Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   85 / 580
(#) csatalovas válasza csatalovas hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Találtam egy szervízkönyv részletet(legalul), ami lehet megoldaná a problémám. Szerintetek bátran belevághatok?

Rajz006.jpg
    
(#) csatalovas válasza csatalovas hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Igen, persze hogy elírtam és rosszul emlékszem a típusra! 750.2 lesz a nyerő szám. programkapcsoló átkötés attól lehetséges, vagy teljesen más? Várom a segítséget.
(#) ezermester1 válasza csatalovas hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
nézd meg a lécsapda csöveit.Ha eldugult az is hiba forrás
(#) foglati hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Szép estét mindenkinek.Lenne egy kérdésem,remélem tudtok válszt adni! Amit előre is köszönök! Van egy rex tipusú mosógépem,az aquastoppos befolyócsövet ki kellett cserélni,mert nem engedett át semmi vizet,rátettem egy sima csövet,azóta viszont mosásnál folyamamtosan veszi fel a vizet,mert a kifolyócsövén keresztül ki is folyik mind. Szóvalkeresztülfolyik rajta a víz .Ez a sima befoylócső miatt lehet,vagy van valami más gondja is alul a szivattyúnál,a szűrőházban,vagy egyéb helyeken? Amugy minden rendesen müködik,ezen a gondon kívül. Válaszotokat előre is köszönöm! Minden jót! Ati
(#) szepi003 válasza Zoltangti hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Szia EEprom cserénél ugyan az a program lett betöltve?Ajtó zár működik?A motor triakot ellenőrizd.üdv szepi003
(#) Zoltangti válasza szepi003 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
hello
igen ugyanaz a progi lett betoltve-elotte -utanna ugyanaz a hiba megmaradt, ajtozar mukszik, triakot is csereltem mar.
(#) mulu21 hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Helló! Van nekem egy Indesit wi 102 tipusu mosogépem, most cseréltem benne csapágyat.Amikor elindítottam a programot a motor jobbra forgott, de balra nem tud elindulni csak zugott! Most már semmit nem csinál! Tud valaki segíteni mi lehet a probléma??
Köszi!!
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok. Van egy mosogatógépem ami túl önt, a kapcsoló az uszónál jó, ha ki is kapcsol akkor is megy a 220 a beengedő szelepre, na most ez ugylátom úgy működik, hogy amikor az uszó fent van akkor a kapcsoló rákapcsolja a panelre az árramot a beengedő szelepet pedig az a hosszú, ACS4025S kapcsolhatja mivel az egyik lábáról indul a szelephez a táp. Ami nem tetszik az az, hogy valamikor működik, elromolhat ugy az az ic ha tegyük fel az a hibás, hogy egyszer megy, egyszer meg nem? forrasztáshibát vagy érintkezéshibát nem találtam,

Előre is kösz mindenkinek a segitséget.


Laci!

DSC01611.JPG
    
(#) istvancs hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!

Egy mosógép (Electrolux EWT1010) a köv. hibát produkálja:

Bekapcsolás után ajtó bezár és elindul az ürítőmotor és nem áll le csak folyamatosan megy és a program sem lép tovább. Víz nincs a dobban.

Tud valaki tanácsot adni? Mi szokott lenni a hiba?

istvancs
(#) lukovicsek válasza istvancs hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Szia. A vtzszintszabályzóról húzd le a csövet és próba, ha ugy sem ellenőrizd azt is.

Laci!
(#) istvancs hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Köszi, megnéztem, lehúztam (sajnos úgy sem működik) a csövön át lehet fújni, a szabályzó fújásra kétszer kattan. Az, hogy kontaktust is ad-e, most nem tudtam megmérni.
Cseréljem ki a nyomásszabályzót vagy lehet más is a hiba?

Üdv, istvancs
(#) Tanyasipeti válasza istvancs hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Az utóbbi 3 napban 4 ilyen hibáról hallottam. Van, aki mágneses pakolást ajánl a szintérzékelőre a cső csatlakozó felőli oldalra.
Annál a példánynál, ami a kezem közé került, más megoldást alkalmaztam:
Szétszedtem a szintszabályzót (nem ördöngősség, de érzéssel kell vele bánni), a benne levő rugót nem egészen 1mm-rel megnyújtottam (az egész legfeljebb 12mm) és utána a készülék gond nélkül üzemelt.
Maga a hibajelenség pontosan az általad leírttal egyezett meg.
(#) lukovicsek válasza istvancs hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Csak egy szabályzó van benne? mert valamelyikbe kettő is van, azon kivül még lehet fütőszálntc hiba vagy nem érintkezik a csati rendesen, vagy a panelen beragadt kapcsoló vagy zárlatos triak.
Laci!
(#) ezermester1 válasza foglati hozzászólására (») Márc 17, 2011 / 1
 
a kifolyócső lentebb van a megengedettől.A mosógép aljától legalább 70cm-re kell tenni a kifolyócső végét.
(#) Tanyasipeti válasza istvancs hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Ebben a gépben egy frekvencia kimenetű analóg szintérzékelő van. Az üres állapot kb. 44,5Hz. A 300Hgmm kb. 38 Hz-nek felel meg.
A megnövekedő nyomás hatására a membrán egy vasmagot tol egy tekercsbe (egy rugó ellenében), aminek hatására az induktivitása megnő, a tekerccsel megvalósított oszcillátor frekije lecsökken. Az oszcillátor frekije jóval magasabb, de egy cd4040-el leosztják és az így kapott jel kerül a kimenetre.
(#) lukovicsek válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Amugy nekem is van egy problémás elektrolux nem volt rajta szint szabályzó aztán vettem rá eggyet de azóta is csak annyit csinál, hogy bekapcs,üritő megy kb 3mp-ig aztán vége villog a start gomb.
(#) Tanyasipeti válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Milyen hibakódot villog? Kipróbáltad teszt üzemmódban?
(#) lukovicsek válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Az a baj, hogy egyfojtában villog a tesztüzemet pedig nemtudom, hogy hogy kell. Meg levoltak vágva a vezetékek a beengedőről az NTC ről meg a szintszabályzóról is, itt a fórumban pedig megirtátok, hogy mi hova megy, ha visszalapozol ott vannak a képek is a gépről meg a panelről.
(#) Tanyasipeti válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Mi a gép típusa? Talán van hozzá anyagom... Most nem akarom végigolvasni az egész topicot, írd már meg légy szíves a hozzászólás számát!
(#) lukovicsek válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
7-ik oldal sok képpel (#928334)
(#) Tanyasipeti válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
(#) lukovicsek válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Kösz szépen, átnézem. Ezen az oldalt kérdeztem egy mosogatógépről is majd nézd már meg légyszives. Kösz
(#) szepi003 válasza Zoltangti hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szia: Esetleg még az ULN20003 ic lehet hibás. Az vezérli a reléket meg a motor trikot.Ha jól értelmezem nincs motor mozgás ezért is megy ki hibára.Ha ez sem segít akkor a proci halt meg.Sok sikert. Ha nem boldogulsz keres privátba,van bontott jó elektronikám.üdv szepi003
(#) istvancs válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Köszi, szétkapom.

Istvancs
(#) papa62 hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Tisztelt Sorstársak!

Egy AEG L66610 mosógép vezérlő panel gondom van.
A panel:EWM1000PLUS W1A0BZ59 Procond:451525209 Elux:13240370/0 43/06 Igazából csak az R91 pozíció számú smd ellenállás értékére lennék kíváncsi,ugyanis szétrobbant.Tudom,hogy 470-47OHM-ig bármi lehet,de azért szeretném az eredeti állapotot visszaállítani,ha van rá mód.Ezúton kérném a T.Kollégákat,ha valakinél hánykolódik ilyen gép,vagy bármelyik tesója,legyen kedves leolvasni az ellenállás kódját.Előre is köszönöm.

Üdv.papa62
(#) jandera hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Sziasztok
Indesit wia102 mosógépemmel van gondom.
Minden program hiba nélkül végigmegy, de a centrifugálás után a piros led villog, az ajtót nem engedi kinyitni, csak a hálózatból kihúzás után.
A szivattyúnál megnéztem, nincs benne semmi, víz sem marad.
Előre is köszi az ötleteket!

Jani
(#) imikee10 válasza papa62 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Üdv!
A panelről képet kérünk mert sok gépben előfordulhat ez a panel, de arra kevés az esély, hogy pont ilyen gép legyen.

Imi
(#) papa62 válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Helló!

Próbáltam képeket csinálni mobillal ,az ne tévesszen meg senkit,hogy hiányoznak alkatrészek a panelról.


Üdv.papa62
(#) papa62 válasza papa62 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Itt bejelöltem a keresett pozíció szám hejét,hogy ne keljen sokat sasolni.

Üdv.Papa62
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Sziasztok. Hátha tudja valaki. Melyik az a jegesmedvés mosógép? Valaki mondja már meg nagyon kérem, köszönöm.
Laci!
Következő: »»   85 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem