Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szivattyú (szárazon futás elleni) védelem
Lapozás: OK   3 / 5
(#) Busz hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Köszi szépen a választ mindenkinek!


Végül megjavult. 3 szimering, nem egyformán berakva, meg sziloplaszttal tömítve és már szívott is.
tehát igazatok volt, a szimering meg a tömítéssel volt a gond.
De 2bar-ál így sem nyomja tovább a hidrofort, 2 barnál megáll és csak zúg, rotorház melegszik de a nyomás nem növekszik...
De egy a lényeg: van víze az ismerősömnek.
A régi GANZ-os nyomáskapcsolója is meghalt, bárhogy álligatom vagy kikapcsolni vagy bekapcsolni nem hajlandó. Túl lassan billen át, vagy nem tudja kiemelni az érintkezőket vagy nem tudja rendesen visszacsapni hogy érintkezés is legyen.
Azzal lehet kezdeni valamit?
(#) kadarist válasza Busz hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szia.

Van a nyomásállító és a differencia állító a kapcsolóban. A kapcsolási nyomást egy 14-es villáskulcssal lehet állítani, a kikapcsolás és bekapcsolás különbséget pedig a mozgó részen lévő 3-as csavarral. Ezekkel kellene variálni. Bocs, ha ezt tudtad.
(#) Busz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Milyen bocs?? Azt se tudom miről beszélsz!!


Mert a rugófeszítő sima csavarhúzóval állítható csavaron kívül nem találtam benne semmi mást..

Hol van benne, le kell bontani a billegő részt vagy hogy?
Mert csak este sötétben próbálkoztam szerelni és az igaz hogy nem néztem meg jobban.

De más állítási lehetőséget nem találtam rajta (pedig biztos kellene hogy legyen benne).

Még részletesebben eltudod mondani hogyan férek én ezekhez hozzá?
Le kell szerelni a hidroforról vagy üzem közben is állítható?
(#) kadarist válasza Busz hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Van egy menetes tengely-szerűség, amire fel van építve ez e billenős szerkezet. Na, ezen a vastag csavaron (tengely)alul van egy hatlap-rész, amire egy 14-es villáskulacs rámegy. Ezen kell tekergetni a nyomásállításhoz. A felső pici csavarral csak a difit állítod.
(#) Busz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Köszi a választ!
Azt nem tudod véletlen hogy merre kell tekerni ahhoz hogy a legkissebb diferenciállal alacsonyabb nyomáson tartsa a hidrofort?
Tehát merre kell tekernem a villáskulcsot hogy alacsonyabb nyomáson kapcsoljon és merre kell tekerni a kicsi csavart (kifele vagy befele) hogy a legkissebb diferenciálja legyem?
Mert nem akarok vele sokat szórakozni sőt hogyha nem megfelelően működik akkor mégnehezebb rájönni merre kell tekerni.
Nagyon szétszedni nem akarom, ki tudja milyen állapotban van a nem látható részeknél. Persze azért olajjal megborítom hogy könnyebben járjon. Nomeg biztos ami biztos az érintkezőket is megreszelem.
(#) kadarist válasza Busz hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Ha összenyomod a rugót az óramutató járásával egyező irányba, akkor nagyobb nyomásnál kapcsol ki. A difit fejből nem tudom. Eegy kicsit játékos a készülék beállítása az biztos.
(#) Busz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Köszi a választ!

Megtaláltam mindkét csavart de sajnos a kapcsoló hibás, nem akar bekapcsolni az istenért sem.
Ha egy kicsit lassabban engedi a vízet az ember akkor már nem kapcsol be. Meg amúgy is csak véletlenszerűen. Zsírozgattam stb, nem hálálta meg.


Nomeg mikor észrevettem hogy puklisodik a cső úgy voltam vele akkor inkább marad kézivezérlésen, biztosabb. A 2 bart nem bírta a műanyag cső, legelsőnek úgy nézett ki többet bírnak a csövek mint a szivattyú. De két nap alatt magától kitudott puklisodni...
Trükkös, nagyon trükkös....

DSC00003.JPG
    
(#) kadarist válasza Busz hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Ilyen csövet... Hát akkor csere. Válassz egy jóképű olasz nyomáskapcsolót. Ott a nagy csavar a nyomásállító, a kicsi a differenciál.
(#) VIM válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Helló!
Ez a típus eléggé megbízható, ha gondolod.
Bővebben: Link
Üdv.:VIM
(#) VIM válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Szia Zoli bácsi!
Ebből egy szakajtóra való? Nekem nincs vele semmi bajom. Valami hallos, elektronikus, időzítős a belseje. Én nem is tudom hol van, csak teszi a dolgát, vigyáz a pedróra ha locsolok s nem vagyok a közelben.
VIM
(#) VIM válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Kirongyoltam, csináltam néhány képet a belsejéről. Persze én sem a boltban vettem. Nem akartam otthagyni ebek harmincadjára. Rajzot viszont nem találtam róla.
(#) jantobela hozzászólása Jún 13, 2010 /
 
Szia mindenkinek. Kapcsolási rajzot keresek BRIO 2000, szivattyú nyomás és szárazon futási védelemre. Tudniillik van már 6-7 db, amik megnyekkentek és javításra szorulnak. Előre is köszi, Béla.
(#) Tropy hozzászólása Ápr 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem biztos, hogy ide tartozik, de nem találtam más szivattyúval foglalkozó írásokat.

Nekem a problémámat a tartály okozza. Házilag átalakítót állótartály fekvővé és lehet, hogy rosszul. Márt, csak erre tudok gondolni. Lehet nincs elég mélyen beengedve a tartályba a befolyó cső? Mert sűrűn kel pótolni a levegőt. Emiatt mintha mindig elállítódna a nyomás kapcsoló.
(#) Tropy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Szia

Nem tudom forgatni semerre, be van építve. Így marad a tartály ki szerelése és át nézése.
De azért köszi.
(#) pumpa hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Nekem ez nagyon bevált!
Bővebben: Link
(#) MD_Pepe válasza pumpa hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Szia!

Én egy kútból szivattyúzom ki a vizet egy búvárszivattyúval egy felszíni hordóba. A szárazon futás elleni védelmen gondolkodom én is és megtetszett ez az Elpumps kapcsoló. De mi van, ha nem fog beindulni a szivattyú? A bekapcsolás előtti pillanatban nem folyik a víz, nincs áramlás, tehát ez a kapcsoló akkor nyit, igaz?

A másik, amit kinéztem: http://www.italtecnica.com/index.php?ip=4&cat=1&prd=5&l=2
Ez komolyabbnak tűnik, de nyilván drágább is.

Köszi: Pepe
(#) proli007 válasza MD_Pepe hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Hello!
Mondjuk induláskor a nyomógombbal rövidre zárod a szárazon futás védelmét is. Ha automatikus működésű a szivattyú, akkor meg egy időzítővel hatástalanítod induláskor, egy rövid időre, míg a nyomás fel nem épül..
üdv! proli007
(#) MD_Pepe válasza proli007 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Szia!

Köszönöm a tanácsot. Üdv: Pepe
(#) mezei dávid hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Kedves szakik!
Az lenne a kérdésem,hogy elkészíthető házilag egy lábszelep a rajzon látható terv szerint. 2db félcollcső egyik vége lezárva majd a zárt végeknél össze illesztve hegesztéssel. Középen egy átmérő 12-es furat süllyesztve ebbe egy számítógép egérből nyert golyót tennék.
Menettel a félcoll csőhöz illesztve 5m mélységből egy scoore szivattyú meghajtással.
üdvávid
(#) mezei dávid válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Köszi! Mindig itt vagy a háttérben.
üdv david
(#) tj_zs hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Tud valaki nyomáskapcsolóhoz javítókészletet vagy legalább azt, hogy hogyan hívják a membrán gumis anyagát?
(#) llaci56 válasza tj_zs hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Biciklibelsö!!!
Többet bír, mint az eredeti.
(#) zolika60 válasza mezei dávid hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
No meg arra is ügyelj. hogy legyen benne valami ütköző felfelé is, nehogy a szivattyúba kerüljön a golyó.
(#) tj_zs válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Az eredeti: gumi - keresztszövött szövet - gumi kombináció. Ennyi vagy több rétegben.
Ennél tartósabb a sima biciklibelső?
(#) VIM válasza tj_zs hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szia! ERRE gondoltál?
(#) llaci56 válasza tj_zs hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Lehet, hogy van olyan is. Az enyémben sima gumi volt, és az is lett a belsőből.
(#) VIM válasza mezei dávid hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szia! Nekem volt egy remekül működő SK. darab ami PVC csövekből, szimmeringből és egy kimustrált golyós dezodor golyójából állt, ami ki volt tömve apróra vágott rézhuzallal. A baj az volt, hogy nem biztosítottam eléggé a szívócsonkra, ezért a le-fel mozgatáskor beleveszett a kútba. Most ilyen van felrakva, mert nem éri meg "tökölni" a hozzá hasonlóval.
(#) tj_zs válasza VIM hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Ezt nekem is kihozta a gogli.
Házi vízműhöz kellene.
Sajna ez egyrészt kávéfőző alkatrész mésrészt árban iszonyat, majden egy komplett vadiúj nyomáskapcsoló ára.
Sajna évente cserélni kell, leginkább membránhiba miatt.
(#) tj_zs válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Én eddig csak olyat láttam.
Bizalmatlan vagyok a bicajbelsővel, már megvártam vele. Nem túl vegyszerálló (olaj, benzin), az UV-t sem szereti. Igaz itt nincs ilyen
Nálad mióta megy ez a gumi belsős megoldás?
(#) VIM válasza tj_zs hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Látom nem érted a tréfát. Ott rontottam el, hogy nem "offoltam" le az egészet. A nyomáskapcsolókhoz nincs javítókészlet, mert a nyomásértékek beállítása nem garantáltan oda fog esni, ahová a gyártó beállította és nem fog biztonságosan kapcsolni sem. Ha mégis meg akarod javítani, akkor méretazonos vászonbetétes vulkanizált gumit keress hozzá. Nehéz ügy. Inkább azt kellene kiderítened, hogy miért, vagy mitől megy tönkre a membrán? Nem szokványos ilyen hamar leamortizálódnia.
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem