Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefon hiba
 
Témaindító: nagysusu, idő: Júl 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   76 / 92
(#) eSDi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Üdv!

Ha normál zenehallgatás közben melegszik, akkor ott biztosan szoftveres probléma van. Kivéve ha internetről streamelt zenéről van szó, abban az esetben elfogadható a melegedés. Internetezés közben viszont tud melegedni rendesen, mivel erőteljesen használja a böngésző a GPU-t a HTML5 miatt. A magok számával nem feltétlenül nő a hőtermelés, mivel valószínűleg voltak fejlesztések az elődökhöz képest. Bár vannak nem túl jól sikerült SoC-k. A szoftveresen állítható dolgok hiánya pedig egyértelműen a gyártó sara (vagy jobbnak látták, ha a user inkább nem nyúl bele, mert csúnyán haza lehet vágni a telefont egy rossz beállítással). Sajnos Androidhoz nem nagyon értek és nincs is sok tapasztalat (illetve nem túl jók), de Windowson nem tapasztalok lassulást a melegedés hatására. Szerintem értelmes megoldás nincs a dologra.
Talán majd egyszer lesz egy normális mobil OS, ami alá nem kell egy asztali PC teljesítménye, vagy legalább értelmesen használja ki azt.
(#) Kovidivi válasza eSDi hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Zenehallgatás, folyamatos böngészés, nagy kijelző fényerő. Ez betesz a telefonnak. Viszont energiatakarékos üzemmódban használható marad, a hőtermelés csökken, plusz ha 90%-ra állítom a kijelző fényerejét, az is sokat segít. Szerintem mindig a határokon fognak a telefonok működni, ha gyorsabb lesz a teló, kevesebb hő termelődik, majd megoldják, hogy a szoftver ekkor is maximumon kínozza szegényt.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) patkany hozzászólása Júl 17, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy öreg Sony Ericsson E15 (X8) telóm. Gondoltam zenehallgatásra még kiváló lehet! Azonban egy dúrva hibája van. Ha merül, elkezd félre érzékelni, majd szépen lassan el is veszíti az érzékelését. Ez digitizer hiba, vagy alaplap netán? Volt másnak ilyen tapasztalata?
(#) Gafly válasza patkany hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Idézet:
„Ha merül, elkezd félre érzékelni, majd szépen lassan el is veszíti az érzékelését. Ez digitizer hiba, vagy alaplap netán? Volt másnak ilyen tapasztalata?”

Nem értem
(#) patkany válasza Gafly hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Nos: az akku mikor totál fel van töltve, tökélezesen érzékel. Ha már 90%-ra merül, elkezdi elveszteni az érintés pontosdágát, mintha rosszúl lenne kalibrálva az érzékelő. Ahogy merül, ez a jeleség romlik. A képernyő feloldáshoz egy csúszkát kell elhúzni. Ha már félig le van merűlve, félúton elveszti a húzást, nem birom feloldani. 20%-on már semmit nem érzékel.
A számok példa jellegűek, az értékek lehetnek mások.
(#) laczika válasza Andr3wJ hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
A 2 fekete "százlábút" és Hitachi diplexert cseréltem.

7110.jpg
    
(#) pucuka válasza laczika hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Emberke! A mobil telefon nem olyan mint egy autó, hogy összevissza csereberélhetők az alkatrészek. Bár a mai autók sem ilyenek.
(#) Andr3wJ válasza pucuka hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Mentségére szóljon, a 7110 nem mai mobiltelefon

Csereberélhető, jobb esetben működik még sokáig, rosszabb esetben csak percekig.
(#) pucuka válasza Andr3wJ hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
A 7110 nem ily olyan régi telefon, vagy én vagyok régi.
Nem is erről van szó, egy adóban az áramköröket össze kell hangolni, az illesztéseket állítani kell. Ha ez nem sikerül, mert esetleg nem is tudsz róla, a végfok megadja magát. Ezt a hangolást lehet végezni a régebbi készülékeknél mechanikus, az újabbaknál szoftveres úton. Ez utóbbi is már kb 20 éve használatos.
De bátorság.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2017
(#) Andr3wJ válasza pucuka hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Azért nem egy mai csirke, 1999 októberi. Egy mai telefonban már nem állnék neki alkatrész szinten javítani.
Visszaolvasol ezt le is írtam. Ettől még cserélhető és működhet.
Gyári szerviz szoftvert meg nem nagyon fogja senki se használni, hogy hangolgasson, még a tört verzió is olyan rossz volt hogy borzalom.
Pont abban az időben szervizeltem mobiltelefonokat, egy két esetben nem lehetett megoldani csak cserével a gondokat, mert valóban kinyírta magát.
Ericssonok végfokját nem is szerettem cserélni, képes volt első kapcsolásnál azonnal megdögleni.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2017
(#) pucuka válasza Andr3wJ hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Már az NMT -kben sem lehetett csak úgy diplexert cserélni.
(#) Andr3wJ válasza pucuka hozzászólására (») Júl 25, 2017 /
 
Akkor nem lehetett... Befejeztem.
(#) laczika válasza pucuka hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Pontosan lehet rajta cserélni mindent, ami nincs kiöntve. Vesztenivaló meg nem nagyon van. Volt nekem olyan munkahelyem ahol telefonpaneleket kellett javítani. De ott is csak egy kapcsolási meg egy beültetési rajz állt rendelkezésre. Senki se tudta hogy pontosan hogy működik, de egy blokkvázlat viszonylag hamar összeállt. Hiába volt oszcilloszkóp stb, nem nagyon volt kihasználva. Ment a tippelgetés rendesen, jobb híján józan paraszti ésszel. A proci kivételével gyakorlatilag mindent cserélhettünk amit rossznak gondoltunk. Az összehangolás szoftverezéskor történt. Ebbe a 7110-esbe ilyen oldalkivezetéses IC-ket cserélni nem nagy kunszt, mert még csak nem is bga. Egy SW-t még mindenképp megér a dolog, de azzal mást kell megbíznom, mert nekem nincsenek meg az eszközeim hozzá.
(#) Gafly hozzászólása Júl 31, 2017 /
 
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
Bocs ha nem megfelelő topicot választottam Kedves szakemberek
Segitségüket kérném abban , hogy a készülékemhez
(ALCATEL ONE TUCH 2045) nem találok megfelelő
pc suite vagy hasonló buheráló programot , önök biztos többet tudnak erről
kérem segítségüket , linket , vagy címet vagy javaslatot.
Már több neten levővel próbálkoztam sikertelenűl ,
nem ismerik fel a mobilomat.Nincs a kínálatukban ez a tipus.
Kérem a segitségüket , és válaszukat Tisztelettel
.
(#) uniman válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Alcatel-nél ismerik ezt a típust: Bővebben: Link
Magyar nyelvű leírása is van...de, hogy melyik "Alcatel PC Suite" jó hozzá...
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2017
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza uniman hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Köszönöm , de a fő problémám marad , nem tudok tovább lépni, már írtam 2 levelet is az
ügyfélszógálatra ez ügyben , de nem válaszolnak ,ezért fordultam ide a kollégákhoz.
(#) pucuka válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Remélem az Alkatel képviselet ügyfélszolgálatához írtad.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Igen , az oldalukon a Contact Us alatt írtam, most újra írtam ugyanide ismét , varom a reagálást , köszi.
(#) pucuka válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Belőlük kéne kisajtolni. Bár meglehet, hogy nincs is hozzá suite. Sok telefonhoz nincs, vagy csak igen béna. Lehet, hogy csak annyi az egész, hogyha csatlakoztatod a számítógéphez, akkor külső meghajtóként látod a memóriát, meg az SD kártyát.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Igen ez megy , valóban hozzáférek , de én a címlistámat szeretném kezelni , kimenteni , buherálni , stb, ezért keresem a suite-t. de legalább megírnák hogy nincs??
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Na most írtak , így." a készüléket nem lehet a számítógéppel összekapcsolni " elég gagyi válasz , mert össze lehet és sikeresen kezelhetők a képek hangok stb, csak a címlistához nem férek hozzá

felhívtam őket a megadott tel számon, és megerősitette, hogy nem készült hozzá suite pr. ALCATEL 2045, ÉS ALCATEL 2051. Egyikhez sem.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
(#) uniman válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
A telefonban tárolt telefonszámokat én mindig úgy mentem ki, hogy egy "üres" SIM-kártyára átmásolom... Ha több van, mint amennyi a SIM-re fér, akkor fokozatosan...pl. ha csak 250 fér a SIM-re, akkor a másolás után az első 250-et kitörlöm a telefonból, utána megint a telefonban tárolt "első" 250 névjegy kerül az üres SIM-re...
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
(#) Andr3wJ válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Ők valószinüleg arra gondoltak hogy szinkronizálni nem lehet géppel, de mint tárolónak látja.
Ahogy fentebb írják jó lehet mentésre egy üres SIM, vagy esetleg nincs a menüben exportálás menü? Akkor megkapnád az összes számodat belső memóriába, onnan kimásolod ahova szeretnéd.
(#) pucuka válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de a méregdrága Microsoft 950 készülékben sincs ilyenre közvetlen lehetőség, csak a kapcsolatok ide oda szinkronizálásával oldható meg. Ami nekem legjobban hiányzik, az az SMS -ek írása/olvasása számítógépen, mint a szinte összes Nokia telefonon, sőt menűpont sem létezik pl. a címlista SIM kártyára mentésére, csak róla lehet menteni a kapcsolatok mappába.
Szép új világ, okoskodnak velünk a telefonok.
(#) eSDi válasza pucuka hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Idézet:
„Ami nekem legjobban hiányzik, az az SMS -ek írása/olvasása számítógépen”


Üdv!

A Skype a megoldás eme problémádra. Valószínűleg a jövőben az Üzenetek app helyett a Skype lesz. Beállítod a alapértelmezett üzenetküldő app-nak a Skype-ot, a Win10-es gépen is feltelepíted (nem az asztali verziót, hanem az áruházbelit), majd a beállításokban összeszinkronizálod a telefonnal. És már küldhetsz is, fogadhatsz is SMS PC-ről.

SIM kártyára mentés meg teljesen felesleges, mert a felhőben is tárolja mindet. Ott tudod egyből szerkeszteni is. Annyi adat rá sem férne a SIM-re. Ha lehetne is SIM-re másolni, akkor a végén lenne "20 pityud, 5 bélád, 15 jolánod" és a végén nem tudnád, hogy ki kicsida.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
(#) pucuka válasza eSDi hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
A Skype telepítése már rég megtörtént, használom is. De én SMS -t szeretnék küldeni, nem skype egyenlegből.
Az sem igazán tetszik, hogy a különböző helyről származó kapcsolatokat is összefűzi, a telefon, a levelezési (összes fiókbeli), a skype, a Viber, és ha lenne a fészbukkot is.
A nagy összefűzési lendületben olykor nem összetartozó kapcsolatokat is összefűzi aztán meg csak kereséssel lehet kiválasztani, és nem listából..
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
(#) eSDi válasza pucuka hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Ne aggódj SMS-t küld a telefonon keresztül, járj csak utána.

A Skype-ot összefűzi az Outlook-al, mivel már MS tulajdon, de ki lehet kapcsolni. Viber-t nem és nem is lehet, de az amúgy is egy vacak, Facebook-ot lehet, de csak telefonon, PC-n nem fogod látni. Nálam inkább nem fűzi össze az összeillőket, minthogy rosszakat csatoljon egymáshoz. Lehet neked különleges kontaktjaid vannak.
(#) pucuka válasza eSDi hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Nem tudom, el vagyok vele, csak idegesít.
(#) levaitamas hozzászólása Aug 9, 2017 /
 
Sziasztok!
Iphone 4S telefonon Gmail alkalmazással kapcsolatban lenne problémám. A beérkező üzeneteket eddig szépen megjelenítette az LCD tetején lévő oldalsávban a beállításának megfelelően. Egy pár hete viszont szelektál, mert vannak üzenetek amiket megjelenít, vannak amiket nem. A gmail megkapja, olvasható a telefonon csak az értesítés bolondult meg.
Kérdezném, hogy milyen beállítás mehetett el, hogyan lehetne helyrehozni?

Üdv
Következő: »»   76 / 92
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem