Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   108 / 181
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Regebben rengeteg magnot javitottam, kopott torlofejet meg nem talaltam, szakadt viszont volt nehany.
(#) papacica hozzászólása Márc 11, 2017 /
 
A fejkopás akkor van ha visszajátszva mély ,alig van éles benne
(#) papacica válasza Sony007 hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
De én a helyedbe vennék egy kétfejes lejátszó magnót hogy ne a 3 fej kopjon,híd el vannak jó 2 fejesek.
(#) Massawa válasza CHZ hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Mert rendszerint a kutya sem törödött a törlöfejekkel. Azokon annyi a tartalék, hogy némi kopás még nem rontotta a hangfelvétel minöségét. A másik oldalon mikor mért valaki törlési mélységet ( mennyi zaj maradt a szalagon a törlés után)? (Pedig gyakran 5-10 dB-s különbségek is voltak).
Rendszerint senki, a szevizek alig voltak ilyen szempontbol felszerelve. Föleg amikor sok magnon permanens mágnessel töröltek, a maradékot meg a Bias-ra (elömágnesezésre) bizták.
Nálunk a studioban is ritkán fordult elö, aminek az egyik oka, hogy a felvételeket rendszerint szüz kazettákra irtuk azaz a törlöfejnek nem nagyon volt mit törölni. Csak olyankor kezdtünk el foglalkozni a dologgal, ha hasonloan a kollégához, észrevették a kollégák, hogy van némi maradék a szalagon. Leginkább a szünetekben vették észre, hogy valami nem stimmel.
(#) papacica válasza Massawa hozzászólására (») Márc 11, 2017 1 / 1
 
Akár mit csinálsz mindig lesz maradvány,a cd én is vannak maradványok,és mindig is lesz,de tartoságban soha nem lesz jobb mint a mágnes szalag ,és bakelit.A digitális soha nem lesz tartós,ott mindig lesz veszteség,és soha nm lesz tökéletes,az analóg már több miliárd éve létezik,ezt kár filozni.ez már bizonyitott
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) steelbird válasza papacica hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Idézet:
„tartoságban soha nem lesz jobb mint a mágnes szalag ,és bakelit”
Mi a helyzet a bakelit barázdák kopásával, illetve a mágnesszalag átmágneseződésével és a mágnesesség időarányos csökkenésével? Mert ezek létező problémák és igencsak csökkentik a bakelit és a mágnesszalag időtállóságát.
(#) Massawa válasza papacica hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Azért már jo szét kented a témát. A törlöfejekröl értekezünk. Soha senki nem mondta, hogy nem lesz maradvány, csak arrol volt szo, hogy mennyi.
Érdekes modon a szüz szalagok csendesebbek, mint a törölt szalagok ( olyan is, amin soha nem volt felvétel csak "elöre törölte" valaki).
Sok helyen erröl mélyen hallgatnak a gépkönyvek meg a speckok, de érdekes modon pontosan a digitális technika fedte fele eme furcsaságot, amikor a felvételek közé ( analog szalagrol) zaj került a CD-re. A digitális technika elött a kutya sem törödött ezzel a kis sustorgással, és sok felvétel igy került a nagy cégek hangtáraiba.
A kazettás magnoknál meg föleg a jobb szalagok esetén merült fel. Mig a sima vasoxid szalagnál a hallgato megszokta a némi alapzajt a krom meg a metál szalagok esetén már gyakran reklamáltak a zaj miatt. Ennek egy része a törlés "eredménytelenségére" volt visszavezethetö.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) papacica válasza Massawa hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
A törlö fej azért kopik nehezen mert nem érintkezik érintö felülettel,(fej párna) ezért nem kopik,nem úgy mint a magnófej ahol van egy erős súrlódás.
(#) Massawa válasza papacica hozzászólására (») Márc 12, 2017 2 /
 
Éppen ezért sokkal érzékenyebb a kopásra, mert a szalagot semmi nem nyomja a fejhez, igy ha annak a felülete nem tökéletes, akkor nem is töröl rendesen - vagy ott ahol kell.
(#) Tomi94 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
A hétvégén ismét hozzáfértem a magnóhoz pár mérés erejéig. Nos, a Dolby IC bemenetéről leforrasztottam a C15 becsatoló kondit - tehát megszakítottam az előző fokozattal való kapcsolatot -, mire a munkaponti értékek visszaálltak az előírásosra a 3,7 lábakon is. Viszont: R17-en 2-3 mp után már semmi feszültség nincsen, függetlenül C15 bentlététől. Tehát az előző fokozat úgy néz ki, le van választva és a kondi jó. Próbára tettem be másikat azért a C15 helyett, de azzal ugyanúgy időbe telik neki, mire beállnak a DC szintek. Akkor mégis IC gond?

gxc709d.PNG
    
(#) steelbird válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ne temessük egyből az IC -t.
A kondik polaritáshelyesen vannak az áramkörben? A két kondi R17 -re menő lábai a negatív pólusok. Mivel R17 lehúzza GND -re a potenciált, ezért mindkét kondinál az a negatív pont.
(#) papacica hozzászólása Márc 14, 2017 /
 
Sony TC-K410 hez keresek szíj méretett.Egy kedves vásárlómnak kéne mert elrothad valaki esetleg
(#) Sony007 hozzászólása Márc 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Nakamichi 682ZX magnómon egyik napról a másikra nem működik az Autó Calibráció és a felvétel sem!
Az összes többi funkció igen. Mi lehet a baja, javítható szerintetek a készülék??

Köszönöm a válaszokat előre is!!!
(#) CHZ válasza Sony007 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Szia!
Elsőre a törlést gátló kapcsolót ellenőrizd, kazetta bal felső sarkánál lévő kitörthető ablakot érzékeli. Kitört ablakkal sem indítható a felvétel.
(#) IamTheDog hozzászólása Márc 22, 2017 /
 
Sziasztok!

Úgy tűnik a Jófogáson belefutottam egy rossz vételbe egy Denon DRM-650s deck-kel.
Ilyen a hangja, elvileg Pearl Jamnek kéne szólni, de az nem nagyon hallatszik.
Szerintetek ez az egész kuka, vagy szalag és görgőcserével, valamint tisztítással helyrehozható?
Lefotóztam a fej részt.
(#) zolika60 válasza IamTheDog hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
A hangtengely és a görgő ránézésre is elég mocskos. A görgő keménységi fokát nem látni a képen, de lehet nagyon kemény már. Ezenkívül hajtószíj, vagy kuplung gond is lehet. Kicsit gatyába kell rázni aztán megy tovább.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2017
(#) IamTheDog válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Köszi a választ! Igen, a görgő nagyon kemény, szíjat már rendeltem. Görgőt hol lehet beszerezni? Tisztítani mivel tisztítsam?
(#) zolika60 válasza IamTheDog hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Tisztítás isopropil alkohollal és fültisztító pálcikával. Sajnos nem tudom görgőt hol kapsz hozzá.
(#) IamTheDog válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Na, a szíjcsere, tisztítás már hallgathatóvá is tette a dolgot. Ettől függetlenül gondolom a görgőt azért cserélni kéne. Illetve azt vettem észre, hogy a meghajtó tengely akadozva húzza a szalagot. Egy kazettánál ki is jött picit a szalag, de aztán többnél nem volt ez, de továbbra is akadozva húzza, mint amikor a kocsi rángat. Ez mitől lehet?
(#) zolika60 válasza IamTheDog hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Lehet a görgőtől is, ha van egy pontja ahol sokáig állt bekapcsolva üzemen kívül. De lehet kuplung hiba is.
(#) steelbird válasza IamTheDog hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Gyenge a felcsévélő orsó, valószínűleg a kuplung gyenge, vagy ha szíjas, akkor az is megnyúlt.
(#) IamTheDog válasza steelbird hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Nem szíjas, szóval valszeg a kuplung gyenge. Most is feltekert egy kis szalagot a görgőre ahelyett, hogy behúzta volna.

Gondolom ezt már inkább szakemberre bízzam, mert nem tűnik olyan egyszerűnek, mint a szalag meg a görgő. Egyáltalán hogy meg mit kell a kuplungon megszerelni?

(Egyébként bocs, hogy ennyit kérdezek, lehet volt már itt ezekről simán szó, csak nem találok topikon belüli keresőt.)
(#) papacica válasza IamTheDog hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Ha új a szíj akkor a szíj pályát is át kéne tisztítani a másik hogy nem vennék mérget rá hogy a gögrgö jó.Gyűrést a rossz görgő is okazhatya.A régi szíj ha az van benne szerintem nem jó ezért kell új,főleg ha sokat állt
(#) IamTheDog válasza papacica hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Igen, a görgőt cserélni fogom, a szíjat most cseréltem, tisztítottam a szíjpályát is. Csak ez az akadozó szalag behúzás tűnt fel. A kimenő részen amúgy egyenletes a forgása a kazettának.
(#) papacica válasza IamTheDog hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Kell a görg9ö és utána derül ki,mi rossz
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) Tomi94 válasza IamTheDog hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Szia!
A leeresztő tekercs nem is szabad akadozzon, illetve ha tenné, azt akárki rögtön meghallja a hang akadozásán is. Ettől függetlenül a képen látható görgőt minél előbb cseréld, mert most még csak felkeményedett és kifényesedett, de előbb-utóbb mállani is kezd; sajnos ez egy anyaghibás típus, ránézésre felismerem már.

Görgőt itt érdemes keresni, méret alapján viszonylag sokféle van (a tied valószínűleg 13x8x2 mm-es lesz (átmérő x szélesség x furat), de érdemes lemérni azért).

Az akadozó felcsévélésre meg valóban kuplungot szoktak mondani, de ez csak az egymotoros gépekre igaz. Ez - ha jól látom google-ön - kétmotoros, tehát itt elvileg csak egy gumiperemű tárcsa, vagy egy fogaskerék van az erőátviteli útban. Mindenesetre az lehet kikopva, de mindkettő pótolható minta alapján.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) papacica hozzászólása Márc 23, 2017 /
 
itt nem fog talizni mivel én felvásároltam mindent,és el adtam
(#) IamTheDog válasza Tomi94 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Köszi! Amúgy az előre csévélés sokkal lassabb, mint a hátra. Hátra megy mint a rakéta, előrefelé meg be van lassulva. Tisztítókazettával próbáltam, szóval nem az volt, hogy előre sok szalagot kellett volna húznia.

Amúgy valóban kétmotoros. Ezt a gyenge csévélős dolgot hol tudnám megszereltetni? Ez már jóval bonyolultabbnak tűnik nekem, mint a szíj meg a görgőcsere.
(#) Tomi94 válasza IamTheDog hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Írtam privát üzenetet itt az oldalon.
(#) Sony007 válasza papacica hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Köszönöm!
Van egy nagyon jó 2 fejesem is Sony TC-WR870
Következő: »»   108 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem