Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   366 / 441
(#) mc-4 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
PDF-ben van.
(#) rascal válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Abból könnyű bmp-t csinálni: pdf to bmp
(#) rascal válasza elektrocad hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Ki lehet az alkatrészek tápjainak automatikus összekötést kapcsolni anélkül, hogy az érintett alkatrészeket a könyvtárban átszerkeszteném? Mondjuk ha egy optocsatolós leválasztás két oldalára jutnak ilyen IC-k, akkor biztos nem kell összekötni őket. A kapcsolási rajzon nem látszik csak a nyákterven. Ha a rajzon az egyik IC Vcc lábát bekötöttem valahova, pl. egy másik lábához, vagy csak egy vezetékhez aminek a másik vége a levegőben van, akkor már nem kötődött más Vcc-hez. Ha valaki meg pont kihasználná, pl. egy engedélyező lábat fixen odakötne a saját IC-je valamelyik tápjához, az is hoppon marad. (7.5-ös verzióm van.)
(#) elektrocad válasza rascal hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Ha nem akarod valamelyik IC tápját a közös tápra automatikusan kapcsoltatni, a kapcsolási rajzban az adott alkatrészre az INVOKE paranccsal elő tudod hozni a táp pineket és oda kötöd (ahhoz a nethez) ahová akarod. Ha más nethez kapcsolódik, a panelen sem huzalozza a közös tápvezetékhez.
(#) rascal válasza elektrocad hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Megvolt az invoke és huzalozással láttam, hogy eltűnik, csak reméltem van valami globális, vagy (kapcsolási rajzra helyezett) alkatrész szintű ki/be kapcsoló erre, hogy még tervezés előtt frissiben le lehessen ezt a funkciót lőni amikor engem zavarna. (Szóval mindig. )
(#) niedziela válasza rascal hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
hA nincs a kapcsolásodban 100db IC, akkor nyugodtan meg lehet jeleníteni egyesével is a táp lábakat, amiket oda kötsz ahova szeretnél.
(#) elektrocad válasza rascal hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Idézet:
„még tervezés előtt frissiben le lehessen ezt a funkciót lőni amikor engem zavarna. (Szóval mindig. )”

Csak azt ne mondd, hogy mindig minden IC -t más tápra kötsz. Éppen ez a lényeg, hogy az azonos táplálású IC-k esetében nem kell bajlódni a tápokkal, megcsinálja automatikusan, a kivételhez meg ott az INVOKE.
Idézet:
„alkatrész szintű ki/be kapcsoló”

Hát az INVOKE éppen alkatrész szintű, az egyes alkatrészekre vonatkozik.
(#) rascal válasza elektrocad hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Ok, köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) Attila86 hozzászólása Feb 24, 2017 /
 
Rajzoltam egy schematic-ot, de most mikor meg szeretném nyitni akkor ezt mondja az Eagle:
Idézet:
„Hiba:
sor 7528, oszlop 67 a 'SUPPLY1' név újra lett definiálva a <part> tagban”

Meg lehet ezt javítani valahogy szerintetek? Nem szeretném újrarajzolni az egészet...
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Újrarajzoltam.
(#) balog hozzászólása Feb 26, 2017 /
 
Üdv.
Nem tudja valaki véletlenül , hogy az eagle-ben hol találom meg a 2SC5200 tipusú tranzisztort vagy a tokozását csak.?
Köszönöm!
(#) rascal válasza balog hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Innen úgy látom letöltheted, csak regisztrálnod kell hozzá. Bővebben: Link
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Márc 7, 2017 /
 
Üdv.
Keresem azt a *.lbr filet az eagle-ben, ahol megtalálom az Bővebben: Link uA709 IC-t
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2017
(#) elektrocad válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Keresed? És? Az még nem kérdés.
Ha egy kicsit feljebb néztél volna, a sárga mezőben van egy link, ahol több, mint 25 millió alkatrészből válogathatsz.
(#) Skori hozzászólása Márc 7, 2017 /
 
Készítettem egy nyáktervet, amiből több darabot szeretnék feltenni egy 10x10cm-es nyákra (később pedig majd feldarabolom a nyákot). Eddig semmi gond, de a nyákon az alkatrészek pozíciószámai (pl. C3, C4, IC2, R3, stb) is fel lennének írva. Viszont amikor az Eagle-ben a nyákot másolom, akkor a másolaton (értelemszerűen) átírja a pozíciószámozást, mert nem lehet két egyforma pozíciószámú alkatrész. Próbáltam átrakni másik rétegre a feliratokat, és külön másolni, de ez nem működik.
Létezik egyszerű megoldás erre a problémára, azon kívül, hogy a másolás előtt minden egyes alkatrészhez külön feliratot készítek?
Tippként kaptam olyan megoldást is , hogy az alkatrész értékéhez írjam a poziciószámozást, mert azt nem változtatja meg másoláskor. Ez működne is, csak ugyanannyi munka mint egyesével feliratozni az alkatrészeket (bár ha lenne rá olyan ULP ami megcsinálja....).
(#) Kovidivi válasza Skori hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Esetleg ha készítenél egy mindentől független másolatot a feliratokról, akkor azt már tudnád duplázni, és mozgatni. Ha lehet ilyet egyáltalán. Amikor nekem ilyen kellett, külön írtam a pozíciószámokat minden alkatrészhez külön szövegként.
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Márc 7, 2017 / 1
 
Szia!

Van rá ULP. Most mobilról vagyok, de ha emlékeim nem csalnak, hackaday cikk is van róla. A kulcsszó: panelize
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2017
(#) Skori válasza bbb hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
A kulcsszó volt a lényeg: van panelize.ulp az Eagle-ben, és pontosan azt teszi amit kell! Köszi!
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Ez a minimum azok után, amennyit a honlapodon lévő dolgokból hasznosítottam az évek folyamán. Végre valami kis viszonzást tudtam adni érte
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza elektrocad hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Kerestem, le is van töltve a linear.lbr file (az Eagle oldaláról az összes lbr file megvan) , de nincs benne, engem pedig az *.sch kapcsolási rajzhoz szükséges szimbólum érdekelne ... mint pl. a mellékelt képen ...
(#) elektrocad válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Nem lehetsz ennyire érthetetlen, vagy mennyire szájbarágósan kell valamit elmagyarázni?
A fenti sárga mező utolsó sorára utaltam. Szájbarágósan ezt a szöveget keresd ezen az oldalon fent: Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com és a leírás hozzá.
Így már érthető?
(#) Skori válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Nem olyan nagy dolog egy alkatrészt megrajzolni/létrehozni az eagle-ben. Szerintem találhatsz leírást hozzá. Ha sikerül a dolog, onnantól kezdve nincs olyan probléma, hogy valamely alkatrész nincs benne az Eagle-ben, mert pillanatok alatt létre lehet hozni. Sokszor nem is állok neki .lbr-t keresni a neten, mert hamarabb meg tudom rajzolni az alkatrészt az adatlapja alapján.

Most nézem egy sima 709-es kell? Melyik tokozással? Írd meg, és megcsinálom neked.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2017
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Tessék, 8 lábú, DIL8 és SO8 tokkal megfelel?

uA709.lbr
    
(#) (Felhasználó 122012) válasza elektrocad hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Nem vagyok értetlen, elég sokat átnéztem! De nálam nem jelenik meg a symbol a 709 típusnál, bármelyiket is választom, fizetni meg nem fogok érte ... ezért kértem, amit kértem.
***
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza Skori hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Köszönöm szépen! a következő az lett volna, hogy megrajzolom, csak még el kell olvasnom, hogy hogyan.
(#) elektrocad válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Nem néztem utána, hogy milyen alkatrészeik vannak, és milyenek nincsenek.
Azt nem írtad korábban, hogy már utána néztél, ezért válaszoltam, amit válaszoltam, ***
A képen látható "Average Price" az alkatrész átlagára, nem pedig az adatbázisba való elkészítés ára.
Az ingyenes használat esetében havonta egy alkatrészt ingyen megcsinálnak a kérésedre, nem kell érte fizetned. ***
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza elektrocad hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
***
"... Kerestem, le is van töltve a linear.lbr file (az Eagle oldaláról az összes lbr file megvan) , de nincs benne, engem pedig az *.sch kapcsolási rajzhoz szükséges szimbólum érdekelne ... mint pl. a mellékelt képen ..." - ***
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza Skori hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Köszi még egyszer, igaz a DIL14 tokkal kellett volna, de próbálkozok ...
(#) niedziela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Az is bent van

uA709.lbr
    
(#) Moderátor hozzászólása Márc 9, 2017
 
A személyeskedő, ill. nem ide tartozó szövegrészek eltávolítva.
Következő: »»   366 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem