Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   71 / 580
(#) zoz11 válasza imania hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Hali,
Ez motorvezérlős gond lesz, ha a motor forgója lenne menet zárlatos akkor fel sem pörgetné a dobot, meg nagyon rossz, szikrázós hangja lenne, meg a kommutátoron is látszana beégés.
Ezeket ellenőrizd.

Amúgy akár mekkora motort tehet rá a szerelő, indulásnál nem vághatja le az automatát, az már régen rossz lenne, az a szerelő se értett hozzá az tuti…

Üdv: Zoltán
(#) pokerfiu válasza imania hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szia
A motorvégén van egy tahogenerétor (egy tekercs amibe mágnes forog) 2 dolog is lehet ezzel.
1 a tekercs szakadt.
2 a mágnes lelazult a motor forgórészről.
Ha ezek jók akkor a vezérléssel lesz gond.
Remélem tudtam segiteni
(#) pokerfiu válasza help hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szia

Ha jól látom ez egy whirlpool gép
le kell venni az oldalát amit előlről LENT a sarokba is van 1 csavar leveszed az oldalát (hogymost meiket az nem ugrik be de tán a jobb oldalt)lényeg hogy a légsűrítőtt úgy ismered fel hogy egy fekete vékonyabb cső megy el rolla és 2 db csavarral van felfogatva.

Remélem érthetően irtam le
(#) imikee10 válasza help hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szia!
Ez egy francia gépezet. Azoknak a csavaroknak a típusa belső thorx. A boltba 20-as méretűt kérjél mert kelleni fog hozzá. A légsűrítőt úgy találod meg hogy egy műanyag tartályra rámegy egy cső és a csőnek a másik fele a vízszintszabályzóra. A gép elején legalul is van egy thorx fejű csavar azt ne felejtsd el kitekerni.

Imi
(#) imikee10 válasza pokerfiu hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Bocs csak most látom, hogy már válaszoltál
(#) help válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
imikee10 és pokerfiu,

köszönöm a válaszokat, akkor hétfőn veszek ilyen thorx-t kezelő csavarhúzót, és szétkapom a gépet.
Majd jelentem hogy milyen sikerrel...

Jó éjt.
(#) szepi003 válasza alap hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szia Nincs különbség a két eeprom között,használhatod bármelyiket. Az adatlap 8-ik oldalát nézd át.Üdv szepi003
(#) alap válasza szepi003 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hali
Az 24c02 hogyan és mivel tudom letölteni a programot?
Le van védve valami hozzá férési kóddal?
üdv
(#) prudi hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Indesit widl 106 szárítós mosógépem van.
A dob elszabadult, lötyög.
A kérdésem: hogyan lehet a dob hátuljához hozzáférni, rögzíteni. Ki kell fölülről emelni az egész belsejét, lekötve róla minden csatlakozást?
Köszönettel: prudi
(#) maria1982 válasza prudi hozzászólására (») Jan 9, 2011 / 1
 
Szia!
A gép hátulján csak egy nagy ovális lemez van ott lehet szíjat cserélni. de csapágyat nem.
Ha a dob elszabadul, lötyög, akkor lehet csapágyas, vagy eltört a dobcsillag,vagy a tengely tört el. Igen, ki kell emelni felülről az egész üstöt a dobbal együtt. Leszedsz róla minden vezetéket, meg a szárító részeit is.
Üdv:Józsi
(#) prudi válasza maria1982 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi Józsi!
Nekiállok szétkapni.
Üdv: Rudi
(#) help hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Kíváncsiságomnak engedve eldöntöttem a mosógépet, hogy alaposabban szétnézzek benne és megnézzem magamnak ezt a légsűrítő csövet, amíg nincs megfelelő thorx-csavarhúzóm a szétszedéséhez.

Mint a csatolt, feliratozott képen is látszik, a gép alsó felében két darab fekete gumicső van:
- Az 1. a vastagabb, a gép eleje felé első, ez szerintem a szennyvíz elvezetésére szolgál, a szűrő után már a kép alsó felén végighúzódó szürke cső viszi ki a szennyvizet a gépből.
- A 2. jóval vékonyabb, kb. 1 cm átmérőjű gumicső a mosógép háta felé esik, valahonnan felülről indul és inkább középtájékon mint alul végződik. Belemegy egy fehéres színű műanyag egységbe. Ezt nem tudom micsoda, ez lenne a légsűrítő? Mert ha ez az, akkor ez a gép hátsó részén van nem elől.
(#) pokerfiu válasza help hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szia
a 2-es rész lesz az
(#) help válasza pokerfiu hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
oké
(#) zolika60 válasza help hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Húzd le az üstről, fújj bele. Hallanod kell, ahogy kattan. Esetleg többet is attól függően hány szintes. Néha ettől is megjavul, ha a belejutott mosószer hab miatt nem működik jól.
(#) csiko hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok. Louis Axton WFLA 400-3 tipusu mosogépem van. a gondomaz hogy a beállitott programgok ból. néha valamejiket kihadja. ( öblités-centrifugázás ) Ha valakitud segitsen hogy milehet, és holkeresem ahibát. Elöre is köszönöm.
(#) szepi003 válasza alap hozzászólására (») Jan 10, 2011 1 /
 
Szia.Ez egy sima eeprom adatokat tárol.Kiolvasni vagy fölül írni egyszerű eeprom programozóval,PL Ic- prog-al lehet.üdv szepi003
(#) imania válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

A motorokhoz sajnos nem nagyon értek. Olvastam már korábban ezekről, de nem nagyon mélyedtem bele.

Hogy kell összekötni? Ahhoz jó lenne a motor adatlapja. De ezzel nem rendelkezem.

A másik kérdésem, hogy hogyan adjak neki 150V-ot, ha esetleg sikerül jól összekötni?

230V-al hogy lehet kipróbálni, hogy egyáltalán a motor jó-e?

Annyit csináltam eddig, hogy a motoron lévő kivezetéseken rövidzárakat néztem. Mivel nem rendelkezem a motor adatlapjával, így nem tudom pontosan hol is kell azoknak lenni. A motor 8 kivezetéses, ebből 2 a tahogenerátor. Itt nem rövidzárat mértem, hanem olyan 130mV-ot. A többi 6 között párosával sikerült kimérni a rövidzárakat.

Ha a motor forgatom, akkor ugye váltakozó feszültséget kellene mérnem a tahogenerátor két kivezetése között? Mivel az egy tekercs, amiben egy mágnes forog. Ezt még megnézem.

Sikerült a vezérlést is megnéznem, semmi sérülés nem látszik rajta. De kapcsolási rajz nélkül nem nagyon akarok belevágni.

Üdv
(#) Bódi Gábor hozzászólása Jan 10, 2011 1 /
 
Tudtok e nem fővárosban lakó mosógépszerelő kollégákat ?
Az ország leglátogatottabb honlapját üzemeltetem.
Szívesen kitenném vidéki nagyvárosokban lakó kollégák telefonszámát indulásnak egy hónapig ingyenesen.
Garantálom ,hogy több megkeresése lesz !

bodigabor@citromail.hu
+36 20 9 618 618
www.mosogepszerelo.hu
(#) pokerfiu hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok .
Került hozzám egy LG WD-80150NUP felültöltős mosógép.Bekapcsoláskor ajtózár lezár ,víz szivattyúzás indul, motor felpörög ,majd motor leáll . A folyamatos vízszivattyúzás mellett a motor újra és újra indul míg ki nem kapcsolom,Motort megnéztem ,mágnes nem laza,tahó generátor oké.Az elektronika gyantával totál kiöntve ( szakadjanak meg!) ,így azon semmi sem látszik.A kijelzőn semmi hibát nem jelez!
Valami segítő ötlet igazán jól jönne.
(#) zolika60 válasza pokerfiu hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Fűtést nézted?
(#) Bajusz1 hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy AWT 2289 Wirlpool gépem,hibái a következőek:
program közben leáll a programkapcsoló forgása (ketyegő hangja van csak nem lép tovább)
bizonyos helyeken úgy megáll,tőbbnyire főmosás után hogy a ketyegés is elmarad
a programkapcsoló csak kicsit elforgatva hajlandó ismét forogni a következő megállásig
ezeket a megállásokat produkálja előmosás főmosás öblítás után és centrizés előtt is
A következőket vizsgáltam rajta
szintszabályzót kipucoltam fekete csőbe fujva kattogó hang(itt nem baj hogy hányszor fújok bele?),szivattyú rendbe forog és tiszta,szénkefe még vagy 3 centi hosszú,csapágyak oké,fűtés 25 ohm,hőfok kapcsoló kattanik melegítve a vizet(lehet hogy bár kattan de nem jelez a panelnak?)
Kösz a segítséget mielőtt feladnám.
(#) pokerfiu válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Nem ,még nem néztem .A gyantával való kiöntés ( ami ugye ellehetetlenít minden vizslatást a panelon)annyira kihozott a sodromból,hogy mérgembe az egész gépet félretoltam és elkezdtem más melókat .Már kicsit lehiggadtam mikor ide feltettem,de továbbra is szívesen fogadok minden segítő tanácsot.
(#) Robrob74 válasza help hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szia.
Az 1-es csöved a szivattyuhoz megyezen szivja le a vízet. A 2-es csöved a vízszintérzkelőhöz megy.
(#) pokerfiu válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Fűtőszál jó , bár szerintem itt ez nem is játszik.
Továbbra sem ír hibakódot , motor felpörög , leáll ; ezt ismételgeti.
(#) zolika60 válasza pokerfiu hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Ha nem melegszik a víz program szerint, nem megy tovább, csak várja várja, hogy elérje a beállított hőfokot. Hibát meg azért nem jelez mert nincs a programjában, hogy mennyi idő alatt kellene elérnie. Mérd meg a fűtőfeszültséget is, ha a betét jó.
(#) imania válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szia!

A motoron 10 érintkezős aljzat van, ebből 8 van bekötve.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

1. és 6. között 1,6 Ohm,
2. és 3. között 3 Ohm,
4. és 5. között 0,5 Ohm,
7. és 8. között (ide van kötve a taho) 137 ohm mérhető nyugalmi állapotban.
9. és 10. nincs bekötve.

Kézzel forgatva a motort, a tahon több volt is mérhető volt. A tekercs nem szakadt és a mágnes is a helyés van.

Kipróbáltam nyitott oldallemezzel, a szíjat levéve. Nagyon szikrázik a motor, nem tudom, hogy ez természetes-e.

Milyen jellegű beégést kell keresnem a kommutátoron?

Az viszont érdekes, hogy amikor a szerelő másik motort rakott bele, ment a mosás, meg a centrizés. Legalábbis akkor , amiko a szerelő próbálta. Miután elment, a feleségem mosni akart és akkor nyomta le a kismegszakítót. Emiatt gondolom, hogy motorhiba lehet.

Üdv.
(#) zolika60 válasza Bajusz1 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Mechanikus programkapcsolója van? Mert akkor lehet, hogy a szinkronmotor áttétele ment szét.
(#) attrax válasza Bódi Gábor hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Nekem van mosógépszerelő ismerősöm akinek nem kell reklám!
(#) attrax válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
A fűtés az nem később kapcsol be? Először rendezgeti a ruhákat szívja a vizet eléri a szintet akkor megáll kattan stb.Ez olyan szintérzékelő gond lehet nem?(nem tudom csak kérdezem)
Következő: »»   71 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem