Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémák
Lapozás: OK   452 / 452
(#) banya012 válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /

Erre nem is gondoltam, pedig minden sz.rt szetszedek.
a fenti leirasbol, hala ebayon talaltam.
(#) MadMax88 hozzászólása Feb 19, 2017 /

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám hogy a mosógép nem szivattyúz. A szűrőt kitakarítottam de a szivattyú lapátja így sem indul el csak remeg. Szétszedtem és rámértem és nem kap csak 207V-ot. Vezérlő hiba lenne? Ha igen akkor orvosolható? Ardo tl105l a mosógép típusa.
(#) palko0125 válasza MadMax88 hozzászólására (») Feb 19, 2017 /

Az szivattyu probléma lesz. Cseréld a szivattyút ès jó lesz
Üdv, Palkó.
(#) MadMax88 válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 20, 2017 /

Megtaláltam a hibát. Az ajtó alatt lévő kapcsoló kontakthibás. 3 szál vezeték fut rá. Két vastagabb piros és fekete és egy vékonyabb piros. Ki lehet iktatni amíg nem tudok vásárolni hozzá?
(#) palko0125 válasza MadMax88 hozzászólására (») Feb 20, 2017 /

Ki lehet. A két vastagat, ha összekötöd akkor megy nélküle, de ez egy biztonsági retesz. Kiiktatása balesetveszélyes. Továbbà nem vagyok benne biztos, hogy az okozná a szivattyú "remegését".
(#) zsoltee0001 hozzászólása Feb 21, 2017 /

Sziasztok

Adott egy whirlpool awe 50210 mosógép (zsírúj, ismerősé)
Mosás közbe leáll a villog a "vízcsap zárva" led, leellenőriztem a vízcsap nincs zárva, normálisan folyik a csőből a víz ha lecsavarom a gépről. Meg a ruhák is vizesek, tehát ott sincs gond.
Szerintetek ezek mennyire érzékenyek a hálózati víznyomásra, még mielőtt kihívja a garanciális szervízt és kifizettetik vele a kiszállást, hogy lehet érvelni egyáltalán ilyen esetbe?

Köszi a segítséget.
Üdv
(#) botesz válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /

A whirlpool mosogatógépe érzékeny rá ha ebben van literszámláló akkor lehet.próbálj zárni a csapon.
(#) zsoltee0001 válasza botesz hozzászólására (») Feb 21, 2017 /

Ezt nem teljesen értem, zárjak a csapon, hogy kevesebb víz menjen bele? Ez ellentmond annak, hogy "zérva a csap"
(#) botesz válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /

Mert ha túl nagy a víznyomás és van benne számlàló akkor annyira sok az impulzus hogy állónak látja ami egyenértékű aztal hogy nem kap vizet.....Szerintem amúgy nincs benne a wh nak ez nem szokàsa de egy próbát megér.Ha mégse akkor meg kínlódjon vele a márkaszervíz.Mégegy apróság:kifolyócső nincs túl alacsonyan?
(#) zsoltee0001 válasza botesz hozzászólására (») Sze, 7:17 /

Szia

Most nem vagyok a gép közelébe, de úgy van bekötve, hogy a mosdó mellett van a gép és a szifon aljába folyik a szennyvíz a gépből, elképzelhető, hogy nincs meg a kanyar a csőbe és nem jön létre a torlónyomás az úszó részére és kifolyna a víz kapásból.... esetleg ez is tud ilyen hibát produkálni?

Üdv
(#) banya012 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Sze, 8:02 /

Szia.
persze, hogy tud.
alul kifolyik, gond nelkul.
eleg, ha csak egy puci jon ki, mert magasabb a gepben a vizszint, mint a kifolyo magassaga, akkor a fizika elmeleten, szivja a tobbit. X idon belul nincs meg a tartos megfelelo vizszint, akkor hibakoddal megall.
ezert is szabvany a 70 centi kifolyo magassag..
(#) JuniorII válasza palko0125 hozzászólására (») Szo, 19:19 /

Szia.

Koszi a valaszt. Nem talaltam motorindito kondenzatort. Az elektronikaban van egy 220ųF-os kondi azt csereltem de szerintem nem arra gondoltal, vagy?
A hibajelenseg meg mindig ugyanaz annyi kulonbseggel, hogy lazitottam az ekszijon igy uresen nagy nehezen de elindul.
Esetleg egyeb otlet?
Koszi
(#) palko0125 válasza JuniorII hozzászólására (») Vas, 10:42 /

Nem az a kondenzátor. A motorról és környékéről dobj egy képet.
(#) JuniorII válasza palko0125 hozzászólására (») Vas, 13:38 /

Képek
(#) JuniorII válasza palko0125 hozzászólására (») Vas, 13:40 /

+1kép
(#) zoz11 válasza JuniorII hozzászólására (») Vas, 14:30 /

hali
ott nem lesz semmi féle kondenzátor.
Inverter hajtja a motort és az haldoklik, valószínűleg csak két fázist kap meg a motor. Típus hiba...
(#) JuniorII válasza zoz11 hozzászólására (») Vas, 14:55 /

Es azzal lehet valamit kezdeni?
Koszi, hogy foglalkozol vele. Udv
(#) zoz11 válasza JuniorII hozzászólására (») Vas, 14:57 /

Igen javítható az invertre. fet maghajtós kör szokott balhézni.
Következő: »»   452 / 452
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 28. Kedd
15:38:07
Jelenleg 461 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu