Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   4 / 104
(#) Dr.Megavolt válasza jago hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Idézet:
„Napsütés érzékelőnek”
egy olyasmi kénelhogy egy fotoelenállás öszekötve egy hőérzékelővel,és amikor a fotoellenálás fényt ézékel,és a hőérzékelő is érzékeli az ideális hőmérsegletet bekapcsolja a szivattyút.Kapcsolási rajzot nem tudok mondani,majd a kollégák segítenek .
(#) jago válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Én kifejezetten nem a napsütésre mennék rá,csk igy hivtam.Tulajdonképpen lehet beborulva,ha a tetősik alatt meleg van.
(#) Dr.Megavolt válasza jago hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Azért mondom,hogy egy hőérzékelő is kell,és azokat valamilyen IC-hez,vagy PIC-hez kötni,ami feldolgozza az adatokat.
(#) Moderátor hozzászólása Júl 30, 2007
 
Idézet:
„fűtés-rásegités és hűtés házilag”
téma ide áthelyezve.
(#) Gurmi válasza Gettobike hozzászólására (») Júl 31, 2007 / 1
 
Hali!

Jó, hogy még vannak olyan jó indulatú emberek mint te és nem csak "vetítős" és egy nyár alatt meggazdagodni akaró "Dr Klíma" tip. emberek.

Egy trial klímát raktam fel házilag vákumkompresszor nélkül, a te ajállásaid alapján. Eddig úgy tűnik, hogy minden OK. Bár az angol leírásban is emlegetik a vákumpkompresszor nélküli felrakást, de a te írásaid adták meg a végső lökést, na meg az, hogy a 110E Ft-os készüléket 200E Ft körül akarná a szakszervíz felrakni.

A lehúzós klímásoknak meg üzenem, hogy már nem a középkorban vagyunk és neködösítsenek, hogy házilag nem lehet,meg vákumkompresszor kell hozzá,meg fel kell tölteni gázzal,...stb.
(#) zsoltee0001 válasza Gurmi hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
hehe... mindenki ott kaszál ahol tud (nem vagyok klímás)
(#) Ernőke hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Na azért az árakhoz annyit hozzászólnék,- nem a munkát fizeted meg hanem azt hogy végigseggelte a klimaszerelő a sulit.Egyébként teljesen igazatok van abban hogy nagy a szerelési költségek közötti ár. Általában a telepítése 4 méteres csőszakaszig 35E Ft Tudom soknak tűnik de 200E Ft os gépnek is ennyi a fölrakása...De ha spiller doktor klimától tanultál akkor peremező nélkül,gyakorlat nélkül,bati nélkül,fúrógép nélkül is felteszed...Max nem hűt. Egyébként tisztába kéne lenni az R22 és R407c,valamint R410A hűtőgázokkal és azok tulajdonságaival.Akkor nem lenne ennyi álatság ebben a témában.De mindegy. Igen -házilag is felteheted..Igen -kifuvathatod a levegőt a saját gázával. Igen..NE vegyél praktikeres sim bio klimát hiába olcsó és hasonlit a samsungra.Ne vegyél GE klimát 410A gázzal hiába A osztályú energiatakarékos. Szerintem a klima ott kezdődik/sanyo,fujitsu,ciat,airwell/ A Tesco-s okosság is jó,de a szerelési költsége ugyanannyi lehet mint a gazdaságos klimád. A Genex klímát azért nem említem mert egy kedves barátom ott dolgozik,akivel maszekolunk,és nem akarok rossz véleményt mondani,de a klimájuk/spilt 3,6KW R407c gázzal/ olyan mint a nevenincs nimbusz klima vagy a méggagyibb dimarson aki DVD lejátszót is forgalmaz.Tehát inkább a drágább gépet vedd ami minőség ,ha hosszu távra gondolkozol.Azonkivül üdvözlök minden klimást,és remélem lerántjátok a sok fogteknikus nem hozzáértő gyökeret aki ha tűző napon szerelsz a halál fasza magasban egy pohár vizzel NEM kinál meg.
(#) Ernőke hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
És bocsánat ha valakit megbántottam,nem ez volt a célom de a "dr.klima" hozzászólásai és köszönésingere ezt váltotta ki belőlem. Egyébként van eladó R22,R407c,R410A gázom nagyon baráti áron.És vevő lennék egy újj folyadékcsillapítású 410A órára a kontakt az adatlapomon. mindenkinek PEACE
(#) airwolf hozzászólása Aug 10, 2007 / 1
 
üdv!
én ehhez csak annyit szólnék hozzá, hogy nekem lehet hogy a privát szerencsém (de ezt nem hiszem) miatt van de álltalában aza tapasztalatom bármilyen témában is, hogy nem minden a márka. nem szerettejm sohasem majmolni a márkákat és 150 ezerrel tobbet fizetni egy logóért. Mondom ez eddig is bejött és utálom a lenéző agyatlanokat akik nem látnak tovább az orruknál. Namármost az a gagyi 50 ezres klima tökéletesen müködik történetesen annak ellenére, hogy ráadásul alapos felkészülés és információszerzés után magam raktam fel.
Ennek a topiknak ez lenne a lényege hogy azok segitségére legyen akik igy szeretnének tenni hozzám és a többiekhez hasonlóan. Tehát le kéne állni a fikázással, lenézéssel, leugatással! tisztelt fikázós okos klimaszerelő urak, ha féltitek a munkátokat az ügyeskezű emberektől akkor máshogy kéne a dolgokhoz állni és kész. Szerencsére mindig lesznek ügyeskezü emberek akiket nem tudtok átkúrni az álszakembereskedő dumátokkal. Mert szerintetek (különféle szakmeberek) csak a 150ezres klima a jó, a calgon nélkül nem mos a mosógép, az autóban égőt cserélnia csak a szakszerviz tud 9000ft-os óradijjal stb.... a madarak a fán a hülyék meg a túloldalon vannak.
üdv
(#) Ardwaark hozzászólása Aug 10, 2007 / 1
 
Emberek!

Egy kérdés....
Sajnos ma a munkahelyemen bekapcsolva felejtettem a klimát. A kollégám akinek a szobájában van a klima -elutazott és a kulcs nála van. Hétfőn tudok csak bemenni oda. Mi lesz most? Klima besz****rik? Leég? Fizethetek? Vagy esetleg az termosztátautomatika ki-ki kapcsolja?
Túléli hogy megy ma du tól hétfő reggelig?
Besz****ptam?


Mondjatok valami!!!!
Üdv!
(#) Dudus hozzászólása Aug 10, 2007 /
 
Mi értelme van a klímáknál a megadott minimum csőhossznak? Ha nekem jóval rövidebb kell az elhelyezés miatt okoz problémát?
(#) nonem válasza Ardwaark hozzászólására (») Aug 11, 2007 / 1
 
Jó hűvös lesz hétfőn reggel, egy kis villanyszámlával párosulva.
Ki-be fog kapcsolgatni, ha eléri a beállított hőfokot. Ha alul van méretezve a klíma és nem tudja lehűtenia helyiséget, esetleg lefagyhat a beltéri (ha split), de ettől sem lehet baja.
(#) Dr. Klíma válasza Gurmi hozzászólására (») Aug 11, 2007 2 /
 
Szia
Sajnálom, ha számodra a hozzászólásom "vetítésnek" jött le... Persze, házilag is fel lehet szerelni 1 klímát.... A kérdés nem a felszerelésen van, hanem a "következményeken"..... Nézd, ez a "szereld magadnak" program szerencsére nem "tömeges jelenség".....

Igazából nem tudlak megvetni, mert úgysem érted.... Szokták mondani, hogy egy adott témában minél többet tudsz, annál jobban rádöbbensz, hogy semmit sem tudsz összességében...
Igen, vannak lehúzós klímások is. Sajnos elég sokról van tudomásom....Igyekszünk is ellenük tenni, de szélmalomharc.....

Örülök neki, hogy örülsz a jóindulatú embereknek Csak egy dolgot ne feledj soha.... Ha a jóindulat, segítőkészség párosul a tudatlansággal, az óriási károkat tud okozni....

Mindezek után maradok tisztelettel: doki
(#) Dr. Klíma válasza airwolf hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
üdv.

Az, hogy infót kapsz dolgokról, még nem jelenti közvetlen azt, hogy egyből fikázás....
Ha valaki hülyeséget prédikál, akkor nem kell megsértődni, ha megszólják
(#) Dr. Klíma válasza Ardwaark hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Hello

A klímának az a dolga, hogy folyamatosan hőntartsa a helyiséget.... Ha üzemszerűen működik, semmi, de semmi baja/bajod nem lesz belőle

Jó hétvégét
doki
(#) Dr. Klíma válasza Dudus hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Szia
A minimum csőhossz egy műszaki paraméter, mely a hosszú távú, üzemszerű működtetéshez kell..... Ez olyan mint az autón a fordulatszámmérő piros zónája.... Ha túlpörgeted a motort, nem megy tönkre azonnal, de ha rendszeresen előfordul, akkor biztosan megrövidíted az élettartamát, hatékonyságát.....
(#) Dudus válasza Dr. Klíma hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Üdv.

A választ köszönöm!

Idézet:
„Szia A minimum csőhossz egy műszaki paraméter, mely a hosszú távú, üzemszerű működtetéshez kell.....”


Erre magam is rájöttem csak a műszaki indokaira lettem volna kíváncsi.



(#) Dr. Klíma válasza Dudus hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Általában 7,5m csőhosszra méretezik a klímákat. Ennél a csőhossznál ideális a rendszer. (komp. terhelése, gyári hűtőközeg töltet, elpárolgási "zaj", stb). A kapilláris cső hossza is a standard csőhosszra van méretezve.....
Ezek a műszaki adatok többek annál, mint egy "tájékoztató" jellegű adat. Sok-sok fejlesztési óra, mérések előzik meg, hogy a rendszer a lehető leghatékonyabb, legkonfortosabb legyen.....és most itt inkább a XXI. sz-i klímagyártókra gondolok, nem a "kínai" 15 éve leselejtezett gépsorokra, vagy az azt lemásoló megoldásokra...

egy kisarkosított példa: A kocsi kipufogó rendszere is méretezve van....vágj le belőle fél métert és hasonlítsd össze az eredeti állapottal az összes mérhető adatot...

szép estét, szia
(#) Ardwaark hozzászólása Aug 11, 2007 /
 
Köszönöm dr klima és noname urak megnyugtató válaszát a munkahelyemen bekapcsolva felejtett klimával kapcsolatosan!

Válaszuk lehetővé tette hogy ne idegeskedjem végig az egész hétvégét!!!!



Üdv!
(#) sanya1130 válasza anadas hozzászólására (») Szept 24, 2007 /
 
Szia! vagy dugulás lehet , vagy csak simán sz@rul lett megcsinálva a kondenzvíz elvezetés. nem nagy dolog kicsrélni a csövet (kivéve ha nem falban van elvezetve)
(#) pappzoli hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
Sziasztok!Tud valaki valamit a General Electric split klímákról?Most vettem 2.3-as(23m2-es szobába)!Ilyenkor ősszel olcsóbb a beszerelés? Tud valaki gyors és jó klímaszerelőt ajánlani?Köszi előre is!
(#) Bence123 hozzászólása Ápr 1, 2008 /
 
Hello!

Érdekelne ez az olajcsapda dolog. Emlitette valakai ,hogy a kültéri nem lehet magasabban mint a beltéri. Akkor ,hogy van ez a csapda? (És volt szerencsém olyat látni ahol magasabban volt.)
(#) kaqkk válasza Bence123 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Olajcsapdát csak hűtőkamráknál használnak és csak 4m
szintkülömbség felett !!Amúgy nagyon egyszerű csak egy
u alakú hajtás a felfelé menő szivó (a vastagabbik) csövön.
(#) Big Joe válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Végeztem egy gyors számolást: alapadatok: 22 fok, 40 % páratartalom, 3 m 6-os cső, 3 m 12-es cső, + kb. ugyanennyi a beltéri egység térfogatának.
4 mg nedvesség jön ki levegőtartalomra (egy kövérebb csepp). Ez valóban képes elsavasítani az olajat? Vagy ez csak a klímaszerelők Vudu varázslata. Ha el tudom ennek szívatni a 85%-át az elég?
Ezt a vákuumozást le tudnátok írni részletesebben. Hová kötöm a vákuum szivattyút? Hogy választom le a vákuumszivattyút a rendszerről? Mit ne csináljak, hogy véletlenül se engedjem el a gázt? stb.
(#) Gettobike válasza Big Joe hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Szépen sorba: az olaj elsavasodását az oxidok okozzák. Pl. nem megfelelően lezárt rézcső (ezért belül eloxidál), vagy nitrogén nélküli forrasztás. Háztartási hűtőnél az az egy csepp pont elég lenne arra, hogy belefagyjon az elpárologtatóba, ezzel eldugítva a rendszert. A kompresszor pedig csak menne és menne, míg le nem égne.. De tudom nem ezt kérdezted. Klímánál véleményem szerint nem okozhat gondot, bár semmiképp sem egészséges dolog a vízpára jelenléte a hűtőrendszerben. Azért ez ügybe még várd meg a többiek válaszát is. Vákuum szivattyút a szívó oldalra kell kötni (kültéri egységnél a nagyobb sarokszelepen van a szelepház), és illik 0.05mbar-ig levákumolni. Leválasztása pedig ugyan úgy zajlik mint a rátétele, csak éppen fordítva: le kell tekerni a szervíztömlő hollandiját a szelepházról. A gáz csak akkor szökhet el, ha sérül a rendszer gáztömörsége, illetve ha csak úgy kinyitod a kültéri sarokszelepjét.
(#) Big Joe válasza Gettobike hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Köszi a választ. Most már értem, hogy egy vákuumszivattyúval semmit sem érek, kell hozzá egy speciális csatlakozó. Még egy téma érdekelne a rézcsövekkel kapcsolatban: hogyan lehet hajlítani? Rajta van a szigetelés, azzal együtt lehet, vagy hajlítás előtt vegyem le róla, illetve kell-e valamilyen szerszám hozzá, vagy simán kézzel is megoldható?
(#) cln hozzászólása Máj 5, 2008 / 1
 
Hi!
Új kérdésem van:
Vásároltam a télen egy páramentesítő készüléket, ami ilyen:
http://depo.hu/fagor/dh-16
Várva a nyári nagy melegeket, arra zavaros következtetésre jutottam hogy ebből akár egy hordozható klímát is varázsolhatnék némi ventilátor és pótcsövezés beiktatásával.
Kérdésem:
Volt már olyan aki efféle elvetemült tettre vetemedett volna? Jó volna egy kis háttértapasztalat számomra.

Laci
(#) kaqkk válasza Big Joe hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
A 6mm-est lehet kézzel hajlítani de a 10- 12 mm-eshez
már kell a csőhajlító ! Csak szigetelés nélkül tudod a hajlítóba beletenni a csövet .
(#) kaqkk válasza cln hozzászólására (») Máj 5, 2008 /
 
Naggyon nehéz dolgod lenne ,mert ennél a berendezésnél a kondenzátor és az elpárologtató- egymásra van építve . A klímáknál az elpárologtató
van a hűtendő térben ,a kondenzátor a szabad levegőn
Ha rám halgatsz nem nyúlsz hozzá . Nagy a valószínűsége hogy csak elrontod!
(#) Collector hozzászólása Máj 14, 2008 /
 
Azt nem tudja valaki, hogyha egy klímában akad a kompresszor, akkor mit érdemes vele tenni? Használt klíma, 2kW-os kompi, elsőre nem indult, kicsit megmozgattam, aztán beindult, járattam is, és másnap megint beakadt, és nem sikerült beindítani... hűtőolaj csere esetleg?
Következő: »»   4 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem