esével), tartalék pákát. A zsinórja elég merev, de csak tavaly cseréltem ki (szilikonos Usb kábel). 3 vezetékes.
-Vezérlés: a fűtőszál ellenállását figyeli, ha szabott határokon belüli hőmérséklet kell akkor neked nem jó.
-A kapcsolási rajza itt a fórumon is fent van, kész NyÁK rajzot ZD-99 néven is találsz.

Röviden ennyi.
Én már megszoktam, még nem merült fel bennem, hogy cseréljem. Az eredeti páka hegyet még nem sikerült tönkre tenni.
(#) Meggyötört Pingvin hozzászólása Máj 8, 2017 /

Köszönöm a válaszokat, egy Fahrenheit 28003 boldog tulaja vagyok nekem a kábel merevségével nincs gondom, szilikonos és puha(bár lehet hogy van ennél extrább). Mindenesetre meg vagyok vele elégedve
(#) Poli válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Máj 8, 2017 /

Az enyémen még PVC-szerű kábel volt.
(#) Ge Lee válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Máj 8, 2017 /

Ez számomra azért is érdekes, mert nálam van most egy 28112-es páka aminek elvileg jobb minőségű hegye van mint annak, de a próbák alapján ez még a solomon hegy minőségét sem éri el... A vékony hegy hegyén (amivel az ember SMD-zne) egyáltalán nem is tapad meg az ón, hanem felfut róla a vastag részre.
Szóval bizton állíthatom hogy az olcsó kategóriában ha a méret nem lényeg akkor ár/érték/használhatóság viszonylatában a solomon páka weller heggyel (kattogós vagy ET sorozat) verhetetlen. Ha meg kell mellé egy kisebb ergonomikus akkor mondjuk egy Ersa icon pico.
Következő: »»   114 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 25. Csü
23:58:35
Jelenleg 192 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu