Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   112 / 191
(#) Ge Lee válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Annyiért nem nagyon van még semmilyen, mert a használhatók közül a legolcsóbb a Solomon de az is 16-17, a Fahrenheit 28012 meg már 20-21 körül van. Illetve lehet nézelődni a hirdetési oldalakon ahol van ilyen, és forrólevegős is van már meglepően olcsón, analógban és kijelzős is.
(#) ironmen válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Ha nem sürgős, tudsz rendelni egy T12-es vezérlőt, kapcsolós tápot hozzá. Pákaszárat, pákahegyet. Csak egy példa: Bővebben: Link

De még dobozolva is kapsz majdnem ennyiért. Bár ezt a típust nem régóta használom, de szvsz. hobbi célra nemigen kell ennél jobb.

Vagy építesz egy digitális állomást, és valamilyen páka hozzá. Számtalan cikk megjelent ezzel kapcsolatban itt a hobbielektronikán is.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2017
(#) Meggyötört Pingvin válasza ironmen hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Bővebben: Link

Erről a pákárol milyen tapasztalatok vannak?

Illetve ha T12 vezérlővel építem, milyen minőségi hegy van hozzá?
(#) ironmen válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
A Fahrenheit-et nem ismerem.. de a T12-es vezérlő - ha jól sejtem - nem lesz jó hozzá. Bár nekem címezted a kérdést, de majd valaki hozzáértőbb válaszol..
(#) Poli válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Szia!

FAHRENHEIT 28003
Évek óta (több mint 10 éve meg van, de nincs napi használatban) ezt a típust használom, pár hónapja volt egy bosszantó hibája (kevés ón=hideg forrasztás), egyébként teszi a dolgát.

-A linkelt állomás a jobbik, trafós változat (ehhez a pákához van kapcsoló üzemű táppal is állomás)
-A páka amatőr célra megfelel, de szűk helyeknél már gond lehet a hossza, elég vékony, a hozzáadott heggyel smd-t is lehet forrasztani, lehet hozzá kapni minden pótalkatrészt, forr-csúcsot(2-esével), tartalék pákát. A zsinórja elég merev, de csak tavaly cseréltem ki (szilikonos Usb kábel). 3 vezetékes.
-Vezérlés: a fűtőszál ellenállását figyeli, ha szabott határokon belüli hőmérséklet kell akkor neked nem jó.
-A kapcsolási rajza itt a fórumon is fent van, kész NyÁK rajzot ZD-99 néven is találsz.

Röviden ennyi.
Én már megszoktam, még nem merült fel bennem, hogy cseréljem. Az eredeti páka hegyet még nem sikerült tönkre tenni.
(#) Meggyötört Pingvin hozzászólása Máj 8, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat, egy Fahrenheit 28003 boldog tulaja vagyok nekem a kábel merevségével nincs gondom, szilikonos és puha(bár lehet hogy van ennél extrább). Mindenesetre meg vagyok vele elégedve
(#) Poli válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Az enyémen még PVC-szerű kábel volt.
(#) Ge Lee válasza Meggyötört Pingvin hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Ez számomra azért is érdekes, mert nálam van most egy 28112-es páka aminek elvileg jobb minőségű hegye van mint annak, de a próbák alapján ez még a solomon hegy minőségét sem éri el... A vékony hegy hegyén (amivel az ember SMD-zne) egyáltalán nem is tapad meg az ón, hanem felfut róla a vastag részre.
Szóval bizton állíthatom hogy az olcsó kategóriában ha a méret nem lényeg akkor ár/érték/használhatóság viszonylatában a solomon páka weller heggyel (kattogós vagy ET sorozat) verhetetlen. Ha meg kell mellé egy kisebb ergonomikus akkor mondjuk egy Ersa icon pico.
(#) meone hozzászólása Máj 26, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!

Van valakinek valamilyen tapasztalata a Weller WHS-40D-vel kapcsolatban?
Bővebben: Link
(#) Bakman válasza meone hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Az analóg változata van nekem. Szerintem nem éri meg a nyomógombosat venni, annyival nem nyújt többet, mint amennyivel többe kerül. Kezdőknek jó, de mivel gyenge a hegyválaszték (egy méreű ceruza és egy méretű véső), nem minden feladatra alkalmas. Igaz, ez is relatív, forrasztottam már vele TQFP tokot is.
(#) meone válasza Bakman hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Te mit javasolsz akkor melyik állomást vegyek inkább meg. Hosszútávra szeretnék beruházni. Weller márkában gondolkodom. Szélesebb körben szeretném használni.
Minden javaslatot szívesen veszek.
(#) Bakman válasza meone hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Friss beszerzés: JBC CD-2BE (T245-A pákával). Egy dolgot bánok vele kapcsolatban, mégpedig azt, hogy nem korábban vettem meg.
(#) Gabó válasza meone hozzászólására (») Máj 26, 2017 /
 
Ha rám hallgatsz, használtan, de jó állapotba már kapni WSP80as pákát. Keresel hozzá egy állomást, azt is használtan, és szerintem kb árba ott vagy, ahol ezzel lennél. Pl WSP80 + WSD80.
(#) rammeradrian hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Sziasztok!

ERSA ELS 8000 kiforrasztó állomásról, mi a véleményetek? Mennyit érhet? Weller DSX80-al dolgoztam már és most lenne lehetőségem egy ilyenhez hozzájutni 50.000Ft környékén, csak nem tudom megéri-e.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2017
(#) meone válasza Gabó hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Most csak újban gondolkodom. Nem én szerzem be hanem céges szóval új jöhet számításba csak. Hosszú távú beszerzés lesz.
Fontos számomra, hogy több fajta páka hegyet is kezeljen a páka.
Max olyan 100 ezer körüli összesen a keret, ebbe beleakarom sűríteni a pákát, a hegyeket plusz pót hegyek, és állomást is.
Kezdésnek, aztán majd ha fogynak a hegyek majd lesz beszerezve.
(#) BI-AMP hozzászólása Jún 19, 2017 /
 
Sziasztok! Minap böngésztem az ebayt és meg akadt a szemem ezen a kiten Bővebben: Link.
Valakinek van tapasztalata vele? Elég jó árban van, első forrasztó állomásom lenne.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) ironmen válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 19, 2017 / 1
 
Csupa pozitívum.. Olcsó, jó, könnyű.. A Hakko mellett ezt is használom.. és eddig kiválóan teljesített.
A felfűtési idő, kb 20 - 25 másodperc szoba-hőmérsékletről 300 fokra..

Ár/minőség arány kiváló!
(#) BI-AMP válasza ironmen hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Tápegységből mekkorát igényel? Ahogy látom 24V, de mekkora teljesítmény?
(#) janir18 válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Szia! A leírásban említi:
"2. T12 Soldering Tip shape-k
Input voltage: 12V-24V
Temperature adjustment range: 200 ℃ -480 ℃ Maximum Power: 70W"
(#) ironmen válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Én egy 20 V-os 2,5 A -es laptop adaptert építettem a dobozába. Arról megy... Amúgy a hegyek meglepően jó minőségűek.. Szépen fut rajta az ón.. Két hónapos - napi - használat után sem látszik semmi rajta. És mint írtam rendkívül gyorsan felfűt.. stabilan tartja a beállított hőfokot. Megéri beruházni rá
(#) BI-AMP hozzászólása Jún 20, 2017 /
 
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az hiszem veszek egyet.
(#) ironmen válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Még egy kis motiváció, remélem a modi elnézi nekem hogy ide töltöm fel.

Én a kék színű pákaszárral használom, mellette az Aoyue 937 pákája..
Az sem túl nagy, de a T12 gyakorlatilag egy nagyobb filctoll méretű. Amit nagyon szeretek benne, hogy nagyon jó a fogása, s a kezemtől csak pár centire van a páka hegy.. így nagyon könnyű vele forrasztani
A menüben rengeteg dolog beállítható. Többek közt ha véletlenül elfelejteném, max 2 óra múlva automatikusan kikapcsol
A többi képen látszik a dobozolás. Egy valamikori beltéri egység dobozában kapott helyet.. Ebbe belefért a valamikori laptop tápegység is, amit eredeti műanyag burkolatától megszabadítottam a jobb hűtés érdekében
(#) BI-AMP hozzászólása Jún 21, 2017 /
 
Találtam itthon egy 24V/2.7A kapcsoló üzemű tápegységet. Ez elég lesz neki?
(#) ironmen válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Bőven, még sok is

Csak szedd szét ha kapcsi táp, és építsd bele a dobozába a jobb hűtés miatt.. Ha ragasztott, akkor elég munkás lesz, de óvatosan szét lehet szedni.. De az érintésvédelemre azért figyelj ( műanyag távtartók, esetleg a kapcsi táp panel alá szigetelőlap ragasztása, stb )
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2017
(#) BI-AMP válasza ironmen hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Már szétkaptam, csak arra vagyok kíváncsi hogy elég lesz e.
(#) ironmen válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Elég lesz, használhatod hozzá
(#) fgabo hozzászólása Júl 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Érdemes ezzel az állomásal foglalkozni? Yihua 853d. Nem mindennapi használatra kellene.
(#) Bakman válasza fgabo hozzászólására (») Júl 2, 2017 / 1
 
Kabáthoz kell gombot választani, nem fordítva. Attól, mert ritkán kell, nem jelenti azt, hogy a legolcsóbb is megfelel. Pl. a céges autónkban van 32-es dugókulcs. Egy év alatt egyszer kellett de akkor nagyon. Leginkább az a kérdés, mit szeretnél forrasztani.
(#) Ge Lee válasza fgabo hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
A forrólevegős része jó, a pákával nem lehet forrasztani csak megfelelő minőségű hegyek beszerzése után. Egyébként árulták egy időben a rosszfogáson is, talán még olcsóbb is volt mint az ebay-en.
(#) fgabo hozzászólása Júl 2, 2017 /
 
Smd-hez kellene. És normális hegy illetve alkatrész beszerezhető hozzá?
Következő: »»   112 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem